Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4.0.4 μπαταρια = same old Sh*t!

 

Το μεγαλυτερο προβλημα εχω με το nexus s + οτι τρωει μερικα κοληματα

Οποιος βρει root για την 4.0.4 να το παραθεσει!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν πρέπει να έχει αλλάξει κάτι από την 4.0.3. Δοκίμασέ το και μόνος σου, το πολύ πολύ να μην είσαι Root, δες εδώ για το πως.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό που αναφέρθηκε στο xda οπού μετά την εκκαθάριση δεδομένων του Google framework δεν μπορείς πλέον να κάνεις διαχείρηση στις εφαρμογές της συσκευής σου από το web play store αλλά μόνο μέσα από το κινητό να δει αν ισχύει?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτερο προβλημα εχω με το nexus s + οτι τρωει μερικα κοληματα

Οποιος βρει root για την 4.0.4 να το παραθεσει!!

 

Υπάρχει και αυτός ο τρόπος (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1544940) και σου βάζει το CWM touch (αν έχει κλειδωμένο Bootloader θα σβηστουν όλα). Απλά με το που κάνεις το root και φλάσαρε και το fix-recovery για να μη στο σβήσει μετά.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό που αναφέρθηκε στο xda οπού μετά την εκκαθάριση δεδομένων του Google framework δεν μπορείς πλέον να κάνεις διαχείρηση στις εφαρμογές της συσκευής σου από το web play store αλλά μόνο μέσα από το κινητό να δει αν ισχύει?

 

Δεν ισχυει ακριβως. Κανοντας την εκκαθαριση δεδομενων, θα δεις πραγματι να "εξαφανιζεται" το κινητο απο την λιστα των συσκευων. Με αποσυνδεση ομως και νεο log in, στον google λογαριασμο του play store στο pc, καθως και μια εκκαθαριση cache&data του play store στο κινητο, εμφανιζεται παλι με νεα registered ημερομηνια συσκευης την ημερα εκκαθαρισης, σαν να το αγορασες τοτε.

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο πιο γρήγορη η 2.3.6 από την 4.0.4

 

έτσι είναι..

 

παιδιά να ρωτήσω κάτι ακόμα μιας k εγώ προσπάθησα k τον τρόπο με τον κωδικό. ακόμα δεν μου έχει έρθει κάτι στο κινητό...

πρέπει οπωσδήποτε να κάνω backup? θα μου σβήσει τα πάντα από το κινητό το update?

 

και αν θελήσω να κάνω backup υπάρχει κάποιος γρήγορος k εύκολος τρόπος να το κάνω ?

thanks

 

εμένα δεν μου έσβησε απολύτως τίποτα, πάντως κάνε ένα backup καλού κακού

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε ποτε θα μου ερθει το update.

παντος με τον κωδικο αυτον δεν μου εχει ερ8ει ακομα!!!

 

μολης μου ηρθε το 4.0.4 κανω install!!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

μολης μου ηρθε το 4.0.4 κανω install!!!

 

και εμενα το ιδιο.μολις την περασα χωρις κανενα προβλημα και χωρις να χασω τιποτα

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα update με βαση το καθαρισμο της cache που ειπε ο φιλος !!Λοιπον έχουμε και λέμε:

 

Έμειναν ολα τα αρχεια, apps,, widgets οπως ηταν δε αλλάχθηκε τίποτα :p δε ξερω κατα ποσο ομως λειτουργουν καποια widgets σωστα, θα το κοιταξω αργότερα.

 

Το πιο σημαντικό ομως είναι οτι η απόκριση του τηλεφώνου είναι αστραπιαία, σε πολλές λειτουργίες που πριν δεν ήταν. Μπορεί να βγάζει μικρότερο σκορ στο quadrant αλλα ρε παιδια αυτο δε λεει τίποτα. Πολλες custom ρομ που εχουν ψηλότερο σκορ απο αλλες, δεν ειναι τοσο smooth όσο είναι άλλες με χαμηλότερο. Εμένα μου φαίνεται πολύ smooth η χρήση του τηλεφώνου. Πριν με 2.3.6 και τώρα σε 4.0.4 νομίζω οτι σε βασικές λειτουργίες επιτάχυναν πολυ τη χρήση. Χαοτική διαφορά στη gallery, τον broswer, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ήρθε και σε μένα η ΟΤΑ... Τελικά υπάρχει τρόπος για root χωρίς άνοιγμα bootloader, cwm κλπ?

Το θέλω μόνο για να επαναφέρω κάτι savegames...

Ο τρόπος που δούλευέ εδώ στο 4.0.3 δεν φαίνεται να δουλεύει σε 4.0.4...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1479831&page=3

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει ακριβως. Κανοντας την εκκαθαριση δεδομενων, θα δεις πραγματι να "εξαφανιζεται" το κινητο απο την λιστα των συσκευων. Με αποσυνδεση ομως και νεο log in, στον google λογαριασμο του play store στο pc, εμφανιζεται παλι με νεα registered ημερομηνια συσκευης την ημερα εκκαθαρισης, σαν να το αγορασες τοτε.

Εχω κανει 5 φορες σε 2 συσκευες και τιποτα.

Αν μπορεις να επεκταθεις στο προβλημα λιγο παραπανω!!!

Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει 5 φορες σε 2 συσκευες και τιποτα.

Αν μπορεις να επεκταθεις στο προβλημα λιγο παραπανω!!!

 

κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων του play στο κινητό και δοκίμασε πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου ήρθε η ειδοποίηση για να κάνω update στην 4.0.4 και μου τα έχει πρήξει! Δεν θέλω να το κάνω. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω την ειδοποίηση;
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα OTA και πέρασα 4.0.4. από 2.3.6.

Επαφές, call logs, μηνύματα, αρχεία, έμειναν μια χαρά.

Σε ένα widget απλά δεν λειτουργούν κάποιες συντομεύσεις που είχα στο menu (λογικό γιατί βλέπω έχει αλλαχτεί το menu).

Απλά να επισημάνω ότι είδα πως μου είχε ξετικάρει το "Use only 2G" που το είχα ενεργό και πως μου είχε ενεργοποιήσει το "Accounts & Sync". Άρα ελέγξτε τα και σεις μετά.

Για smooth και ταχύτητα είναι νωρίς να μιλήσω, πάντως με 2.3.6, στο home button, scrollαρες απίστευτα γρήγορα στις εφαρμογές προς τα κάτω. Τώρα με την 4.0.4 που είναι ανά σελίδα και scrollάρεις δεξιά αριστερά, δεν ενθουσιάστηκα από ταχύτητα. Ίσως θέλει συνήθεια.

Το Google Search πάνω πάνω δεν είναι widget? Δε μπορώ να το διαγράψω?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα OTA και πέρασα 4.0.4. από 2.3.6.

Επαφές, call logs, μηνύματα, αρχεία, έμειναν μια χαρά.

Σε ένα widget απλά δεν λειτουργούν κάποιες συντομεύσεις που είχα στο menu (λογικό γιατί βλέπω έχει αλλαχτεί το menu).

Απλά να επισημάνω ότι είδα πως μου είχε ξετικάρει το "Use only 2G" που το είχα ενεργό και πως μου είχε ενεργοποιήσει το "Accounts & Sync". Άρα ελέγξτε τα και σεις μετά.

Για smooth και ταχύτητα είναι νωρίς να μιλήσω, πάντως με 2.3.6, στο home button, scrollαρες απίστευτα γρήγορα στις εφαρμογές προς τα κάτω. Τώρα με την 4.0.4 που είναι ανά σελίδα και scrollάρεις δεξιά αριστερά, δεν ενθουσιάστηκα από ταχύτητα. Ίσως θέλει συνήθεια.

Το Google Search πάνω πάνω δεν είναι widget? Δε μπορώ να το διαγράψω?

Thanks!

Μπορείς να το διαγράψεις, πήγαινε: Διαχείριση εφαρμογών - Όλα - Αναζήτηση Google, και απενεργοποιησέ το, όπως έκανα κ γω..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το διαγράψεις, πήγαινε: Διαχείριση εφαρμογών - Όλα - Αναζήτηση Google, και απενεργοποιησέ το, όπως έκανα κ γω..

 

Στην διαχείριση εφαρμογών βλέπω ένα ατόπημα ή μου φαίνεται? Όταν το ανοίξεις, σου τις δείχνει όλες. Αν όμως επιλέξεις ένα από τα 3 tabs "Downloaded", "USB Storage" και "Running", μετά δε μπορείς να τις ξαναδείς όλες! Πρέπει να βγεις και να ξαναμπείς!!

 

Edit:

Γκάφα είπα.. Το μενού με τα 3 tabάκια είναι scrollable και το "All" είναι τέρμα δεξιά..

Edited by costini
Άκυρο, το βρήκα
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου κάνει τη χάρη μετά την αναβάθμιση στην 4.0.4 να δει αν στην λίστα των εφαρμογών από την διαχείριση, υπάρχει το market updater?? Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

πως μπορούμε να βαλουμε κιαλλες συντομευσεις οταν το τηλ ειναι κλειδωμενο, δηλαδη τωρα οταν πας να το ξεκλειδωσεις σου εχει επιλογη ξεκλειδωμα δεξια και καμερα αριστερα, πανω κατω δεν μπορουμε να βαλουμε κατι αλλο? η να αλλαξουμε την επιλογη της καμερας???

 

thx

Link to comment
Share on other sites

πως μπορούμε να βαλουμε κιαλλες συντομευσεις οταν το τηλ ειναι κλειδωμενο, δηλαδη τωρα οταν πας να το ξεκλειδωσεις σου εχει επιλογη ξεκλειδωμα δεξια και καμερα αριστερα, πανω κατω δεν μπορουμε να βαλουμε κατι αλλο? η να αλλαξουμε την επιλογη της καμερας???

 

thx

 

Με custom ROM γίνεται σίγουρα, από εκεί και πέρα δεν ξέρω κάποιον άλλο τρόπο.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

πως μπορούμε να βαλουμε κιαλλες συντομευσεις οταν το τηλ ειναι κλειδωμενο, δηλαδη τωρα οταν πας να το ξεκλειδωσεις σου εχει επιλογη ξεκλειδωμα δεξια και καμερα αριστερα, πανω κατω δεν μπορουμε να βαλουμε κατι αλλο? η να αλλαξουμε την επιλογη της καμερας???

 

thx

 

Με το θεικό widgetlocker

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Είχα 4.0.3 manual, root, bootloader open. Ηρθε η .4.0.4 και την έβαλα, δεν άλλαξε κάτι.. (προς το παρόν) εξακολουθεί πάντως πολλές εφαρμογές να ΄χτυπάνε΄ όπως και πρίν (gmail count, klp).

Απαράδεκτο.........

Link to comment
Share on other sites

Είχα 4.0.3 manual, root, bootloader open. Ηρθε η .4.0.4 και την έβαλα, δεν άλλαξε κάτι.. (προς το παρόν) εξακολουθεί πάντως πολλές εφαρμογές να ΄χτυπάνε΄ όπως και πρίν (gmail count, klp).

Απαράδεκτο.........

 

Και εγώ είχα την 4.0.3 μαμά και δεν βλέπω καμία διάφορα.αν έχει δει κάποιος ας μας πει.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...