Jump to content

Φθηνός καφές - φαγητό - διαμονή


treos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας

 

προσωπικά το θεωρώ κοροϊδία να πληρώνω 5 ευρώ για ένα καφέ

 

ξέρει κανείς κανένα καλό, αξιοπρεπές μαγαζί με φθηνό καφέ στην Αθήνα?

 

αν ξέρετε κάνετε και αντίστοιχες προτάσεις για φαγητό

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο 5 ευρώ;Εντάξει είσαι.Προσωπικά έχω συναντήσει τιμές απο 3 εώς 6 ευρώ.Αν ψάχνεις για φθηνό καθέ στην Αθήνα τότε νομίζω πως έχασες.Εκτός αν προτημίσεις τα κυλικία και τα μικροκαφενεδάκι.Βέβαια,υπάρχουν καφετέριες που τα 3,5μιση ευρώ που θα δώσεις αποζημιώνονται απο την εξυπηρέτηση,τη θέα και άλλα...
Link to comment
Share on other sites

H pio megali kseftila tis ellinikis koultouras. na plironoume 5euro kai ano gia mia koutalia kafe. Ostoso an thes etsi kati sxetika ftino alla apo thees kai tetoia tpt einai i kafeteries ekso apo to TEI Athinon. to mono provlima oti leitourgoun mono mera.
Link to comment
Share on other sites

@PaRisC: To βυζαντινό είναι περισσότερο για φαγητό. Για καφεδάκι ή πρόχειρο φαγητό είναι κυρίως στο Αιθριον. Αλλά προσωπικά βρίσκω και τα δύο ιδιαίτερα ακριβά. Δε νομίζω ότι προσφέρουν πλέον κάτι σπουδαίο...
Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Mια μεση λυση παντως ειναι τα Palmie (στο κεντρο εχει απεναντι απο τη Νομικη). Για Νες/Φραπε πληρωνεις 2.50 ευρω και οσο για φαγητο με 5-6 ευρω τρως και σκας κιολας.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

padou exoun 3-5 euro analoga ton kafe pou tha pereis pada. an mou thes tora apo ta Starbucks kafe me ola ta skata mesa(pou ine kai telia kata thn gnomi mou) tha ton pliroseis kai 15 euro. an thes ftinotero pigene se kafenio kai pexe kai kamia prefa. den plironeis ton kafe alla to perivalon pu sou prosferei i kathe kafeteria afto prepei an to katalavete
Link to comment
Share on other sites

sthn katerinh pou eisai de nomizo na uparxoun polloi edo mesa kai na sou apanthsoun...

kalutera pare ki esu ena kouti sokolatas apo to super market kai apolause thn spiti sou...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Eχει γινει η Ελλαδα Hollywood τρομαρα μας...:cry:

Κι εγω πινω τον καφε στο Bari το πολυ μεχρι 2.5 Ευρω και σε πολυ "in" καφετερειες και οχι τον απλο καπουτσινο.

εκεινος παει 1 ευρω περιπου.;)

αλλα θα μου πεις ο φραπες κοστιζει...:p

Καφες sekerato (πολυ πρωτος) κατω απο τον πυργο της Pisa...2 ευρω!:X

Ελλαδα...nescafe -φραπες...3!:shock:

Και μιλαω και για επαρχια...:ninja:

Λογαριασμος σε καφετερεια Nαυπλιου (Xmas) για 2 καφεδες κι ενα μπουκαλακι νερο 10ευρω..οεο!!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καφες 1,5 €

σοκολατα 1,5€

στο μπαλκονι μου το καλοκαιρι:p

στους 3 καφεδες ο ενας δωρο.:p

 

τι να κανουμε με τοση ακριβεια χιουμορ,:)

παντως ουτε και εγω εχω βρει καπου φθηνα.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Στο μπαλκονάκι όπως λέει η μόνα λίζα είναι ο πιο φθηνός καφές που θα βρείς.Αν έχει και μπισκοτάκι ακόμα καλύτερα. Ακριβώς είναι αλλά τι μπορείς να κάνεις?Οπότε απόλαυσέ τον και κλάψε τα 5 ευρώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα...nescafe -φραπες...3!:shock:

Και μιλαω και για επαρχια...:ninja:

Λογαριασμος σε καφετερεια Nαυπλιου (Xmas) για 2 καφεδες κι ενα μπουκαλακι νερο 10ευρω..οεο!!!!:wacko:

 

3 ειναι λιγα. Βασικα μεχρι πριν τα Χριστουγεννα η μεση τιμη του φραπε ηταν 3.50 στις περισσοτερες καφετεριες που ειχα παει στο κεντρο και στις γυρω περιοχες που μενω.

Βραβειο απαραδεκτης τιμης καφε ομως παιρνει η Οστρια στο Καλαμακι η οποια εν ετει 2004 μου χρεωσε τον απαραδεκτο φραπε που μου σερβιραν 5 ευρω!!!!!! :chair: Εννοειται πως δεν εχω ξαναπατησει εκτοτε. :mad:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Που εχει ρε παιδια 5 ευρω ο καφες;;;

Γιατι ειμαστε υπερβολικοι;

Τον τελευταιο καιρο,Δεν εχω βρει καφε πανω απο 3,90 ΠΟΥΘΕΝΑ.

 

Εκτος αν μιλαμε για περσι-προπερσι κτλ που οντως ειχα πιει στη Βουλιαγμενη καφε με 5,5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

2.5 εβρο από το καλοκαίρι μέχρι τώρα στη Γυάλα στον Ταύρο

ωραία ατμόσφαιρα..μάζευε πολύ αλβανούς το καλοκαίρι αλλά τώρα ήταν εντάξει

Link to comment
Share on other sites

Που εχει ρε παιδια 5 ευρω ο καφες;;;

Γιατι ειμαστε υπερβολικοι;

Τον τελευταιο καιρο,Δεν εχω βρει καφε πανω απο 3,90 ΠΟΥΘΕΝΑ.

 

Εκτος αν μιλαμε για περσι-προπερσι κτλ που οντως ειχα πιει στη Βουλιαγμενη καφε με 5,5 ευρω.

 

Ολα τα καφέ της Γλυφάδας στα 4.00€+

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε μέχρι και μετά τα Χριστούγεννα το Gold Cafe στη Γλυφάδα, αλλά δεν γωρίζω ακριβώς τον λόγο για τον οποίο έκλεισε. Την τελευταία φορά που ανέβηκα Αθήνα άκουσα στον ραδιοσταθμό του Μαστοράκη (υπευθυνος για το francise αυτών των καταστημάτων) οτι υπήρξαν προβλήματα με το francise του συγκεκριμένου καταστήματος. Πάντως εγώ όταν είχα πάει κατά τη διάρκεια των γιορτών το σέρβις ήταν άψογο και η ατμόσφαιρα πρωτόγνωρη. Εκεί, λοιπόν, είχαν το εξής σύστημα: για κάθε φλυτζάνι καφέ σου έφερναν άλλο ένα δώρο! Και οι τιμές ξεκίναγαν από 3.5€ περίπου μέχρι 5€ και κάτι αν θυμάμαι καλά. Τώρα, απ' ότι έμαθα άνοιξε νέο στο Μεταξουργείο σε ένα νεοκλασσικό. Όταν ξανανέβω Αθήνα, θα φροντίσω να το επισκεφτώ. Α! να μη ξεχάσω να σημειώσω οτι σερβίρεται και φαγητό σε τιμές όχι υψηλότερες από αυτές ενός μέτριου προς το ακριβό delivery.
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα καφέ της Γλυφάδας στα 4.00+

 

Tις μισω τις καφετεριες στη Γλυφαδα. Οποτε κατεβαινω παω Starbucks γιατι αυτο το συστημα που εχουν με τον πορτιερη μου τη δινει στα νευρα. Συν οτι αμα θες τραπεζι για δυο ατομα σου λενε οτι δεν υπαρχει. Το hell ρεεεε :chair: :lol:

 

Βεβαια αυτο γινεται στις γνωστες καφετεριες της αριστερης μεριας, στην δεξια δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα πλην του οτι οποτε παω ειναι ολες τιγκα (αυτη τη Chocolat αχτι την εχω ποτε δεν εχουμε βρει τραπεζι).

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Που εχει ρε παιδια 5 ευρω ο καφες;;;

Γιατι ειμαστε υπερβολικοι;

Τον τελευταιο καιρο,Δεν εχω βρει καφε πανω απο 3,90 ΠΟΥΘΕΝΑ.

 

Εκτος αν μιλαμε για περσι-προπερσι κτλ που οντως ειχα πιει στη Βουλιαγμενη καφε με 5,5 ευρω.

κολωνάκι- πλατεία μερικές μέρες μετά τη πρωτοχρονιά

2 nes 10,40 ευρά μαζί με το δώρο

Link to comment
Share on other sites

Συν οτι αμα θες τραπεζι για κατω απο δυο ατομα σου λενε οτι δεν υπαρχει. Το hell ρεεεε :chair: :lol:

Για κατω απο δυο ατομα;:confused:

Δηλαδη να καθισεις μονος σου π.χ. και να περιμενεις καποιον; (Η γενικοτεα να καθισεις μονος.)

Η εννοεις οτι και δυο ατομα να ειστε σας λενε δεν υπαρχει;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Για κατω απο δυο ατομα;:confused:

Δηλαδη να καθισεις μονος σου π.χ. και να περιμενεις καποιον; (Η γενικοτεα να καθισεις μονος.)

Η εννοεις οτι και δυο ατομα να ειστε σας λενε δεν υπαρχει;:confused:

 

το εξεφρασα λαθος (νυχτα ειναι ολα συγχωρουνται :p )...εννοούσα να βρεις τραπεζι οταν ειστε 2 ατομα. Και να βλεπεις οτι υπαρχει τραπεζι αυτοι λενε οτι δεν υπαρχει :mad:(βεβαια μιλαω παντα για Σαββατοκυριακα, καθημερινες δεν εχω κατεβει).

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

ΙΚΕΑ 1 ευρώ ο καφές (καπουτσίνο παρακαλώ) και απίστευτο παγωτό στο καφέ πριν την έξοδο με 0.60 !!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...