Εκαθαριστικό Εφορίας για νέο συμβόλαιο;

Απάντηση

PeiramatoZwo

PeiramatoZwo's Avatar: Nokia 5800
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Allou...
Ρε παιδιά άκουσα κάτι μάλλον εξωφρενικό. Για να κάνεις νέα σύνδεση με Cosmote πρέπει λέει να πάς φορολογική ενημερώτητα... Τώρα έχω μείνει με την απορία γιατί ο Γερμανός να το ζητάει ένα τέτοιο έγγραφό... δεν θα σου δώσουν δάνειο, μια σύνδεση θα κάνεις. Και το ποιό τραγικό, ο λογαριασμός θα πληρώνετε απευθείας στην πιστωτική, οπότε δεν τίθεται θέμα να θέλουν και καλά να διασφαλιστούν... Έχει ζητηθεί και σε άλλους;

PowerZ

PowerZ's Avatar: Sony Ericsson W810i
Banned
Περιοχή: Δυστυχως Ελλαδα..
οσες φορες εχω κανει συνδεση μου εχουν ζητησει φορολογικη ενημερωτητα.δεν χρειαζεται να δηλωνεις κατι.εμενα ειναι κενη.και στο πλαισιο και στην βοντα και τιμ και cosmote παντου μου το χουν ζητησει.

PeiramatoZwo

PeiramatoZwo's Avatar: Nokia 5800
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Allou...
Δεν ξέρω ρε παιδιά, απλώς μου φαίνεται too much. Σαν να συγκεντρώνουν παραπάνω στοιχεία από όσα θα έπρεπε...

swiffer

swiffer's Avatar: Apple iPhone 4
3G Member
Περιοχή: Άγνωστη
Η αληθεια ειναι οτι και εμενα μου φαινεται too much. Μια πιστωτικη καρτα θα επρεπε να αρκει.

Panagioths

Panagioths's Avatar: Apple iPhone 4S
HSDPA Member
Περιοχή: Αθήνα - Καλαμάτα
Παντου θελουν καποιο αποδεικτικο ΑΦΜ. Ειτε εκαθαριστικο, φορολογικη ενημερωτητα ή αποδειξη πληρωμης απο εφορια ή χαρτι τελων κυκλοφοριας. Συνηθως εαν κανεις ενα προγραμμα μεχρι 240λεπτα και το πληρωνεις μεσω πιστωτικη δεν θελουν αποδεικτικο αφμ παρα μονο ταυτοτητα.
Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"
Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Petros the Great

Petros the Great's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo V
Honored Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από Panagioths
Συνηθως εαν κανεις ενα προγραμμα μεχρι 240λεπτα και το πληρωνεις μεσω πιστωτικη δεν θελουν αποδεικτικο αφμ παρα μονο ταυτοτητα.
Αυτό ισχύει στη Vodafone και στην TIM, η Cosmote ζητάει ακόμη αποδεικτικό ΑΦΜ άσχετα με το αν υπάρχει πιστωτική κάρτα ή όχι...

nikos2004dj

nikos2004dj's Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
3G Member
Περιοχή: θεσ/νικη εκει που ολα χαλανε...
εγω που εκανα στη voda συνδεση δεν μου ζητησαν
My Devices:Motorola timeport,Alcatel one touch 701,Ericsson t29,Nokia 6510,Siemens s55,Nokia 5100,Nokia 6610,Nokia 3650,Sony ericsson p800,Nokia 6600,nokiα 7610,nokia 6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini

fcukinbeast666

fcukinbeast666's Avatar: Nokia 8800
Banned
Περιοχή: βούλα
εγώ έχω κάνει σύνδεση σε voda και cosmote και πάντα μου ζητούσαν φορολογική δήλωση.και έκανα σύνδεση σε πρόγραμμα 240 συνήθως.αλλά δίνω του πατέρα μου μιας και δεν έχω εγώ.και ο λογαριασμός πάντα εξοφλείται με πιστωτική.

myphone-fan

myphone-fan's Avatar: Nokia 206 Dual SIM
3G Member
Περιοχή: Αθήνα/Τρίπολη
Παιδιά, για εμένα που θέλω να πάω στο Cosmote 120 με φορητότητα, αρκεί η βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ από την εφορία?
Δεν έχω κάνει δήλωση φέτος...
Τελευταία τροποποίηση από myphone-fan: 12 Οκτ. 2005, 05:20.

Petros the Great

Petros the Great's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo V
Honored Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από myphone-fan
Παιδιά, για εμένα που θέλω να πάω στο Cosmote 120 με φορητότητα, αρκεί η βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ από την εφορία?
Δεν έχω κάνει δήλωση φέτος...
Η Cosmote δέχεται τη βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ αλλά δεν πρέπει να είναι αρκετών ετών. Πότε το έβγαλες; Νομίζω πρέπει η βεβαίωση να έχει βγει από το 2003 και μετά. Αν δηλαδή το χαρτί είναι του 2000 πιθανότατα δεν θα το δεχτούν...

Vangelakis4

Vangelakis4's Avatar: Apple iPhone 4
EDGE Member
Περιοχή: Mykonos - Thessaloniki
Το αποδεικτικο ΑΦΜ πρεπει να ειναι τελευταιων 2 Ετων.
Αυτο ισχυει για Voda kai Cosmote.

myphone-fan

myphone-fan's Avatar: Nokia 206 Dual SIM
3G Member
Περιοχή: Αθήνα/Τρίπολη
Παράθεση από Vangelakis4
Το αποδεικτικο ΑΦΜ πρεπει να ειναι τελευταιων 2 Ετων.
Αυτο ισχυει για Voda kai Cosmote.
Πάντως σήμερα που ρώτησα σε "Γερμανό" για νέα αίτηση σε συμβόλαιο Cosmote, μου είπαν ότι δεν παίζει ρόλο πότε εκδόθηκε το αποδεικτικό ΑΦΜ (βεβαίωση απόδοσης)...

Nosferatu

Nosferatu's Avatar: Nokia 6310i
HSDPA Member
Νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις εύκολα μια βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ ή όπως αλλιώς λέγεται το έγγραφο που το περιλαμβάνει...
Πάντως είναι καλό που το δέχεται. Απ'όσο ξέρω η βόντα και ΤΙΜ χωρίς εκκαθαριστικό δεν σου κάνουν σύνδεση !!!

fanish1

fanish1's Avatar: Nokia Lumia 625
3G Member
Περιοχή: Κρήτη!!

Για πιό γρήγορα!!

Παιδιά επειδή στίς Εφορίες οι καλοί μας υπάληλοι κουράζονται πάρα πολύ και δεν προλαβαίνουν μπορείτε να πηγαίνεται και στα ΚΕΠ για να βγάζετε και εκεί την φορολογική ενημερότητα μέσω oikonomia.gr έγγραφο που δέχεται κανονικά η Cosmote!!

Nosferatu

Nosferatu's Avatar: Nokia 6310i
HSDPA Member
Ακόμα καλύτερα! Και είναι η μοναδική εταιρεία από τις 3 μεγάλες που δέχεται βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ και δεν σου ζητά εκκαθαριστικό! Εδώ άλλη εταιρεία (ονόματα δεν λέμε) έχει εκτραπεί τόσο που ζητά εκκαθαριστικό και στα καρτοκινητά για διάφορες διαδικασίες!!
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης