Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε πρόσκληση... First Come Will be served... Κοινώς ο πρώτος που θα μου στείλει μήνυμα.. Να το θέλει το κινητό πραγματικά...

Α και αν ξέρει κάποιος πως γίνεται.. Την κάνω claim ή απλά προωθώ το mail που μου ήρθε;;

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε πρόσκληση... First Come Will be served... Κοινώς ο πρώτος που θα μου στείλει μήνυμα.. Να το θέλει το κινητό πραγματικά...

Α και αν ξέρει κάποιος πως γίνεται.. Την κάνω claim ή απλά προωθώ το mail που μου ήρθε;;

 

φιλε μου πιο πριν ειμαι πρωτος που απαντησα (τα ποστ σβηστηκαν απο περιεργο τροπο) αλλα βλεπω πηγε αλλου :(

 

κανενα προβλημα, ροδα ειναι και γυριζει.

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ !!! Πήρα πρόσκληση σήμερα, έκανα claim και προσπαθώ να ολοκληρώσω την αγορά αλλά κόλλησα.

Βάζω billing Information την δική μου και Shipping Information, προσπαθώ να βάλω του φίλου μου στην Γερμανία αλλά στο πεδίο Coyntry εμφανίζει μόνο Canada και United States. Αφού Γερμανία στέλνουν, γιατί δεν την βγάζει ?????

Έχω μόνο λίγες ώρες περιθώριο...... help..!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

 

Οποιος εχει παραγγείλει απο Mailboxde.com πρεπει να βάλει στο shipping address και την λέξη Μailboxde.com Πριν απο το first name;

 

Δηλαδή έτσι;

 

Mailboxde.com

IOANNIS KOKORAKIS, ID 22409

Äussere Weberstr. 57

02763 Zittau

Germany

 

η δεν χρειάζεται και μπορεί να ειναι απλα έτσι;

 

IOANNIS KOKORAKIS, ID 22409

Äussere Weberstr. 57

02763 Zittau

Germany

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το S4 και ενδιαφέρομαι για το oneplus μπορεί κάποιος να μου δώσει αν έχει πρόσκληση για να το παραγγείλω και μετά του δίνω τις δικές μου? Ευχαριστώ πολύ!
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

 

Οποιος εχει παραγγείλει απο Mailboxde.com πρεπει να βάλει στο shipping address και την λέξη Μailboxde.com Πριν απο το first name;

 

Δηλαδή έτσι;

 

Mailboxde.com

IOANNIS KOKORAKIS, ID 22409

Äussere Weberstr. 57

02763 Zittau

Germany

 

η δεν χρειάζεται και μπορεί να ειναι απλα έτσι;

 

IOANNIS KOKORAKIS, ID 22409

Äussere Weberstr. 57

02763 Zittau

Germany

 

Φιλε μου συμφωνα με το mailboxde.com το θελει γραμμενο στην πρωτη γραμμη για διευκολυνση του γερμανικου ταχυδρομειου οποτε οπως το εχεις γραψει την πρωτη φορα ειναι το σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συμφωνα με το mailboxde.com το θελει γραμμενο στην πρωτη γραμμη για διευκολυνση του γερμανικου ταχυδρομειου οποτε οπως το εχεις γραψει την πρωτη φορα ειναι το σωστο.

 

Σε ευχαριστώ

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

 

Οποιος εχει παραγγείλει απο Mailboxde.com πρεπει να βάλει στο shipping address και την λέξη Μailboxde.com Πριν απο το first name;

 

Δηλαδή έτσι;

 

Mailboxde.com

IOANNIS KOKORAKIS, ID 22409

Äussere Weberstr. 57

02763 Zittau

Germany

 

η δεν χρειάζεται και μπορεί να ειναι απλα έτσι;

 

IOANNIS KOKORAKIS, ID 22409

Äussere Weberstr. 57

02763 Zittau

Germany

Ποσο βγαινει με mailboxde? Εννοω ποσο ζηταει η εν λογω εταιρεια γι; να στο παραδωσει;

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ !!! Πήρα πρόσκληση σήμερα, έκανα claim και προσπαθώ να ολοκληρώσω την αγορά αλλά κόλλησα.

Βάζω billing Information την δική μου και Shipping Information, προσπαθώ να βάλω του φίλου μου στην Γερμανία αλλά στο πεδίο Coyntry εμφανίζει μόνο Canada και United States. Αφού Γερμανία στέλνουν, γιατί δεν την βγάζει ?????

Έχω μόνο λίγες ώρες περιθώριο...... help..!!!!!

Πρεπει να παραγγείλεις απο το ευρωπαικο site λογικα

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο το χαλι με τις προσκλησεις και τα παρακαλια ειναι απιστευτο.ενα παιδι πιο πανω γραφει ''ροδα ειναι και γυριζει'' λες και του εκλεψαν τη σειρα σε κανα νοσοκομειο.και φυσικα φερει μεγαλη ευθυνη η εταιρεια.βγαζει ενα φοβερο κινητο και αφηνει να σφαζεται ο κοσμος η και να πληρωνει για προσκληση αγορας!!εν ετη 2014...παρτε το ρε παιδια απο τον κινεζο να τελειωνει.περιμενεις5-10 μερες παραπανω και τελος.σιγα τωρα.

το yellow tint το εχω και εγω τελικα.φενεται εντονα μονο οταν ειμαι σε απολυτο σκοταδι και ανοιγω λευκες σελιδες.με βλεπω για uv light σε νυχαδικο να το στρωσω.παντως ειναι σφαιρα το ατιμο.τι να πω.μακαρι και οι αλλες εταιριες να συμμορφωθουν τιμολογιακα και να βγαζουν 1-2 καλα και φθηνα κινητα ανα ετος και οχι 10 φθηνες μαπες και 2 πανακριβα κινητα που μεσα σε 6 μηνες να πουλιονται στο 1/4 της αξιας τους.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μαγκας αυτος που σκεφτηκε τα invites ψαρωσε ολο τον κοσμο μπραβο του του βγαζω το καπελο.....Ειναι απλα ενα τηλεφωνο στην κατηγορια λοιπα τηλεφωνα...
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ !!! Πήρα πρόσκληση σήμερα, έκανα claim και προσπαθώ να ολοκληρώσω την αγορά αλλά κόλλησα.

Βάζω billing Information την δική μου και Shipping Information, προσπαθώ να βάλω του φίλου μου στην Γερμανία αλλά στο πεδίο Coyntry εμφανίζει μόνο Canada και United States. Αφού Γερμανία στέλνουν, γιατί δεν την βγάζει ?????

Έχω μόνο λίγες ώρες περιθώριο...... help..!!!!!

πρέπει να μπεις από Γερμανική IP εν προκειμένω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ελαβα προσκληση σημερα το απογευμα αλλα ηδη το περιμενω να μου ερθει απο oneplus οποτε οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm να του κανω πρωωθηση το mail. θα παρακαλεσω αυτος που θα στειλει να μην εχει παρει την συσκευη ηδη και θελει δευτερη. επισης αυτος που θα στειλει να το θελει πταγματικα και οχι για να το πουλησει με στοχο το κερδος. ευχαριστω και ελπιζω να ειναι σεβαστα αυτα που ζητησα. ο πρωτος που θα στειλει pm (με το email του φυσικα) θα λαβει την προσκληση. μπορει να την κανει claim μεχρι αυριο το απογευμα.

 

δοθηκε σε φιλο του φορουμ, ευχομαι να το ευχαριστηθει....

Edited by sakkouk
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γτ ψαχνετε για προσκλήσεις και δεν το παίρνετε απο κινέζο. Το παίρνεις φτηνότερα κ καμία φορά κ πιο γρήγορα. Τι φοβάστε που παίρνετε ενα χρονο λιγοτερο εγγύηση;σιγά λες κ κρατάει κανείς πάνω από χρόνο συσκευή. Μη σας χαλάσει;άντε να το στειλεις πίσω στη χώρα που δηλωσες κ απο κει να παει στο σέρβις.. Ίδιο χρόνο θα κάνει απο οπου κ αν το πάρεις. Αυτά ;)
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα κολλητό στην Αμερική αυτός μπορεί να το πάρει από εκεί? γιατί θα έρθει τέλος του μήνα

 

Μόνο αν έχεις invite τότε ναι μπορεί να το πάρει ο φίλος σου... Το ίδιο έκανα και εγώ στον Καναδά...

Και θα σου βγεί και όσο φτηνότερο γίνεται... Απλά βάζεις shipping adress και στοιχεία του φίλου σου. Με express shipping κάνει 5 μέρες max παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν έχεις invite τότε ναι μπορεί να το πάρει ο φίλος σου... Το ίδιο έκανα και εγώ στον Καναδά...

Και θα σου βγεί και όσο φτηνότερο γίνεται... Απλά βάζεις shipping adress και στοιχεία του φίλου σου. Με express shipping κάνει 5 μέρες max παράδοση.

Ευχαριστώ πολύ!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εδώ θα συζητάμε για ότι έχει να κάνει με τα invitations απόκτησης του OnePlus One, θα γίνεται η προσφορά και η ζήτηση από όσους έχουν ή ψάχνουν αντίστοιχα.

 

Φυσικά μιλάμε για invitations που προσφέρονται / λαμβάνονται δωρεάν, οι αγοραπωλησίες απαγορεύονται.

 

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουμε request εδώ όσοι ψάχνουμε για invites. Γιατί μέσα στο γενικό θέμα χάνονται τα μηνύματα και για να γίνεται όσο μπορεί πιο αξιόπιστα . πχ Εχτές 3 φορές ποσταρα για invite και με κάποιο περίεργο τρόπο κάποιος άλλος το έπαιρνε ενώ είχα κάνει πιο πριν request.

 

Όποιος επιθυμεί να συμπληρώνει το nickname στην λίστα και όταν λαμβάνει να σβήνει το όνομα του.

 

Δηλώνω συμμετοχή για invite

 

1.DoctorM

Edited by athanaso77
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλώς... για να αποσυμφορηθεί λίγο το κανονικό θέμα του OnePlus One από τέτοιου είδους συζητήσεις, εδώ θα συζητάμε οτιδήποτε έχει να κάνει με τα invitations και μόνο. Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να γράψουμε εδώ και την "διαδικασία" παραγγελίας, μέσω "ενδιάμεσου" σταθμού στην Ευρώπη?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γτ ψαχνετε για προσκλήσεις και δεν το παίρνετε απο κινέζο. Το παίρνεις φτηνότερα κ καμία φορά κ πιο γρήγορα. Τι φοβάστε που παίρνετε ενα χρονο λιγοτερο εγγύηση;σιγά λες κ κρατάει κανείς πάνω από χρόνο συσκευή. Μη σας χαλάσει;άντε να το στειλεις πίσω στη χώρα που δηλωσες κ απο κει να παει στο σέρβις.. Ίδιο χρόνο θα κάνει απο οπου κ αν το πάρεις. Αυτά ;)

Για τα παιδιά που μένουν σε χώρες των 16 (ωραία το είπα!) με πρόσκληση ερχεται πολύ πιο φθηνά και πιο γρήγορα.

Εγώ έβαλα παραγγελία χθες το απόγευμα και τώρα έχω pending shipping.

Μου βγήκε 25 λίρες πιο κάτω από τον κινέζο και με την πιθανότητα να σταματήσει και τελωνείο μιας και θα ερχόταν με dhl.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως να γράψουμε εδώ και την "διαδικασία" παραγγελίας, μέσω "ενδιάμεσου" σταθμού στην Ευρώπη?

 

Ναι, γιατί όχι... Φτιάξτε κάτι και το βάζω στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για την αγορά του One Plus One, από τις διαθέσιμες σήμερα (Αύγουστος 2014) χώρες, η καλύτερη επιλογή αυτή την στιγμή φαίνεται να είναι η Γερμανία, αφού η έκδοση 64Gb στoιχίζει €299 (30 ευρώ πάνω από την έκδοση 16Gb)

 

Ο τρόπος παραγγελίας λοιπόν είναι ο ακόλουθος:

 

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο mailboxde.com, ώστε να αποκτήσουμε Ταχυδρομική Διεύθυνση στην Γερμανία

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο http://oneplus.net/de και συνδεόμαστε στο STORE (όχι στο forum) - πάνω δεξιά. Κατόπιν, συμπληρώνουμε τα υπόλοιπα στοιχεία με έμφαση στις ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ: Billing Address μπαίνει η διεύθυνση χρέωσης (PayPal) και shipping address αυτή που αποκτήσαμε πριν λίγο στο mailboxde.com

Όταν συνδεόμαστε στο site της OnePlus, επιλέγουμε χώρα κάτω δεξιά στην σελίδα (συνήθως default είναι USA)

 

Όταν το πακέτο φτάσει στην mailboxde.com (συνήθως 2-4 μέρες από την παραγγελία - υπό κανονικές συνθήκες), μας έρχεται μήνυμα ότι έχουν δέμα και μας προτείνουν τρόπους αποστολής (με τις αντίστοιχες χρεώσεις) + την προμήθεια τους + μια μικρή προμήθεια (1 ευρώ περίπου) για την "φόρτωση" μέσω Paypal.

 

Οι επιλογές αποστολής που μας αφορούν είναι

 

Deutsche Post Weltpaket - Priority, Insurance up to 500 EUR >> 17,41 EUR

UPS Standard - Insurance up to 500 EUR >> 19,78 EUR

(και στις δύο επιλογές, χρεώνεται + 1 ευρώ προμήθεια περίπου)

Τους τελευταίους μήνες, η εμπειρία έδειξε ότι η UPS (5-7 business days) είναι η καλύτερη επιλογή αφού πρακτικά χρειάζεται 7 ημέρες και παραδίδει η ίδια σε Αθήνα ενώ στέλνει συνήθως με ΓΕΝΙΚΗ ή ACS στην επαρχία

Και η Deutsche Post Weltpaket - Priority (4 business days) στέλνει κανονικά μέσω Γερμανίας (οδικώς) αλλά χρειάζεται 8 ημέρες σίγουρα για παράδοση.-

 

Τέλος, οι χρεώσεις αποστολής (από OpO official) έχουν αλλάξει (από 1/9): Οι δυο επιλογές έχουν χρέωση 10 και 20 ευρώ αντίστοιχά (standard & Express) αλλα ακόμη και η standard ειναι άριστη επιλογή, αφού το δεματάκι φτάνει από UK (OpO warehouse) > DE (mailboxde) σε 2 μέρες.-

Edited by athanaso77

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πρόσκληση. Θα προτιμήσω κάποιο παλιό και ενεργό μέλος. Ας στείλει και πμ αφού γράψει εδώ παρακαλώ. Ευχαριστώ
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...