Jump to content

Αναβάθμηση του V525 σε V600


Gousgounis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Εχει καταφέρει κανείς να μετατρέψει το κινητό του σε v600 συμφωνα με τις παρακάτω οδηγιες;

 

http://lggroup.ajolote.net/phpBB2/viewtopic.php?t=3303

 

Έχω ακούσει ότι υπάρχει και άλλος τρόπος για να απαλαγούμε απο τα ενοχλητικά λογότυπα της vodafone κάνοντας μόνο flex όχι flash.

 

Μετά το flash θα υποστηρίζεται το Ελληνικό μενού, η το firmware απο το motclub.com είναι στα Ισπανικά; :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

GOUSGOUNI καλα εκανες και ανοιξες αυτο το θεμα! με ενδιαφερει και μενα αλλα δεν εχω βγαλει ακρη ακομα. οποιος ξερει κατι 'η εχει δοκιμασει τη μετατροπη ας μας δωσει πληροφοριες...
Link to comment
Share on other sites

POLI KALO MUEMA PROS SYZHTHSH ONTOS PAIDIA.... POIOS DEN UA IUELE TO V525 NA TRAVAEI VIDEOAKIA KAI MALISTA TSAMPA ETSI??

 

TO UEMA EINAI EPIEIDH PRAGMATIKA KAI EGO EXO ENDIAFERUEI ALLA DYSTYXOS TA ISPANIKA MOY EINAI POLI LIGA FOVAMAI OPOS KAI POLLOI ALLOI NA KANOYME TETOIA EPIXIRHMATA EKTOS KAI AN EXOYN EPIBEBAIOMENES ODHGIES STEP BY STEP..... EINAI KRIMA NA XALASOYME TO KINHTO KAI NA MHN ANOIGEI KAUOLOU......

 

PANTOS EIMAI KAI GO SE SYNEXH ANAZHTHSH PERISSOTERO ENGLISH FORUMS SXETIKA ME TO UEMA

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο Post στο οποίο αναφέρεται το link είναι στ'αγγλικά.

 

Βέβαια το ν600 δεν διαφέρει και πολύ απο το δικό μας όμως σίγουρα ώς πιό πρόσφατο πιστεύω να έχει λιγότερα Bugs. Αυτό που έχω διαβάσει σε διάφορα forums και σίγουρα αξίζει, είναι πως το λογισμικό του ν600 είναι αρκετά πιο γρήγορο. Το ν525 αργεί αρκετά ακόμη και για να αλλάξει γράμμα στον τηλεφωνικό κατάλογο!

 

Όσον αφορά το video, έχω την εντύπωση οτι δεν κάνει εγγραφή αλλα αναπαραγωγή Mpeg4.

Link to comment
Share on other sites

.Alt127

 

Ας ελπίσουμε λοιπόν πως όλα θα πάνε καλά ;)

περιμένουμε με ανυπονονησία θα έλεγα :p

Link to comment
Share on other sites

Ας αρχήσουμε απο τα βασικά. Αρχικά θέλουμε το καλώδιο!!!

 

Πήγα πρόσφατα και ρώτησα σ'ένα κατάστημα vodafone για το καλώδιο USB για να κάνω επιτέλους αυτή την αναβάθμηση όμως είπαν οτι είχαν μόνο το αυθεντικό 34euro και ότι οι μαϊμούδες θ'αργήσουν να έρθουν.

Παρατήρησα ότι το 525 με το Τ720i έχουν ακριβώς το ίδιο βίζμα. Ξέρει κανείς αν είναι συμβατά; Φαντάζομαι για το 720 που είναι περσινό μοντέλο το καλώδιο θα είναι φθηνότερο ή θα έχουν κυκλοφορήσει απομιμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος πριν παρω το ΒΤ πηγα και αγορασα το Usb cable apo Voda και δεν δουλεψε ( ακομα και με το Mobile Tools που προσπαθησα να το εγκαταστησω τζίφος)ετσι επελεχα το Omnious BT αλλα απο οτι βλεπω δεν μπορω να το χρησιμοποιησω για να κανω την μετατροπη σε V600.

Αλτ127 ξερεις πως μπορω να βγαλω το vodafone.gr απο την οθόνη ?? μου χαλαει ολες τις φοτο που βαζω , μονο να το παω αριστερα βρηκα στο τηλεφωνο.

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο για το USB και εγω αυτο εχω διαβασει πως χρειαζετε για την μετατροπη σε 600 .

Περιμενω να ερθουν στην αγορα τα νεα USB καλωδια με τους σωστους Drivers.

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια προηγούμενου μυνήματος θέλω να προσθέσω οτι και οι υπάλληλοι στα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας είναι στην πλειοψηφία τους αδαείς. Σε ερώτηση που έκανα σε 3 τέτοια καταστήματα οι υπάλληλοι των 2 με απάντησαν με σιγουριά οτι φυσικά και μπορώ με το bluetooth να έχω πλήρη πρόσβαση στο κινητό μου (Moto V525) δηλ. να γράψω παιχνίδια java,εικόνες, ήχους κτλ. και μάλιστα ένας απο αυτούς όταν τον είπα για το συγκεκριμένο φόρουμ και τα προβλήματα που είχαν κάποιοι εδω μέσα με το ΒΤ μου απάντησε με ύφος χιλίων καρδιναλίων "Δεν πιστεύεις εμένα που σε διαβεβαιώνω επώνυμα και πιστεύεις κάποιους "χαβαλέδες" πιτσιρικάδες που γράφουν ανώνυμα ;" Ευτυχώς για αυτών το κινητό το πήρα απο άλλο κατάστημα...

 

Τέσπα , τελικά υπάρχει λύση να "σπάσω" -έστω και παράνομα- το ΒΤ του κινητού μου ώστε να μπορώ να γράψω στη συσκεύη ότι εγώ θέλω. Καλό το Vodafone Live αλλά για κάποιον που ξέφηγε απο το στάδιο του αρχάριου δεν φτάνει.

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια προηγούμενου μυνήματος θέλω να προσθέσω οτι και οι υπάλληλοι στα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας είναι στην πλειοψηφία τους αδαείς. Σε ερώτηση που έκανα σε 3 τέτοια καταστήματα οι υπάλληλοι των 2 με απάντησαν με σιγουριά οτι φυσικά και μπορώ με το bluetooth να έχω πλήρη πρόσβαση στο κινητό μου (Moto V525) δηλ. να γράψω παιχνίδια java,εικόνες, ήχους κτλ. και μάλιστα ένας απο αυτούς όταν τον είπα για το συγκεκριμένο φόρουμ και τα προβλήματα που είχαν κάποιοι εδω μέσα με το ΒΤ μου απάντησε με ύφος χιλίων καρδιναλίων "Δεν πιστεύεις εμένα που σε διαβεβαιώνω επώνυμα και πιστεύεις κάποιους "χαβαλέδες" πιτσιρικάδες που γράφουν ανώνυμα ;" Ευτυχώς για αυτών το κινητό το πήρα απο άλλο κατάστημα...

 

Τέσπα , τελικά υπάρχει λύση να "σπάσω" -έστω και παράνομα- το ΒΤ του κινητού μου ώστε να μπορώ να γράψω στη συσκεύη ότι εγώ θέλω. Καλό το Vodafone Live αλλά για κάποιον που ξέφηγε απο το στάδιο του αρχάριου δεν φτάνει.

 

(Αμάν πιά με την ελληνική πραγματικότητα κάποια πράγματα που στο εξωτερικό τα έχουν δεδομένα εδώ τα θεωρούμε πολυτέλεια :mad: )

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

.Alt127

Πότε περίπου υπολογίζεις να είναι έτοιμο το site του http://technojunkie.gr ολοι ανυπομονούμε.

 

Ελπίζω να υπάρχουν όλα τα links με το απαραίτητο λογισμικό καθώς και το ελληνικό Firmware που σίγουρα η μοτορόλα δεν έχει σκοπό να το μειράσει έτσι απλόχερα... (άτιμο copyright :( )

Παντως νομίζω οτι αξίζει τον κόπο να έχουμε έναν αναλυτικό οδηγό και στα Ελληνικά. Keep up the good work

Link to comment
Share on other sites

εν αναμονή του .Alt127 (πιο σωστό)

 

ας ελπίσουμε ότι το Πάσχα μετά την Ανάσταση θα κάνουμε και V600 ;)

Link to comment
Share on other sites

Alt127

αν με το 50% πας στο V600 τότε με το 100% που πας; :cool:

 

Πολύ ενδιαφέρονται είναι και τα ωφέλη που αναφέρεις από την αναβάθμιση σε 600;

θα ήταν λάθος να λέγαμε ότι μετατρέπεται πλήρως σε ένα V600;

Link to comment
Share on other sites

ehehe Θα "δειξει"

 

σχεδον πληρως καθως η εμφανιση του παραμενει ιδια

κατα τα αλλα ειναι ενα V600

Ολα τα Vxxx ειναι ιδιο hardware εκτος απο το

V300 που δεν εχει chipset BT (αυτο θελω να το επιβεβαιωσω και 100%) και το V600 που εχει το Light εξωτερικα ...

take care

 

.Alt127

Καλή φάση...

προβληματίζομαι σχετικά με τι έκδοση θα πρέπει να είναι το Flex,με τα ελληνικά κτλ.. αλλά αφού το έχεις κάνει εσύ και δουλεύει μια χαρά ας περιμένουμε στο ακουστικό μας για οδηγίες ;)

Link to comment
Share on other sites

Kalimera!!! :cool:

Eimai etoimos na kanw flex to v525 se v600 alla exw 3 aporeies: :worry:

1. Prepei na xreisimopoihsw flex tou v600?

2. Tha xasw ta ellinika?

3. Yparxei periptosh na xasw thn kamera opws poly lene??

 

thn :alien:

v525@v600

55R_lp038

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V500/0B.09.1DR MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από ioannisassael

Kalimera!!! :cool:

Eimai etoimos na kanw flex to v525 se v600 alla exw 3 aporeies: :worry:

1. Prepei na xreisimopoihsw flex tou v600?

2. Tha xasw ta ellinika?

3. Yparxei periptosh na xasw thn kamera opws poly lene??

 

thn :alien:

 

kales erotiseis.diavasa kapou oti meta tin anava8mish mporeis na kaneis mono video playback k oxi recording isxyei?

Link to comment
Share on other sites

Bloodimir έχεις δίκιο δεν τραβάει..

 

ΑΛΛΑ δεν έχει σημασία..

ή κάνεις αναβάθμηση καλή ή δεν κάνεις...

θα το κάνουμε εμείς να τραβήξει θέλει δεν θέλει..

θα βγάλουμε την έκδοση 625 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...