Jump to content

Battlestar Gallactica (Sci-Fi)


Hunter
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η γνώμη σας για τη (νέα) σειρά Battlestar Galactica;  

64 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η γνώμη σας για τη (νέα) σειρά Battlestar Galactica;

    • Εξαιρετική!
    • Καλή...
    • Ανιαρή...
    • Προτιμώ να δω κάτι άλλο...
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ


Recommended Posts

Η γνωστή σειρά από την δεκαετία του 70 που οραματίζεται στο διάστημα όταν μερικοί άνθρωποι ψάχνουν να βρουν την Γη μετά από έναν πόλεμο με τους Cylon’s ( ρομπότ που έφτιαξαν οι άνθρωποι )

 

Οι παλαιότεροι θα την θυμούνται και για τους νεότερους έχει βγει πλέον η νέα σειρά που βρίσκεται αυτήν την στιγμή στον δεύτερο κύκλο στο εξωτερικό. Δεν ξέρω εάν οι δικοί μας εδώ πρόκειται να την προβάλουν την νέα σειρά αλλά είναι καταπληκτική, με δράση , όμορφες παρουσίες και με πάρα πολύ καλή πλοκή στο σενάριο της.

 

Μπορείτε να μάθετε τα πάντα για την σειρά και τους πρωταγωνιστές της εδώ.

http://www.scifi.com/battlestar/

 

Ολα τα λεφτα η number Six :up:

 

http://www.scifi.com/battlestar/images/desktops/bsg_six_800.jpg

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αντε δε το ξερα οτι ξαναβγηκε στην tv νεα εκδοση εγω εχω αγορασει τα 7 dvd της παλιας σειρας του '80, με αγγλικους υποτιτλους, πολυ καλο.Θ α'χω το νου μου....thnxs

A fanatic fan of a Legend and a Man with a Child's Heart

MJHellas.gr The First and only Greek Michael Jackson Fan Base

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την παρακολουθώ εδώ και αρκετούς μήνες έχω δεί την πρώτη σεζόν εννοείται και τώρα κατεβάζω το 12το επεισόδιο τις 2ης σεζόν είναι όλα τα λεφτά η σειρά όπως και η Νο6 και η ασιατούλα (έχω μια αδυναμία τι να κάνουμε).:happy:

Πάντως το σενάριο είναι πολύ καλοφτιαγμένο και σε κρατά σε αγωνία.

Link to comment
Share on other sites

το 2Χ12 το ειδα μολις τωρα και ειναι καταπληκτικο!! οπως και τα υπολοιπα επισοδια

 

η σειρα η δικια μου.

 

1. number 6

2. Strabuck kicks a@@

3. Boomer

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Την παρακολουθώ εδώ και αρκετούς μήνες έχω δεί την πρώτη σεζόν εννοείται και τώρα κατεβάζω το 12το επεισόδιο τις 2ης σεζόν είναι όλα τα λεφτά η σειρά όπως και η Νο6 και η ασιατούλα (έχω μια αδυναμία τι να κάνουμε).:happy:

Πάντως το σενάριο είναι πολύ καλοφτιαγμένο και σε κρατά σε αγωνία.

please στειλε μου με pm λεπτομερειες να δω και γω....ναι ο Starbuck σκιζει συμφωνω !!!Επαιζε και στην αλλη καλη σειρα με τον Mister T δε θυμαμι τον τιτλο....ολοι εχουν φυγει τωρα ασε....

A fanatic fan of a Legend and a Man with a Child's Heart

MJHellas.gr The First and only Greek Michael Jackson Fan Base

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως !!!

 

Η σειρά (δεύτερη σαιζόν φέτος) απλά ΦΟ-ΒΕ-ΡΗ !!!! Η ιδέα ότι οι Cylons έχουν εξελιχτεί και πλέον έχουν τη δυνατότητα να μοιάζουν και με humanoids είναι όλα τα λεφτά και η αγωνία κορυφαία :D :D

 

P.S. O Starbuck πλέον είναι H Starbuck - αγριο-γκόμενα με τα όλα της (γκομενάρα κατά τη γνώμη μου ;) )

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και δημοσκοπηση :)
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

H σειρα ειναι απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ θυμαμαι την εβλεπα μικρος, τωρα αγορασα το DVD με την ταινια (η παλια) και εγραψα σε DVD και τον πιλοτο gia ta kainoyria episodia που ειχε δειξει το STAR περσι. Οντως ολα τα λεφτα η SIX:D :D makari na δεησει καποιο καναλι και να την αγορασει για να την δουμε και εδω στην Ελλαδα.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Με τη βοήθεια φίλου ήρθαν και στα δικά μου χέρια το pilot και τα επόμενα 8 επεισόδια. Αν μπορούσα θα τα έβλεπα όλα μεμιάς!

 

Μικρός έβλεπα τα παλιά επεισόδια και τρελαινόμουν! Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι στο σχολείο φτιάχναμε τα vipers χρησιμοποιώντας καπάκια απο στυλό bic!!!

μην το ψάχνεις, εσύ το 'χεις
Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε φιλε ΝΑΙ με τα καπακια απο BIC!!!!!!!!!εγω εβαζα παντα την ουρα με διαφορετικο χρωμα (κοκκινο ή πρασινο)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

brika sto video sun thn 1 season thw neas seiras me ellinikous ypotitlous...opoios theli

 

http://www.videosun.gr/dvd.asp?CATEGORY_ID=2&PRODUCT_ID=46019

I 'm not scared,I'm not scared,I'm not scared...

Please Wesley...why,can't i stay...? :cry:

 

ANGEL(5.15)

A Hole In The World

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το βλεπει κανείς σας?

Εξαιρετικό sci-fi κι απο τις καλύτερες δραματικές σειρες ever.

 

Τετοια συναισθήματα και τετοιο κολλημα για TV σειρα είχα να νιώσω από τότε που πρωτοείδα τα X-Files.

Καταπληκτικό cast, φοβερό γραψιμο, παραγωγή, πλοκή ακόμη και η μουσική διαφορετική απο τα συνηθισμένα. Α, και περαν της βασικής ιστορίας ΚΑΜΙΑ σχέση με τη χαζοχαρούμενη original σειρα του '70 που ήταν σαν το πτωχό μακρινό ξαδελφάκι του Star Wars.

 

Μου το ελεγαν φιλοι να τη δω απο καιρο αλλα τη σνομπαρα γιατι ειμαι και trekkie... :geek:

Κι η αληθεια ειναι οτι..κανει το Star Trek να φαινεται τοσο αποστειρωμενο ωρες-ωρες...

 

Η 1η σαιζον κυκλοφορει σε DVD και στην Ελλάδα.

 

L.

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τα 2 πρώτα επεισόδια της πρώτου κύκλου, δεν μπορώ να πω οτι ενθουσιάστηκα. Μου άρεσε βέβαια αλλά περίμενα κάτι πολύ πιο εντυπωσιακό και καλοφτιαγμένο. όσο για το δεύτερο, σε πάρα πολλά σημεία ακούγεται η ηχώ της φωνής των ηθοποιών κάνοντας μπάμ οτι οι συγκεκριμένες σκηνές είναι γυρισμένες σε πλατό και όχι σε ανοιχτό χώρο.

 

Φυσικά θα ολοκληρώσω τον πρώτο κύκλο για να σχηματίσω ολοκληρωμένη άποψη. Πάντως πρόκειται σίγουρα για μία ενδιαφέρουσα σειρά.

 

Στην αρχή του πρώτου επεισοδίου, βλέπουμε κάποιες σκηνές, υποτίθεται απο προηγούμενα επεισόδια. Απο που ειναι αυτές; Μήπως υπάρχει κάποιο επεισόδιο πριν το 101 (πχ 100 ή pilot που έχουν πολλές σειρές) ή είναι συνέχεια της παλαιότερης σειράς του '70;

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos

prepei na breis to 3wro pilot prota na deis...

einai ontos poly kalh seira kai exei na prosferei kati stous sci-fi fans...

teleiose kai h 2h season tora sthn amerikh...

"8eoreitai" prequel ths original seiras tou 1970...h toulaxiston etsi xekinhse...

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τα 2 πρώτα επεισόδια της πρώτου κύκλου, δεν μπορώ να πω οτι ενθουσιάστηκα. Μου άρεσε βέβαια αλλά περίμενα κάτι πολύ πιο εντυπωσιακό και καλοφτιαγμένο. όσο για το δεύτερο, σε πάρα πολλά σημεία ακούγεται η ηχώ της φωνής των ηθοποιών κάνοντας μπάμ οτι οι συγκεκριμένες σκηνές είναι γυρισμένες σε πλατό και όχι σε ανοιχτό χώρο.

 

Φυσικά θα ολοκληρώσω τον πρώτο κύκλο για να σχηματίσω ολοκληρωμένη άποψη. Πάντως πρόκειται σίγουρα για μία ενδιαφέρουσα σειρά.

 

Στην αρχή του πρώτου επεισοδίου, βλέπουμε κάποιες σκηνές, υποτίθεται απο προηγούμενα επεισόδια. Απο που ειναι αυτές; Μήπως υπάρχει κάποιο επεισόδιο πριν το 101 (πχ 100 ή pilot που έχουν πολλές σειρές) ή είναι συνέχεια της παλαιότερης σειράς του '70;

 

Δεν προσεξα αυτο που λες οταν αρχισα να βλεπω τη σειρα σε dvd, αλλα στην αρχη ήταν γυρισμένη κάπως σαν δραματοποιημένο ντοκυμαντερ και με ξενισε και μενα λιγο, αλλα αυτο στρωνει μετα. Οπως ειπε και ο Manthos, ξεκινησε ως Mini-series με 2 επεισοδια διαρκειας 90' και αργοτερα "πήρε προαγωγή" σαν κανονικη σειρα.

 

Ο δημιουργός της, Ron Moore, ειναι ο τυπος πίσω απο το.."σκοτεινοτερο" Star TRek, to "Deep space 9".

 

το επισημο web site είναι απο τα καλύτερα official sites που εχω δει, δινει απο deleted scenes ως audio commentary ανα επεισοδιο, μεχρι και blog των δημιουργών της σειρας.

http://www.scifi.com/battlestar/

 

L.

Link to comment
Share on other sites

prepei na breis to 2wro pilot prota na deis...

einai ontos poly kalh seira kai exei na prosferei kati stous sci-fi fans...

teleiose kai h 2h season tora sthn amerikh...

"8eoreitai" prequel ths original seiras tou 1970...h toulaxiston etsi xekinhse...

 

Και πως τελειωσε 2η σαιζον .. και γω που νομιζα οτι το τελος της 1ης σαιζον ηταν το καλυτερο season-finale που εχω δει μετα απο αυτο της 2ης των X-files ή της 3ης του ST Next Generation.

 

Εκεινο που μου τη σπαει λιγο ειναι που εχει μονο 20 επεισοδια ανα σαιζον..και πρεπει και να περιμενουμε και μεχρι τον Οκτωβρη για να ξεκινησει η 3η...

argh 7 μήνες αγωνιας...! :wacko:

 

L.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 3ωρο pilot ή αλλιώς τα 2 90λεπτα επεισόδια, που μπορώ να τα βρώ; Αν πρόσεξα καλά, στα βιντεοκλάμπ δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα; Ξέρουμε τους τίτλους των επεισοδίων αυτών για να κάνω μια αναζήτηση για torrent;
Link to comment
Share on other sites

Guest manthos

gamoto...den 8ymamai apo pou ta eixa katebasei na sou estelna me pm...kai ta esbysa k apo ton hd o blakas...

psaxe pantos sta...gnosta.. me search: battlestar galactica pilot...

einai pano apo giga ean 8ymamai kala.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 3ωρο pilot ή αλλιώς τα 2 90λεπτα επεισόδια, που μπορώ να τα βρώ; Αν πρόσεξα καλά, στα βιντεοκλάμπ δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα; Ξέρουμε τους τίτλους των επεισοδίων αυτών για να κάνω μια αναζήτηση για torrent;

 

εγω εκανα το εξης:

 

εκανα search με Bitcomet, βρηκα τη season 1 και κατεβασα μονο τα 2 mini series (γυρω στα 700ΜΒ το καθενα).

 

και η αληθεια ειναι οτι τα mini series εξηγουν πολλα και σε βαζουν στο κλιμα, οποτε συνιστω να τα δειτε πριν αρχισετε με τη 1η σαιζον.

 

Ουτως ή αλλως σκοπευω να αγορασω ολα τα Dvds οποτε δεν εχω τυψεις ;)

 

Αν θες κι αλλα tips, PM me.

 

L.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 3ωρο pilot ή αλλιώς τα 2 90λεπτα επεισόδια, που μπορώ να τα βρώ; Αν πρόσεξα καλά, στα βιντεοκλάμπ δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα; Ξέρουμε τους τίτλους των επεισοδίων αυτών για να κάνω μια αναζήτηση για torrent;

 

 

To STAR ειχε παιξει το 3ωρο τα Χριστουγεννα οποτε λογικα κατα το Πασχα θα το ξαναβαλει (οπως συνηθιζει αλλωστε), ο πιλοτος παντως οντως ηταν παρα πολυ καλο επεισοδιο.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
αμε, θα τα βρεις στο tvtorrents ;)
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

αμε, θα τα βρεις στο tvtorrents ;)

 

 

enoo dvd me greek subs sorry pou den diefkrinisa.

 

tin seira tin parakoulou8o apo tin arxi. to telos tis 2 me afise ***** kai distixos i 3i arxizei oktovri :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ετοιμάζετε Prequel το οποίο θα μιλάει για τα γεγονότα που γινανε στην Caprica κ την δημιουργία του πρώτου Cylon 50 χρόνια πριν απο τα γεγονότα που ξέρουμε απο την σειρά! :D http://www.zap2it.com/tv/news/zap-scifi-galacticaprequel,0,6083698.story
Link to comment
Share on other sites

http://www.lucylawlessfanclub.com/

εδω δειτε λιγες φωτο της Lucy Lawless στο σετ της 3ης σεσον που γυριζεται τωρα στο Βανκουβερ, παιζει μια δημισιογραφο cylon !

A fanatic fan of a Legend and a Man with a Child's Heart

MJHellas.gr The First and only Greek Michael Jackson Fan Base

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...