Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι βλέπω με μια απλή αναζήτηση, θέμα emui είναι και όχι αποκλειστικά της συσκευής μιας και εμφανίζεται και σε άλλα Huawei.

 

Εδώ περιγράφει μια πατέντα που βρήκε κάποιος. Αν είναι πολύ σημαντικό να αλλάξει ο ήχος ειδοποίησης μπορείτε να το δοκιμάσετε.

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/viber-android-personal-message-t3781155

 

 

Sent from my SM-G930F

Σωστό....

Και δουλεύει φυσικά αυτό το τρικ...

 

I have found a way to replace Viber stock notification sound with one of your personal sounds

No need of root, no need of nothing

First you have to go to stock "files" app - more - settings and activate "show secret files" & "show system files"

Go back to your files - Android - media - com.viber.voip and inside this folder is stock Viber mp3 sound

Find your personal mp3 sound rename it the same with the one from Viber (keep back up Viber stock sound

 

(copy από εδώ, https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/viber-android-personal-message-t3781155

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλημέρα. Πήρα το 8X για μια φίλη και βλέπω ότι φοράει προεγκατεστημένο screen protector όμως δεν καταλαβαίνω αν είναι φιλμ ή τζάμι, μου φαίνεται αρκετά λεπτό. Θα χρειαστεί να αγοράσω έξτρα tempered glass; Κι αν ναι, έχετε καμία πρόταση; Ευχαριστώ!

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα το 8X για μια φίλη και βλέπω ότι φοράει προεγκατεστημένο screen protector όμως δεν καταλαβαίνω αν είναι φιλμ ή τζάμι, μου φαίνεται αρκετά λεπτό. Θα χρειαστεί να αγοράσω έξτρα tempered glass; Κι αν ναι, έχετε καμία πρόταση; Ευχαριστώ!

 

Δεν ειναι τζάμι, ειναι καλής ποιότητας ζελατίνη, η οποία όμως μετά από λίγες μέρες χρήσης θα αρχίσει να χάνει την πολύ καλή εφαρμογή που έχει τώρα. Τουλάχιστον έτσι έκανε στο δικό μου. Αν παρατηρήσεις προσεκτικά μετά από λίγο καιρό θα δεις κάποιες οριζόντιες γραμμές. Όχι κάτι σοβαρό. Για μένα το βγάζεις για να απολαύσεις την οθόνη του. Ακόμα και καινούργιο αφαιρεί από την ποιότητα της οθόνης. Μόλις το αφαιρέσεις θα δεις διαφορά. Το έχω ψάξει και αν και δεν το αναφέρει κάπου το τζάμι της συσκευής έχει προστασία gorilla glass 3. Αυτό σημαίνει ότι υπάρχει έτσι και αλλιώς μια αρκετά καλή προστασία από την καθημερινή χρήση. Προσωπικά επειδή δεν μ αρέσουν τα Τζαμάικα το έχω χωρίς αρκετό καιρό τώρα. Δεν διαπίστωσα απολύτως τίποτα αν και δεν το προσέχω ιδιαίτερα. Αν παρόλα αυτά θες τζαμάκι στι ebay ή στο aliexpress θα βρεις άπειρα. Θα σου πρότεινα αν παραγγείλεις να είναι fullscrean, να καλύπτει δηλαδή απολυτως όλη την οθόνη, ακόμη και τα λιγοστά bazels.

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τζάμι, ειναι καλής ποιότητας ζελατίνη, η οποία όμως μετά από λίγες μέρες χρήσης θα αρχίσει να χάνει την πολύ καλή εφαρμογή που έχει τώρα. Τουλάχιστον έτσι έκανε στο δικό μου. Αν παρατηρήσεις προσεκτικά μετά από λίγο καιρό θα δεις κάποιες οριζόντιες γραμμές. Όχι κάτι σοβαρό. Για μένα το βγάζεις για να απολαύσεις την οθόνη του. Ακόμα και καινούργιο αφαιρεί από την ποιότητα της οθόνης. Μόλις το αφαιρέσεις θα δεις διαφορά. Το έχω ψάξει και αν και δεν το αναφέρει κάπου το τζάμι της συσκευής έχει προστασία gorilla glass 3. Αυτό σημαίνει ότι υπάρχει έτσι και αλλιώς μια αρκετά καλή προστασία από την καθημερινή χρήση. Προσωπικά επειδή δεν μ αρέσουν τα Τζαμάικα το έχω χωρίς αρκετό καιρό τώρα. Δεν διαπίστωσα απολύτως τίποτα αν και δεν το προσέχω ιδιαίτερα. Αν παρόλα αυτά θες τζαμάκι στι ebay ή στο aliexpress θα βρεις άπειρα. Θα σου πρότεινα αν παραγγείλεις να είναι fullscrean, να καλύπτει δηλαδή απολυτως όλη την οθόνη, ακόμη και τα λιγοστά bazels.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Ήδη έχει μια γρατζουνιά πάνω η ζελατίνη και θέλω να τη βγάλω, αλλά δεν το βγάζω αν δε βάλω άλλο τζαμάκι γιατί το τηλέφωνο θα πέσει σίγουρα πολλές φορές και για να μην έχουμε σπασίματα οθόνης, αυτός είναι ο λόγος αλλαγής της προηγούμενης συσκευής της κοπέλας. Μωρέ βρίσκω τζαμάκια, αλλά φοβάμαι μην ξεκολλάνε ή δεν έχουν καλή αφή και ρώτησα μήπως έχει να προτείνει κάποιος κανένα σίγουρο.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Ήδη έχει μια γρατζουνιά πάνω η ζελατίνη και θέλω να τη βγάλω, αλλά δεν το βγάζω αν δε βάλω άλλο τζαμάκι γιατί το τηλέφωνο θα πέσει σίγουρα πολλές φορές και για να μην έχουμε σπασίματα οθόνης, αυτός είναι ο λόγος αλλαγής της προηγούμενης συσκευής της κοπέλας. Μωρέ βρίσκω τζαμάκια, αλλά φοβάμαι μην ξεκολλάνε ή δεν έχουν καλή αφή και ρώτησα μήπως έχει να προτείνει κάποιος κανένα σίγουρο.

 

Προτίμησε κάποιο αυτού του τύπου που θα είναι full glue και θα κολλάει σε ολόκληρη την οθόνη όπως τα κλασσικά tempered glass.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε κάποιο αυτού του τύπου που θα είναι full glue και θα κολλάει σε ολόκληρη την οθόνη όπως τα κλασσικά tempered glass.

Δεν θα υπάρχει πρόβλημα με το να φεύγει από τη θέση του με τη θήκη ή με το να μην πατιέται σε σημεία; Αυτό τα πρόβληματα είχα με τα S7 & S7 Edge με τέτοιου τύπου τζαμάκια. Επίσης σε ξένα site είδα ότι αυτού του τύπου με μαύρα πλ ότι κρύβουν μέρος της οθόνης με αποτέλεσμα να κόβονται γράμματα.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν είναι full glue δεν θα έχεις θέμα με πατήματα και δε θα έχεις τα προβλήματα που είχες με τις curved οθόνες της Samsung μιας και εκεί τα περισσότερα tempered glass είχαν κόλλα περιμετρικά με αποτέλεσμα να νιώθεις ένα κενό ανάμεσα σε οθόνη και tempered glass και να χάνεις πατήματα. Τώρα το αν θα είναι case compatible αυτό δεν μπορώ να το απαντήσω με σιγουριά μιας και εξαρτάται από την εκάστοτε θήκη. Αν ψάξεις στο internet θα βρεις review από δοκιμές χρηστών, όπως

για παράδειγμα.

 

Παρεμπιπτόντως... πολύχρονος! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι full glue δεν θα έχεις θέμα με πατήματα και δε θα έχεις τα προβλήματα που είχες με τις curved οθόνες της Samsung μιας και εκεί τα περισσότερα tempered glass είχαν κόλλα περιμετρικά με αποτέλεσμα να νιώθεις ένα κενό ανάμεσα σε οθόνη και tempered glass και να χάνεις πατήματα. Τώρα το αν θα είναι case compatible αυτό δεν μπορώ να το απαντήσω με σιγουριά μιας και εξαρτάται από την εκάστοτε θήκη. Αν ψάξεις στο internet θα βρεις review από δοκιμές χρηστών, όπως
για παράδειγμα.

 

Παρεμπιπτόντως... πολύχρονος! ;)

Ααα full glue εννοεί πως όλο το τζάμι έχει από κάτω κόλλα; Παρόλο που μου το έγγραψες ξεκάθαρα δεν το κατάλαβα, δεν ήξερα πως υπάρχει κάτι τέτοιο...

Δεν έχει θέμα να χαλάσει την οθόνη με την κόλλα; Λειτουργεί σαν το Dome Glass;

 

Ευχαριστώ πολύ, να σαι καλά! :)

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ααα full glue εννοεί πως όλο το τζάμι έχει από κάτω κόλλα; Παρόλο που μου το έγγραψες ξεκάθαρα δεν το κατάλαβα, δεν ήξερα πως υπάρχει κάτι τέτοιο...

Δεν έχει θέμα να χαλάσει την οθόνη με την κόλλα; Λειτουργεί σαν το Dome Glass;

 

Όχι, δεν χρειάζεται υγρό για να κολλήσει, ούτε έχει υγρό το ίδιο το τζάμι... κολλάει ηλεκτροστατικά όπως στα κλασσικά tempered glass που βάζαμε στις συσκευές με τις flat οθόνες στο παρελθόν. Αν δεις το βίντεο που σου έστειλα φαίνεται που το ακουμπάει με το χέρι και μετά κολλάει στην υπόλοιπη οθόνη. Υπάρχει ο φόβος να μείνουν κάποιες φουσκάλες αλλά με τις μέρες φεύγουν, αρκεί να μην έχουν σκόνη από κάτω. To Dome glass είναι άλλη περίπτωση την οποία δε συνιστώ πρώτον λόγω κόστους και δεύτερον λόγω υγρής τοποθέτησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται υγρό για να κολλήσει, ούτε έχει υγρό το ίδιο το τζάμι... κολλάει ηλεκτροστατικά όπως στα κλασσικά tempered glass που βάζαμε στις συσκευές με τις flat οθόνες στο παρελθόν. Αν δεις το βίντεο που σου έστειλα φαίνεται που το ακουμπάει με το χέρι και μετά κολλάει στην υπόλοιπη οθόνη. Υπάρχει ο φόβος να μείνουν κάποιες φουσκάλες αλλά με τις μέρες φεύγουν, αρκεί να μην έχουν σκόνη από κάτω. To Dome glass είναι άλλη περίπτωση την οποία δε συνιστώ πρώτον λόγω κόστους και δεύτερον λόγω υγρής τοποθέτησης.

Μάλιστα κατάλαβα... Ωραία θα το δοκιμάσω. Σ' ευχαριστώ και πάλι!

 

Το Dome Glass το δοκίμασα στο S8+ μου, πολύ καλή δουλειά από την Whitestone και μου κάνει ενύπωση που δε κάνει δαχτυλιές ενώ η οθόνη χωρίς τζαμάκι κάνει. Πολύ καλή ποιότητα αν και δεν κατάφερα να το βάλω με 100% επιτυχία λόγω στραβού τραπεζιού :wacko: ξενέρα εκείνη την ώρα. Κύλησε η κόλλα και πήγε παντού μπρος πίσω κάτω πάνω όπου θέλεις :P αλλά το καθάρισα και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το μοναδικό θέμα είναι ότι υπάρχει ένα σημάδι στο κάτω δεξί μέρος του τζαμιού από κόλλα, κατά τ' άλλα κορυφη!

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε είμαι μεταξύ του honor 8x και του samsung galaxy a7...από θέμα εμφάνισης μου αρέσει το πρώτο ξεκάθαρα. Ωστόσο αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι η οθόνη και οι κάμερες. Αν έχει κάποιος γνώση και από τις δύο συσκευές ας μου πει τη γνώμη του. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε είμαι μεταξύ του honor 8x και του samsung galaxy a7...από θέμα εμφάνισης μου αρέσει το πρώτο ξεκάθαρα. Ωστόσο αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι η οθόνη και οι κάμερες. Αν έχει κάποιος γνώση και από τις δύο συσκευές ας μου πει τη γνώμη του. Ευχαριστώ.

 

Είναι και λιιιιιγο πιο γρήγορο.

Είδα ένα review προχθές για αυτό:

A6 vs 8x

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε είμαι μεταξύ του honor 8x και του samsung galaxy a7...από θέμα εμφάνισης μου αρέσει το πρώτο ξεκάθαρα. Ωστόσο αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι η οθόνη και οι κάμερες. Αν έχει κάποιος γνώση και από τις δύο συσκευές ας μου πει τη γνώμη του. Ευχαριστώ.

 

Με ίδιες διαστάσεις έχεις μεγαλύτερη οθόνη και πολύ καλύτερη μπαταρία. Το 8χ ειναι αντικειμενικά πιο όμορφο. Με το samsung ελαφρώς καλύτερα χρώματα λόγω amoled οθόνης, στα υπόλοιπα χαρακτηριστικα δεν θα δεις διαφορές. Για κάμερα δεν έχω άποψη...... θα έλεγα 8χ ειδικά αν μπορείς

να πας στο 128gb rom

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

Με ίδιες διαστάσεις έχεις μεγαλύτερη οθόνη και πολύ καλύτερη μπαταρία. Το 8χ ειναι αντικειμενικά πιο όμορφο. Με το samsung ελαφρώς καλύτερα χρώματα λόγω amoled οθόνης, στα υπόλοιπα χαρακτηριστικα δεν θα δεις διαφορές. Για κάμερα δεν έχω άποψη...... θα έλεγα 8χ ειδικά αν μπορείς

να πας στο 128gb rom

 

Γνωρίζεις αν το honor 8x έχει κάτι αντίστοιχο με το Always on display των samsung? Επίσης το μόνο που με χάλασε στο honor ότι δεν έχει οπτικό σταθεροποιητή στο Video σε σχέση με το samsung a7. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν το honor 8x έχει κάτι αντίστοιχο με το Always on display των samsung? Επίσης το μόνο που με χάλασε στο honor ότι δεν έχει οπτικό σταθεροποιητή στο Video σε σχέση με το samsung a7. Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Always on display θα βρεις μόνο σε amoled οθόνη. Η οθόνη Amoled μπορει να χρησιμοποιεί μόνο εκείνα τα εικονοστοιχεία που είναι ενεργοποιημένα. Η οθόνη Lcd χρειάζεται ολόκληρη την οθόνη να ανάβει όταν χρησιμοποιεί ακόμη και ένα εικονοστοιχείο στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως γνωρίζει κανείς σε σχέση με το mate 20lite αν εξαιρέσεις τη θύρα typec , στο κομμάτι της φωτογραφικής υπάρχουν μεγάλες διαφορές ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αναζητώ για αγορα το honor 8x view 10 lite 128 gb blue. Μέχρι στιγμής το βρισκω σε κάποια καταστήματα απο skroutz. Πριν την αγορά προσπαθώ να διασταυρώσω με τη honor απο το sn της συσκευής ότι καλύπτεται από το service της hauwei εντός Ευρώπης. Μέχρι στιγμής, ενώ μου λένε ότι είναι ευρωπαϊκα με την διασταύρωση των στοιχείων τηλεφωνικά φαίνονται να καλύπτονται για service 1 έτους στη Σιγκαπούρη και οχι στην Ευρώπη. Θα συνεχίσω να το ψάχνω γιατί θέλω να το αγοράσω το τηλέφωνο αυτό. Ξέρει κάποιος πού μπορώ να το βρω και να είναι Ευρωπαϊκό?
Link to comment
Share on other sites

πλαισιο. 280€ και αν εχεις καρτα eurobank 20% επιστροφη για λιγες μερες ακομη

 

Ομοίως ΑΜΑΖΟΝ

2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΜΑΖΟΝ ΙΤΑΛΙΑΣ.

ΚΟΡΥΦΑΙΑ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα. Αν βρει κάποιος στο ebay ή στο Aliexpress ζελατίνες προστασίας ασ το βάλει εδώ γιατί ψάχνω και μονο τζαμακια βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ερώτηση: Όταν πηγαίνεις στις πρόσφατες κλήσεις και πατήσεις πάνω σε μια καλεί αυτομάτως. Αυτό αλλάζει;

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...