Jump to content

Nip/Tuck (FX Networks)


mplip
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο πολλές αναφορές στο εν λόγω sit-com και αφού είχα διαβάσει αρκετά, αποφάσισα και εγώ να ξεκινήσω βλέποντας τον 1ο κύκλο... Λοιπόν. Τι έχουμε εδώ?

 

Πλαστικοι χειρούργοι (2), ο καθένας ζώντας το προσωπικό του γολγοθά, σε κάθε επεισόδιο αναλαμβάνουν να φέρουν εις πέρας επεμβάσεις για συνήθως "πειραγμένους" πελάτες. Η υπερβολή του αμερικανισμού υπάρχει διάχυτη. Δίδυμες που θέλουν να μη μοιάζουν μεταξύ τους, γιαγιά καρατραβηγμένη που θέλει να γεράσει γιατί το μετάνιωσε , παιδεραστής που θέλει ολική μεταμόρφωση για να μην τον αναγνωρίζουν οι συγγενείς των θυματων του κτλ...

 

Σε όλο αυτό το δυναμικό του ιατρίου, προστίθεται η γυναίκα και τα παιδιά του ενός εκ των 2 πλαστικών, η Λεσβία αναισθησιολόγος και διάφοροι άλλοι χαριτωμένοι.

 

Μου θύμισε πάρα πολύ το six feet under, καθώς είναι γυρισμένη με τον ίδιο τρόπο. Σαρκαστική και μάυρη απο τη μια, αποτρόπαιη απο την άλλη. Η σειρά βέβαια οφείλω να πώ οτι ειναι νοσηρή και για γερά νεύρα, καθότι έχει πραγματικές(?) σκηνές απο τα χειρουργία. Οσοι θέλετε να κάνετε κάποια επέμβαση ίσως αναθεωρήσετε μετά απο οτι δείτε....

 

Συγχαρητήρια στο Φιλμνετ που την έφερε και στην ελλάδα απο πέρυσι αν δεν απατώμαι και οφείλω να πω ένα παράπονο...

 

Και συγχωρέστε με αλλά θα ειναι με κεφαλαία...

 

ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥς ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΙΡΙΑΛ ΑΞΙΩΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΥΠΟΥ 24, NIP/TUCK, ΚΤΛ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΙς ΑΜΠΕΛΟΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΠΑΚΑΛΙΑΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΟΥΛΗ και επιπλέον θα λέμε και ευχαριστώ για τις αηδίες που μας σερβίρουν?

 

ε οχι δηλαδή.... :mad: :X

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 534
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δε θα σου απαντησω στην τελευταια ερωτηση,αλλα εχω δει επεισοδια απο 2 κ απο 3 κυκλο κ πραγματικα εχει καποιες πολυ σκληρες σκηνες...ναι μοιαζει με το six feet under αλλα το τελευταιο για μενα ειναι πολυ καλυτερο...αλλα και το nip/tuck δε λεω καλο ειναι..αλλα για να το παρακολουθησεις πρεπει να εχεις οπως ειπες και εσυ "γερα νευρα!"

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥς ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΙΡΙΑΛ ΑΞΙΩΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΥΠΟΥ 24, NIP/TUCK, ΚΤΛ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΙς ΑΜΠΕΛΟΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΠΑΚΑΛΙΑΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΟΥΛΗ και επιπλέον θα λέμε και ευχαριστώ για τις αηδίες που μας σερβίρουν?

 

Ποτέ γιατί στην Ελλάδα δεν νομίζω να υπάρχουν χρήματα για τέτοιες παραγωγές και γιατί δεν θα τραβήξουν το ελληνικό κοινό. ;)

 

Αν δείς τον ΑΝΤ1 με το 24 και το ALTER με το CSI μετά από ένα μήνα τα κόψανε γιατί είχαν τηλεθέαση 0, ενώ στο εξωτερικό είναι πάντα μέσα στα 10 πιο δημοφιλή... :(

Link to comment
Share on other sites

H πρώτη σεζόν του Nip/Tuck είναι πραγματικά ΚΟΡΥΦΑΙΑ! Προσωπικά πιστεύω ότι η δεύτερη, και ειδικά τα επεισόδια απο τη μέση της σεζόν και μετά, είναι μέτρια. Ειδικά τα τελευταία εμένα με κούρασαν πολύ. Τώρα ξεκίνησε η τρίτη σεζόν όμως δεν είδα ακόμη κάποιο επεισόδιο έτσι δεν έχω γνώμη...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
βγηκαν και οι 2 πρωτες seasons σε dvd:)

 

Με ελληνικούς υπότιτλους φυσικά :)

 

Προσωπική μου άποψη... η σειρά είναι ΦΟ-ΒΕ-ΡΗ !!! :up:

 

Είδα την τρίτη περίοδο (ΠΟΛΥ ΠΙΟ σκληρή και αληθινή από τις άλλες δύο) και ομολογώ περιμένω ανυπόμονα την τέταρτη.... :D :D

 

Ιδίως το σασπενς με τον carver ("λαξευτή") είναι τόσο έντονο και μέχρι το τέλος της σαιζόν συνεχίζεις τα στοιχήματα για το ποιος είναι ο περιβόητος serial killer !!! :X :X

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

η σειρά ειναι τελεια...

 

σκληρη , εμπνευσμενη και αλλοκοτη....

 

συμφωνω με το σκηνικο του λαξευτη καθως επισης ελεγε πολύ και η περιπτωση της

γυναικας - γκομενας του γιου που μονο γυναικα δεν ηταν!]

 

:X
Link to comment
Share on other sites

η σειρά ειναι τελεια...

 

σκληρη , εμπνευσμενη και αλλοκοτη....

 

συμφωνω με το σκηνικο του λαξευτη καθως επισης ελεγε πολύ και η περιπτωση της

γυναικας - γκομενας του γιου που μονο γυναικα δεν ηταν!]

den thn exo dei alla apo auta pou diabasa den leei kai polla seira akreon katastaseon einai

Nευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.

http://i17.photobucket.com/albums/b63/votris/tttt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Iδού το εξώφυλο για την τρίτη περίοδο σε R2 (κυκλοφορεί το Μάιο)...

 

 

http://illhostit.com/thumbnails/7936496335908479/nip_tuck.jpg

 

 

Καλό ε.... :D :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το σαρκαστικό στυλάκι του Six feet under και η πολύ συγκεκριμένη, Χολυγουντιανού-τύπου νοοτροπία που διέκρινε την σειρά δεν μου άρεσαν και τόσο. Επομένως φαντάζομαι ότι ούτε το Nip/Tuck θα μου κάνει κλικ..

 

Αυτό φυσικά δεν αναιρεί το γεγονός ότι αυτές οι σειρές είναι πολύ ανώτερες σεναριακά από τα Ελληνικά δραματοποιημένα Άρλεκιν που μας σερβίρουν για τηλεόραση.

 

Και θα διαφωνήσω ότι είναι θέμα χρημάτων η χαμηλή ποιότητα των Ελληνικών σειρών. Δεν χρειάζονται πια και τόσα χρήματα για να στήσεις μια ποιοτική δραματική σειρά (σενάριο χρειάζεται!), ούτε είδα να έχουν έλλειψη σκηνικών και τοποθεσιών τα Ελληνικά σήριαλ..

 

Απλώς, είτε θέλουμε να το παραδεχθούμε είτε όχι, κάπου εκεί μεταξύ Παπακαλιάτη και Μανουσάκη... ίπταται η αισθητική και το επίπεδο των Ελλήνων τηλεθεατών, γι'αυτό και προτιμούν αυτά τα προιόντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Το star θα αρχισει να προβαλλει τον 1 κυκλο τον ιουλιο!:D

Μολις ειδα τη διαφημιση!

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το star θα αρχισει να προβαλλει τον 1 κυκλο τον ιουλιο!:D

Μολις ειδα τη διαφημιση!

 

αρχιζει να ανεβαινει στην εκτιμηση μου το καναλι

:X
Link to comment
Share on other sites

το σταρ κανει φιλοτιμες προσπαθειες...

αργει λιγο βεβαια,και οταν παει καλα το παιζει σε 15 επαναληψεις..αλλα απο το τιποτα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

οταν αρχισει το σταρ την προβολη, μην το χασετε παιδια!!!! μιλαμε για απιστευτη σειρα, σκληρη, για γερα νευρα οπως ειπατε και πριν, αλλα πολυ καλη και με κουκλο πρωταγωνιστη φυσικα, που τι να λεμε τωρα για το παιδι αυτο... τα λογια ειναι φτωχεια και τα εχουμε ξαναπει και στις μαγισσες για τον τζουλιαν!!! παντως ειναι εντονη σειρα και δεν σ αφηνει με το χαβαλε!!! εχει τα ζορια του... :X :wacko: :wacko: :cry: :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Iδίως από το πρώτο κιόλας επεισόδιο αρχίζει πολύ άγρια (

sex and surgery blood !!!

). Όσοι δεν το έχουν δει... ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ !!!! :D :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δε θα το βαλουν μεσημερι ετσι?

Οι σκηνες του χειρουργειου δεν ειναι για μεσημερι:ninja:

 

Για βραδυ 11,12 η ωρα το κοβω.

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δε θα το βαλουν μεσημερι ετσι?

Οι σκηνες του χειρουργειου δεν ειναι για μεσημερι:ninja:

 

Για βραδυ 11,12 η ωρα το κοβω.

Και πάλι καλά να είναι 11-12!

 

Θυμίζω ότι το Six Feet Under έπαιζε στις 02:00-03:00

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι καλά να είναι 11-12!

 

Θυμίζω ότι το Six Feet Under έπαιζε στις 02:00-03:00

 

Πιστεύω πως θα πάρει τη θέση του House M.D Σάββατο στις 5,30, γιατί υπολογίζοντας πως μένουν 3 επεισόδια μέχρι το τέλος της β' σεζόν, μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνει. Ευτυχώς που θα το δείξει, ήμουν έτοιμη να νοικιάσω τα dvd!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως θα πάρει τη θέση του House M.D Σάββατο στις 5,30, γιατί υπολογίζοντας πως μένουν 3 επεισόδια μέχρι το τέλος της β' σεζόν, μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνει. Ευτυχώς που θα το δείξει, ήμουν έτοιμη να νοικιάσω τα dvd!

Δεν το κόβω για μεσημέρι...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως θα πάρει τη θέση του House M.D Σάββατο στις 5,30, γιατί υπολογίζοντας πως μένουν 3 επεισόδια μέχρι το τέλος της β' σεζόν, μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνει. Ευτυχώς που θα το δείξει, ήμουν έτοιμη να νοικιάσω τα dvd!

 

Καλυτερα νοικιασε τα dvd!Θα περιμενεις να δεις 1 επεισοδιο τη βδομαδα?;)

Οπως ειπα και πανω δυσκολα θα μπει μεσημερι:)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απο το κανάλι θα το δω. Τουλάχιστο αρχικά. Ε έκανε που έκανε την καλή κίνηση το Star, ας του δώσω λίγη σημασία.

 

Παντως με τόση διαφήμιση δε νομίζω να πάει μεταμεσονύκτια.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα καλα τα λεγαμε...

Λογικα δε θα το βαλουν μεσημερι ετσι?

Οι σκηνες του χειρουργειου δεν ειναι για μεσημερι

 

Για βραδυ 11,12 η ωρα το κοβω.[/Quote]

 

Ξεκιναει Δευτερα 2 Ιουλιου και καθε βραδυ στις 12:)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν είδα το πρώτο επεισόδιο από το σταρ και ομόλογο είχε κάποιες σοκαριστικες

Σκηνές για κάποιους που δεν έχουν ξαναδεί τέτοιου είδους σειρές. φαίνεται καλό με ιδιαίτερο κυνικό χιούμορ και ωραία σκηνοθεσία

Ο πρωταγωνιστής έχει ύφος μπλαζέ και μου αρέσει ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είδα το πρώτο επεισόδιο από το σταρ και ομόλογο είχε κάποιες σοκαριστικες

Σκηνές για κάποιους που δεν έχουν ξαναδεί τέτοιου είδους σειρές. φαίνεται καλό με ιδιαίτερο κυνικό χιούμορ και ωραία σκηνοθεσία

Ο πρωταγωνιστής έχει ύφος μπλαζέ και μου αρέσει ;)

 

Julian :love: :D

 

Οι σκηνες θα ειναι τετοιες και χειροτερες. Παντως το σημειο οπου το λιπος του παιδέρα εξερραγη και πηγε προς ολες τις κατευθυνσεις απο το χθεσινο πρωτο επεισοδιο θα με στοιχειωνει για παντα...:cry: :X

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...