Jump to content

Fujitsu-Siemens Pocket Loox C550


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.pocketpcitalia.com/News/2006/01/Il-Fujitsu-Siemens-Pocket-Loox/10.jpg

 

Windows Mobile 5

Intel XScale PXA270 a 520 MHz

64 MB RAM and 128 MB ROM

Display TFT LCD 3,5" VGA 65.536

Bluetooth 1.2

Wi-Fi 802.11b/g

SDIO Slot

USB host 1.1

USB Slave 1.1

IrDA

Battery 1200mAh

Supports serial RS232

116 x 71 x 14 mm

160 g

 

http://www.pocketpcitalia.com/News/2006/02/Fujitsu-Siemens-Pocket-Loox-C5/

:)

Ο διάδοχος της σειρά Loox 700 και του 720, μόνο

που δεν έχει κάμερα.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το ppc italia αυτό είναι...

Βασικά είναι το μόνο site που βρήκα για

αυτό το νέο μοντέλο.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εμενα δεν μου γεμιζει το ματι... Χωρις καμερα και χωρις cf κιολας....

Απο τιμη ποσο υπολογιζετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα είναι το C550. Επίσης δεν είναι ο αντικαταστάτης του 718/720 γιατί αυτός θα βγεί από καλοκαίρι και μετά. Τέλος, στο επίσημο site της Fujitsu-Siemens μπορείτε πλέον να βρείτε τα τελικά χαρακτηριστικά της συσκευής: http://www.fujitsu-siemens.com/products/mobile/handhelds/pocket_loox_c_series.html

 

Όσο για το CF slot μάλλον και η FSC σταματά να το προσφέρει. Και για να πούμε την αλήθεια (και το λέω εγώ που δεν είχα ποτέ PPC χωρίς CF λόγω άπειρων καρτών) πλέον δεν χρειάζεται. Αν έχεις BT, WIFI, GPS, GPRS, USB Host ήδη μέσα και ότι άλλο θέλεις υπάρχει σε SD τι να το κάνεις. Χώρο πιάνει - στην κυριολεξία. Δεν μπορούν να μικρύνουν την συσκευή λόγω του όγκου που απαιτεί το slot.

Andreas Tsouchlaris

autoexec.gr - Η ελληνική κοινότητα των IT Pros

dotNetZone.gr - Η δύναμη των Ελλήνων developers!

Hellenic Mobility Club - The Greek Mobile Computing Community - Πρώην Hellenic Club Pocket PC

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η ύπαρξη CF slot υπήρξε από τους παράγοντες που επηρέασαν την επιλογή μου.

Κατά πρώτον η αξιοποίηση των καρτών που ήδη έχουμε για περισσότερη μνήμη, γιατί να κάνουμε κι άλλα έξοδα?

Κατά δεύτερον ένα εφεδρικό backup γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

Τρίτον copy-paste μεταξύ καρτών, ξεφόρτωμα από ψηφιακή κα

Τέλος το συναισθηματικό δέσιμο με το αρχαιοτερο φορμά:p

 

 

Το παρόν thread μετονομάζεται προκειμένου να διορθωθεί το μοντέλο.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγώ όσο υπάρχουν συσκευές με CF τέτοιες θα πάρω αλλά όταν μας τελειώσουν τι θα κάνουμε; Θα πεθάνουμε; Θα βολευτούμε και με αυτά που έχουμε. Οτι έγινε με το sleeve πριν από κάτι χρόνια που όλοι έλεγαν ότι αποκλείεται να σταματήσει και έσκιζα τα ρούχα μου ότι αν και οι κάρτες έκαναν απίστευτα ποσά τότε (μερικές έφταναν την αξία του PPC) λόγω όγκου θα πέθαινε και θα επιβίωνε το CF. Τώρα (μετά από 3 χρόνια) ήρθε μάλλον η σειρά του CF. Η σειρά της hp ίσως είναι η τελευταία εμφάνιση του slot σε σοβαρές συσκευές. Θα δούμε.

Andreas Tsouchlaris

autoexec.gr - Η ελληνική κοινότητα των IT Pros

dotNetZone.gr - Η δύναμη των Ελλήνων developers!

Hellenic Mobility Club - The Greek Mobile Computing Community - Πρώην Hellenic Club Pocket PC

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

εχει κανεις την συσκευη αγορασει με αντικαταβολη;;

΄τιμη τωρα;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις την συσκευη αγορασει με αντικαταβολη;;

΄τιμη τωρα;;

 

Το πήρα εγώ από το pda4u.gr στην τιμή των 515 ευρώ πριν 3 μήνες

και τώρα έχει 510.

Πολύ καλοί και εξυπηρετικοί.

Για τιμές δες εδώ:

http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=n560

 

EDIT: Τώρα είδα ότι λες για το C550 και όχι για το N560.

Mistake...

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

αν και το avatar σου δειχνει C550..

δεν ξερω αν υπαρχει το Ν560 σαν avatar..

κανενα review απο χρηστη?..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

αν και το avatar σου δειχνει C550..

δεν ξερω αν υπαρχει το Ν560 σαν avatar..

κανενα review απο χρηστη?..

 

Δεν έχουν βάλει το Ν560 ως avatar για αυτό βάλαμε

το C550 που δεν έχει καμία εξωτερική διαφορά με το N560.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

συνηθως απο το pocket-choice

ποια προγραμματα αγοραζουμε

με τις 5 μοναδες?...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...