Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 2χ10 ευρώ, ΑΝ γίνει, είναι όντως θέμα και φυσικά λόγος να το διακόψει κάποιος. Ας ελπίσουμε αυτά που έμαθες να είναι ανακριβή και όχι κάτι που πρόκειται να συμβεί, και μάλιστα μέσα στον επόμενο μήνα.

 

Ανάλογα την χρήση που κάνει ο καθένας βέβαια φίλε mplamplakas..εσύ μπορεί έτσι κι αλλιώς να κάνεις ανανεώσεις 20 ευρώ τον μήνα ας πούμε για αγορά επιπλέον πακέτων ιντερνετ, σμσ κλπ. οπότε δεν θα δείς κάποια ιδιαίτερη αλλαγή. Για πολλοστή φορά να πώ ότι ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ καμία αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την χρήση που κάνει ο καθένας βέβαια φίλε mplamplakas..εσύ μπορεί έτσι κι αλλιώς να κάνεις ανανεώσεις 20 ευρώ τον μήνα ας πούμε για αγορά επιπλέον πακέτων ιντερνετ, σμσ κλπ. οπότε δεν θα δείς κάποια ιδιαίτερη αλλαγή. Για πολλοστή φορά να πώ ότι ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ καμία αλλαγή.

 

Σωστό. Απλά φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι το πήραμε για να βολευόμαστε με 10€/μήνα όσον αφορά τα έξοδα του κινητού τηλεφώνου μας και τυχόν διπλασιασμός θα είναι όντως λόγος να ψάξεις κάτι άλλο.

Αλλά, όπως είπες, μακάρι να μη γίνει καμία αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη που να έχει το πακέτο ξέρουμε; Ή κάποιος που να έχει ένα πακέτο μη ενεργοποιημένο και να κάνω την ταυτοποίηση μόνος μου;

 

Ευχαριστώ!

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

εκανα ανανεωση σε καταστημα και μου εδωσε 500ΜΒ για 15 μερες ενω οταν εκανα ανανεωση μεσω καρτας δεν μου εδωσε
Link to comment
Share on other sites

εκανα ανανεωση σε καταστημα και μου εδωσε 500ΜΒ για 15 μερες ενω οταν εκανα ανανεωση μεσω καρτας δεν μου εδωσε
Με online ανανέωση των 10ευρω μπαίνεις στην εφαρμογή και έχεις να επιλέξεις το δώρο σου. Εγώ επιλέγω 1200mb για ένα μήνα. Μήπως κάτι δεν προσεξες;

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Τα 500ΜΒ τα δίνει μόνο για ανανεώσεις απο το κατάστημα.

Ενώ το reloaded μόνο για online ανανεώσεις.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Τα 500ΜΒ τα δίνει μόνο για ανανεώσεις απο το κατάστημα.

Ενώ το reloaded μόνο για online ανανεώσεις.

 

reloadit κωδικο δινει σε ολους τους τυπους ανανεωσης. Οι παροχες αλλάζουν,ειναι διπλασιες online.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

 

Θα ταξιδεψω Γερμανια στα πεθερικα τον αλλο μηνα

 

Τι συμφερει για να εχω ιντερνετ εν κινηση???

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

 

Θα ταξιδεψω Γερμανια στα πεθερικα τον αλλο μηνα

 

Τι συμφερει για να εχω ιντερνετ εν κινηση???

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

 

Βαλε το προνομιακο πακετο.Ισχυει κανονικα αν εισαι με roaming στην telekom.de(ειναι το δικτυο της DT στη γερμανια,που εχει εξαγορασει την κοσμοτε).

Αλλιως βαλε τα 1.200Mb με 6€ με αυτοματη ενεργοποιηση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει δεχτεί κάποιος κάτοχος του προνομιακού τηλ απο cosmote(697131ηταν ο αριθμός που δέχτηκα τη κλήση) και να του πούνε πως αν δεν ενεργοποιήσει το νούμερο μέχρι 31.12 χάνει τη προσφορά και μετά πρέπει να τη βάζει κάθε δύο μήνες για να μην τη χάσει? αυτό μου είπαν σήμερα που με πειραν κατά τη μια.

Μου είχαν στηλει 3 νούμερα απο τα οποία χρησιμοποιώ το ένα προς το παρόν.

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει δεχτεί κάποιος κάτοχος του προνομιακού τηλ απο cosmote(697131ηταν ο αριθμός που δέχτηκα τη κλήση) και να του πούνε πως αν δεν ενεργοποιήσει το νούμερο μέχρι 31.12 χάνει τη προσφορά και μετά πρέπει να τη βάζει κάθε δύο μήνες για να μην τη χάσει? αυτό μου είπαν σήμερα που με πειραν κατά τη μια.

Μου είχαν στηλει 3 νούμερα απο τα οποία χρησιμοποιώ το ένα προς το παρόν.

 

Εγώ

Αλλά μόλις μου'παν ότι με θέλουν για το promo9 τους το'κλεισα.

Δε πρόλαβε να μου πει τι ακριβώς με θε...Από σένα το ακούω για το 31/12.

 

Εεεεε, ΑΣ το κάνουν.....:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει δεχτεί κάποιος κάτοχος του προνομιακού τηλ απο cosmote(697131ηταν ο αριθμός που δέχτηκα τη κλήση) και να του πούνε πως αν δεν ενεργοποιήσει το νούμερο μέχρι 31.12 χάνει τη προσφορά και μετά πρέπει να τη βάζει κάθε δύο μήνες για να μην τη χάσει? αυτό μου είπαν σήμερα που με πειραν κατά τη μια.

Μου είχαν στηλει 3 νούμερα απο τα οποία χρησιμοποιώ το ένα προς το παρόν.

 

Πάντως, έχω την εντύπωση πως είναι καλό νέο αυτό, μιας και δείχνει ότι η προσφορά δεν θα λήξει (αν λήξει πότε, τελικά) γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Επειδή έχουν μαζευτεί αρκετές σελίδες ήδη, αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει:

 

1. Πώς μπορείς να πάρεις την προσφορά;

Στα αρχικά posts γίνεται αναφορά για "πωλητές του δρόμου", στα τελευταία είδα ερώτηση για κατάστημα.

 

2. Είναι υποχρεωτικό να πάρεις καινούργιο νούμερο, ανεξάρτητα της εταιρείας/πακέτου που έχεις ήδη;

 

Νομίζω καλό θα ήταν να προστεθούν αυτές οι δύο ερωτήσεις με τις απαντήσεις τους στο αρχικό post...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Επειδή έχουν μαζευτεί αρκετές σελίδες ήδη, αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει:

 

1. Πώς μπορείς να πάρεις την προσφορά;

Στα αρχικά posts γίνεται αναφορά για "πωλητές του δρόμου", στα τελευταία είδα ερώτηση για κατάστημα.

 

2. Είναι υποχρεωτικό να πάρεις καινούργιο νούμερο, ανεξάρτητα της εταιρείας/πακέτου που έχεις ήδη;

 

Νομίζω καλό θα ήταν να προστεθούν αυτές οι δύο ερωτήσεις με τις απαντήσεις τους στο αρχικό post...

 

Ευχαριστώ.

 

1) Προμηθευεσαι απο:

Πωλητες στο δρομο(αρχικα ετσι μοιραστηκε

Τηλεφωνικα μεσω 13888 και απο νουμερα κοσμοτε

2) Υποχρεωτικα νεο νουμερο:

Δηλαδη νουμερα 697/698

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος να μου πει από που μπορώ να πάρω αυτό το πακέτο στη Θεσσαλονίκη; Ουσιαστικά μόνο από πλανόδιο αλλά που συχνάζουν αυτοί; Στο 13888 μου είπαν ότι μόνο αν σε καλέσουν αυτοί γίνεται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο πλανοδιους ειναι δυσκολο να βρεις καθως και να σε καλεσουν πάι δυσκολο αν.δεν εχεις wind.

Το ποιο ευκολο ειναι να το αγορασεις άπο αγγελια

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, με τις νέες ανακατατάξεις από Μάρτη που ανακοίνωσε η εταιρεία, χάνουμε όσα ΜΒ μάς μένουν από το Reloadit από τη στιγμή που δεν θα βάλουμε 20 ευρώ (δύο 10άρες) το μήνα, έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια ισχύος του δώρου των 600ΜΒ που είναι διαθέσιμο μέσω του «Reload It» μειώνεται από 1 μήνα σε 15 ημέρες.Τέλος, αναστέλλεται η εφαρμογή του τέλους υπηρεσίας ανανέωσης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης.
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την χρήση που κάνει ο καθένας βέβαια φίλε mplamplakas..εσύ μπορεί έτσι κι αλλιώς να κάνεις ανανεώσεις 20 ευρώ τον μήνα ας πούμε για αγορά επιπλέον πακέτων ιντερνετ, σμσ κλπ. οπότε δεν θα δείς κάποια ιδιαίτερη αλλαγή. Για πολλοστή φορά να πώ ότι ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ καμία αλλαγή.

 

Η εκ των εσω πληροφόρησή σου, επεσε μέσα και ταυτόχρονα εξω. Μαλλον μπέρδεψε το προνομιακό με το reloadit.

Link to comment
Share on other sites

Η εκ των εσω πληροφόρησή σου, επεσε μέσα και ταυτόχρονα εξω. Μαλλον μπέρδεψε το προνομιακό με το reloadit.

 

Μακάρι να είναι έτσι...αν και δεν αποτελεί εκ των έσω πληροφορηση, αλλά λόγω της επαγγελματικής μου ιδιότητας ως δικηγόρου, πίεση για σαφείς απαντήσεις. Εγώ θα περιμένω πάντως γιατί η συγκεκριμένη ανακοίνωση με τις αλλαγές δεν αφορά το προνομιακό πακέτο, για το οποίο πίεσα για να πάρω απαντήσεις.

Edited by sigmamee
Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια ισχύος του δώρου των 600ΜΒ που είναι διαθέσιμο μέσω του «Reload It» μειώνεται από 1 μήνα σε 15 ημέρες.Τέλος, αναστέλλεται η εφαρμογή του τέλους υπηρεσίας ανανέωσης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης.

 

Αν επηρεασει την Online ανανεωση...αντε γεια κοσμοτε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν επηρεασει την Online ανανεωση...αντε γεια κοσμοτε.

 

Νικόλα, όπως φαίνεται θα την επηρεάσει. Αλλιώς θα υπήρχε διευκρίνιση. Τι να πω. Καλά που κράτησα το CU. Θα δω τι κίνηση θα κάνει η κόκκινη (προσωπικά πιστεύω πως θα παραμείνει ως έχει το δώρο των 500mb από ανανέωση, δλδ για έναν μήνα) και αν μείνει ως έχει, το CU θα ξαναγίνει βασικό.

 

Λάθος κίνηση από την πιο δημοφιλή καρτοκινητή της χώρας. Φαίνεται πως θέλει να βοηθήσει τις υπόλοιπες τι να πω.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στις ανακοινώσεις γράφει για κάποια αλλαγή του reload it.

 

Νομίζω όμως ότι άλλαξαν οι όροι του προνομιακού. Αν θυμάμαι καλά έγραφε έως τέσσερις ενεργοποιήσεις τον μήνα.cf5126d42ddf010620cd84e2110d2ed5.jpg876cda75fe5cc32767d654cdfd0d78dc.jpg

 

Edit: το παλαιότερο screen capture τελικά πάνω κάτω τα ίδια γράφει.

108e88de5ba35ca60589ab07e2061eaa.jpg

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...