Jump to content

Fujitsu-Siemens Loox T810 & T830


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Fujitsu-Siemens Loox T810 and T830:

 

http://www.pocketpc-club.nl/contentimages/5015_1.png

 

http://www.handheldlearning.co.uk/graf/fujitsu-siemens-t800_2.jpg

 

http://x.msmobiles.com/portal/images/other/fsc1.jpg

 

 

Ξέρει κανένας αλλές λεπτομέρειες, πχ πότε θα βγει, πόσο κάνει?

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 101
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό φαίνεται. Η οθόνη θα ειναι 320Χ320 μάλλον.

 

Δυστυχώς εχει WM 5.0 :-(

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

320*320 δεν μπορεί να έχει, αυτή η ανάλυση δεν υποστηρίζεται από τα WM νομίζω (οπότε πάμε αναγκαστικά σε 240*240).

 

Προσωπικά δεν μου αρέσει εμφανισιακά...και είναι και μεγαλούτσικο. Πάντως από specs είναι άψογο...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δυστυχως?

 

Δεν είναι κρίμα μια τόσο καλή συσκευή να τρέχει WM? Απ' οσο έχω δει ειναι τρελλά buggy και περιοριστικό...

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κρίμα μια τόσο καλή συσκευή να τρέχει WM? Απ' οσο έχω δει ειναι τρελλά buggy και περιοριστικό...

 

Και τι θες να τρεχει uiq ή linux mobile? :lol:

 

Τρελλα buggy? 2 wm5.0 συσκευες δουλευω, μια χαρα σταθεροτητα εχουν, περιοριστικο τι ειναι τουτο παλι? αγνωστη λεξη για Windows Mobile χρηστες!

Tι ειναι vodafone live sharp? :)

Link to comment
Share on other sites

Και τι θες να τρεχει uiq ή linux mobile? :lol:

 

Τρελλα buggy? 2 wm5.0 συσκευες δουλευω, μια χαρα σταθεροτητα εχουν, περιοριστικο τι ειναι τουτο παλι? αγνωστη λεξη για Windows Mobile χρηστες!

Tι ειναι vodafone live sharp? :)

 

Vodafone Live Sharp? WTF!?

 

Τέσπα, ναι, σίγουρα θα ηταν καλύτερο να τρέχει μια τέτοια συσκευή Linux, για τον εξής λόγο:

 

Πέρα απο την κλασσική διαμάχη του τι ειναι καλύτερο (Windows vs. Linux), κινητά και PPC με Linux έχουν εύκολα accessible bootloader, κοινώς μπορείς σχετικά εύκολα να τρέξεις διάφορες rom και να βρείς αυτή που σε βολεύει περισσότερο.;)

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αλλά έχουν μακράν λιγότερες εφαρμογές και είναι αρκετά quirky σε πολλούς τομείς...ο developer που θέλει πλήρη έλεγχο πάνω στην συσκευή του άνετα θα πάει να πάρει ένα zaurus. Ο μέσος χρήστης όμως δεν έχει λόγο να κάνει κάτι τέτοιο...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Vodafone Live Sharp? WTF!?

 

Τέσπα, ναι, σίγουρα θα ηταν καλύτερο να τρέχει μια τέτοια συσκευή Linux, για τον εξής λόγο:

 

Πέρα απο την κλασσική διαμάχη του τι ειναι καλύτερο (Windows vs. Linux), κινητά και PPC με Linux έχουν εύκολα accessible bootloader, κοινώς μπορείς σχετικά εύκολα να τρέξεις διάφορες rom και να βρείς αυτή που σε βολεύει περισσότερο.;)

 

Φιλε μου καλο το zaurus, αλλα δεν εχουν ολοι την ορεξη για πειραματισμους, εγω προσωπικα θα γουσταρα να το ειχα, σαν geek και beta tester που ειμαι.

 

Τεσπα τα wm5.0 ειναι η καλυτερη λυση για pda αυτην την στιγμη, λογο υποστηριξης, ωριμοτητας, πληθος εφαρμογων.

 

Off-topic_Υ.Γ. "Να τρεξεις διαφορες rom και να διαλεξεις ποια σε βολευει καλυτερα" και τι χρειαζεσαι και linux για να το κανεις αυτο? Εχω καμια 20αρια rom για το mpx200, ολες τις επισημες των 2002, τρεις των 2003 και μια των wm5.0.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω και απο την πρακτική του πλευρά.

 

Εχω ενα φίλο που έχει ενα Qtek 9100. Αρκετά συμπαθητικό μηχανάκι, τρέχει WM 5.0.

 

Θεωρεί φυσιολογικό 3-4 soft reset τη μέρα. Π.χ. μου δείχνει κάτι, κάνει κλικ σε κάποιο μενού και το pda κολλάει - και το θεωρεί αυτό νορμάλ.

 

Για μισό λεπτό ρε παιδιά, τι σημαίνει το PocketPC δηλαδή; H/Y τσέπης.-

 

Κολλήματα, μ****** στο λειτουργικό (π.χ. μια εντελώς ηλίθια διαδικασία για να περάσεις internet στο pda μέσω BT, οι εντελώς απλοποιημένες ρυθμίσεις - υποτίθεται ρυθμίζεις Wireless και δεν μπορείς να εισάγεις static IP κ.λ.π.), εμέν α προσωπικά, που βλέπω το PocketPC ώς PC που χωράει στην τσέπη μου και οχι ως hi-tech ατζέντα, τα WM μου φαίνονται περιοριστικά.

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω και απο την πρακτική του πλευρά.

 

Εχω ενα φίλο που έχει ενα Qtek 9100. Αρκετά συμπαθητικό μηχανάκι, τρέχει WM 5.0.

 

Θεωρεί φυσιολογικό 3-4 soft reset τη μέρα. Π.χ. μου δείχνει κάτι, κάνει κλικ σε κάποιο μενού και το pda κολλάει - και το θεωρεί αυτό νορμάλ.

 

Για μισό λεπτό ρε παιδιά, τι σημαίνει το PocketPC δηλαδή; H/Y τσέπης.-

 

Κολλήματα, μ****** στο λειτουργικό (π.χ. μια εντελώς ηλίθια διαδικασία για να περάσεις internet στο pda μέσω BT, οι εντελώς απλοποιημένες ρυθμίσεις - υποτίθεται ρυθμίζεις Wireless και δεν μπορείς να εισάγεις static IP κ.λ.π.), εμέν α προσωπικά, που βλέπω το PocketPC ώς PC που χωράει στην τσέπη μου και οχι ως hi-tech ατζέντα, τα WM μου φαίνονται περιοριστικά.

 

Ανοιξε ενα θεμα καπου αλλου να τα πουμε, γιατι βγαινουμε εκτος.

 

Το 9100 δεν ειναι καθαροαιμο ppc, με τον omapa850 που εχει τι περιμενες να μην κολαει?

Προσωπικα και επειδη δουλευω πολυ wifi, σε πληροφορω οτι φυσικα και μπορεις να βαλεις static ip, τουλαχιστον στο ipaq μου.

Και οχι δεν ειναι λογικο να κανεις 2-3 soft reset την ημερα, εγω προσωπικα κανω:

1)οταν χρειαζετε να βαλω μια εφαρμογη που το απαιτει.

2)οταν κρασαρει μια εφαρμογη οπου συνηθως δεν εχω δοκιμασει πιο πριν(μη συμβατη με τα wm5.0 ή γενικα buggy εφαρμογη σε σταδιο alpha ή beta).

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα να ανοιχτεί καινούριο θέμα.

 

Πάντως το σχόλιο σχετικά με τον OMAP δεν το καταλαβαίνω... Πως ορίζεται ενα καθαρόαιμο PPC? Και τι σχέση έχει η αρχιτεκτονική του επεξεργαστή με κολλήματα; Ειναι σαν να λέμε οτι π.χ. αυτό που κάνει τους Mac πιο σταθερούς ειναι ο motorola επεξεργαστής και όχι το κορυφαίο λογισμικο...

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα να ανοιχτεί καινούριο θέμα.

 

Πάντως το σχόλιο σχετικά με τον OMAP δεν το καταλαβαίνω... Πως ορίζεται ενα καθαρόαιμο PPC? Και τι σχέση έχει η αρχιτεκτονική του επεξεργαστή με κολλήματα; Ειναι σαν να λέμε οτι π.χ. αυτό που κάνει τους Mac πιο σταθερούς ειναι ο motorola επεξεργαστής και όχι το κορυφαίο λογισμικο...

 

Το hardware μπορει να διμιουργησει πολλα προβληματα σταθεροτητας, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

 

Ο ομαπας ειναι απλα πολυ λιγος για γρηγορες κινησεις μεσα στο menu, γενικα πολυ λιγος για να καταλαβεις απο πραγματικο ppc, αλλα απο την στιγμη που το 9100 ειναι και κινητο πρεπει να λαβεις υποψη και την αυτονομια, ετσι μην σε παραξενευει αμα παταει start o φιλος σου και κανει "μιση ωρα" να κατεβει η μπαρα, δεν φταιει το λειτουργικο, σιγουρα.

 

To dell axim x51v ειναι οτι καλυτερο για μενα, αλλα και το ταπεινο ipaq rx1950 που εχω, μια χαρα ταχυτητα και σταθεροτητα εχει, μονο που λειπουν οι phone δυνατοτητες(ποροι-μνημη), το ppc εχει αλλη σταθεροτητα και αποκριση.

Link to comment
Share on other sites

Οτι το 9100 ειναι αργό, ειναι. Τουλάχιστον με τα leaked roms απο το xda-developers.com η ταχύτητα εχει διορθωθεί πολύ.

 

Δεν αναφέρομαι όμως σε αργές αποκρίσεις κ.λ.π., αναφέρομαι σε κανονικότατο lockup.

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζουμε εδω :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=99247

 

Και οποιος mod δει αυτο το thread ας μεταφερει τα ασχετα post στο πανω thread. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...