Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καμια εφαρμογη, που να....δουλευει-να κανει δουλεια,

για ανακτηση χαμενων-σβημενων φωτογραφιων στο κινητο;

Εκανε δικο μου προσωπο μια 'εκκαθαριση' (μη ρωτατε τι και πως, με καποια επιλογη μες το android μαλλον-huawei), και εξαφανιστηκαν 'εκδρομες', 'φιλοι', - φωτος σημαντικες...

Υπαρχει ελπιδα;

 

Όπως αναφέρθηκε, το diskdigger κάνει δουλειά, είχα σώσει πολλές φωτογραφίες με αυτό κάποτε, όχι όλες αλλά μεγάλο ποσοστό.

Έχει πολύ καλύτερα αποτελέσματα όταν υπάρχει root access, διάβασε την περιγραφή του. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη, που να....δουλευει-να κανει δουλεια,

για ανακτηση χαμενων-σβημενων φωτογραφιων στο κινητο;

Εκανε δικο μου προσωπο μια 'εκκαθαριση' (μη ρωτατε τι και πως, με καποια επιλογη μες το android μαλλον-huawei), και εξαφανιστηκαν 'εκδρομες', 'φιλοι', - φωτος σημαντικες...

Υπαρχει ελπιδα;

 

Κατέβασε στον υπολογιστή σου το Recuva Portable. Επαναφέρει σχεδόν τα πάντα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε, το diskdigger κάνει δουλειά, είχα σώσει πολλές φωτογραφίες με αυτό κάποτε, όχι όλες αλλά μεγάλο ποσοστό.

Έχει πολύ καλύτερα αποτελέσματα όταν υπάρχει root access, διάβασε την περιγραφή του. :)

 

thanks, θα το δω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασε στον υπολογιστή σου το Recuva Portable. Επαναφέρει σχεδόν τα πάντα.

 

Μακαρι! Δεν περιμενα οτι windows προγραμμα, θα μπορουσε να επαναφερει, σε android κινητο. Για να δουμε τι θα δουλεψει τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, στα Samsung Π.χ. έχει μια επιλογή τον κρυφό φάκελο, για εφαρμογές κ αρχεία. Όποιος έχει το ξέρει......

Καμια εφαρμογή να μπαίνει τέτοιος κρυφός φάκελος κ σε άλλα κινητά υπάρχει?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή με wind δεν έχω και πάρα πολύ καλό σήμα συνήθως 2-3 γραμμές είπα να το γυρίσω σε 3g που πιάνω τέρμα για να δω και με την μπαταρία πως θα τα πάει η συσκευή τώρα όμως πρέπει να μπαίνω συνέχεια μέσα στα menu για να το γυρνάω 4G αν θέλω να ανοίξω τα δεδομένα υπάρχει κάποια εφαρμογή να βγάλω έξω κάποια συντόμευση που να μου κάνει την εναλλαγή?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

2g 3g 4g switch

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί στο νήμα αλλά υπάρχει τρόπος να λειτουργήσεις air condition με υπέρυθρες από το κινητό;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί στο νήμα αλλά υπάρχει τρόπος να λειτουργήσεις air condition με υπέρυθρες από το κινητό;

 

AnyMote Universal Remote + WiFi Smart Home Control

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί στο νήμα αλλά υπάρχει τρόπος να λειτουργήσεις air condition με υπέρυθρες από το κινητό;

 

ΑΝ το κινητο σου εχει υπερυθρες ναι. Αν το κινητο δεν εχει υπερυθρες τοτε οτι και να κανεις οχι. Οσα εχουν υπερυθρες συνηθως εχουν εγκατεστημενη και εφαρμογη για χειρισμο συσκευων.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ το κινητο σου εχει υπερυθρες ναι. Αν το κινητο δεν εχει υπερυθρες τοτε οτι και να κανεις οχι. Οσα εχουν υπερυθρες συνηθως εχουν εγκατεστημενη και εφαρμογη για χειρισμο συσκευων.
Υπάρχει λύση αν δεν έχει υπέρυθρες, αλλά θέλει κάποια έξτρα χρήματα και 1 επιπλέον συσκευή στο σημείο που είναι το A.C..

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

MXPlayer ο καλύτερος σε θέμα κατανάλωσης και απόδοσης.

Επιλέγεις να παίζει σε HW+ και μέσα στις ρυθμίσεις βάζεις να παίζει σε 24bit χρώματα.

Ποια ακριβώς είναι η επιλογή που πρέπει να κάνουμε για να παίζει σε 24bit χρώματα;

Link to comment
Share on other sites

Σωστα.Αν θες κατέβασε το Mi remote ειναιρ αρκετά καλό.

 

Πολυ καλό!!! Εχω σεταρει ήδη τις περισσότερες συσκευές στο σπίτι μου. TV, κλιματιστικό, ανεμιστήρες.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε μια δυο καλές εφαρμογές για gestures, αποδεδειγμένα καλές και να δουλεύουν σωστά.

Η συσκευή μου είναι το Redmi 5 plus.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάει και το camscaner

https://www.pronews.gr/epistimes/tehnologia/800327_hamos-sto-android-dimofilis-efarmogi-apodeihthike-ios-gia-kinita

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάει και το camscaner

https://www.pronews.gr/epistimes/tehnologia/800327_hamos-sto-android-dimofilis-efarmogi-apodeihthike-ios-gia-kinita

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το διερεύνησε η Kaspersky, μια εταιρεία*η οποια ειχε φυτέψει Keylogger στα antivirus*τους :D

Από ότι φαίνεται τι πρόβλημα έχει λυθεί στην τελευταία έκδοση που έβγαλε

https://www.camscanner.com/disclaimer/gpException

 

sent from my 1+3T

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το διερεύνησε η Kaspersky, μια εταιρεία*η οποια ειχε φυτέψει Keylogger στα antivirus*τους :D

Από ότι φαίνεται τι πρόβλημα έχει λυθεί στην τελευταία έκδοση που έβγαλε

https://www.camscanner.com/disclaimer/gpException

 

sent from my 1+3T

Ας βγάλει όσες εκδόσεις θέλει, η ζημιά έγινε. Αλλά ας μην έκαναν μ@λ@κι€ς. Και ήταν χοντρό αυτό που έγινε. Κρίμα γιατί ήταν η καλύτερη εφαρμογή στο είδος της. Μέχρι να ανέβει ξανά στο playstore, αν ανέβει ποτέ, τρώει άκυρο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να σου βγει το ματι λενε......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ας βγάλει όσες εκδόσεις θέλει, η ζημιά έγινε. Αλλά ας μην έκαναν μ@λ@κι€ς. Και ήταν χοντρό αυτό που έγινε. Κρίμα γιατί ήταν η καλύτερη εφαρμογή στο είδος της. Μέχρι να ανέβει ξανά στο playstore, αν ανέβει ποτέ, τρώει άκυρο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Η ζημιά έγινε, αυτό ισχύει. Το χρησιμοποιούσα πολύ το συγκεκριμένο πρόγραμμα, πίστευα και εγώ ότι ήταν το καλύτερο, μέχρι τώρα που μου δόθηκε η αφορμή να δοκιμάσω μερικά άλλα και παραδόξως κατέληξα στη... Microsoft !

Πολύ καλύτερο το Lens (για τη δική μου χρήση), με βόλεψε απίστευτα και προφανώς δεν θα επιστρέψω στο προηγούμενο, είτε ανέβει ξανά, είτε όχι. Ας πρόσεχε...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Η ζημιά έγινε, αυτό ισχύει. Το χρησιμοποιούσα πολύ το συγκεκριμένο πρόγραμμα, πίστευα και εγώ ότι ήταν το καλύτερο, μέχρι τώρα που μου δόθηκε η αφορμή να δοκιμάσω μερικά άλλα και παραδόξως κατέληξα στη... Microsoft !

Πολύ καλύτερο το Lens (για τη δική μου χρήση), με βόλεψε απίστευτα και προφανώς δεν θα επιστρέψω στο προηγούμενο, είτε ανέβει ξανά, είτε όχι. Ας πρόσεχε...

 

Εγώ από χρόνια έχω καταλήξει στο office lens. Το θεωρώ καλύτερο

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε μια δυο καλές εφαρμογές για gestures, αποδεδειγμένα καλές και να δουλεύουν σωστά.

 

Η συσκευή μου είναι το Redmi 5 plus.

fluid ng

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Ούτε office lens, ούτε camscanner. Εγώ χρησιμοποιώ αυτό και σε δοκιμές που έκανα μου φαίνεται ότι είναι το καλύτερο. Έχει και free έκδοση

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stoik.mdscan

Link to comment
Share on other sites

4.7 για πιο λόγο.. τι παραπάνω κάνει από το Office lens που κάνει export σε word, pdf με ocr κ.α.

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...