Jump to content

Fujitsu Siemens Loox N500


panaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το gps δε βλέπω :confused:

κοιταξε καλυτερα τις φωτογραφίες (gps button) και κοιταξε και εδω!

Link to comment
Share on other sites

εαν ειναι σωστα αυτα που διαβαζω στο νετ... τοτε προκειτε για και μαμω τα PDA. Μιλανε για 3 με 4 εκδοχες της 500 series... με Vga οθονη, GPS, WIFI, BT, και ακομα και GSM....

Εαν αληθευουν... τοτε kiss my as* HTC Universal...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε καλυτερα τις φωτογραφίες (gps button) και κοιταξε και εδω!

 

'the new so-called N500 series (as reported on a different thread) have 256Mb of rom, 64Mb/128Mb of ram depending on model, 11g WiFi on one model & a quad-band phone on another. Can't determine if one model has both 11g & phone - yet, but there's four models in the range - N510 to N540.'

 

Δλδ εχει GSM; :confused:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

θα φανεί πιστεύω κατά τα Χριστούγενα

 

GPS σίγουρα παίζει (αλλά τι chipset? αν δεν είναι SS3 δεν με αγγίζει)

 

να δούμε τι ΑΛΛΟ παίζει επάνω του γιατί πολλές φήμες και παραλλαγές ακούγονται (μέχρι και να ΜΗΝ έχει κάποια πράγματα που θεωρώ στάνταρ)

για μένα κάποια πράγματα είναι MUST και πρέπει να είναι τουλάχιστον το 95% του τι κάνει το 720 μου και τουλάχιστον 30% παραπάνω ΑΛΛΑ πράγματα για να πω ότι είναι αναβάθμιση (και να μην πάω στο Universal που από κοντά μου άφησε κάποιες σκιές τελικά)

 

για να δούμε αν θα είναι το μηχάνημα που θα με κάνει να παραμείνω στην FSC (από την οποία εξάλλου είμαι τρομερά ευχαριστημένος - αντίθετα από ΑΛΛΗ εταιρία)

 

λέγεται μέχρι και ότι αυτή η σειρά (η N500) είναι η... low-end (!) μια και από ονοματολογία (series 400 & 700 vs. N500 & ίσως N800) αλλά και το σχήμα και κάποια που ακούγονται παραπέμπουν σε αντικαταστάτη της σειράς 400

 

αν ΙΣΧΥΕΙ τότε η σειρά (υποθετικά βαφτισμένη) Ν800 θα είναι απίστευτη

 

εγώ χαίρομαι την FSC γιατί είναι μια από τις λίγες εταιρίες που ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ δηλ. σχεδιάζουν (άλλο αν δίνουν στην HTC να τα φτιάξει), όχι απλά κολάνε την ετικέτα τους σε κάτι που τους δίνει έτοιμο η HTC

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

 

εγώ χαίρομαι την FSC γιατί είναι μια από τις λίγες εταιρίες που ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ δηλ. σχεδιάζουν (άλλο αν δίνουν στην HTC να τα φτιάξει), όχι απλά κολάνε την ετικέτα τους σε κάτι που τους δίνει έτοιμο η HTC

θα συμφωνησω και εγω μαζί σου, αν και κατοχος jasjar, εχω και πάλι το 720 το οποιο δεν μπορω να αποχωριστώ με τιποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα είναι low end και στην τιμή ή θα κάνει ~700 και θα μείνουμε με την χαρά?

άντε γιατί έχουν πετάξει οι τιμές σε αυτά σε σημείο που δεν δικαιολογείται

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα είναι low end και στην τιμή ή θα κάνει ~700 και θα μείνουμε με την χαρά?

άντε γιατί έχουν πετάξει οι τιμές σε αυτά σε σημείο που δεν δικαιολογείται

 

ώπα μη μπερδεύεσαι

η FSC δεν είναι η HP να πουλάει χαζομάρες για μεταξωτές κορδέλες

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

???????

δεν το κατάλαβα

αλλά εγώ με 700 παίρνω λαπτοπ της FSC και κάνω οτι έκανα μέχρι τώρα με το x50v μου

 

Μην τα μπερδευεις... αλλο ο φορητος και αλλο το PDA. Απευθυνονται σε διαφορετικες αναγκες. Παντως εγω υποκαταστησα τον φορητο με ενα καλο PDA και ειμαι υπερευχαριστημενος. Μαλιστα απεκτησα και νεες δυνατοτητες...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

και εγώ δεν το κατάλαβα... τα λάπτοπ έχουν φτυνήνει πολύ, so?

 

τι δουλειά έχει το ένα μηχάνημα με το άλλο;

 

να δεις τι desktop φτιάχνω με 700... να το βάλω στην τσέπη μου;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτό λεω οτι με ένα pda που πουλιέται τώρα και είναι ~500 euro καλύπτεις τις ανάγκες που θέλεις να καλύπτει ένα pda

το να δώσεις 700 ή και παραπάνω δεν πιστεύω οτι έχει αξία τι στιγμή που οι ανάγκες πέρα του σημερινού pda καλύπτονται πολύ καλύτερα με ένα λαπτοπ της ίδιας κατηγορίας τιμής (δηλ ~700)

Άρα καλύτερα να μείνω με ένα αρκετά πιο φτηνό αλλά εξίσου ικανοποιητικό pda αυτής της γενιάς + ένα λάπτοπ για τα εξτρά όταν και όποτε

Link to comment
Share on other sites

νατο το sirfstar iii ;)

The Pocket Loox N500

 

* GPS

*

ROM - 64MB

* RAM - 64MB

 

The Pocket Loox N520

 

*

GPS

* WiFi - 802.11g

* ROM - 128MB

* RAM - 64MB

 

Release date: End October 2005

 

GPS details - SirfStar III receiver, 20 channels, integrated antenna, plug for attaching external antenna.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιά και έχω "χάσει επεισόδια" και είπα να μπώ πάλι στο κόλπο των Pda και ειδικά της FS ..... για βοηθήστε χριστιανοί γιατι θα τα χάσω.....

 

Ολοκαίνουργο Pda με GPS και WiFi και ΒΤ και ...επεξεργαστή στα 300 κάτι Mhz?

 

Μήπως κάτι δεν πάει καλά ; Ειχα ενα Loox που πρίν σπάσει για 2η φορά η οθόνη του έβαλα ενα Destinator με ΒΤ GPS και το Loox σερνόταν σαν τα σαλιγκάρια...!

 

Τώρα βλέπω σχεδόν ίδια ταχύτητα σε PDA 3 χρόνια μετά. Τι δέν καταλαβαίνω;

 

Thanks a lot....

 

P.S.

 

Χαιρετισμούς σε όλους όσους εδώ και καιρό έχω χάσει απο εδώ μέσα....Ξέρουν αυτοί ποιοί είναι ... :w00t:

Resurrection
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν καταλαβαίνεις... μιλάμε για αντικαταστάτη της LOW END σειράς τους, LOOX 400. Μια χαρά είναι για αυτή τη δουλειά. Θα έχει και την αντίστοιχη τιμή (βλέπεις δεν είναι HP να πουλάει μαμακίες σε τιμή πλατίνας). Το 90% της χρήσης δεν θα καταλάβεις την διαφορά ταχύτητας - αλλιώς διάβασε από κάτω:

 

Εγώ φυσικά (με το 720 γαρ) περιμένω τον αντικαταστάτη της δικής μου σειράς για να δω αν η FSC θα με κρατήσει ή θα γίνω Universal soldier (based on experience, θα κάνουν σκληρή μάχη ανάλογα τις προτεραιότητες κάποιου... πχ. αν σε κάποιον είναι must το keyboard).

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλω οτι αντικαθηστά μια low end σειρά. Αλλα στα PC όταν αλλάξει η σειρά (low h high end) αλλάζουν ανεβαίνοντας πρός τα πάνω. Οχι χρησιμοποιόντας τους πρίν 2 χρόνια επεξεργαστές.

 

Και πότε περιμένουμε αντικαταστάτη τπυ 720 ;

Resurrection
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι ο PXA270 είναι "παλιός" - απλά είναι σε αργά MHz (που εστί και καλή αυτονομία ε)

 

όσο για το άλλο... "εμ;"

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τίμια τιμή αν και ένα πιο δυνατό επεξεργαστή ίσως τον χρειάζεται,περισσότερο για εμπορικούς σκοπούς...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλημερα σκεφτομαι να αγορασω το Ν500 κυριως το θελω για το GPS και για την χρηση ελαφριων προγραμματων .Τι πιστευετε καλη επιλογη ,καποια αλλη προταση
Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...