Media Markt

Απάντηση

greek_aeras

greek_aeras's Avatar: Nokia 6700 classic
HSDPA Member
Περιοχή: Αθήνα - Ρόδος
Παράθεση από venividivici >
Wirelessly posted (Nokia6030/2.0 (y4.10) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

Kamia prosfora sto katastima peristeriou se psp yparxei re paidia?
Εγώ θα έλεγα αν κάποιος έχει περάσει και έχει δει προσφορές γενικά αν μπορεί να τις γράψει. Να δούμε αν υπάρχει λόγος να πηγαίνουμε και εμείς που είμαστε σχετικά μακριά

kakofonixx

kakofonixx's Avatar: Siemens SL42
3G Member
Περιοχή: πότε δω, πότε κει
Περασα και εγω απο το νεο καταστημα στο Περιστερι, οχι τιποτα αλλο αλλα με εβγαλε ο δρομος.
Ημουν εκει κατα τις 8:30 το πρωι και γυνοταν κυριολεκτικα το σωσε!
Ελεος πια ρε παιδια... Ουτε να τα χαριζαν δε θα ειχε τοσο κοσμο...
Η προσφορα των εγκαινιων εμαθα, απο μια κοπελα στα ταμια, πως ηταν ενα DVD Player, μαρκα με-καψες, στα €20! Το μισο μαγαζι κρατουσε και απο ενα! Ημαρτον!

Εκανα μια γρηγορη βολτιτσα (δεν αντεχω και την πολυκοσμια) και πηρα ενα μελανακι για τον εκτυπωτη μου

mplip^

mplip^'s Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
HSDPA Member
Περιοχή: 4*4
εχω να τους καταγγειλω. Ειναι αλητες. Με εκνευρισαν οσο τιποτα σημερα

Πηγαμε και εμεις λοιπον και βλεπουμε τηλεορασεις...Σε καποια στιγμη πεφτει το ματι μας σε μια 37 ιντσων lcd, μαρκας ψιλοαγνωτης τυπου bluesky και με τιμη 699 ευρω. Ωπα λεω. Ευκαιρια να παρω δωρο στους γονεις που θελουν και μια...

Ρωταω ποσο εχει , 699 μου λενε. Δε βλεπετε τη ταμπελα? Η ταμπελα με αναλυτικα χαρακτηριστικά και το μοντελο απανω και τιμη αναλυτικη 699 που βγαζει ματι.

Το παιρνω με τα πολλα , παω ταμειο περιχαρης και μου λεει η ταμιας...

999 Κυριε...

ΤΙ ? της λεω. Τοσες να ναι οι ωρες σου μωρη. Απανω γραφει 699.
Περιττο να σας πω οτι ακολουθησε το θεατρο του παραλογου. Να ισχυριζονται οτι κανει 999 , εγω να λεω παρτε τωρ το προισταμενο, να εχει τρελλο κοσμο , εγω να εχη ηδη αργησει να γυρισω στη δουλεια μου και να ειμαι σε μια φαση του τυπου η αργω να παω στη δουλεια και φωναζω ΣΔΟΕ η φευγω αμαχος. Δυστυχως επειδη η δουλεια δε μπορουσε να περιμενει , το αφησα εκει και τους παρατησα και την τηλεοραση... Αυριο εχω σκοπο παντως να καλεσω το 1250 , να κανω τη καταγγελία μου και αφετερου να μη τους ξαναφησω δραχμη εκει μεσα.. γιατι και η ανεκτικοτητα εχει τα ορια της.

Ζωα

wall

wall's Avatar: Nokia 8310
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: αναμεσα στο παπλωμα και στο στρωμα
Τελικα στα εγκαινια οντως ειχαν καποιες προσφορες ή απλα ελεγαν προσφορα ψηφιακη μηχανη Χ ευρω και οντως κανει τοσο? Επειδη ψαχνομαι για μια ψηφιακη το λεω...! Γενικα ειχε καλες τιμες?

Giorgosk80

Giorgosk80's Avatar: Apple iPhone 5s
3G Member
Περιοχή: Αθήνα.
Επειδη δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα για εργασια στην εταιρια αυτη ας το γραψω εδω..
Δουλευει κανεις εκει?Εγω ενδιαφερομαι να παω στο παλαιο φαληρο αφου ειναι διπλα μου..,μεχρι τωρα δουλευα στον γερμανο και εχω ακουσει οτι ειναι καλυτερα εκει.
Ακουσα οτι εχεις το ρεπο σου καθε εβδομαδα...οτι δεν δουλευεις παραπανω απο το κανονικο..οτι δεν καθαριζεις εσυ αφου εχει συνεργειο,οτι επειδη ειναι ανοιχτο ολη μερα..μια εχεις πρωινο ωραριο ..μια το απογευματινο..πχ καθε εβδομαδα αλλαζουν οι βαρδιες.Εχει ο καθενας τον τομεα του η πηγαινεις απο τις κουζινες στα dvd?Απλα δεν ξερω σιγουρα τι παιζει..η αν εχει κουβαλημα..η το περιβαλλον πως ειναι γιατι αλλιως να πηγαινεις σαν πελατης και αλλιως να δουλευεις εκει...
Τελευταία τροποποίηση από Giorgosk80: 26 Νοέ. 2006, 12:47.

jarjap

jarjap's Avatar: Panasonic SA6
HSCSD Member
Περιοχή: Άγνωστη
Ξέρω κάποια πράγματα από έναν γνωστό μου που ξεκίνησε στο κατάστημα Περιστερίου ενώ προηγουμένως δούλευε σε ελληνική αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών. Εννοείται ότι μεταφέρω ότι μου είπε, καθώς όπως είναι κατανοητό δεν ξέρω τι παίζει από πρώτο χέρι.

Ο βασικός μισθός είναι 640 ευρώ για 40 ώρες την εβδομάδα. Οι συνθήκες είναι γενικά καλύτερες από τις ελληνικές αλυσίδες και το ρεπό δεδομένο (σε αντίθεση με την αλυσίδα που ήταν προηγουμένως). Εάν δουλεύεις παραπάνω, τις υπερωρίες τις πληρώνεσε κανονικά και σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη νομοθεσία (και πάλι σε αντίθεση με την προηγούμενη δουλειά του). Περισσότερες λεπτομέρεις (κουβάλημα κλπ) δεν ξέρω, αλλά προφανώς εξαρτάται και από την θέση που έχεις.
Open your Windows to Freedom!

www.reactos.org
Τελευταία τροποποίηση από jarjap: 26 Νοέ. 2006, 13:01.

ταξιδιωτης22

ταξιδιωτης22's Avatar: LG G3
4G Member
Περιοχή: Neverland
μακαρι και στην κρητη να ανοιξουν ενα τετοιο πολυκαταστημα συντομα.

tasosvel

tasosvel's Avatar: HTC Advantage
HSDPA Member
Περιοχή: ATHINA
to oraio sto media markt einai oti exei ola ta kinita anoixta kai mporeis kai ta vlepeis kai ta epexergazesai !! episis mou arese oti exei ola ta hxeia pou einai gia upoloistes sundedemena kai mporeis na akouseis !!

ταξιδιωτης22

ταξιδιωτης22's Avatar: LG G3
4G Member
Περιοχή: Neverland
πολυ καλο αυτο και ειδικα με τα ηχεια.

Giorgosk80

3G Member
Παράθεση από jarjap >
Ξέρω κάποια πράγματα από έναν γνωστό μου που ξεκίνησε στο κατάστημα Περιστερίου ενώ προηγουμένως δούλευε σε ελληνική αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών. Εννοείται ότι μεταφέρω ότι μου είπε, καθώς όπως είναι κατανοητό δεν ξέρω τι παίζει από πρώτο χέρι.

Ο βασικός μισθός είναι 640 ευρώ για 40 ώρες την εβδομάδα. Οι συνθήκες είναι γενικά καλύτερες από τις ελληνικές αλυσίδες και το ρεπό δεδομένο (σε αντίθεση με την αλυσίδα που ήταν προηγουμένως). Εάν δουλεύεις παραπάνω, τις υπερωρίες τις πληρώνεσε κανονικά και σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη νομοθεσία (και πάλι σε αντίθεση με την προηγούμενη δουλειά του). Περισσότερες λεπτομέρεις (κουβάλημα κλπ) δεν ξέρω, αλλά προφανώς εξαρτάται και από την θέση που έχεις.
640?Δηλαδη ποιοπανω αποτον βασικο μισθο.Αν μαθεις και κατι αλλο απο τον φιλο σου γραψε εδω..η οποιος αλλος ξερει.Ευχαιστω..

DesertSMisSRaiN

DesertSMisSRaiN's Avatar: Apple iPhone 3GS
HSUPA Member
Περιοχή: Sinnersville
Nαι απ' όσο ξέρω και εγώ από φίλο που δουλεύει στη Markt, παίρνουν κάτι παραπάνω από τον βασικό. ΑΛΛΑ...μην ξεχνάτε πως η δουλειά στη Markt (αν είσαι πωλητής) δεν είναι καθόλου καλή... Συγκεκριμένα, νομίζω πως ο όρος boxmovers και όχι πωλητές ταιριάζει απόλυτα στη Markt.

Αν σε ενδιαφέρει το περιβάλλον, επίσης η Markt δεν λέει τίποτα. Είναι σαν μεγάλο άσχημο σούπερ μάρκετ.
"Our lives are not our own.
From womb to tomb, we are bound to others, past and present.
And by each crime and every kindness, we birth our future."

Giorgosk80

3G Member
Παράθεση από DesertSMisSRaiN >
Nαι απ' όσο ξέρω και εγώ από φίλο που δουλεύει στη Markt, παίρνουν κάτι παραπάνω από τον βασικό. ΑΛΛΑ...μην ξεχνάτε πως η δουλειά στη Markt (αν είσαι πωλητής) δεν είναι καθόλου καλή... Συγκεκριμένα, νομίζω πως ο όρος boxmovers και όχι πωλητές ταιριάζει απόλυτα στη Markt.

Αν σε ενδιαφέρει το περιβάλλον, επίσης η Markt δεν λέει τίποτα. Είναι σαν μεγάλο άσχημο σούπερ μάρκετ.
Εννοεις οτι πεφτει πολυ κουβαλημα?Υποθετω οτι εννοεις οτι τα βαζουν απο τις κουτες στα ραφια..γιατι για τα υπολοιπα ειναι οι αποθηκαρ.

mvagustagm2000

mvagustagm2000's Avatar: Nokia 5510
Banned
Περιοχή: Mέσα σε χρόνια δανεικά, απρόσμενα και ξένα...
στο καταστημα φαληρου, πλεον πληρωνεις το parking...

αισχος...

aimilios

aimilios's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
HSDPA Member
Περιοχή: Βύρωνας - Σύρος (Μ.Γιαλός) - Αρκαδία (Τρίπολη - Π.Άστρος)
Παράθεση από mvagustagm2000 >
στο καταστημα φαληρου, πλεον πληρωνεις το parking...

αισχος...
Πόσο, αν επιτρέπεται;
Samsung Galaxy SII

★ ★ ★ ★ ★ ★

mvagustagm2000

mvagustagm2000's Avatar: Nokia 5510
Banned
Περιοχή: Mέσα σε χρόνια δανεικά, απρόσμενα και ξένα...
Παράθεση από aimilios >
Πόσο, αν επιτρέπεται;
1 γιουρω!!!
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης