Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Boat Browser τέλος ? δεν μου τον εμφανίζει πλέον

Τον είχα παλιά, αλλά είχε πολύν καιρό να ενημερωθεί.

Τι εννοείς λέγοντας τέλος;

ΕDIT: Μόλις διαπίστωσα ότι δεν τον έχει πλέον στο playstore.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τον είχα παλιά, αλλά είχε πολύν καιρό να ενημερωθεί.

Τι εννοείς λέγοντας τέλος;

ΕDIT: Μόλις διαπίστωσα ότι δεν τον έχει πλέον στο playstore.

 

από περιέργεια τον έψαχνα χθες μήπως είχε κάνει καμία ενημέρωση και δεν τον έβρισκα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κατά καιρούς κοιτούσα, αλλά τίποτε.

Κρίμα, γιατί ήταν πολύ καλός.

Όχι σαν τον Opera όμως κατά τη γνώμη μου, που είναι ο αγαπημένος μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ένα adblocker του έλειπε μόνο ! ήταν ωραίος πλοηγός

ρίξανε και την σελίδα τους http://www.boatmob.com/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ένα adblocker του έλειπε μόνο ! ήταν ωραίος πλοηγός

ρίξανε και την σελίδα τους http://www.boatmob.com/

Τον είχα αγορασμένο κιόλας.

Είχε ωραίο UI.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κατά καιρούς κοιτούσα, αλλά τίποτε.

Κρίμα, γιατί ήταν πολύ καλός.

Όχι σαν τον Opera όμως κατά τη γνώμη μου, που είναι ο αγαπημένος μου.

 

Να σε ρωτήσω φίλε μου στον όπερα όταν κάνεις διπλό κλικ στην οθόνη για μεγέθυνση της σελίδας έχεις σε πετάει στην αρχή της σελίδας και όχι στο κομμάτι που πατάς; δυστυχώς μου το κάνει συνέχεια στο myphone σε κανένα άλλο σαιτ.

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω φίλε μου στον όπερα όταν κάνεις διπλό κλικ στην οθόνη για μεγέθυνση της σελίδας έχεις σε πετάει στην αρχή της σελίδας και όχι στο κομμάτι που πατάς; δυστυχώς μου το κάνει συνέχεια στο myphone σε κανένα άλλο σαιτ.

Καμία ιδέα;

Το myphone έχει mobile έκδοση της σελίδας.

Ούτε κάνει αλλά ούτε και χρειάζεται ζουμ για την προβολή της.

Σε άλλες σελίδες, εμένα μου δουλεύει απροβλημάτιστα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Απλά χρησιμοποιώ την έκδοση για υπολογιστή με βολεύει (βόλευε ) καλύτερα. Αν υπάρχει καμία ιδέα καλοδεχουμενη
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα τον edge της MS κ μπορώ να πώ ότι μου φάνηκε αρκετά γρήγορος.Για έναν χρόνο χρησιμοποιούσα τον yandex με το adguard κ ήμουν ευχαριστημένος αλλά τον τελευταίο καιρό κάτι με χαλούσε στην σταθερότητα.Με τον edge μέχρι στιγμής έχω καλές εντυπώσεις κ έχει κ adblock.Εσεις ποιον θεωρείται πιο γρήγορο από όλους τους browser?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα τον edge της MS κ μπορώ να πώ ότι μου φάνηκε αρκετά γρήγορος.Για έναν χρόνο χρησιμοποιούσα τον yandex με το adguard κ ήμουν ευχαριστημένος αλλά τον τελευταίο καιρό κάτι με χαλούσε στην σταθερότητα.Με τον edge μέχρι στιγμής έχω καλές εντυπώσεις κ έχει κ adblock.Εσεις ποιον θεωρείται πιο γρήγορο από όλους τους browser?

 

Ο πιο γρήγορος που έχω δοκιμάσει (και τον χρησιμοποιώ ακόμα) είναι ο puffin. Απλά να ξέρεις, δεν πιάνει κανένα adblock.

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο γρήγορος που έχω δοκιμάσει (και τον χρησιμοποιώ ακόμα) είναι ο puffin. Απλά να ξέρεις, δεν πιάνει κανένα adblock.

 

Ναι τον έχω δοκιμάσει αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος λόγω adblock.Θα δοκιμαστεί κ άλλο ο edge κ ίσως μετά από έναν χρόνο γίνει αντικατάσταση του yandex

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα τον edge της MS κ μπορώ να πώ ότι μου φάνηκε αρκετά γρήγορος.Για έναν χρόνο χρησιμοποιούσα τον yandex με το adguard κ ήμουν ευχαριστημένος αλλά τον τελευταίο καιρό κάτι με χαλούσε στην σταθερότητα.Με τον edge μέχρι στιγμής έχω καλές εντυπώσεις κ έχει κ adblock.Εσεις ποιον θεωρείται πιο γρήγορο από όλους τους browser?
Κι εγώ edge χρησιμοποιώ. Είναι πιο smooth από τον Samsung internet και με βολεύει πολύ το ακαριαίο share που έχει. Συν το ότι συνεργάζεται άμεσα με το PC.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακριβώς το ανάποδο νιώθω. Είναι smooth και οι 2 αλλά νομίζω ένα τικ περισσότερο ο samsung. Έχει κ πολύ περισσότερες επιλογές. Μόλις πρόσφατα έβαλαν επιλογή για adblock στον edge.

 

Γενικά νομίζω αυτοί οι 2 είναι από τους πιο γρήγορους σε Android.

 

Ο yandex έχει γίνει σώβρακο, βαρύς κ σέρνεται δεν ξέρω γιατί τους χαλάνε έτσι τους browsers ενώ στην αρχή είναι ελαφρείς και γρήγοροι, τους φορτώνουν και με κάθε update γίνονται πιο αργοί. Τα ίδια είχα πάθει κ με το uc παλιότερα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

ετσι γινεται παντα, δυσυχως σε ολες τις εφαρμογες, γιατι, για να πουλησουν κι αυτοι που τις βγαζουν,

βαζουν νεα χαρακτηριστικα κλπ, με απολεσμα να γινονται πιο βαριες και να θες και το hardware

για να τις υποστηριξεις, αρα; ολοι βγαινουν κερδισμενοι τελικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μένω σε κιουι, θα βάλει σελιδοδείκτες οσονούπω, γρήγορος και με ατπλοκ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?

Σ' εμενα ολα καλα.

Οπου ο habit δεν παιζει καλα (κυριως στο desktop mode διαφορων site), με κλικ στην επιλογη "open with different app" τα ανοιγω με mozilla nightly ή με samsung.

Ο habit δεν ειναι ουτε ο πιο smooth ουτε ο πιο γρηγορος. Αλλα ειναι ο πιο παραμετροποιησιμος. Κριμα που εγκαταλειφθηκε (?).

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα στον Samsung browser.

 

Η επιλογή video assistant σου δίνει την επιλογή να κάνεις pop up το video που παίζει στον browser, ενώ παράλληλα κάνεις multitask άλλες εφαρμογές. Αυτό δουλεύει και στο YouTube.

 

Ιδιαίτερα χρήσιμο αν σκεφτούμε ότι το YouTube έχει αφήσει αυτή την επιλογή διαθέσιμη μόνο για τους συνδρομητές. Χρήσιμο για όποιον δεν έχει τρίτη εφαρμογή γι'αυτή τη δουλειά κ δεν έχει subscription στο YouTube premium.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Μένω σε κιουι, θα βάλει σελιδοδείκτες οσονούπω, γρήγορος και με ατπλοκ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απίστευτος μεν,όμως σε μερικές σελίδες μπερδεύει τα επιθετικά pop-ups με πραγματικές σελίδες και έχει σαν αποτέλεσμα,να πρέπει να πατήσεις παρατεταμένα επάνω σε ένα λινκ για να το ανοίξει σε νέο παράθυρο. Κατά τα άλλα απίστευτος...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?

Σ' εμενα ολα καλα.

Οπου ο habit δεν παιζει καλα (κυριως στο desktop mode διαφορων site), με κλικ στην επιλογη "open with different app" τα ανοιγω με mozilla nightly ή με samsung.

Ο habit δεν ειναι ουτε ο πιο smooth ουτε ο πιο γρηγορος. Αλλα ειναι ο πιο παραμετροποιησιμος. Κριμα που εγκαταλειφθηκε (?).

Άκυρο, μετά από ένα update είχαν καταργηθεί τα storage permissions για κάποιο λόγο και δεν το είχα πάρει χαμπάρι.

Εμένα ο Habit μου δουλεύει εξαιρετικά. Κανένα κόλλημα και όλα ομαλά.

Για τη παραμετροποίηση δεν μιλάω καν...

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Έχει αυτόματη μετάφραση όπως ο chrome?
Όχι με τον ίδιο τρόπο που έχει ο Chrome.

Επιλεκτικά βέβαια ναι όπως μπορείς να δεις παρακάτω.04dda4a570a5cbea49bb5038de34a234.jpg5de6d15ec34731908a675f237a43d9f9.jpg

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...