Sony PlayStation 3

Απάντηση

arfi-gorgona

arfi-gorgona's Avatar: Telit G80
HSDPA Member
Περιοχή: Κερατσινι
Παράθεση από tarirs >
Δηλ φιλε μου σαν κονσολα πια ειναι ''ανωτερη''?Απο την αλλη,φιλους δεν εχω απλως βαρεθηκα να πληρωνω συνεχεια για online παιχνιδια.....παιζω με κανεναν ξενο αλλα..........

Τωρα ποιες επιλογες υπαρχουν για το ps3? Και σε ποιες τιμες κυμαινονται?

Το σλιμ ειναι η μονη σου επιλογή αυτήν την στιγμή,οσο για το πια είναι ανώτερη,απλα κάνεις μια σύγκριση στους αποκλειστικούς τίτλους που αναδικνηουν το κα8ε μηχάνημα και βγάζεις συμπέρασμα.Και δοξα το 8εο το Ps3 έχει πολλούς...και το σημαντικό είναι οτι μόνο εκεί μπορείς να τους βρεις.
Τελευταία τροποποίηση από arfi-gorgona: 28 Μάρ. 2010, 05:00.

kasmpou

kasmpou's Avatar: Siemens SL42
GPRS Member
Περιοχή: Άγνωστη
Καλημερα και καλη βδομαδα
αγορασα το ps3 και εχω καποιεσ αποριες
1) βαζω σε usb φακελουσ με φωτο και οταν τις κανω αντιγραφη δεν μου τις αντιγραφει σαν φακελουσ αλλα διμιουργει καινουργιους με βαση τον μηνα ή τον χρονο ή το αλμπουμ.εγω θελω οπως ειναι ο φακελος να το κανω αντιγραφη και να μην μου τα βαζει αυτο οπως θελει (το ιδιο κανει και στην μουσικη)
2) εχει αλλαξει κανεις την μπαταρια απτο χειριστηριο με μεγαλητερησ χωρητηκοτητας ? εχω βρει στο ebay μπαταριες 1200mAh
3) σκεφτωμαι να αγορασω δευτερο χειριστηριο απο ebay με 10 ευρο αξιζει η οχι?

DeJaVu

DeJaVu's Avatar: LG P880 Optimus 4X HD
HSCSD Member
Περιοχή: Γιαννιτσά
Παράθεση από kasmpou >
Καλημερα και καλη βδομαδα
αγορασα το ps3 και εχω καποιεσ αποριες
1) βαζω σε usb φακελουσ με φωτο και οταν τις κανω αντιγραφη δεν μου τις αντιγραφει σαν φακελουσ αλλα διμιουργει καινουργιους με βαση τον μηνα ή τον χρονο ή το αλμπουμ.εγω θελω οπως ειναι ο φακελος να το κανω αντιγραφη και να μην μου τα βαζει αυτο οπως θελει (το ιδιο κανει και στην μουσικη)
2) εχει αλλαξει κανεις την μπαταρια απτο χειριστηριο με μεγαλητερησ χωρητηκοτητας ? εχω βρει στο ebay μπαταριες 1200mAh
3) σκεφτωμαι να αγορασω δευτερο χειριστηριο απο ebay με 10 ευρο αξιζει η οχι?
1) εφόσον τα αντιγράψεις, πάτα Δ και πήγαινε στο Information. Εκεί, πήγαινε στο album και γράψε π.χ. "my photo". Επέλεξε να βλέπεις τις φώτο ανά άλμπουμ και θα είναι σαν ξεχωριστοί φάκελοι. Το ίδιο πρέπει να κάνεις σε όλες τις φώτο αλλά και στην μουσική.
Δεν είναι υπολογιστής για να τα έχεις όλα ταξινομημένα σε φακέλους όπως θέλεις, αλλά αυτό είναι μια λύση.

2) Θεωρώ ότι δεν αξίζει τον κόπο. Και αυτή που έχει φτάνει άνετα για να παίζεις όλη μέρα. Μη σου πω και 2η χαλαρά. Προτιμότερο να πάρεις μεγαλύτερο usb αν αυτό που έχεις είναι μικρό και όταν σου τελειώνει και παίζεις, να το φορτίζεις ταυτόχρονα.

3) 10€ dualshock 3; Original; Αν είναι μεταχειρισμένο μάλλον θα έχει κάποιο προβληματάκι. Αν είναι γνήσιο και καινούργιο χωρίς κανένα πρόβλημα πάρε καμιά 20αρία και πούλα τα
www.PS3World.gr: Ο ελληνικός κόσμος του PlayStation 3! @Facebook | @Twitter | @Google+ | @YouTube

Flashplayer for Android

nikolasn80

nikolasn80's Avatar: HTC One M8
3G Member
Περιοχή: ροδος
εχω την πρωτη εκδοση με τα 40 gb μπορω να αναβαθμισω την μνημη ή πρεπει να το στειλω στην σονυ?
"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"
Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.
ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ
66 π.Χ

yamahar6

no avatar
GSM Phase 2 Member
Νικολα μπορεις να αλλαξεις μονος σου τον σκληρο δισκο

kasmpou

GPRS Member
για τ ποσο γνησια μπορει να ειναι εχω και εγω καποιες επιφυλάξεις.απο τις εικονες παντος φαίνονται οκ

stamatis3133

stamatis3133's Avatar: LG D802 G2
HSDPA Member
Περιοχή: Shadow Moses
Παράθεση από kasmpou >
για τ ποσο γνησια μπορει να ειναι εχω και εγω καποιες επιφυλάξεις.απο τις εικονες παντος φαίνονται οκ
Στο ebay αν δεν λεει ORIGINAL SONY τοτε ειναι μουφα και το πιθανοτερο ειναι να ειναι με USB και να μην μπορεις να ανοιξεις το PS3 απο το χειρηστηριο!

nikolasn80

nikolasn80's Avatar: HTC One M8
3G Member
Περιοχή: ροδος
Παράθεση από yamahar6 >
Νικολα μπορεις να αλλαξεις μονος σου τον σκληρο δισκο
θα το ψαξω στο internet....ευχαριστω
"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"
Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.
ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ
66 π.Χ

kasmpou

GPRS Member
βοηθεια
αγορασα σημερα μια εξωτερικη θηκη για τον σκληρο.τον εβγαλα απο το ps3 τον συνδεσα στο pc και ενω εγινε η εγκατασταση δεν μου τον εμφανιζει. το επσαξα λιγο και μου γραφει οτι ειναι unllocated. που απ΄τι καταλαβα δεν ειναι ουτε fat32 ουτε ntfs.γνωριζω οτι το ps3 δεχεται μονο fat32. λετε να τον κανω διαμορφωση σε fat32?απλα θελω να το αποφύγω γιατι θα χασω τα saved

DeJaVu

DeJaVu's Avatar: LG P880 Optimus 4X HD
HSCSD Member
Περιοχή: Γιαννιτσά
Παράθεση από nikolasn80 >
θα το ψαξω στο internet....ευχαριστω
Ορίστε ένα tutorial στα ελληνικά. Είναι πανεύκολη η αλλαγή.

Παράθεση από kasmpou >
βοηθεια
αγορασα σημερα μια εξωτερικη θηκη για τον σκληρο.τον εβγαλα απο το ps3 τον συνδεσα στο pc και ενω εγινε η εγκατασταση δεν μου τον εμφανιζει. το επσαξα λιγο και μου γραφει οτι ειναι unllocated. που απ΄τι καταλαβα δεν ειναι ουτε fat32 ουτε ntfs.γνωριζω οτι το ps3 δεχεται μονο fat32. λετε να τον κανω διαμορφωση σε fat32?απλα θελω να το αποφύγω γιατι θα χασω τα saved
Καταρχάς δεν υπάρχει περίπτωση να δεις τα περιεχόμενα του σκληρού στο PC σου. Αν θέλεις πάρε πρώτα back up σε έναν εξωτερικό δίσκο ή φλασάκι.

2ον ο εσωτερικός σκληρός δεν φορμάρεται ούτε σε ntfs αλλά ούτε και σε fat32. Έχει το δικό του σύστημα.

Και τέλος, αν θέλεις να τον έχεις σαν εξωτερικό, εννοείται πως θα πρέπει να του κάνεις format. Αυτό σημαίνει και διαγραφή τον περιεχομένων του.
www.PS3World.gr: Ο ελληνικός κόσμος του PlayStation 3! @Facebook | @Twitter | @Google+ | @YouTube

Flashplayer for Android

Demis_CY

Demis_CY's Avatar: Apple iPhone 5s
HSUPA Member
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
http://us.playstation.com/.../ps3/index.htm

yamahar6

no avatar
GSM Phase 2 Member
Oσοι εχουν το fat να μην κανουν update σε 3.21 γιατι θα χασουν το other os...

destiny1983

destiny1983's Avatar: Sony Xperia T
GPRS Member
Περιοχή: Piraeus
Καλημέρα σε όλους....θα ήθελα την βοήθεια όποιου γνωρίζει πως να φτιάξω το ps3....ξαφνικά σταμάτησε να διαβάζει οποιοδήποτε dvd που βάζω...δεν βγάζει κάποιο μήνυμα απλά ότι και να του βάλω δεν με πάει στο αντίστοιχο menu για να τρέξει το dvd....όπως επίσης παρατήρησα ότι δεν διαβάζει καν το dvd....όπως βάζω το dvd στο drive έτσι μου το βγάζει...ξέρει κανείς τι να κάνω να γλιτώσω να το στείλω στην sony???ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αιγόκερως Είσαι???

lefkal

lefkal's Avatar: Nokia N8
HSDPA Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από destiny1983 >
Καλημέρα σε όλους....θα ήθελα την βοήθεια όποιου γνωρίζει πως να φτιάξω το ps3....ξαφνικά σταμάτησε να διαβάζει οποιοδήποτε dvd που βάζω...δεν βγάζει κάποιο μήνυμα απλά ότι και να του βάλω δεν με πάει στο αντίστοιχο menu για να τρέξει το dvd....όπως επίσης παρατήρησα ότι δεν διαβάζει καν το dvd....όπως βάζω το dvd στο drive έτσι μου το βγάζει...ξέρει κανείς τι να κάνω να γλιτώσω να το στείλω στην sony???ευχαριστώ εκ των προτέρων
Δυστυχώς ενός φίλου που είχε πάθει ακριβώς το ίδιο, το πήγε στο service και του αλλάξαν τη συσκευή. Επειδή ήταν στην εγγύηση δε πλήρωσε τίποτα, αν δε είναι νομίζω δίνεις 150Ε και σου δίνουν καινούργιο.

DesertSMisSRaiN

DesertSMisSRaiN's Avatar: Apple iPhone 3GS
HSUPA Member
Περιοχή: Sinnersville
Παράθεση από lefkal >
Δυστυχώς ενός φίλου που είχε πάθει ακριβώς το ίδιο, το πήγε στο service και του αλλάξαν τη συσκευή. Επειδή ήταν στην εγγύηση δε πλήρωσε τίποτα, αν δε είναι νομίζω δίνεις 150Ε και σου δίνουν καινούργιο.
Αν δεν είναι εντός εγγύησης, δίνεις μεν 150€ αλλά δε σου δίνουν καινούργιο. Σου δίνουν ένα επισκευασμένο PS3.Το οποίο και θεωρώ από προσβλητικό μέχρι ηλίθιο.
"Our lives are not our own.
From womb to tomb, we are bound to others, past and present.
And by each crime and every kindness, we birth our future."
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης