Τattoo & Piercing

έχετε tattoo??

ναί (πού και τι σχέδιο) 142 ψήφοι 17,93%
όχι αλλά θα ήθελα να κάνω 395 ψήφοι 49,87%
όχι 255 ψήφοι 32,20%
Δεν μπορείτε να συμμετέχετε σε αυτή τη δημοσκόπηση. Σύνολο ψήφων: 792
Κλειδωμένο Θέμα

jog

jog's Avatar: LG D802 G2
HSUPA Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από alfiegen >
τι σχέση έχουν τα πτυχία με τα tattoo και piercings?κι εγώ έχω 2 msc και έχω tattoo και piercing σε εμφανέστατα σημεία.και καπνίζω και πίνω ,και δεν νομίζω οτι με κάνει αυτό φρικιό.

Δεν θα προλάβεις να χαρείς τα πτυχία σου όμως

princess

princess's Avatar: Qtek 9100
EDGE Member
Περιοχή: Αθηνα
αν καταφερει να αποδειξει την αξια του με τη δουλεια του, θα τα χαρει μια χαρα...
Με ενα ξερο απολυτηριο λυκειου, επισης τατου σε εμφανεστατα μερη, κι εντελως χυμα, εχω ηδη θεση σε δυο πολυεθνικες.. τα παντα ειναι θεμα τυχης και συγκυριων θα ελεγα...

Lord, let me be the person my dog thinks I am

jog

jog's Avatar: LG D802 G2
HSUPA Member
Επειδή καπνίζει και πίνει το είπα.Έκανα και bold άλλωστε...

gina2685

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Θεσσαλονικη-Aθηνα
Οι κακες συνηθειες ειναι παντα κακες συνηθειες! Και βεβαια προσωπικες επιλογες αν δεν βλαπτουν τους διπλα μας!
[SIGPIC][/SIGPIC]And you feel like no one before
you steal right under my door
I kneel, cause I want you some more
I want the lot of what you got
and I want nothing that you're not...

gina2685

no avatar
Mobile Newbie
Μιας και το thread αφορα το tattoo και το piercing αλλα ειναι πλεον αρκετα παλιο θελετε να συνοψισουμε λιγο τα πραγματα? Πειτε μας λοιπον αν εχετε tattoo, ποσα, τι σχεδια, που, αν ειναι μαυρα, με σκιες η εχουν χρωμα και, αν θελετε, που τα κανατε και τι εντυπωση αποκομισατε απο το studio. Το ιδιο και για τα piercings.
Ας αρχισω εγω με τα tattoo μου:
1) Ενα κεφαλαιο G, το αρχικο του ονοματος μου (Georgette) σχηματισμενο σαν κορδελα-βελος, αρκετα μεγαλο, χαμηλα στην πλατη, με περιγραμμα και σκια μεσα (Barcode tattoo, ακριβο αλλα καλο αποτελεσμα)
2) Δυο αστερια (περιγραμμα) στο κουντεπιε του δεξιου μου ποδιου (το ενα στο Barcode, το δευτερο στο Unicorn-εξαιρετικα παιδια)
3)Μια μικρη φραση στα σανσκριτικα, στο πλαι κατω απο την κοιλια μου. Το εκανα σε στουντιο που εργαστηκα στο Παρισι και ειναι μαυρο.
4) Τα αρχικα των γονιων μου στον καρπο του δεξιου μου χεριου. Καλλιγραφικα και μαυρα. Τα εκανα στο στουντιο που αναφερω πιο πανω, το ενα γραμμα ο artist και το αλλο εγω με την καθοδηγηση και τη βοηθεια του.
5) Τη φραση του Αποστολου Παυλου "Η αγαπη νικα τα παντα" στα λατινικα, καλλιγραφικα, κεντρικα και ψηλα στην πλατη μου (κατω απο τον αυχενα). Απο πανω, ακριβως στον σπονδυλο που "πετιεται" εκει που τελειωνει ο αυχενας, χτυπησα προσφατα εναν ομορφο σταυρο, μαυρο με σκιες. Αυτο εγινε στο στουντιο Skinetic στη Θεσσαλονικη απ'οπου αποκομισα τις καλυτερες εντυπωσεις.
6) Μια λεξη με φοινικικα γραμματα σε κωδικα που εφτιαξα η ιδια οποτε μονο εγω ξερω τι σημαινει (μελετω συστηματικα γλωσσολογια)! Ειναι μαυρο κι αυτο και το εκανα στο Νico Tattoo στη Θεσσαλονικη. Μου το εκανε ο Κωστας και μπορω να πω μονο τα καλυτερα για το καταστημα και αυτον.
7)Τη φραση "Hold me, Thrill me, Kiss me, Kill me" στους γλουτους μου. Εγινε σε στουντιο της Νεας Υορκης με εξαιρετικο αποτελεσμα, σε καπως gothic γραμματοσειρα αλλα εμεινα απογοητευμενη απο τη συμπεριφορα του (πολυ καλου ομως) καλλιτεχνη.
8) Την πολυ συντομη προσευχη που μου ελεγε η γαλλιδα γιαγια μου οταν ημουν μικρη κατω απο το αριστερο μου στηθος.

Piercings:

1.Aφαλος. Το εκανα πριν απο 8 χρονια στη Νεα Υορκη και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα. Το καθαριζα με το σαπουνι Satin και φυσιολογικο ορο.
2.Μυτη (ρουθουνι). Το εκανα στο barcode πριν απο 6 χρονια κι ηταν πολυ "φιλικο" στο Healing. O piercer που δουλευε τοτε εκει ηταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ!
3.Τragus.Πριν απο 5 χρονια, επισης στο barcode, με τον ιδιο piercer και, ενω μου πηρε ενα χρονο να γινει healed, δεν με ταλαιπωρησε κι ειναι ενα piercing που λατρευω.

Ειχα επισης nipple piercing που ομως αφαιρεσα προσφατα.

ΕΣΕΙΣ??

RAVER

RAVER's Avatar: Apple iPhone 5
4G Member
Περιοχή: Ηγουμενίτσα
Εγω εχω 4 ξωτικα.παλιοτερα ειχα ανεβασει και καποιες φωτογραφιες.τα 2 ειναι χαμηλα στα ποδια(καλαμι εξω πλευρα) και τα αλλα 2 εγχρωμα στις ομοπλατες.τα εχω "χτυπησει" στο nico στην θεσσαλονικη,στον jimmys στην Πλακα,και στον Γιαννη στα Ιωαννινα.
Σκεφτομαι να κανω και ενα 5ο αλλα δεν βρισκω την καταλληλη στιγμη.δεν εχω μετανοιωσει καθολου για τις επιλογες μου...δυστηχως τα Piercings που ειχα κανει..τα εχω αφαιρεσει επειδη τα βαρεθηκα.(μυτη & αυτι).

annie_

annie_'s Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
GPRS Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Εγώ έχω ένα tattoo στην κοιλιά κάτω αριστερά(έχω φωτό στο my gallery) και piercing στη μύτη.Και τα δύο τα έκανα στο Nico Tattoo στη Θεσσαλονίκη.
Το Σεπτέμβριο θα κάνω piercing στον αφαλό και ακόμα ένα tattoo και μετά βλέπουμε..!

geomiii3

geomiii3's Avatar: Vertu Signature White Gold
EDGE Member
this weekend eftiaxa k ego to 2o mu...ena maori polynisian!as perimenei ligo h 8allassa gia na tu kano kali ''proetoimasia'' prin bgei sta matia tu kosmu!;---ppppppp
we r not alone! .... !!!!

kostakiss

kostakiss's Avatar: Apple iPhone 5s
HSUPA Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη

eliasj

eliasj's Avatar: Apple iPhone 5s
3G Member
Περιοχή: Glyfada
Παράθεση από kostakiss >
Τι σχεση εχει με τα θεμα μας? και ειναι και χυδαιο ετσι οπως το γραφει

c00kiE

c00kiE's Avatar: Apple iPhone 4S
3G Member
Περιοχή: Κάτω από το αυλάκι
Παράθεση από eliasj >

+1....Αν πάντως με αυτήν την ατάκα προσπαθήσεις kostakiss να "πείσεις" κάποια το πολύ πολύ να φας καμιά ξεγυρισμένη σφαλιάρα...
2 hearts are beating together,
I'm in love I'm in love
Is this forever and ever ??
I'm in love I'm in love

gzisis69

no avatar
GPRS Member
κωστακη πολυ καλο ! καταλαβαινω τον συνειρμο σου και τον παραδεχομαι κιολας ! απλα αυτα δεν τα λεμε στην καθε χαζογκομενα γιατι και καλα παρεξηγειται( μην με ρωτησεις γιατι, η απαντηση ειναι απλη, ειναι κομπλεξικια στο σεξ και σε πολλα αλλα μην πω !)... ! παρεπιπτοντως εγω εχω 2 σκουλαρικια ενα σε καθε λοβο, τωρα τελειωνω ενα σχεδιο που θελω χρονια να κανω και ειναι πολυ μπανικο κατα την γνωμη μου ! αντε καλη σας μερα !

gina2685

no avatar
Mobile Newbie
Παράθεση από eliasj >
Ι couldn't agree more!

Δεν καταλαβα τι παει να πει "γκομενες κομπλεξικες στο σεξ"? Δεν καταλαβα απο ποτε ειναι νορμαλ να μιλαμε και να σχολιαζουμε τις σεξουαλικες ζωες και συνηθειες των αλλων.

Οσο για το ανοητο αστειο του φυλλαδιου......Επετρεψε με να σου δωσω κι αλλη μια οπτικη....Εγω ειμαι καθολικη, δεν ζω σε συντηρητικο περιβαλλον, εκανα μπολικα tattoos που ειναι τα πιο πολλα καλα κρυμμενα κατω απο τα καθημερινα μου ρουχα (και δεν φοραω μπουρκες), εχω περασει τρια χειρουργεια στο ποδι και γενικα, πονεσει αρκετα....Αλλα ενα πραγμα που μου "απαγορευει" το δογμα μου μεχρι να παντρευτω θα το τηρησω.....Και δε νιωθω ανετα να διαβαζω τετοια σχολια. Δηλαδη σε μια πιστη προτεσταντισσα η μουσουλμανα δεν θα τα ελεγες αυτα για να μην την προσβαλλεις η ειναι εκ των προτερων χαζογκομενες?
Οχι βεβαια οτι εχει σημασια μονο η θρησκεια, ειναι και θεμα γενικοτερου σεβασμου...
Τελευταία τροποποίηση από gina2685: 19 Ιούν. 2007, 07:21.

Cavaradossi

Cavaradossi's Avatar: Apple iPhone 6
3G Member
Περιοχή: Αθήνα
τι σου απαγορεύει το δόγμα σου μέχρι να παντρευτείς ?
να κάνεις έρωτα? δεν σοβαρολογείς πιστεύω!
εγώ έχω 2 τατού για να μπούμε και στο θέμα μιας και μπήκα στον κόπο να απαντήσω.ένα στο χέρι και ένα στο πόδι.
και τα 2 είναι μικρά και τα 2 τα έκανα οταν ήμουν αρκετά μικρός και έχω μετανειώσει γιατί και τα 2 δεν σημαίνουν τίποτα απολύτως και τα έκανα μόνο για να τα κάνω..αλήθεια που βγάζουν με λέιζερ τατού και πόσο κοστίζει περίπου κάτι τέτοιο γνωρίζει κανείς?
ευχαριστώ παιδάκια να στε πάντα καλά.
Don't give up!

eliasj

eliasj's Avatar: Apple iPhone 5s
3G Member
Περιοχή: Glyfada
Ρε παιδια enough with your off-topics.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης