Jump to content

Αποδείξεις (Ant1)


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;  

611 members have voted

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;

    • Πολύ καλή-Την παρακολουθώ και μου αρέσουν τα ρεπορταζ της
      219
    • Αδιάφορη-Τη βλέπω για να περάσει η ώρα
      112
    • Απαράδεκτη-Τα περισσότερα που δείχνει είναι στημένα/τραβηγμένα απ'τα μαλλιά
      280


Recommended Posts

Μετα την προηγουμενη επιτυχημενη εκπομπη που ασχοληθηκε με βρωμα,ληγμενα,κατσαριδες κλπ σε κουζινες εστιατοριων,σημερα εχουμε ξυλοδαρμους & κακομεταχειριση νηπιων... :mad: ειναι μια χοντρη που δερνει τα παιδακι & μαλιστα φαινεται να το φχαριστιεται! :cry:

 

Επισης στο πανελ της εκπομπης ειναι καλεσμενος ο Γιαννακης... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επαθα πλακα χθες!Δεν το περιμενα να ειναι τοσο σκυλες με τα παιδακια!!

Η εκπομπη μου αρεσε και οι καλεσμενοι μου αρεσαν πολυ!Νομιζω οτι αυτη η εκπομπη πολλα εχει να μας δωσει ολη τη σεζον θα ξεμπροστιασει πολλους!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

γραψτε καμια λεπτομερια... τι εδειξε? που γινανε ολα αυτα?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Εδειξε παιδικους σταθμους μαλλον Αθηνα ηταν!Εδερναν τα παιδακια τα εβαζαν να κοιμηθουν στο πατωμα!Και το κορυφαιο ενα παιδακι που ηταν αλλεργικο σε καποια τροφιμα ενω οι γονεις του τα ειχαν επισημανει το ταισαν απο αυτα και αφου το καταλαβαν δεν τους ενημερωσαν το τι ειχε γινει!Ενας αλλος γονιος ελεγε οτι πηγε μια μερα εφνιδιαστικα στο παιδικο σταθμο και ενω η "βιτρινα" ηταν κουκλα μεσα ηταν γεματο κατσαριδες κτλ!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιακο και (τρομαχτικο) ακουγεται, οπως και το προηγουμενο, αλλα χωρις ονοματα δεν εχει αξια IMHO.

 

Τα προσωπα τα δειχνει ή εχει μωσαικο?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδα κι εγω χτες,πραγματικα βγηκα εξω απο τα ρουχα μου,ε και να τα ηξεραν οι γονεις αυτα,εναξει καταλαβαινω οτι τα παιδια ειναι ατακτα αλλα οι δουλεια τους ειναι να χουν υπομονη και να μεταχειριζοντε σωστα τα παιδια κι οχι με αυτον τον τροπο.
Link to comment
Share on other sites

δεν εδειχνε καθαρα τα προσωπα στα βιντεο.Ομως ειδοποιησαν τους γονεις των παιδιων που μπροστα στη καμερα τα εδερναν και ηταν σε κατασταση σοκ οταν τα ειδαν.Ενας πατερας ελεγε πως το παιδι του το παει σε παιδοψυχολογο και εγινε δυσλεξικο απο αυτα που του εκαναν
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Και μυνησεις γιατι δε κανει κανεις????

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Το περιστατικό με το 2χρονο παιδάκι,που του δώσανε καταλάθος αντί για νερό, να πιεί ποτάσα το είδατε?

Το παιδάκι μετά το περιστατικό μέχρι και σήμερα έχει κάνει 45 χειρουργεία, γιατί καταστράφηκε ο οισοφάγος του και δεν μπορεί να καταπιεί!!!

Οι συνέπειες για τις νηπιαγωγούς ήταν να μείνουν 3 μήνες απλήρωτες!!

 

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το περιστατικό με το 2χρονο παιδάκι,που του δώσανε καταλάθος αντί για νερό, να πιεί ποτάσα το είδατε?

Το παιδάκι μετά το περιστατικό μέχρι και σήμερα έχει κάνει 45 χειρουργεία, γιατί καταστράφηκε ο οισοφάγος του και δεν μπορεί να καταπιεί!!!

Οι συνέπειες για τις νηπιαγωγούς ήταν να μείνουν 3 μήνες απλήρωτες!!

 

:cry:

Αυτη ηταν η χειροτερη περιπτωση... :( μαλιστα,ο πατερας του παιδιου εδειξε χαρτι απο γιατρους που προειδοποιουσαν πως ο μικρος,εξαιτιας αυτου του γεγονοτος,εχει πολυ αυξημενες για καρκινο του οισοφαγου στο μελλον... :cry: τι να πεις... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δυσλέξία απο κακομεταχείρηση, δεν έχω ξανακούσει. Απ΄ό,τι ξέρω γεννιέσαι με δυσλεξία, δεν σου 'ρχεται στην πορεία.

Το ρεπορτάζ του Ευαγγελάτου δεν το είδα, δεν αντέχω να βλέπω τέτοια πράγματα. Σίγουρα ομως, όποιος κάνει τέτοια πράγματα σε παιδιά, δεν είναι νορμάλ άνθρωπος. Το να βασανίζεις ένα παιδί (δίνοντας του τροφή που θα το πειράξει, βάζοντας το να κοιμηθεί στο πάτωμα, χτυπώντας το) δε δείχνει αδιαφορία, δείχνει σαδισμό.

Πολυ θα θελα να τους κλείναν μέσα. Οι κρατούμενοι, αν και κάθε καρυδιάς καρύδι, έχω διαβάσει ότι έχουν ειδική μεταχείρηση γι' αυτους που κακοποιουν παιδιά. Τι πιο δίκαιο απο το να υποστουν (και σε πολύ χειρότερη μορφή) αυτά που αναγκαζαν τα παιδάκια να πάθουν?

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, και στημένα να 'ναι, ένα 10% τουλάχιστον θα αληθεύει. Οποτε δεν το συζητάμε. Ποτάσα σε όλους τους υπευθυνους εκεί μέσα :mad:
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αυτα ειναι πραγματα που δε μπορει να τα στησει κανεις γιατι εχουν αλλες επιπτωσεις!Παντως αυτα τα ατομα ειναι ειλικρινα για σκοτωμα...
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα εκπομπή αν μη τι άλλο, την παρακόλουσα στο μεγαλύτερο μέρος της και τις 2 φορές. Θα μπορούσε όμως να υπάρχει στο poll και μία μέση επιλογή: από το "φοβερή" και το "αδιάφορη" - "απαράδεκτη" υπάρχει μεγάλη διαφορά. ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι στημένα τα ρεπορτάζ , αλλά αυτό που είναι επικίνδυνο είναι ο γνωστός λαικισμός του Ευαγγελάτου.

 

Αν και δεν είδα την εκπομπή φαντάζομαι το σκηνικό.Εκπρόσωπος των παιδικών σταθμών ή ιδιοκτήτης να δηλώνει σίγουρος οτι αποτελούν μεμονωμένες περιπτώσεις ενώ αντίθετα ο Ευαγγελάτος να επιμένει οτι έχουν καταγράψει πάμπολες περιπτώσεις και οτι αποτελεί γενικευμένο φαινόμενο.Οι καλεσμένοι σίγουρα κατακεραύνωναν τους πάντες και τα πάντα ενώ θεωρώ απίθανο να μην έγινε αναφορά στο τι κάνει η πολιτεία και επίκληση να επέμβει.

 

Πάντως μοναδικός σκοπός όλων αυτών των εκπομπών όπως και του Τριανταφυλλόπουλου είναι η τηλεθέαση και όχι η αλλαγή ορισμένων πραγμάτων στην ελληνική κοινωνία, γι αυτό και δεν υπάρχει ουσιαστικό αποτέλεσμα, παρα μόνο ο εφήμερος εντυπωσιασμός του κοινού.

 

Μήπως οι τελευταίες σταυροφορίες του Τριανταφυλλόπουλου από το ποδόσφαιρο μέχρι τα φρουτάκια άλλαξαν οτιδήποτε;

.
Link to comment
Share on other sites

αμ πως, έπεσε η παράγκα στη μπάλα ενώ χάρη σε κείνα τα ρεπορτάζ απαγορεύτηκαν τα ηλεκτρονικά παιχνίδια ακόμα και στα ι-καφέ :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι στημένα τα ρεπορτάζ , αλλά αυτό που είναι επικίνδυνο είναι ο γνωστός λαικισμός του Ευαγγελάτου.

 

Αν και δεν είδα την εκπομπή φαντάζομαι το σκηνικό.Εκπρόσωπος των παιδικών σταθμών ή ιδιοκτήτης να δηλώνει σίγουρος οτι αποτελούν μεμονωμένες περιπτώσεις ενώ αντίθετα ο Ευαγγελάτος να επιμένει οτι έχουν καταγράψει πάμπολες περιπτώσεις και οτι αποτελεί γενικευμένο φαινόμενο.Οι καλεσμένοι σίγουρα κατακεραύνωναν τους πάντες και τα πάντα ενώ θεωρώ απίθανο να μην έγινε αναφορά στο τι κάνει η πολιτεία και επίκληση να επέμβει.

 

Πάντως μοναδικός σκοπός όλων αυτών των εκπομπών όπως και του Τριανταφυλλόπουλου είναι η τηλεθέαση και όχι η αλλαγή ορισμένων πραγμάτων στην ελληνική κοινωνία, γι αυτό και δεν υπάρχει ουσιαστικό αποτέλεσμα, παρα μόνο ο εφήμερος εντυπωσιασμός του κοινού.

 

Μήπως οι τελευταίες σταυροφορίες του Τριανταφυλλόπουλου από το ποδόσφαιρο μέχρι τα φρουτάκια άλλαξαν οτιδήποτε;

 

Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο κανενός, και ο ίδιος ο Ευαγγελάτος τόνισε πάρα πολλές φορές ότι θέλει να ελπίζει ότι αυτά αποτελούν μεμονωμένα περιστατικά και γενικότερα το επίπεδο της συζήτησης ήταν πολιτισμένο. Σίγουρα τον κ. Ευαγγελάτο περισσότερο απο όλα τον ενδιαφέρει η τηλεθέαση της εκπομπής του, αλλά σε γενικά επίπεδα τα πράγματα ήταν ήπια. Οσο για το αποτέλεσμα, πράγματι τίποτα ουσιαστικό δεν πρόκειται να γίνει. Εδώ μας έδειχνε τι αηδίες και λιγμένα τρώμε έξω ,και ενώ σιχάθηκα αυτα που έβλεπα και υποσχεθήκα να μην ξαναφάω έξω, την αλλή μέρα έξω έφαγα... Οσο για το κράτος... δεν νομίζω οτι το ενδιαφέρει να αλλάξει κάτι πάνω σε αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι τελευταίες σταυροφορίες του Τριανταφυλλόπουλου από το ποδόσφαιρο μέχρι τα φρουτάκια άλλαξαν οτιδήποτε;

 

Aυτό τι σημαίνει,ότι δεν πρέπει να ασχολούνται οι δημοσιογράφοι?

Link to comment
Share on other sites

Να δεχτώ για τον Α ή Β λόγο ότι ο γονιός δεν θέλει να κάνει μήνυση.Ο εισαγγελέας τι περιμένει για να επέμβει αυταπάγγελτα;Να ζητήσει κασσέτες,ονόματα,κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Aυτό τι σημαίνει,ότι δεν πρέπει να ασχολούνται οι δημοσιογράφοι?

Αυτό σημαίνει οτι οι τηλεοπτικοί δημοσιογράφοι θα πρέπει να πάψουν να παριστάνουν τους εξυγιαντές της ελληνικής κοινωνίας και τους τηλεοπτικούς εισαγγελείς.

 

Να ενημερώνουν νηφάλια τον κόσμο και να μην προσπαθούν να μας πείσουν οτι αυτοί θα διορθώσουν τα κακώς κείμενα και να μην αυτοανακηρύσονται στην μοναδική ελπίδα της Ελλάδας για ένα καλύτερο μέλλον.

 

Θα έχεις παρατηρήσει φαντάζομαι το ύφος του Τριανταφυλλόπουλου που παριστάνει και το λαικό παιδί αλλά κάνει και μεταγραφές εκατομμυρίων από το ένα κανάλι στο άλλο και τούμπαλιν.

 

Τουλάχιστον ο Ευαγγελάτος είναι λαικιστής αλλά δεν παριστάνει κάτι που δεν είναι.

.
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ για τον λαικισμό,αλλά η ερώτησή μου ήταν άλλη,και προγανώς ρητορική:Επειδή κάτι φαίνεται ότι είναι δύσκολο εως αδύνατο να αλλάξει σημαίνει ότι το αφήνουμε ως έχει και δεν το ακουμπάμε?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει εκπομπή του στον Alpha (ευτυχώς).

 

Από ότι λέγεται στη δημοσιογραφική πιάτσα όμως, πάντα τα ρεπορτάζ της συγκεκριμένης εκπομπής θα χτυπάνε εταιρίες μέχρι να πάρουν από αυτές διαφήμιση ως κανάλι. Μετά σιωπή και πάμε για την επόμενη αποκάλυψη...

(medianews.gr για τα παραπάνω)

 

Όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά..συνήθως..για αυτό ας μην είμαστε τόσο εύπιστοι ότι όλα γίνονται για το δημόσιο καλό..αν αυτο δε συνοδεύεται και από χρήμα στην τσέπη μας, δε γίνεται τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...