Τattoo & Piercing

έχετε tattoo??

ναί (πού και τι σχέδιο) 142 ψήφοι 17,93%
όχι αλλά θα ήθελα να κάνω 395 ψήφοι 49,87%
όχι 255 ψήφοι 32,20%
Δεν μπορείτε να συμμετέχετε σε αυτή τη δημοσκόπηση. Σύνολο ψήφων: 792
Κλειδωμένο Θέμα

athkar85

athkar85's Avatar: Apple iPhone
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από andreoug >
Εχοντας δει δουλειες απο διαφορα στουντιο σε σχεση με το σχεδιο που θελω, και με βαση τις καλες συστασεις προσανατολιζομαι κι εγω προς τα εκει. Ενημέρωσε μας!
Λοιπον παιδια!!το εκανα σημερα. Πρεπει να σας πω οτι ηταν πεντακαθαρα πραγματικα. Εμενα μου το εκανε ο Βασιλης απο την Medusa. Πολυ καλοι ολοι συζητησιμοι, καθησαμε να βγαλουμε το σχεδιο που ηθελα μαζι με υπομονη οχι αντε να τελειωνουμε. Εχουν ιδεες και πραγματα να προτεινουν και μεγαλη εμπειρια. Πραγματικα αν κανω και αλλο εκει θα παω και το συστινω ανεπιφυλακτα. Medusa!!!

marialena19

marialena19's Avatar: Sony Ericsson W960i
Mobile Newbie
Περιοχή: πειραιάς
Καλησπερα παιδια...Λεμε με την κολλητη μου να κανουμε τατου στο dermografics στον κορυδαλλο...Ρωτησαμε σημερα αλλα μας ειπαν 80ευρώ...Ειναι πολλά?Αν ναι μήπως έχετε να προτείνετε κανένα άλλο καλό μαγαζί?Το medusa έχω δει πολύ να φαίνεται..Που κοντά ειναι?τζαβέλα περιπου?Οι τιμές εκει πως ειναι?Επισης εχουμε ακουσει πολλα...Αλλοι δεν πονεσαν καθολου εδω ειδα κατι για τσουξιματα και γδαρσιματα και ανησυχησα αρκετα γιατι οι γνωμεσ δυιστανται.Εγω που ρωτησα μου ειπαν οτι αναισθησια κανουν αφου κανουν τ περιγραμμα...το περιγραμμα ποναει ομως?Συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα πριν τον κανουμε θελουμε να τα ξερουμε ολα γιατι ειναι κατι μονιμο και δεν αφαιρειται ετσι απλα...Ευχαριστουμεεεεεεεεεεεεε εε

athkar85

Mobile Newbie
Παράθεση από marialena19 >
Καλησπερα παιδια...Λεμε με την κολλητη μου να κανουμε τατου στο dermografics στον κορυδαλλο...Ρωτησαμε σημερα αλλα μας ειπαν 80ευρώ...Ειναι πολλά?Αν ναι μήπως έχετε να προτείνετε κανένα άλλο καλό μαγαζί?Το medusa έχω δει πολύ να φαίνεται..Που κοντά ειναι?τζαβέλα περιπου?Οι τιμές εκει πως ειναι?Επισης εχουμε ακουσει πολλα...Αλλοι δεν πονεσαν καθολου εδω ειδα κατι για τσουξιματα και γδαρσιματα και ανησυχησα αρκετα γιατι οι γνωμεσ δυιστανται.Εγω που ρωτησα μου ειπαν οτι αναισθησια κανουν αφου κανουν τ περιγραμμα...το περιγραμμα ποναει ομως?Συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα πριν τον κανουμε θελουμε να τα ξερουμε ολα γιατι ειναι κατι μονιμο και δεν αφαιρειται ετσι απλα...Ευχαριστουμεεεεεεεεεεεεε εε
γεια σου!Για το studio που λες δεν ξερω κατι οποτε δε μπορω να εκφερω γνωμη. Δε ξερω τι θες παντως τα 80 ευρω μου φαινονται λιγα.Η Medusa σου λεω εγγυημενα οτι ειναι πολυ καθαρο. Ειναι Καλλιδρομιου 85 στα Εξαρχεια (κοντα στην Αλεξανδρας), χτηπα το στο Google να δεις. Τωρα για τον πονο αλλοι πονανε πολυ αλλοι λιγοτερο, παιζει ρολο και το σημειο. Να μη πονεσεις παντως αποκλειεται. Και για αναισθησιες κλπ δεν εχω ακουσει ποτε και δε νομιζω οτι τα καλα Studio κανουν γιατι κακα τα ψεμματα αν θες να εχεις tattoo ΠΡΕΠΕΙ να πονεσεις και αυτη ειναι και η φιλοσοφια, να το νιωσεις.

marialena19

Mobile Newbie
Παράθεση από athkar85 >
γεια σου!Για το studio που λες δεν ξερω κατι οποτε δε μπορω να εκφερω γνωμη. Δε ξερω τι θες παντως τα 80 ευρω μου φαινονται λιγα.Η Medusa σου λεω εγγυημενα οτι ειναι πολυ καθαρο. Ειναι Καλλιδρομιου 85 στα Εξαρχεια (κοντα στην Αλεξανδρας), χτηπα το στο Google να δεις. Τωρα για τον πονο αλλοι πονανε πολυ αλλοι λιγοτερο, παιζει ρολο και το σημειο. Να μη πονεσεις παντως αποκλειεται. Και για αναισθησιες κλπ δεν εχω ακουσει ποτε και δε νομιζω οτι τα καλα Studio κανουν γιατι κακα τα ψεμματα αν θες να εχεις tattoo ΠΡΕΠΕΙ να πονεσεις και αυτη ειναι και η φιλοσοφια, να το νιωσεις.
Ειναι αρκετα μικρο δηαλαδη φαντασου ενα δαχτυλο(σε μηκος βεβαιαααα ) .Φαντασου 2 καλιγραφικα γραμματα και 3 λεξεις μικρεσ απο κατω...δηλαδη τιποτα το ιδιαιτερο σε σχεδιασμο..Στην κοιλια δεξια θα το κανω.Λες να πονεσω πολυ??Μωρε ενταξει..Ο πονος για να κανεις τατου λογικο ειναι να υπαρχει αλλα και ο πολυς πονος δεν ειναι γ μενα...Ειμαι μωρο ακομα σε τετοια θεματαααα :P :P :P

athkar85

Mobile Newbie
Ειναι αρκετα μικρο δηαλαδη φαντασου ενα δαχτυλο(σε μηκος βεβαιαααα ) .Φαντασου 2 καλιγραφικα γραμματα και 3 λεξεις μικρεσ απο κατω...δηλαδη τιποτα το ιδιαιτερο σε σχεδιασμο..Στην κοιλια δεξια θα το κανω.Λες να πονεσω πολυ??Μωρε ενταξει..Ο πονος για να κανεις τατου λογικο ειναι να υπαρχει αλλα και ο πολυς πονος δεν ειναι γ μενα...Ειμαι μωρο ακομα σε τετοια θεματαααα :P :P :P
Ο πονος που θα νοιωσεις αντεχεται αληθεια. Μη φανταζεσαι τιποτα τρομερο. Πιο πολυ ενοχλητικο ειναι. Νομιζω οτι για το σχεδιο πρεπει να ειναι οκ τα λεφτα αυτα που ειπες.

RAVER

RAVER's Avatar: Apple iPhone 5
4G Member
Περιοχή: Ηγουμενίτσα
Καλησπερα
Το studio που λες,απο προσωπικη αποψη και απο αλλες γνωμες ειναι κακη
το τατοο "ποναει".
αναισθησια δεν κανουν σε ταττουαζ(εμενα ποτε δεν μου εκαναν,οπως και σε φιλους μου)
με απλα λογια επελεξε αλλο στουντιο.εχουν αναφερθει παρα πολλα αξιολογα-καθαρα στουντιο.

marialena19

Mobile Newbie
Δηλαδη εσενα τι δε σου αρεσε...Δε ρωταω ειρωνικα απλα δεν εχω ιδεα απο τετοια και εσυ κρινοντας οσα γραφεις πρεπει να χεις καποια πειρα..Το medusa που λεει το παιδι απο πανω ειναι καλο?Τι λες?

RAVER

4G Member
Δηλαδη εσενα τι δε σου αρεσε...Δε ρωταω ειρωνικα απλα δεν εχω ιδεα απο τετοια και εσυ κρινοντας οσα γραφεις πρεπει να χεις καποια πειρα..Το medusa που λεει το παιδι απο πανω ειναι καλο?Τι λες?
Αμα εχεις ορεξη διαβασε παλιοτερες σελιδες..
επισης αμα σου ειπε οπως λες οτι "κανουν αναισθησια αφου κανουν τ περιγραμμα" αυτο φτανει και περισευει.. γενικοτερα εχω μερικες δουλειες..και καμια δεν με αφησε ικανοποιημενο.

nimertis

nimertis's Avatar: Apple iPhone 4S
Mobile Member
Περιοχή: Νίκαια
Γεια!
Να σας πω γνωρίζετε ένα tattoo στούντιο Sensus στον Πειραια?
Και αν ναι,πληρει τις συνθηκες υγιεινης?

marialena19

Mobile Newbie
Παράθεση από nimertis >
Γεια!
Να σας πω γνωρίζετε ένα tattoo στούντιο Sensus στον Πειραια?
Και αν ναι,πληρει τις συνθηκες υγιεινης?
Γεια σου!!!Κοιτα για τατου δε ξερω παντως εκανα τρυπα στον αφαλο εκει και μπορω να σου πω πως εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη απο καθε αποψη και ολοι οι φιλοι μου που τους συστησα...Οσον αφορα τα τατου δεν εχω προσωπικη αποψη παντως σα στουντιο ειναι πολυ καθαρο...Τελος παντων αν πας ή μαθεις κατι στειλε μου αν μπορεις γιατι ενδιαφερομαι πολυ για τατου...thnx!

Παράθεση από RAVER >
Αμα εχεις ορεξη διαβασε παλιοτερες σελιδες..
επισης αμα σου ειπε οπως λες οτι "κανουν αναισθησια αφου κανουν τ περιγραμμα" αυτο φτανει και περισευει.. γενικοτερα εχω μερικες δουλειες..και καμια δεν με αφησε ικανοποιημενο.
Ναι επειδη ρωτησα μου ειπαν οτι κανουν ξυλοκαινη αφου κανουν τ περιγραμμα..Χθες ρωτησα και κατι γνωστους μου και μου ειπαν οτι αυτος που εχει το μαγαζι ειναι πολυ χαζος και γιαυτο χανει πολυ κοσμο...Εσυ ποιο θα μου προτινες???Συγνωμη αν σε ζαλιζωω
Τελευταία τροποποίηση από VeCo: 26 Σεπ. 2009, 15:24. Αιτιολογία: Merge μηνυμάτων - Για να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας, χρησιμοποιείτε την Τροποποίηση

RAVER

4G Member
Ναι επειδη ρωτησα μου ειπαν οτι κανουν ξυλοκαινη αφου κανουν τ περιγραμμα..Χθες ρωτησα και κατι γνωστους μου και μου ειπαν οτι αυτος που εχει το μαγαζι ειναι πολυ χαζος και γιαυτο χανει πολυ κοσμο...Εσυ ποιο θα μου προτινες???Συγνωμη αν σε ζαλιζωω
Εχω κανει 5 ταττοο,εχω καμια 200ριες δουλειες.σε καμια περιπτωση δεν εχω δει να βαζει καποιος Ξυλοκαινη.
εγω εχω κανει στην Αθηνα στον jimmy's tattoo (πολυ καλη δουλεια,μου σπασε τα νευρα..πληρωσα ακριβα).
επισης εχω κανει και στο Νιco tattoo στην Θεσσαλονικη..απ'οτι ξερω εχει και στουντιο στην Αθηνα.(δεν εχω παει)
Τωρα η πας σε αυτα που προ-αναφερα απο προσωπικη αποψη και εμπειρια..η πηγαινεις στο Medusa tattoo στα Εξαρχεια..η σε ενα στουντιο στο Μαρουσι..που δεν θυμαμαι το ονομα του.

marialena19

Mobile Newbie
Παράθεση από RAVER >
Εχω κανει 5 ταττοο,εχω καμια 200ριες δουλειες.σε καμια περιπτωση δεν εχω δει να βαζει καποιος Ξυλοκαινη.
εγω εχω κανει στην Αθηνα στον jimmy's tattoo (πολυ καλη δουλεια,μου σπασε τα νευρα..πληρωσα ακριβα).
επισης εχω κανει και στο Νιco tattoo στην Θεσσαλονικη..απ'οτι ξερω εχει και στουντιο στην Αθηνα.(δεν εχω παει)
Τωρα η πας σε αυτα που προ-αναφερα απο προσωπικη αποψη και εμπειρια..η πηγαινεις στο Medusa tattoo στα Εξαρχεια..η σε ενα στουντιο στο Μαρουσι..που δεν θυμαμαι το ονομα του.
Μάλλον για το medusa μας κοβω...Ευχαριστω πολυ παντως για τ χρονο και τις συμβουλες σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

akishellas

akishellas's Avatar: HTC P3600
GSM Phase 2 Member
Καλημερα παιδια μενω Κορυδαλλο διαβασα περι διαφορων στουντιο και ρωταω μηπως ξερει κανεις κοντα στην περιοχη μου μπηκα και στο dermagraphics αλλα πιο πανω διαβασα πως δεν εχουν ακουστει και τα καλυτερα ,γνωριζει κανεις κανενα αλλο στουντιο ?
Θελω να κανω 3 κινεζικα γραμματα στο υψος μισου νορμαλ δαχτυλου το καθενα περιπου και κοστος?
Τελευταία τροποποίηση από VeCo: 5 Οκτ. 2009, 17:40. Αιτιολογία: Η γραφή SMS απαγορεύεται

FREAK_OF_NATURE

FREAK_OF_NATURE's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
4G Member
Περιοχή: Among other fairies
Παράθεση από akishellas >
Καλημερα παιδια μενω Κορυδαλλο διαβασα περι διαφορων στουντιο κ ρωταω μηπως ξερει κανεις κοντα στην περιοχη μου μπηκα κ στο dermagraphics αλλα πιο πανω διαβασα πως δεν εχουν ακουστει κ τα καλυτερα ,γνωριζει κανεις κανενα αλλο στουντιο ?
Θελω να κανω 3 κινεζικα γραμματα στο υψος μισου νορμαλ δαχτυλου το καθενα περιπου κ κοστος?
ενας γνωστος μου εκανε περιπου κατι σαν αυτο που περιγραφεις,με λιγο πιο μεγαλα γραμματα και του κοστισε 80ε.
στα Nico στην θεσσαλονικη.δε νομιζω οι τιμες να διαφερουν τοοοοσο πολυ
Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*

akishellas

akishellas's Avatar: HTC P3600
GSM Phase 2 Member
Σε ευχαριστω και απο περιοχη ? Κοντα σε εμενα καποιος που να εχει κανει ?
Τελευταία τροποποίηση από VeCo: 5 Οκτ. 2009, 17:40. Αιτιολογία: Η γραφή SMS απαγορεύεται
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης