Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές

Απάντηση

TXCELLAS

TXCELLAS's Avatar: Nokia E6
GPRS Member
Περιοχή: salonica
Παράθεση από Anggelos >
μήπως άκουσες για βάσεις των ΕΠΑΛ;;
απο οτι ειδα στην προκυρηξη ειναι 19 ατομα απο επαλ εκτος και αν κανω λαθος!αυτο σημαινει οτι θα ανεβουν και εκει οι βασεις ακομα πιο κατακορυφα!εκτος και αν δεν εχει ζητηση..

Anggelos

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Xanthi
Παράθεση από TXCELLAS >
απο οτι ειδα στην προκυρηξη ειναι 19 ατομα απο επαλ εκτος και αν κανω λαθος!αυτο σημαινει οτι θα ανεβουν και εκει οι βασεις ακομα πιο κατακορυφα!εκτος και αν δεν εχει ζητηση..

εεε μη νομιζεις οτι θα ανεβει η βαση!
στα ΕΠΑΛ το περισσοτερο % γραφουν κατω απο την βαση και αυτο ισχυει για παρα πολλα σχολεια της Ελλαδας! αλλα παρολα αυτα ποτε δεν ξερεις!

TXCELLAS

GPRS Member
και παλι 19 ατομα σε ολη την Ελλαδα ειναι λιγα..

Zitanistis

no avatar
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από TXCELLAS >
και παλι 19 ατομα σε ολη την Ελλαδα ειναι λιγα..
λοιπόν αλάνια εσείς που βιάζεσται και λέτε θα ανεβούν οι βάσεις απλά δεν ισχυεί,οι βάσεις θα πέσουν ή θα μείνουνε το ίδιο διότι θέλουνε να γεμίσουνε τα επαρχιακά μέρη με φοιτητές γιατί υπάρχει έλλειψη ! Περισσότερες πληροφορίες συντομα

TXCELLAS

GPRS Member
Παράθεση από Zitanistis >
λοιπόν αλάνια εσείς που βιάζεσται και λέτε θα ανεβούν οι βάσεις απλά δεν ισχυεί,οι βάσεις θα πέσουν ή θα μείνουνε το ίδιο διότι θέλουνε να γεμίσουνε τα επαρχιακά μέρη με φοιτητές γιατί υπάρχει έλλειψη ! Περισσότερες πληροφορίες συντομα
οι δηλωσεις σε σχεση με περσι ειναι περισσοτερες και οι θεσεις λιγοτερες οποτε αλανι...οταν κανεις αντιγραφη-επικολληση προσεχε τι αντιγραφεις γιατι οι δοκιμοι αστυνομικοι δεν ειναι σε καμια περιπτωση φοιτητες.οσο γι αυτο που λες αντιπροσωπευεται απο την καταργηση του "10" και οχι με την μειωση η διατηρηση των βασεων στις αστυνομικες σχολες

κατω κατω λεει και για το 5ο πεδιο
http://www.atopo.gr/?p=1602
Τελευταία τροποποίηση από TXCELLAS: 12 Ιούν. 2010, 23:03.

sonatas

sonatas's Avatar: LG GS290
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Serres
εγω εχω φαει τρελο κολημα... απο οτι ξερω δεν βγαζω τα 10.100 που ειχε η βαση περσι... περιμενω δηλαδη γυρω στα 9000 μορια(παρολα αυτα τα αποτελεσματα δεν βγηκαν γιαυτο ειμαι επιφυλακτικος...) ... οι δικοι μου με εχουν πριξει να παω να κανω αυτα που ζηταει η αστυνομια...δηλαδη την αιτηση την εκανα τελευτεα στιγμη παρολο που δεν ειχα σκοπο ... εχω κλεισει ραντεβου στο νοσοκομειο για εξετασεις... κατα ποσο θα παω δεν ξερω... και οσο για τα αθληματα-ψυχοτεχ @_@ ... τωρα ακουω και αυτα οτι θα ανεβουν οι βασεις κατακορυφα(λογικο μου ακουγετε με 900 ατομα προκυρηξ)
για την βαση πολυτεκνων ( 10.100μορια) ισχυει το ιδιο? οτι θα ανεβει η βαση και εδω? τουλαχιστον να ξερω να μην τρεχω και ξενερωσω εντελως που δεν περασα(αν και αυτο θα γινει)
επισης για μενα απαραδεκτο που δεν βγαινουν πρωτα τα αποτελεσματα και μετα να γινονται τα αθληματα-ψυχοτεχνικα... οπως ειναι και στον στρατο δηλαδη.... γιατι στο σχολειο ακουμε οτι το 3ο δεκαημερο ιουνιου τα αποτελεσματα και στην αστυνομια για τα αθληματα το ιδιο ...

some1

some1's Avatar: LG D802 G2
GPRS Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από Zitanistis >
πρωτον ξερεις πως καθοριζονται τα μορια μιας σχολης; δε λεει ο υπουργος "χμμμ, αστυνομια 12,105 φετος παιδια!" π.χ. θελει 900 ατομα τα μορια του τελευταιου που μπαινει ειναι η βαση. δευτερον που κολλαει αυτο με την επαρχια; ολες οι σχολες της αστυνομιας στην επαρχια ειναι αλλα και παλι και η βαση 15 να παει παλι θα γεμισουν οι σχολες απλα θα εχει ανεβει η βαση και θα μπουν ατομα π.χ. που θα εχουν γραψει απο 15 εως 17 και οχι ατομα που εγραψαν απο 11-17. οπως ανεφερε ο TXCHELLAS η καταργηση της βασης του 10 θα βοηθησει στο να γεμισουν φοιτητες οι επαρχιακες πολεις και οχι η βαση της αστυνομιας που οσο ψηλα και αν ανεβει σιγουρα θα παρει οσους ζητησει. "περισσοτερες πληροφοριες συντομα"
οπα ρε ψηλε, τι εγινε πληροφοριες απο υπουργειο;
Sonatas, να πας να δωσεις τα αθληματα! ποτε δε ξερεις τι μπορει να γινει.. εγω φετος θα χτυπουσα το κεφαλι μου αν δε πηγαινα να τα δωσω παλι καλα με πηγαινε με το ζορι ο πατερας..
Τελευταία τροποποίηση από some1: 13 Ιούν. 2010, 13:25.

TXCELLAS

GPRS Member
Παράθεση από sonatas >
εγω εχω φαει τρελο κολημα... απο οτι ξερω δεν βγαζω τα 10.100 που ειχε η βαση περσι... περιμενω δηλαδη γυρω στα 9000 μορια(παρολα αυτα τα αποτελεσματα δεν βγηκαν γιαυτο ειμαι επιφυλακτικος...) ... οι δικοι μου με εχουν πριξει να παω να κανω αυτα που ζηταει η αστυνομια...δηλαδη την αιτηση την εκανα τελευτεα στιγμη παρολο που δεν ειχα σκοπο ... εχω κλεισει ραντεβου στο νοσοκομειο για εξετασεις... κατα ποσο θα παω δεν ξερω... και οσο για τα αθληματα-ψυχοτεχ @_@ ... τωρα ακουω και αυτα οτι θα ανεβουν οι βασεις κατακορυφα(λογικο μου ακουγετε με 900 ατομα προκυρηξ)
για την βαση πολυτεκνων ( 10.100μορια) ισχυει το ιδιο? οτι θα ανεβει η βαση και εδω? τουλαχιστον να ξερω να μην τρεχω και ξενερωσω εντελως που δεν περασα(αν και αυτο θα γινει)
επισης για μενα απαραδεκτο που δεν βγαινουν πρωτα τα αποτελεσματα και μετα να γινονται τα αθληματα-ψυχοτεχνικα... οπως ειναι και στον στρατο δηλαδη.... γιατι στο σχολειο ακουμε οτι το 3ο δεκαημερο ιουνιου τα αποτελεσματα και στην αστυνομια για τα αθληματα το ιδιο ...
και για μενα πανε δεν χανεις τιποτα..στους πολυτεκνους ειναι παραξενα τα πραγματα!

soularav

no avatar
Mobile Member
Μια ερωτηση για εναν γνωστο μου, αν ενας εχει δηλωσει αστυνομια και στρατιωτικες σχολες τα τεστ που θα δωσει για την αστυνομια (ψυχοτεχνικα, υγειας και αθληματα) θα πρεπει να τα δωσει ξανα και για το στρατο ή καλυπτονται απο αυτα της αστυνομιας δεδομενου οτι δινονται νωριτερα?

djuan1988

djuan1988's Avatar: LG D821 Nexus 5
3G Member
Περιοχή: ΑΘήνα
Ο στρατός δίνει τα αποτελέσματα στην αστυνομία, το αντίθετο δεν γίνεται (τουλάχιστον μέχρι πέρυσι).
مفاجأة

soularav

no avatar
Mobile Member
Οντως ετσι ειναι. Το επιβεβαιωσα και εγω σημερα με ενα τηλεφωνημα στη σχολη. Ευχαριστω πολύ

Anggelos

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Xanthi
παιδια την αλλη εβδομαδα παω θεσσαλονικη για το τριημερο εξετασεων! περιπου τι ειναι οι ψυχολογικες εξετασεις;;; μονο εδω προβληματιζομαι!

mariel19

mariel19's Avatar: Apple iPhone 4
Honored Member
Περιοχή: 1 Infinite Loop, CA
Παράθεση από Anggelos >
παιδια την αλλη εβδομαδα παω θεσσαλονικη για το τριημερο εξετασεων! περιπου τι ειναι οι ψυχολογικες εξετασεις;;; μονο εδω προβληματιζομαι!
Τα ψυχομετρικά τεστ είναι ένα σύνολο ερωτήσεων που έχουν βγάλει κάποιοι ψυχολόγοι και αναλυτές με σκοπό να δώσουν ένα ακριβές προφίλ του χαρακτήρα του ατόμου που θα κάνει το τεστ (κατά τας γραφάς, γιατί τέτοια "θέματα" μόνο κατά προσέγγιση και με αρκετή απόκλιση μπορείς να τα "υπολογίσεις" ..)

πηγή
Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 3Gs, iPhone 4, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen
iPhone 5, MacBook Air(2012) MacMini(2012), iPad 2nd gen Wi-Fi 16GB .

thanoss24

thanoss24's Avatar: LG E960 Nexus 4
Mobile Member
Περιοχή: korinthos
καλησπερα. θα ηθελα να ρωτησω σε περιπτωση απουσιας στις ημςερομηνιες των αθληματων υπαρχει περιπτωση επανεξετασης?

TXCELLAS

GPRS Member
Παράθεση από thanoss24 >
καλησπερα. θα ηθελα να ρωτησω σε περιπτωση απουσιας στις ημςερομηνιες των αθληματων υπαρχει περιπτωση επανεξετασης?
ναι αλλα πολυ δυσκολα..μονο για περιπτωση υγειας σου δινεται τετοια αδεια.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης