Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

 

Προσωπικα το δουλευα με την επισημη Wallet που την βρηκα υπεροχη αλλα δεν εχει μαγνητακι για το πορτακι

https://www.skroutz.gr/s/16464240/Huawei-Wallet-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Huawei-Mate-20-Pro.html

 

Έχω αυτήν την original θήκη,

ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΎΕΙ, το πορτακι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ούτως ή άλλως τα full glue δεν έχω πιθανότητες να τα τοποθετήσω σωστά μόνος μου :lol:

Μονό τα τύπου loca (tmax, dome κλπ) πλέον είναι βολικά στην τοποθέτηση...

 

 

 

Βαγγέλη tmax έβαλα και είναι ότι καλύτερο..Και το λέω εγώ που μισώ οποιαδήποτε προστασία. Το έβαλα στο unique shop στη Νέα Σμύρνη και μου το τοποθέτησαν εκεί σε λίγα λεπτά άψογα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια ακόμα, original θήκη, με πλαστικό παραθυράκι, και απαντάς στις κλήσεις από έξω, και έχει Επίσης το μαγνητακι.

tempered glass , έβαλα το t-max, αλλά κάνει πρόβλημα, δεν δουλεύει το αποτύπωμα.

Δούλεψε τις πρώτες μέρες, τώρα όχι, που είναι χρήσιμο για τραπεζική εφαρμογή.

Για ξεκλείδωμα έχω την αναγνώριση προσώπου, που δουλεύει πάντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H original θήκη

 

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/f/877300/Huawei-Mate-20-Pro.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια ακόμα, original θήκη, με πλαστικό παραθυράκι, και απαντάς στις κλήσεις από έξω, και έχει Επίσης το μαγνητακι.

tempered glass , έβαλα το t-max, αλλά κάνει πρόβλημα, δεν δουλεύει το αποτύπωμα.

Δούλεψε τις πρώτες μέρες, τώρα όχι, που είναι χρήσιμο για τραπεζική εφαρμογή.

Για ξεκλείδωμα έχω την αναγνώριση προσώπου, που δουλεύει πάντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H original θήκη

 

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/f/877300/Huawei-Mate-20-Pro.html

 

Μήπως πρέπει να ξαναβάλεις το αποτύπωμα? Εμένα δουλεύει κανονικά με tmax.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη tmax έβαλα και είναι ότι καλύτερο..Και το λέω εγώ που μισώ οποιαδήποτε προστασία. Το έβαλα στο unique shop στη Νέα Σμύρνη και μου το τοποθέτησαν εκεί σε λίγα λεπτά άψογα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Δημήτρη με βλέπω να πετάγομαι νέα Σμύρνη με την πρώτη ευκαιρία... ;)

Link to comment
Share on other sites

https://en.miui.com/thread-4733761-1-1.html

 

Αυτήν την εφαρμογή, ας είναι για xiaomi, την πέρασα στο κινητό, και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του mate 20 pro σε χαμηλό φωτισμο,το λευκο φοντο μοιαζει σαν ξεθωριασμενο...εαν βαλεις και τις γκρι γραμμες δεξια-αριστερα, εκει βλεπεις οτι χανει σε σχεση με τα samsun...,

Aπο την αλλη οταν ο φωτεισμος ειναι πανω απο την μεση το panel απογειωνεται,καλυτερο ισως και απο s9...

 

Εγώ πάντως το δουλεύω πάντα πάνω από τη μισή φωτεινότητα και δεν συγκρίνεται με τα Sammy ούτε στην φωτεινότητα ούτε στα χρώματα ούτε στο λευκο. Το Mate πολύ καλυτερο. Τα Sammy δεν εχουν λευκο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ωραία περιμένω εντυπώσεις :)

 

Άψογο touch, πανεύκολη εφαρμογή, αλλά έχει ένα fatal flaw. Δε δουλεύει το δακτυλικο αποτύπωμα.

Φυσικά έκανα register από την αρχή, αλλά... Τζίφος

Με την πρώτη ευκαιρία θα πάρει πόδι...

Link to comment
Share on other sites

Άψογο touch, πανεύκολη εφαρμογή, αλλά έχει ένα fatal flaw. Δε δουλεύει το δακτυλικο αποτύπωμα.

Φυσικά έκανα register από την αρχή, αλλά... Τζίφος

Με την πρώτη ευκαιρία θα πάρει πόδι...

 

Αχ αυτό το δακτυλικο.... Άρα tmax. Αφού έχεις την δυνατότητα να στο περάσουν στο μαγαζί είναι σούπερ.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει πώς μπορούμε να κάνουμε κλήση με απόκρυψη; Χρησιμοποιώ το simpler dialer. Αλλά και την ενσωματωμένη εφαρμογή. Ευχαριστώ.
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το δουλεύω πάντα πάνω από τη μισή φωτεινότητα και δεν συγκρίνεται με τα Sammy ούτε στην φωτεινότητα ούτε στα χρώματα ούτε στο λευκο. Το Mate πολύ καλυτερο. Τα Sammy δεν εχουν λευκο.

 

Προφανως και δεν ισχυουν αυτα που γραφεις και εισαι τερμα υπερβολικος.

Δεν εχει καλυτερη οθονη το mate overall που να χτυπαμε το κεφαλι μας κατω.Ακομα και στην ιδια την Huawei αν το πεις αυτο θα τους πιασουν τα γελια.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς θέμα έχω κι εγώ.

Κάτι πού είναι εντελώς εκνευριστικό.

 

Εγώ έχω το galaxy watch.

Αν επιλέξω κλήση από το ρολόι μιλάω μόνο από το ρολόι η από το κινητό...

Είναι δυνατόν να μην υπάρχει η επιλογή;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αυτό που πρέπει να γίνει είναι με κάποιο τρόπο να κλειδώνει ποια συσκευή από τις δυο θα είναι ακουστικό...απλά απο που μπορεί να γίνει αυτό???

Link to comment
Share on other sites

(απο τις 200+ σελιδες διάβασα τις περισσότερες...)

έχω παραγγείλει το μπλε χρωματακι το οποίο θα το έχω λογικά μέσα στην επόμενη βδομάδα...είδα στα post ότι τα μπλε επι τω πλείστον είχαν οθόνες προβληματικές της lg...πιστεύω τώρα πια να μην παίζουν τέτοια θέματα!

σκέφτομαι να παραγγείλω την θήκη Huawei Smart View Flip που φαίνεται αρκετά εμφανίσιμη και θα ήθελα την γνώμη σας...

1) Να βάλω και tempered glass;

2) Αν ναι,είδα πως η t-max είναι καλή και δεν έχει θέμα στο fingerprint αν μπει σωστά.Όμως θα υπάρχει πρόβλημα (λόγω πάχους) με την flip θήκη;πχ να μην εφαρμόζει;

3) είδα πως υπάρχει και tempered glass που καλύπτει μόνο τους φακούς (Mocolo Tempered Glass Camera Lens).Αξίζει να μπει κι αυτό;

 

Μήπως τελικά είναι υπερβολικά τα tempered glass με αυτή τη θήκη;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έριξα την 187 το πρωί

Κάποιες εντυπώσεις, από την τρίτη φορά που έρχεται στην κατοχή μου η συσκευή.

Για να μην τα πολυλογώ, είναι η πιο ευχάριστη και πλήρης εμπειρία χρήσης smartphone τελευταίας εσοδείας. Ακολουθεί το note 9 και μετά το χάος

Ειδικά στο mate 20 pro δεν έχω τίποτα ουσιαστικό να του προσαψω. Πιο smooth και άμεσο από το νοτε και μπαταρία σίγουρα 20% πάνω (σε standby αγγίζει και το 30% η διαφορά).

Μπράβο στη Huawei, παρά την πατάτα της με τις οθόνες έδωσε την πληρέστερη υλοποίηση μέχρι την έλευση της επόμενης φουρνιάς...

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και δεν ισχυουν αυτα που γραφεις και εισαι τερμα υπερβολικος.

Δεν εχει καλυτερη οθονη το mate overall που να χτυπαμε το κεφαλι μας κατω.Ακομα και στην ιδια την Huawei αν το πεις αυτο θα τους πιασουν τα γελια.

Μπορείς να πιστεύεις ότι θες. Δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέμματα, και έχω όπως ξαναείπα και τα 2 κινητά, αυτό και το note 9. Τα έχω διπλα δίπλα και τις βλέπω τις οθόνες. Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει... Εγω πάντα πιστεύω αυτό που βλέπω... Και στο myphone έχω δει πολλές βλακειες να γράφονται κατά καιρούς. Και για να είμαι ακριβοδικαιος το δουλεύω πάνω από 80% φωτεινότητα.

Τώρα που το δοκίμασα κάτω από 80% το λευκό του θαμπώνει όντως. Αλλά δουλεύοντας το από το 80 και πάνω είναι καλύτερο από το Note 9. Δηλ για την δική μου χρήση προτιμώ την οθόνη του Mate. Αν διορθώσει και την κάμερα σε κάποια επόμενη συσκευή η Huawei θα πάρει και την πρωτια.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πιστεύεις ότι θες. Δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέμματα, και έχω όπως ξαναείπα και τα 2 κινητά, αυτό και το note 9. Τα έχω διπλα δίπλα και τις βλέπω τις οθόνες. Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει... Εγω πάντα πιστεύω αυτό που βλέπω... Και στο myphone έχω δει πολλές βλακειες να γράφονται κατά καιρούς.
Σωστός αδερφέ συμφωνώ μαζί σου

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

. Αν διορθώσει και την κάμερα σε κάποια επόμενη συσκευή η Huawei θα πάρει και την πρωτια.

Δηλαδή υστερεί σε κάμερα η Huawei τώρα? Μιλάς για το mate 20 pro? Και πιο είναι καλύτερο?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υστερεί σε κάμερα η Huawei τώρα? Μιλάς για το mate 20 pro? Και πιο είναι καλύτερο?

 

Μάλλον σε βίντεο εννοεί. Σε φώτο για τα δικά μου γούστα σπέρνει (κι ας λένε κάποιοι για παστέλ, μαστελ και μασταρελ, η κάμερα σε still photos είναι κορυφή)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε βίντεο εννοεί. Σε φώτο για τα δικά μου γούστα σπέρνει (κι ας λένε κάποιοι για παστέλ, μαστελ και μασταρελ, η κάμερα σε still photos είναι κορυφή)
Το καλύτερο βίντεο βαγγελη. το έχει το μήλο.

Τώρα για το mate έγινε αναβάθμιση σε αυτό το κομμάτι από P20 Pro αλλά υστερεί σε σταθεροποιηση κ μην ξεχνάμε δεν έχει κάν 4κ 60 fps

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υστερεί σε κάμερα η Huawei τώρα? Μιλάς για το mate 20 pro? Και πιο είναι καλύτερο?

 

Ακριβώς στο βίντεο εννουσα

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο βίντεο βαγγελη. το έχει το μήλο.

Τώρα για το mate έγινε αναβάθμιση σε αυτό το κομμάτι από P20 Pro αλλά υστερεί σε σταθεροποιηση κ μην ξεχνάμε δεν έχει κάν 4κ 60 fps

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστά Άκη, αλλά το μήλο ειναι ios, δεν είναι για όλους

Υπάρχουν μπόλικες Android συσκευές με καλύτερο βίντεο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...