Jump to content

Μόνο για κατόχους HOL BroadbandPack


 Κοινοποίηση

Ποιο πακέτο επιλέξατε;  

49 members have voted

  1. 1. Ποιο πακέτο επιλέξατε;

    • 384kbps 3+1
    • 384kbps 6+6
    • 512kbps 3+1
    • 512kbps 6+6
    • 1024kbps 3+1
      0
    • 1024kbps 6+6


Recommended Posts

Όσοι έχουν πάρει το πακέτο της HOL ας ψηφίσουν ποια προσφορά έχουν διαλέξει για να δούμε σε τι ποσοστά κυμαίνονται οι πωλήσεις.Καλό είναι να αναφέρουν και την πόλη που βρίσκονται.

Link to comment
Share on other sites

512K 6+6 μήνες δώρο.

 

27 Νοεμβρίου έστειλα την αίτηση με fax.

2 Δεκεμβρίου ήρθε το κουτί (με το netrouter2) σπίτι.

6-10 Δεκεμβρίου (δεν θυμάμαι ακριβώς) ενεργοποιήθηκε.

 

Από ταχύτητες, φυσάει. Από server κατεβάζω 54-58 ΚΒ/s :D

Τις ώρες αιχμής (μεσημέρι), 50KB/s το λιγότερο.

Δοκίμασα λίγο και το eVoice. Ποιότητα: καλή εώς πολύ καλή(όχι άριστη).

Μέχρι στιγμής απόλυτα ικανοποιημένος.:)

 

Πεύκα (Ρετζίκι) Θεσσαλονίκης.

Link to comment
Share on other sites

384 , 6+6

1 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΗΝ HOL, 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ.

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

6+6 μήνες αίτηση στις 24/11 σερφάρισμα 5 μέρες μετά. Μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Epeleksa to 512 6+6 alla paides oi typoi einai aparadektoi! Eimai sydromhths 3 xronia sthn hol stathera me isdn kai na fantasteite ekana thn aithsh stis 7/12/2005, me eidopoioyn stis 25/12 oti ola einai ok kai oti energopoihthke to klikloma apo ton ote kai oti se 3 meres tha epairna ton eksoplismo. To apotelesma htan oti perase h hmeromhnia kai meta epairna kathe mera, XREWNOMOUN synexeia 30' kai wres mexri na milhsw me to tmhma metapwlhtwn kai na me koroideyoun synexeia kai na mou lene erxetai ayrio, erxetai ayrio, erxetai ayrio..... :mad: :mad: :mad: ospou to prohgoumeno savvato vghka ektos eaytou kai tous phra kai kai tous <<stolisa>> me diafora kosmitika epitheta kai tous eipa oti akyrwnw thn aithsh...Kai ksafnika ths prohgoumenh deytera mou hrthe ws diamageias to polypothito broadband pack! :lol: :lol: :lol:

Telikws Kai o agios fovera thelei!!!:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε ο εξοπλισμός adsl για 384 6+6 και με το που το συνέδεσα μου δημιούργησε πρόβλημα στη γραμμή του οτε! τα μισά τηλέφωνα κάνουν τρελά παράσιτα...ξέρει κανείς τίποτα? γιατί αγχώθηκα...:worry:
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε ο εξοπλισμός adsl για 384 6+6 και με το που το συνέδεσα μου δημιούργησε πρόβλημα στη γραμμή του οτε! τα μισά τηλέφωνα κάνουν τρελά παράσιτα...ξέρει κανείς τίποτα? γιατί αγχώθηκα...:worry:

Φιλτράκι έβαλες στις τηλεφωνικές συσκευες;:ninja:

Link to comment
Share on other sites

512 6+6

 

Απο την δευτέρα έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή αλλά τηλέφωνο ακόμα απο την Hol για τον εξοπλισμό δεν έχω πάρει.

(Συνήθως πόσο καιρό έκανες σε εσάς?)

 

Πάλι καλά που είχα την προσφορά του ram...

 

Πόλη:

Aθήνα (Ακαδημία πλάτωνος)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

512 6+6

 

Απο την δευτέρα έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή αλλά τηλέφωνο ακόμα απο την Hol για τον εξοπλισμό δεν έχω πάρει.

(Συνήθως πόσο καιρό έκανες σε εσάς?)

 

Πάλι καλά που είχα την προσφορά του ram...

 

Πόλη:

Aθήνα (Ακαδημία πλάτωνος)

 

3-4 εργάσιμες θέλει. Βέβαια από ότι διαβάζω στο forum πρέπει να υπάρχει έλλειψη στα routerakia...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήρα το 3+1 πριν στις 11 Ιανουαρίου, στις 13 έστειλα την αίτηση, στις 17 με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πως η αίτηση προωθείται στον ΟΤΕ και χτες που τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν οτι δεν έχουν την αιτηση μου και πως πρέπει να την ξαναστείλω για λόγους ασφαλείας. Σήμερα αναγκάστηκα και ξανα-έστειλα την αίτηση. Θα χάσω τον 1 μήνα της προσφοράς; Έχω εξοργιστεί πολύ με την HOL. Πραγματικά μετάνιωσα που δεν πήρα κάποιο άλλο πακέτο...:mad:
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

384 6+6 Θεσσαλονίκη, κέντρο. Έκανα την αίτηση 30/01 και φυσικά υποθέτω δεν έχει ακόμα ενεργοποιηθεί η γραμμή αλλά δεν πειράζει γιατί ακόμα μαλώνω με τον %&^*$υπολογιστή μου και τα windows 98 για να κάνω σωστά την εγκατάσταση :mad: :mad: :mad:
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Θα χάσω τον 1 μήνα της προσφοράς; Έχω εξοργιστεί πολύ με την HOL.

Πάρε τηλέφωνο και ρώτα τους, μπορεί να μην την χάνεις.Εγώ με Forthnet παρόλο που ακόμα περιμένω ενεργοποίηση, ρώτησα και τελικά δεν χάνω την προσφορά.

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

384 6+6 Θεσσαλονίκη, κέντρο. Έκανα την αίτηση 30/01 και φυσικά υποθέτω δεν έχει ακόμα ενεργοποιηθεί η γραμμή αλλά δεν πειράζει γιατί ακόμα μαλώνω με τον %&^*$υπολογιστή μου και τα windows 98 για να κάνω σωστά την εγκατάσταση :mad: :mad: :mad:

Πέτρο πολύ σωστά υποθέτεις ότι δεν έχει ακόμα ενεργοποιηθεί.Αλλά πρόσεξε γιατί είσαι στο όριο να προλάβεις την προσφορά..Αν δεν κάνω λάθος ήταν μέχρι τις 31 Ιαν..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με σύνδεσαν πιο νωρίς απ'οτι περίμενα, παρ' ολ' αυτά δεν έχω ρωτήσει ακόμα αν χάνω την προσφορά

 

Έχουμε και λέμε:

13/1 Στέλνω αίτηση

25/1 Ξανα-στέλνω την αίτηση

3/2 Έχω ίντερνετ :D

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Αποστολή αίτησης με fax στην Hol : 23/12

 

Ενεργοποίηση γραμμής απο τον οτέ: 9/1

 

Έναρξη γραμμής απο την Hol 31/1

 

 

Ακόμα και σήμερα όμως dsl δεν υπάρχει γιατί βγάζει σφάλμα και θέλω να ρωτήσω αν στο management tool που υπάρχει στο site της Hol μπορούμε να βάλουμε τα στοιχεία μας (user name και pass) γιατί όταν πάω εκεί μου βγάζει λάθος password και ίσως να μην είναι πρόβλημα οτε (όπως μου είπαν στην Hol...) αλλά αυτοί στον κωδικό να έχουν βάλει κάτι άλλο απο αυτό που τους έστειλα.

 

Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με σύνδεσαν πιο νωρίς απ'οτι περίμενα, παρ' ολ' αυτά δεν έχω ρωτήσει ακόμα αν χάνω την προσφορά

 

Έχουμε και λέμε:

13/1 Στέλνω αίτηση

25/1 Ξανα-στέλνω την αίτηση

3/2 Έχω ίντερνετ :D

 

HOL: Νέα παράταση της προσφοράς HOL Broadband Pack

 

Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις χάσει την προσφορά.

 

Ακόμα και σήμερα όμως dsl δεν υπάρχει γιατί βγάζει σφάλμα και θέλω να ρωτήσω αν στο management tool που υπάρχει στο site της Hol μπορούμε να βάλουμε τα στοιχεία μας (user name και pass) γιατί όταν πάω εκεί μου βγάζει λάθος password και ίσως να μην είναι πρόβλημα οτε (όπως μου είπαν στην Hol...) αλλά αυτοί στον κωδικό να έχουν βάλει κάτι άλλο απο αυτό που τους έστειλα.

 

Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

 

Ναι στο management tool βάζεις τα στοιχεία που έχεις δώσει,αν τα βάζεις σωστά θα έπρεπε να δουλεύει.Ίσως έχει γίνει κάποιο τυπογραφικό λάθος,επικοινώνησε με το cc για να σου πουν το password.Κακώς έστειλες την αίτηση με fax,καλύτερα θα ήταν κατευθείαν στο mail του πωλητή που μίλησες.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά να κάνουμε το θέμα αυτό γενικά για τα πακέτα της HOL ή να κρατήσουμε τη μορφή δημοσκόπησης που έχει;

 

Αυτό που θέλω να πω είναι οτι μπήκα στο My Account απο την σελίδα της HOL και είδα οτι έχει Αορίστου Χρόνου ημερομηνία λήξης... Γιατί δεν γράφει οτι λήγει 4 μήνες μετά;

 

Επίσης το Modem/Router που είχε το πακέτο (Fritz!Box) δουλεύει κανονικά όταν συνδέω το καλώδιο δικτύου αλλά όταν το έχω στη USB διακόπτεται η σύνδεση συνέχεια... Αν πάρω ένα απλό Switch (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.613693), θα έχω και έγω και ο συγκάτοικος μου ίντερνετ ή πρέπει να μπω στα έξοδα ενός DSL Router?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά να κάνουμε το θέμα αυτό γενικά για τα πακέτα της HOL ή να κρατήσουμε τη μορφή δημοσκόπησης που έχει;

 

Αυτό που θέλω να πω είναι οτι μπήκα στο My Account απο την σελίδα της HOL και είδα οτι έχει Αορίστου Χρόνου ημερομηνία λήξης... Γιατί δεν γράφει οτι λήγει 4 μήνες μετά;

 

Επίσης το Modem/Router που είχε το πακέτο (Fritz!Box) δουλεύει κανονικά όταν συνδέω το καλώδιο δικτύου αλλά όταν το έχω στη USB διακόπτεται η σύνδεση συνέχεια... Αν πάρω ένα απλό Switch (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.613693), θα έχω και έγω και ο συγκάτοικος μου ίντερνετ ή πρέπει να μπω στα έξοδα ενός DSL Router?

Την δημοσκόπηση την έβαλα για να δούμε πως πήγαν οι πωλήσεις.Γενικά για HOL dsl έχουμε το επισημασμένο θέμα.

Θα πρέπει να τους ειδοποιήσεις (1 μήνα νομίζω νωρίτερα) ότι δεν θες να συνεχίσεις μετά την λήξη.Γι αυτο γράφει αορίστου χρόνου.

Το Fritz είναι dsl router,γιατί να πάρεις κάτι άλλο; :confused:

Να το συνδέσεις όπως λένε οι οδηγίες με ethernet και αν έχεις πάρει αυτό με wifi τότε αν ο συγκάτοικός σου έχει pc/laptop με wifi δεν χρειάζεστε τίποτα να αγοράσετε εξτρά.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου δεν είναι το ethernet, το πρόβλημα μου είναι η σύνδεση USB... Ακολούθησα πιστά τις οδηγίες, παρ'ολ'αυτά μόλις μείνω πολλή ώρα και κατεβάζω αρκετά χάνω τη σύνδεση. Ο συγκάτοικος μου που του σύνδεσα το καλωδιάκι του ethernet είναι κομπλέ... αν πάρω switch αντί για dsl router είναι το ίδιο πράγμα; :ninja:
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...