Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με online αγορά χρόνου ομιλίας, 5 ή 10€, υπάρχει κάποιο bonus; Για παλιό συνδρομητή (όχι στο 6μηνο κλπ)...
Για εμένα με frog αρκετών ετών, με 10€ δώσανε 300' προς όλους, τα οποία όμως φαίνεται να εξαντλούνται δέκα δέκα, σε κάθε κλήση. Είναι αστείοι, ξεπέρασαν και την τρίλεπτη χρέωση που υπήρχε παλιά.

Δώσανε επίσης 200ΜΒ δώρο!

Σε περυσινό frog, δώσανε 600' προς Frog.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία είναι λοιπόν η λύση μάγκες και μάγκισσες...

 

Μην ψωνίζετε γενικότερα μέχρι να στρώσουν τα πακέτα (καμμία 3ετία δηλαδή)

 

Αποτοξίνωση Χριστουγέννων :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου υπενθυμίσει με σιγουριά τί μπόνους δίνει τους πρώτους 6 μήνες καινούργιο Φρογκ, με

Α) ανανέωση 5€ και

Β) ανανέωση 10€.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με 10€ τουλάχιστον μέχρι περισυ έδινε 1gb internet,100 προς όλους με τριλεπτη χρέωση και άλλα 60 προς Ελλάδα και κάποιες ξένες χώρες και άμα τελείωναν τα 100 προς όλους τα 60 μπορούσες να τα χρησιμοποιήσεις και για Ελλάδα.

Με την προϋπόθεση όμως κάθε μήνα να βάζεις 10€.αν ένα μήνα δεν έβαζες 10 τότε τον επόμενο δεν έδινε πάλι το bonus αυτό

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 αγορές του πακέτου των 2gb στείλανε ως δώρο "μόνο για μένα" άλλα 2χ2gb. Ωστόσο,

αφενός τα τελευταία ΔΕΝ αθροίζονται στο pool των υπόλοιπων gb που έχω και αφετέρου έχουν ημερομηνία λήξης μεταγενέστερη των αγορασμένων πακέτων καταλήγοντας έτσι δώρα άδωρα. Μέγιστοι μπερτόδουλοι στην cote και είρωνες θα πρόσθετα, αφού υποτιμούν τόσο βάναυσα τη νοημοσύνη μας.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα ΜΒ μου στο εξωτερικό?

Χρειάζεται οπωσδήποτε επικοινωνία με κοσμοτέ, υπάρχει κάποιος πιο αυτοματοποιημένος τρόπος ή μήπως είναι ήδη ενεργoποιημένο από προεπιλογή?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 αγορές του πακέτου των 2gb στείλανε ως δώρο "μόνο για μένα" άλλα 2χ2gb. Ωστόσο,

αφενός τα τελευταία ΔΕΝ αθροίζονται στο pool των υπόλοιπων gb που έχω και αφετέρου έχουν ημερομηνία λήξης μεταγενέστερη των αγορασμένων πακέτων καταλήγοντας έτσι δώρα άδωρα. Μέγιστοι μπερτόδουλοι στην cote και είρωνες θα πρόσθετα, αφού υποτιμούν τόσο βάναυσα τη νοημοσύνη μας.

Πράγματι για όσους τα μάζευαν τα mb είναι θέμα έτσι όπως το έκαναν.Για τους υπόλοιπους που τα ξοδεύαμε και θέλαμε και έξτρα πακέτο,δε μας ενοχλεί.

Αλλά ότι και να λέμε.. Υπάρχει αυτή την στιγμή κάτι που να προσφέρει περισσότερα gb στα ίδια χρήματα? Και με τόσο καλό για την πλειοψηφία θεωρώ προσωπικά δίκτυο?

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα με frog αρκετών ετών, με 10€ δώσανε 300' προς όλους, τα οποία όμως φαίνεται να εξαντλούνται δέκα δέκα, σε κάθε κλήση. Είναι αστείοι, ξεπέρασαν και την τρίλεπτη χρέωση που υπήρχε παλιά.

Δώσανε επίσης 200ΜΒ δώρο!

Σε περυσινό frog, δώσανε 600' προς Frog.

 

Άντε βγάλε άκρη δηλαδή...

Τελικά ανανέωσα με 5€ και δεν πήρα τίποτα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Με την αγορά πακέτου 5 gb + 2gb δωρο, μου πρόσθεσε τα 5gb και πήγε ολόκληρο το υπόλοιπο μου (12gb περίπου) 25 μέρες πίσω.

Το δώρο 2 gb θα έμενε άθικτο αφού λήγει σε ένα μήνα ενώ τα 17gb σε 25 μέρες.

Έτσι λοιπόν "πέταξα" 3 ευρώ για 120mb.

Προσθεθηκαν στα 17 gb και η ημερομηνία λήξης μεταφέρθηκε σε ένα μήνα.

Έτσι τώρα πρώτα θα ξοδευτεί το δώρο των 2gb και μετά τα μαζεμένα.

Δεν λυπάμαι τα 3 ευρώ για να μην χάσω τα gb που μάζευα.

Ακόμα και έτσι με τα νέα κόλπα, την βγάζω με 5*120=600 προς όλους ανά δευτερόλεπτο =15€

Συν 5gb +2 gb δώρο συν τα 120mb μόνο και μόνο για παράταση =11,5€.

Με 26,5/μηνα 7gb και 600 προς όλους.

Πλήρωνα 45€ τόσα χρόνια για το mobile xl για 400-600 λεπτά που ξοδευα και 3gb Internet.

Άρα έχω 2 μισή φορές παραπάνω ίντερνετ και τα λεπτά ομιλίας που χρειάζομαι με 20/μηνα λιγότερα.

Καθόλου άσχημα.

Είναι πως το βλέπει κανείς.

Και με την εγγύηση ταχυτήτων cosmote.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρονται και τα δώροgb σε κάθε ανανέωση πριν την λήξη του 25ημερου?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μπαίνουν σε δικό τους κουβά κάθε φορά που βάζεις πακέτο κι λήγουν ξεχωριστά. Αν π.χ. βάλεις 4 πακέτα (το μέγιστο δηλαδή, 2 πεντάρια και 2 δυάρια) θα έχεις 5 κουβάδες data, έναν με τα αθροιζόμενα της καβάτζας και 4 άλλους, έναν για κάθε μπόνους. Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

Με την αγορά πακέτου 5 gb + 2gb δωρο, μου πρόσθεσε τα 5gb και πήγε ολόκληρο το υπόλοιπο μου (12gb περίπου) 25 μέρες πίσω.

Το δώρο 2 gb θα έμενε άθικτο αφού λήγει σε ένα μήνα ενώ τα 17gb σε 25 μέρες.

Έτσι λοιπόν "πέταξα" 3 ευρώ για 120mb.

Προσθεθηκαν στα 17 gb και η ημερομηνία λήξης μεταφέρθηκε σε ένα μήνα.

Έτσι τώρα πρώτα θα ξοδευτεί το δώρο των 2gb και μετά τα μαζεμένα.

Δεν λυπάμαι τα 3 ευρώ για να μην χάσω τα gb που μάζευα.

Ακόμα και έτσι με τα νέα κόλπα, την βγάζω με 5*120=600 προς όλους ανά δευτερόλεπτο =15€

Συν 5gb +2 gb δώρο συν τα 120mb μόνο και μόνο για παράταση =11,5€.

Με 26,5/μηνα 7gb και 600 προς όλους.

Πλήρωνα 45€ τόσα χρόνια για το mobile xl για 400-600 λεπτά που ξοδευα και 3gb Internet.

Άρα έχω 2 μισή φορές παραπάνω ίντερνετ και τα λεπτά ομιλίας που χρειάζομαι με 20/μηνα λιγότερα.

Καθόλου άσχημα.

Είναι πως το βλέπει κανείς.

Και με την εγγύηση ταχυτήτων cosmote.

 

Αντί να δίνεις 3€ για 120mb θα μπορούσες να παίρνεις με 4.4€ 2Gb.. Κρίμα για ενάμιση ευρώ στα 26.5 που δίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι στέλνουμε και που για τα 5gb ρε παιδιά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι στέλνουμε και που για τα 5gb ρε παιδιά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η αγορά του πακέτου πραγματοποιείται με αποστολή SMS με λεκτικό 14200 στο 1330

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αντί να δίνεις 3€ για 120mb θα μπορούσες να παίρνεις με 4.4€ 2Gb.. Κρίμα για ενάμιση ευρώ στα 26.5 που δίνεις.

Ναι μόνο που 26.5€ μετά την αφαίρεση του φόρου κινητής είναι 30€ κάρτα. Για να πάει +1,5€ θα έπρεπε να βάλει 5€ επιπλέον.Εκτός και αν κάτι μου διαφεύγει και μπορούμε (εκτός με την διαδικασία του transfer) να βάλουμε λιγότερο απο 5€.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που 26.5€ μετά την αφαίρεση του φόρου κινητής είναι 30€ κάρτα. Για να πάει +1,5€ θα έπρεπε να βάλει 5€ επιπλέον.Εκτός και αν κάτι μου διαφεύγει και μπορούμε (εκτός με την διαδικασία του transfer) να βάλουμε λιγότερο απο 5€.
στα 30 €δίνει 3€ επιπλέον

 

Το θέμα είναι πως θα βάλεις τα 30€ εάν τα βάλεις τμηματικά τότε δεν παίρνεις το bonus τον +3€ μόνο με την μια 30 € δίνει το bonus

 

8c9f7e7b36f45f174bea2811e3cdd460.jpg

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αντί να δίνεις 3€ για 120mb θα μπορούσες να παίρνεις με 4.4€ 2Gb.. Κρίμα για ενάμιση ευρώ στα 26.5 που δίνεις.

 

Δεν το έκανα αυτό, γιατί θα πήγαινε 25 μέρες πίσω τα μαζεμένα gb μου, θα έδινε και 2gb δώρο και πάλι θα ξόδευε από τα μαζεμένα πρώτα.

Δεν ήταν οικονομικό το θέμα δηλαδή, αλλά να ξοδέψει πρώτα από τα "λίγα" και όχι από τα μαζεμένα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τι στέλνουμε και που για τα 5gb ρε παιδιά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αγορά του πακέτου πραγματοποιείται με αποστολή SMS με λεκτικό 14200 στο 1330

 

Και πόσο κάνει αυτό το SMS? Επίσης ο διπλασιασμός πότε περίπου θα βγει γνωρίζουμε?

 

:X

Link to comment
Share on other sites

Και πόσο κάνει αυτό το SMS? Επίσης ο διπλασιασμός πότε περίπου θα βγει γνωρίζουμε?

 

:X

 

Όλα τα SMS στο 1330 είναι δωρεάν!

 

Διπλασιασμό δεν έχει αυτήν την εβδομάδα, κατά πάσα πιθανότητα την επόμενη!

 

Αν κάποιος πάρει δώρο Χριστουγέννων 500ΜΒ για 3 μέρες, αθροίζονται με αυτά που έχει; Η ημερομηνία λήξης είναι ξεχωριστή;

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα SMS στο 1330 είναι δωρεάν!

 

Διπλασιασμό δεν έχει αυτήν την εβδομάδα, κατά πάσα πιθανότητα την επόμενη!

 

Αν κάποιος πάρει δώρο Χριστουγέννων 500ΜΒ για 3 μέρες, αθροίζονται με αυτά που έχει; Η ημερομηνία λήξης είναι ξεχωριστή;

 

Συγνώμη εννοούσα για το SMS για τα 5 GB

Link to comment
Share on other sites

Και πόσο κάνει αυτό το SMS? Επίσης ο διπλασιασμός πότε περίπου θα βγει γνωρίζουμε?

 

:X

Συγνώμη εννοούσα για το SMS για τα 5 GB
8.50€

 

και μετά από λίγο η το πολύ μια μέρα μετά θα σου έρθει μήνυμα για 2GB δώρο σύνολο 7GB διάρκεια των 5GB - 25μερες διάρκεια δώρου 2GB - 30 μέρες

 

 

Εάν θες υπάρχει και τον πακέτο των 2GB συν 2GB δώρο με 4.44 € η διάρκεια πάλι είναι ίδια με τα παραπανω

 

14200 στο 1330 για τα 5GB συν 2GB

 

17317 στο 1330 για τα 2GB συν 2GB

 

 

ελπίζω να σε βοήθησα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

8.50€

 

και μετά από λίγο η το πολύ μια μέρα μετά θα σου έρθει μήνυμα για 2GB δώρο σύνολο 7GB διάρκεια των 5GB - 25μερες διάρκεια δώρου 2GB - 30 μέρες

 

 

Εάν θες υπάρχει και τον πακέτο των 2GB συν 2GB δώρο με 4.44 € η διάρκεια πάλι είναι ίδια με τα παραπανω

 

14200 στο 1330 για τα 5GB συν 2GB

 

17317 στο 1330 για τα 2GB συν 2GB

 

 

ελπίζω να σε βοήθησα

 

το 4 GB με 4,4 € δεν υποτίθεται πώς το καταργήσαν? Μας αγαπάνε τώρα τις γιορτές?

Link to comment
Share on other sites

το 4 GB με 4,4 € δεν υποτίθεται πώς το καταργήσαν? Μας αγαπάνε τώρα τις γιορτές?
Δεν κατάργησαν όλο το πακέτο τροποποίηση έκαναν απλώς είναι όπως στα λέω παραπάνω και έβγαλαν και το νέο πακέτο τον 5GB

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...