Jump to content

Ποιο πρόγραμμα καιρού χρησιμοποιείτε;


bill_viper
 Κοινοποίηση

Ποιο πρόγραμμα καιρού χρησιμοποιείτε;  

411 members have voted

  1. 1. Ποιο πρόγραμμα καιρού χρησιμοποιείτε;

    • Spb Weather
      271
    • Fizz Weather
      9
    • Weather Center
      10
    • Pocket Weather
      54
    • Weather Panel
      48
    • Άλλο, ποιο;
      19


Recommended Posts

Πληθώρα προγραμμάτων υπάρχει πλέον. Ποιο χρησιμοποιείτε εσείς; :)

 

Info:

Spb Weather

Fizz Weather

Weather Center

Pocket Weather

Weather Panel

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 567
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανένα :p

Το βρίσκω ανούσιο να βλέπω τον καιρό στο PPC...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες που εχω το 9100 ,χρησιμοποιω το Weather Center.:cold:

Τα υπολοιπα θα τα δοκιμασω απο βδομαδα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To SPB weather pou mou aresei poly den paizei sto 9100 mia fora enimeronetai kai meta telos! Elpizo na paizei to M600 pou perimeno toulaxiston! Exei brei kanenas lysi? To exei enas filos kai oute to weatherchannel tou paizei. Nervous auto to weather center exeis kapoio link na to dokimaso?
Link to comment
Share on other sites

To SPB weather pou mou aresei poly den paizei sto 9100 mia fora enimeronetai kai meta telos! Elpizo na paizei to M600 pou perimeno toulaxiston! Exei brei kanenas lysi? To exei enas filos kai oute to weatherchannel tou paizei. Nervous auto to weather center exeis kapoio link na to dokimaso?

 

To καλύτερο είναι το SPB Weather. Απλά δεν είναι συμβατό με 5.0 αν δεις. Και σε εμένα έτσι κάνει. Συνδέεται μια φορά και μετά τίποτα. Το αφαίρεσα και περιμένω κάποια αναβάθμιση.

 

Κανένα άλλο πρόγραμμα δεν είναι για εμένα τόσο ελαφρύ και εύχρηστο όσο αυτό. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Pantos tora pou ta koitao ena ena auto pou deixnei oti exei ta panta (poleis, radar images kai loipa) deixnei na einai to pocket weather! To katebazo kai elpizo na einai kalo! Leei oti paizei me WM5.0 kai me VGA othones! Mythozz mipos auto einai to kalytero gia tin VGA sou!
Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει το pocket weather μαζί με το pocket breeze. Δουλεύει άψογα με τα wm5 και την vga οθόνη του jasjar.

Στο προηγούμενο ppc είχα το weather panel πολύ καλό πρόγραμμα αλλά δεν δούλευε στην vga.

Link to comment
Share on other sites

opoios thelei oti kalitero apo plevras customization-skinning ktl, to weatherpanel einai to No1. Paizei apsoga kai se wm5, kai sto 9100 kai sto jasjar, kai sto eperxomeno M600:D

Gia opoion thelei perissotero info to pocket weather einai monodromos, plirws symvato me wm5.

Ola ta alla, den exoun kati idiaitero

Link to comment
Share on other sites

Pantos tora pou ta koitao ena ena auto pou deixnei oti exei ta panta (poleis, radar images kai loipa) deixnei na einai to pocket weather! To katebazo kai elpizo na einai kalo! Leei oti paizei me WM5.0 kai me VGA othones! Mythozz mipos auto einai to kalytero gia tin VGA sou!

 

Τα εχω δοκιμάσει όλα... δεν γίνεται τίποτα :p Το Pocket Weather είναι πολύ καλό, με εντυπωσιακά εικονίδια στην VGA, αλλά κάνει το 9000 και σέρνεται στην αλλαγή orientation :(

 

Το SPB Weather είναι το μοναδικό που δε το κάνει αυτό... μέχρι στιγμής :p γιαυτό το προτιμώ. Βέβαια περιμένω την έκδοση για 5.0 και ελπίζω να μη με απογοητεύσει. Αν διάλεγα όμως άλλο εκτός του SPB, ναι το Pocket Weather που ανέφερες θα διάλεγα. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιούσα πάντα το SPB και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Είχα δοκιμάσει και κάποια άλλα (π.χ. Worldmate) αλλά κατέληξα στο SPB.

 

(γμτ, έκανα λάθος και πάτησα Pocket Weather στη δημοσκόπηση!)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω πολλες απαιτησεις απο αυτα τα προγραμματα. θελω απλα να ξερω στο περιπου τι γινεται με τον καιρο χωρις πολλα γραφικα, λεπτομερειες κτλ. γι΄αυτο χρησιμοποιω τον καιρο που εχει μεσα το αγαπημενο μου fizz traveller που ειναι μια πιο light version του fizz weather!!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το weather panel και το SPB Weather μου αρεσουν πολυ επειδη εχεις την δυνατοτητα να εχεις ολες τις ελληνικες πολεις,σαν τριτο το worldmate το οποιο εχει και αλλες λειτουργιες εκτος καιρου
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά καλησπέρα,

πως συνδεεστε με το Weather Center στο internet (έχω ένα qtek 9100)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1. Έχω βάλει το PocketWeather 1.00.14 Build 804 και ενώ στην αρχή μου έκανε ανανεώσεις κανονικά εδώ κ 2 μέρες ενώ η σύνδεση λειτουργεί κανονικά δεν μου κατεβάζει τον καιρό..

 

2. Το SpB Weather λειτουργεί σαν Today Plugin, έτσι ώστε να μπορώ να το έχω στο screen του PocketBreeze??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο developer του Weather Panel (ο Μartian) που βρίσκεται? Πρόσφατα αναβάθμισε το πρόγραμμα στην έκδοση 2.5 (που υποστηρίζει και WM5) και στο forum του έχει να πατήσει απο τον ιούνιο! :blink: (Να φανταστείτε ούτε κάν ανακοίνωσε οτι έβγαλε νέα έκδοση... Κάποιοι χρήστες του forum το βρήκαν κατά τύχη...) Ούτε το PocketGear δεν μπορεί να τον βρεί!

Ακόμα και στο wiki του Weather Panel κάποιοι χρήστες έχουν γράψει: "Προς πιθανούς αγοραστές: Αγοράστε το πρόγραμμα με δική σας ευθύνη, καθώς ο developer έχει εξαφανιστεί απο το καλοκαίρι και μέχρι τώρα δεν έχει δώσει σημεία ζωής...". Αφού πολλοί αναρωτιούνταν αν έχει πεθάνει...:worry:

Σαν τον Chris McKay πάντως (τον developer του Wisbar Advance) δεν υπάρχει άλλος. Μπαίνει στο forum του καθημερινά, απαντάει σε όλα τα μηνύματα, και σκίζεται να κάνει ότι του ζητήσει η κοινότητα... Πραγματικός επαγγελματίας... :up:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλα το PocketWeather γιατί πραγματικά με ζάλισε, δοκίμασα WeatherCentral αλλά δεν μου πολυάρεσε, οπότε μόλις πέρασα το SPB Weather αλλά κι αυτό No Data Downloaded μου λέει... Τι γίνεται ρε γαμώτο?:cry:

 

το weather panel και το SPB Weather μου αρεσουν πολυ επειδη εχεις την δυνατοτητα να εχεις ολες τις ελληνικες πολεις,σαν τριτο το worldmate το οποιο εχει και αλλες λειτουργιες εκτος καιρου

 

Όλες τις ελληνικές πόλεις? Τουλάχιστον το SPB με το ζόρι έχει την επαρχία..Και που έχει το Ηράκλειο πάλι καλά...

Πρόσθεσα κ κάτι templates που βρήκα στο νετ για άλλα sites αλλά πάλι τα ίδια... No Data Downloaded..:(

 

Edit: Έστρωσε τελικά... :D Είχα ξεχάσει να βγάλω τον proxy που έχω για τη σύνδεση στο σπίτι, κ ενώ το PPC έμπαινε νετ κανονικά, το Resco έκανε update, όπως επίσης κ το Norton, το SPB δεν κατέβαζε.. Τέλος καλό όλα καλά.. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξεχασατε το κορυφαιο

Worldmate pro 2006

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σκεψη ,αγορασα το SBSH Pocket Weather και μεχρι τωρα ,εχω μεινει

ευχαριστημενος .:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

σε wm 2003 ειχα το marsweatherpanel το ποιο ηταν κορυφαιο ελεγε 8εσεις σεληνης καιρο, ταχυτητα σε μποφορ κ ηταν πληρες. se wm2005 εβαλα την εκδοση που εχει βγει αλλα δεν εχω κωδικ* για full οποτε αν καποιος τον εχει pm me. ετρεχε τελεια κ χωρις κολληματα και στα 2005 . νομιζα οτι αυτο εκανε το μηχανακι να σερωεται αλλα τελικα ηταν το spb pocket plus. και υποστηριξη Vga kai animated weather :-)

 

τωρα ομως που εληξε εχω βαλει το spb weather το οποιο τρεχει κ αυτο αρκετα καλα στο 9000 αλλα του λειπουν πραγματα!! οποιος εχει κανα νεο για weatherpanel let me know....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

εχς βαλει το Pocket weather στο Jamin, την beta version 0.98.01 που ειναι δωρεαν. δουλευει κανονικα με WM5 εκτος απο τα updates που δεν ξερω γιατι δεν με πολυενδιαφερει. παταω μια φορα τη μερα "connect & refresh" και καθαριζω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...