Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Στο Vorke Z6 το ote tv go παίζει αρκετά καλά,αλλά υπάρχει καθυστέρηση στον ήχο τον οποίο μεταδιδω με bluetooth στο surround με ανταπτορακι bt σε rca.Και μιλάμε για καθυστέρηση περίπου 2sec.Εντωμεταξύ σε όλες τις εφαρμογές είναι άριστος ο ήχος.Μόνο στο ote tv το κάνει.Κανείς με το ίδιο θέμα;

 

Προφανως υπαρχει ''ασυμβατοτητα'' στην κωδικοποιηση ηχου που χρησιμοποιει το cosmote go και στο τσιπακι του bt που εχεις!

Ενα bt με AptX Low Latency ισως να κανει την διαφορα...!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σας, όχι δεν έχω cosmote go, θα κοιτάξω πάλι το απόγευμα να δω τόυς χώρους που δεσμεύονται. Μου κάνει λίγο αφύσικο για τις 5-6 εφαρμογές που έχω κατεβάσει να μην μου επιτρέπει να κάνω update..

Σας ευχαριστώ και τους 2.

 

Σου ειπα για το cosmote γιατι αφηνει πολυ σκουπιδι μεσα...!

Οποτε ψαξου λιγο να δεις καταρχας πιος ακριβως ειναι ο χωρος σου και ποια εφαρμογη/γες ειναι ενοχη/χες !!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μόνο να μην είναι υπαίτιο το Kodi, αν και έχω προκαθορισμένη ρύθμιση για "clear cache" στην έναρξη της εφαρμογής. Αναρωτιέμαι τώρα αν πρέπει παράλληλα να κάνω και "clear data" ή θα προκαλέσω πρόβλημα στη λειτουργία των πρόσθετων.

Το απόγευμα θα ξέρω περισσότερα.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μόνο να μην είναι υπαίτιο το Kodi, αν και έχω προκαθορισμένη ρύθμιση για "clear cache" στην έναρξη της εφαρμογής. Αναρωτιέμαι τώρα αν πρέπει παράλληλα να κάνω και "clear data" ή θα προκαλέσω πρόβλημα στη λειτουργία των πρόσθετων.

 

Το απόγευμα θα ξέρω περισσότερα.

Με clear data θα θέλει στήσιμο από την αρχή το kodi.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όπως το φοβόμουν δηλαδή..

Σε ευχαριστώ, οπότε δεν το πειράζω καθόλου αυτό το κομμάτι.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

το android tv play store ειναι άδειο και οχι μόνο αυτο αλλα και εφαρμογές που δούλευαν κουτσα στραβα αν τις έστελνες σε ενα android tv μηχάνημα πχ abc bbc κλπ στις τελευταίες εκδόσεις δεν εμφανίζονται καν η ακόμα και δεν δουλευουν mouse κλπ.

 

Ρίξτε μια ματιά ...

https://nvidiashieldzone.com/shield-android-tv/apk2tv/

 

http://amiga32.com/satv/tv-banners.htm

 

http://atvlauncher.trekgonewild.de/

 

Αλλιώς πχ σε xiaomi κάποιον app manager η tv app drawer, όπως τον βρείτε στο καθε store για να φανούν εφαρμογές που περάσατε με πλάγιο τρόπο αλλα δεν εμφανίζονται στην λίστα

 

Ακόμα mouse σε εφαρμογές που δεν είχαμε μέχρι τώρα χωρίς έξτρα ανταπτορες κλπ, απλά απο το κοντρόλ που έχουμε.

Πολύ καλή φάση απαραίτητη για firetv ισως και για άλλα android tv μηχανήματα.

Αν δεν δουλεύει αυτή η έκδοση ψάξτε για κάτι αντίστοιχο.

Σε fire tv 4k δουλεψε μετα απο restart.

https://www.firesticktricks.com/mouse-toggle-firestick.html

θα το δοκιμάσω/ψαξω και για τα Xiaomi κάποια στιγμή.

Για virus κλπ δεν ξέρω οπότε με δική σας ευθύνη.. αν και το virus total δεν έδειξε κάτι για την 4κ έκδοση.

Εναλλακτικά και το cetus play

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω ενα tv box για ταινιες(Cyberflix, Kodi, δεν εχω συνδρομη σε netflix) και αγωνες. Εχω βρει το Mecool M8S PRO L στα 35 ευρω. Αξιζει? Υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

 

Θέλω να περάσω σε ένα xiaomi mi box s κάποιες εφαρμογές με apks μέσω εξωτερικού σκληρού ή usb stick.

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα...

Και με τις 2 επιλογές, όταν τα συνδέω, ναι μεν τα βλέπει αλλά δε τα ανοίγει.

Επιλέγω να τα κάνω φορμάτ όπως μου προτείνει λοιπόν για να τα δει σαν εσωτερικό χώρο αποθήκευσης, όπως και το έκανα. Τα έβαλα πάλι στο pc να περάσω τα apks , αλλά μου ζητάει εκ νέου να διαμορφώσω τους δίσκους, άρα κανένα αποτέλεσμα.

 

Τί πρέπει να κάνω για να περάσω έστω έναν browser που θέλω;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Puffin browser

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, πως τον κάνω εγκατάσταση είναι το θέμα μου!....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και έναν file explorer!
Υπάρχει δηλαδή στο play store του mi box διαθέσιμος file explorer? Και όταν συνδέσω τον εξωτερικό δίσκο θα δω μέσω αυτού τα διαθέσιμα apk?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δηλαδή στο play store του mi box διαθέσιμος file explorer? Και όταν συνδέσω τον εξωτερικό δίσκο θα δω μέσω αυτού τα διαθέσιμα apk?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχει τον es

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε xplore για τα αρχεία και τον puffin για ίντερνετ.Υπάρχουν στο στορ και τα δύο.

Ο ES προκαλεί διάφορα προβλήματα κατά την αναπαραγωγή ταινιών κτλ.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω android tvbox και είμαι ανάμεσα στο magicsee n5 nova (https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009308993364.html?wid=1349303) και στο mecool km3 (https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009460358320.html?wid=1349303). Θα ήθελα τη γνώμη σας και επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πόσο διαφορετικο είναι το λειτουργικό android tv os από το απλό android. Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω android tvbox και είμαι ανάμεσα στο magicsee n5 nova (https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009308993364.html?wid=1349303) και στο mecool km3 (https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009460358320.html?wid=1349303). Θα ήθελα τη γνώμη σας και επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πόσο διαφορετικο είναι το λειτουργικό android tv os από το απλό android. Σας ευχαριστώ!

 

Το Android tv εχει καλυτερες ποιοτητες streaming σε καποιες εφαρμογες αλλα απο την αλλη εχει παρα πολλους περιορισμους...!

Απο τα 2 που δειχνεις ομως αυτο με το Android tv εχει καλυτερο hardware!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Το Android tv εχει καλυτερες ποιοτητες streaming σε καποιες εφαρμογες αλλα απο την αλλη εχει παρα πολλους περιορισμους...!

Απο τα 2 που δειχνεις ομως αυτο με το Android tv εχει καλυτερο hardware!

 

Ευχαριστώ. Έχετε να μου προτείνεται κάποιο μέχρι 80€ σχετικά καινούργιο;

Link to comment
Share on other sites

Στο γκιαρ εχει προσφορα το Beelink GT1 MINI TV Box αλλα για αρχες Σεπτεμβρη ...

Ολα τα Amlogic S905X2 γενικα ειναι καλα (εχουν βεβαια τα θεματακια τους με το software αλλα πιστευω σιγα σιγα θα στρωσουν κι αλλο ) και το Beelink δειχνει να εχει καλυτερη ποιοτητα και καλη υποστηριξη ....

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Στο γκιαρ εχει προσφορα το Beelink GT1 MINI TV Box αλλα για αρχες Σεπτεμβρη ...

Ολα τα Amlogic S905X2 γενικα ειναι καλα (εχουν βεβαια τα θεματακια τους με το software αλλα πιστευω σιγα σιγα θα στρωσουν κι αλλο ) και το Beelink δειχνει να εχει καλυτερη ποιοτητα και καλη υποστηριξη ....

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι τσιμπησατε το κουπόνι με ανταλλαγή πόντων αλλα και με το εξτρα κουπόνι που δίνει το κατάστημα μπορείτε να πάρετε το 10/100 η το 1000 με η χωρίς τον αντάπτορα για να δίνει ρευμα σε μια καλή τιμή..

Αυτό προτείνουν για xiaomi firetv κλπ

Τσεκάρετε να σιγουρευτείτε..

https://m.aliexpress.com/item/32401431234.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Έχετε να μου προτείνεται κάποιο μέχρι 80€ σχετικά καινούργιο;
80€ είναι πολλά για απλή χρήση.

Για ποιο λόγο θες να δώσεις τόσα πολλά; Τι χρήση θες να κάνεις;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

80€ είναι πολλά για απλή χρήση.

Για ποιο λόγο θες να δώσεις τόσα πολλά; Τι χρήση θες να κάνεις;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Το ανώτερο που θέλω να δώσω είναι 80 ευρώ και αυτό το λέω επειδή μου φάνηκε καλό το beelink. Απλά θα ήθελα να έχει όσο γίνεται καλύτερη υποστήριξη και να είναι λίγο αξιοπρεπές σαν μηχάνημα. Θα ήθελα να το κρατήσω 4-5 χρόνια. Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό μηχάνημα με λιγότερα λεφτά θα συμφωνήσω. Πάντως από τα οικονομικά μου άρεσε το magicsee n5 nova αλλά δεν έχει καλό επεξεργαστή από ότι κατάλαβα. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Έχετε να μου προτείνεται κάποιο μέχρι 80€ σχετικά καινούργιο;

 

Σε ενδιαφέρει ένα Beelink gt king ,?

Link to comment
Share on other sites

Το ανώτερο που θέλω να δώσω είναι 80 ευρώ και αυτό το λέω επειδή μου φάνηκε καλό το beelink. Απλά θα ήθελα να έχει όσο γίνεται καλύτερη υποστήριξη και να είναι λίγο αξιοπρεπές σαν μηχάνημα. Θα ήθελα να το κρατήσω 4-5 χρόνια. Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό μηχάνημα με λιγότερα λεφτά θα συμφωνήσω. Πάντως από τα οικονομικά μου άρεσε το magicsee n5 nova αλλά δεν έχει καλό επεξεργαστή από ότι κατάλαβα. Ευχαριστώ και πάλι.
Κοίτα δεν είναι σαν τα κινητά. Επίσημες αναβαθμίσεις έρχονται για λίγους μήνες στα περισσότερα κουτιά.

Οπότε σκέψου το πριν δώσεις πολλά χρήματα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...