Jump to content

Τηλεπαιχνίδια


sallax
 Κοινοποίηση

Καλύτερο τηλεπαιχνίδι?  

116 members have voted

  1. 1. Καλύτερο τηλεπαιχνίδι?

    • Το Σόου των Εκατομμυρίων
      6
    • Τα Τετράγωνα των Αστέρων
      5
    • Μονομάχος
      26
    • Ομιλείτε Ελληνικά;
      10
    • Ποιος Θέλει να Γίνει Εκατομμυριούχος;
      34
    • Θησαυροφυλάκιο
      11
    • Κινητομάνια κλπ παρεμφερή 9011
      3
    • Άλλο
      4
    • Είναι όλα για τα μπάζα!
      17


Recommended Posts

Ποιο απ'τα τηλεπαιχνίδια που παίζονται τώρα σας αρέσει περισσότερο (δημοσκόπηση - μπορείτε να ψηφίζετε παραπάνω από ένα) και ποιο είναι τ'αγαπημένο σας από τότε που πρωτοείδατε τιβί? Εμένα προσωπικά μ'αρέσει αρκετά το Θησαυροφυλάκιο λόγω σεναρίου και της σχέσης/εξάρτησης του παίχτη με τους βοηθούς κι απεχθάνομαι το σόου των εκατομμυρίων, αυτή τη νέα προχειροστημένη γκλαμουριά που έστησε πάλι το μέγκα (2η συνεχόμενη μετά τα τετράγωνα) που μοιράζει ασύστολα ευρώ, αμάξια και βίλες και το κόνσεπτ του βγάζει ένα κακό αντίγραφο του εκατομμυριούχου (που παίζει πλέον στη ΝΕΤ) και μάλιστα με το γελοίο σύστημα να κρέμεσαι στις γνώσεις του... Μένιου και του Κλέωνα :wacko: :blink: :whistle: :alien:

 

Επίσης βρίσκω συμπαθητικό το Μονομάχο, μου άρεζε κι ο πιο Αδύναμος Κρίκος, ενώ πολύ γέλιο με τα χάλια του έβγαζε το Τραπ με τον Πολυχρονίου :lol:

 

ΥΓ. Δε μπορώ να καταλάβω πάντως αυτό το μέγκα... αφού έδιωξε τον πολύ πετυχημένο εκατομμυριούχο λόγω κόστους, το'ριξε στις πατάτες στυλ ρώσικη ρουλέτα, εξάμ, τετράγωνα και τώρα αυτή την παπαριά του οπάπ... που αρχικά τις δοξάζει και τις καραπρομοτάρει συχνά πυκνά στη βραδυνή ζώνη και μετά αφού φυσικά πάρει τα 3 απ'την agb, τις στέλνει σε κάτι παρακμιακές ζώνες το γουίκεντ... :D

ΥΓ2. Αλήθεια, έχει πάρει κανείς μέρος στο γύρισμα κάποιου τηλεπαιχνιδιού (έστω ως κοινό :happy: ) ή έστω σκεφτεί κάπως ψιλοσοβαρά το ενδεχόμενο να δηλώσει συμμετοχή? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kανένα βασικά.

Ο εκατομμυριούχος μ' άρεσε τον πρώτο καιρό στο Mega, αλλά έπαψα να το παρακολουθώ λόγω τον πολλών διαφημίσεων.

Το θησαυροφυλάκιο το απεχθαίνομαι. Το βλέπουν οι γονείς μου ΚΑΘΕ απόγευμα στο σπίτι και μου σπάνε τα νεύρα κάθε φορά που πάω. :p

Από τα άλλα κανένα σε με συγκινεί ιδιαίτερα.

Το νέο του Mega δεν το έχω δει αλλά πατάτα το κόβω. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41 Το θησαυροφυλάκιο το απεχθαίνομαι. Το βλέπουν οι γονείς μου ΚΑΘΕ απόγευμα στο σπίτι και μου σπάνε τα νεύρα κάθε φορά που πάω. :p
Ένα εύγε στους γονείς από μένα :p :p
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ καλύτερο τον «Εκατομυριούχο». Το format του παιχνιδίου είναι πολύ καλό και οι ερωτήσεις για τα πολλά λεφτά δύσκολες. Το «Σόου...» μου αρέσει σαν ιδέα, αλλά δεν ξέρω, διακρίνω μερικές φορές αλλαγή στην δυσκολία των ερωτήσεων. Τέλος ο «Μονομάχος» (αυτά τα 3 ψήφισα) είναι καλός, αλλά είναι πολύ πάρ'τα όλα ή τίποτα.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει ο Μονομάχος γιατί οι μισοί που πάνε είναι πολύ καλοί και απολαμβάνεις παιχνίδι, και οι άλλοι μισοί τελείως άσχετοι και γελάς με την ψυχή σου! Θα πω ένα παράδειγμα που μου έμεινε...

 

-(Φερεντίνος)...και με τι ασχολείσαι;

-(Παίκτης με περίεργο χτένισμα) Σπουδάζω κομμωτική...

-Ώραία. Πάμε στην ΠΡΩΤΗ μας ερώτηση! Ποιο από τα τρια αυτά ανθρώπινα κατασκευάσματα φαίνεται από το διάστημα: 1)Το άγαλμα της ελευθερίας 2) Ο πύργος του Άϊφελ ή 3) Το Σινεικό Τείχος

-(Σκέφτεται...) Νομίζω το άγαλμα της ελευθερίας, αλλά θα πω τον Πύργο του Άϊφελ. Το Σινεικό Τείχος το αποκλείω εντελώς!!! :wacko:

-(Ανάστατος) Είσαι σίγουρος; Να σου θυμίσω ότι έχεις και τις τρεις βοήθειες...

-(Σκέφτεται...) Ναι είμαι σίγουρος. ΝΟΜΙΖΩ οτι είναι το 2 :wacko:

-(Δεν μπορεί να το πιστέψει!) Να δώσω το 2 λοιπόν; Είναι οριστικό;

-Ναι το 2.

-Λυπάμαι, είναι το τρία! Δεν πειράζει, να σου ευχηθώ καλή σταδιοδρομία στην κομμωτική!!!

-(Δεν μπορεί να πιστέψει ότι έκανε λάθος) Τι να πω...Δεν το περίμενα... :wacko:

 

Ένας άλλος πάλι πιο ηλικιωμένος, κέρδισε 80 χιλιάρικα χωρίς καμία βοήθεια... :eek:

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα τον "Εκατομμυριούχο". Ειδικά την εποχή που έπαιζε στο MEGA το έβλεπα τακτικά. Τώρα στην ΝΕΤ/ΕΤ1 δεν θυμάμαι ακριβώς που (μπαλάκι το κάνανε), το βλέπω όποτε το πετύχω. Είδες τι κάνει το promotion? :o

 

Φανατικά έβλεπα και τον "Αδύναμο Κρίκο" παλαιότερα. Το όλο concept ήταν πολύ έξυπνο, και η Έλενα Ακρίτα άπαικτη.

 

Αυτά :)

 

Υ.Γ. Τώρα αυτό το "Κινητομανία" τι το θέλατε? :p :p

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

Υ.Γ. Τώρα αυτό το "Κινητομανία" τι το θέλατε? :p :p

Το'βαλα για ν'ανέβει λίγο το επίπεδο... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα μονομάχο και εκατομμυριούχο αλλά ισχύει για πέρυσι γιατί φέτος έχω δει ελάχιστα - είχα συνηθίσει να τα βλέπω με παρέα και μόνη δεν έχει πλάκα ;)

 

Ομολογώ πως τα βαρέθηκα λίγο και η "μόδα"να απαντάνε ηθοποιοί κλπ για τον παίκτη δε με ενθουσιάζει :down:

 

Και τα παιχνίδια τύπου "κινητομάνια" δεν είναι τηλεπαιχνίδια :mad: μάλλον "απατοπαιχνίδια" :rolleyes:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

κανένα

 

όλα χάλια ειδικά φέτος

περιμένω να δώ το μπονάτσο την παρασκευή τι θα κάνει αν και δε περιμένω και πολλά ...

:X
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μονομάχο και Μικρούτσικο βλέπω!

Ψήφισα και εκκατομυριούχο ως φόρο τιμής και λόγω Παπαδόπουλου! ;)

 

To άλλο του Καρπουζοκέφαλου απάτη τελείως! τι βλακεία είναι αυτή να απαντάνε οι ηθοποιοί και όχι ο παίκτης! Ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Μόνο μονομάχο και Μικρούτσικο βλέπω!

Ψήφισα και εκκατομυριούχο ως φόρο τιμής και λόγω Παπαδόπουλου! ;)

 

To άλλο του Καρπουζοκέφαλου απάτη τελείως! τι βλακεία είναι αυτή να απαντάνε οι ηθοποιοί και όχι ο παίκτης! Ελεος.

 

Τελικά κι εγώ αυτό ψήφισα.Είναι το καλύτερο απ' όλα στη δημοσκόπηση.

Το θησαυροφυλάκιο μου φαίνεται μια ελεεινή προσπάθεια να αντιγραφεί ο εκατομμυριούχος. Έχει και χάλια σκηνικό/graphics/παρουσιαστή κτλ. Έλεοοοος.

Ποιός είναι ο καρπουζοκέφαλος πάλι (θεική βρισιά btw :lol: ) ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

ΥΓ2. Αλήθεια, έχει πάρει κανείς μέρος στο γύρισμα κάποιου τηλεπαιχνιδιού (έστω ως κοινό :happy: ) ή έστω σκεφτεί κάπως ψιλοσοβαρά το ενδεχόμενο να δηλώσει συμμετοχή? :rolleyes:

 

 

Είχε πάει η κολλητή μου στο Μονομάχο πέρυσι και είχε καλή εμπειρία αν και τους κρατούσαν πολλές ώρες.

Παρασκήνια;Ολοι μιλούσαν μεταξύ τους και έλεγαν απαντήσεις,κάποιοι είχαν πάει άπειρες φορές και κρατούσαν μέχρι και σημειώσεις :p

 

Επίσης ένας φίλος της είχε παίξει στον "Αδύναμο Κρίκο" - καλό ρεζίλεμα :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Τελικά κι εγώ αυτό ψήφισα.Είναι το καλύτερο απ' όλα στη δημοσκόπηση.

Το θησαυροφυλάκιο μου φαίνεται μια ελεεινή προσπάθεια να αντιγραφεί ο εκατομμυριούχος. Έχει και χάλια σκηνικό/graphics/παρουσιαστή κτλ. Έλεοοοος.

Ποιός είναι ο καρπουζοκέφαλος πάλι (θεική βρισιά btw :lol: ) ;

 

 

Καρπουζοκέφαλος = Σεργουλόπουλος!!! :lol: :lol:

Μα είναι κεφάλι αυτό που έχει;;; :p

Link to comment
Share on other sites

Kαλά τις αδελφές βάλαν στα τηλεπαιχνίδια του Μεγκα =ρ Σεργουλοπουλα με Μαριναρα.. ε ρε γλέντια.. όλα για τα μπάζα! αν και παρακολουθώ αμα τύχει τον Μονομαχο...
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα το "Ποιός θέλει να γίνει εκκατομυριούχος" αλλα θέλω να πώ κάτι για το "Show των εκκατομυρίων".Γενικά σαν παιχνίδι ούτε εμένα μου αρέσει αλλά τα κέρδη απο το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν τα δίνει το Mega αλλά είναι λεφτά δικά μας που έχουμε κερδίσει απο παιχνίδια του οπαπ και δεν τα έχουμε πάρει είτε γιατί θεωρήσαμε αστείο το ποσό είτε γιατί χάσαμε το δελτίο είτε δεν ξέραμε οτι κερδίσαμε!!!!

Δείτε πόσο Μ@λ@κες είμαστε (και εγώ μέσα σε αυτούς)που δεν έχουμε πάρει μικροποσά...και σκεφτείτε πόσα μπορεί να έχουν "φάει" τόσα χρόνια!

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Ο εκατομμυριουχος ειναι το καλυτερο παιχνιδι που εχει περασει απο την τηλεοραση τα τελευταια χρονια. Ο Παπαδοπουλος ειναι υποδειγματικος παρουσιαστης και κανει φοβερες επιλογες στις γραβατες :) Γενικα βλεποντας τηλεπαιχνιδια μαθαίνεις και κατι και ειναι απο τα λιγα πραγματα που βλεπω την ΤV. Βεβαια και εγω τα προτιμω με παρεα :o
Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Μικρουτσικος- Για τα ΜΠΑΖΑ , Φερεντινος - ΩΡΑΙΩΣ
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αααααααα ξέχασα το:

 

"ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΖΑΡΙ" Από τα πρώτα παιχνίδια της ιδιωτικής, με πολλά δώρα και αρκετά προσεγμένο. Γρήγορο, έξυπνο και "πιασιάρικο"!!!

 

Ποιος δεν θυμάται τον Mr.Ζονγκ ? http://www.langkawi.dk/n102.gif

 

Ωραίες εποχές. http://www.langkawi.dk/u155.gif

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

Ποιος δεν θυμάται τον Mr.Ζονγκ ? http://www.langkawi.dk/n102.gif

Έβαλες καθόλου να δεις b όσο είσουν Σαλόνικα? Παίζει σ'ενα νέο αρπακολίστικο 9011 παιχνίδι αγκαζέ με 4-5 γκομενάκια λολ
Link to comment
Share on other sites

"Είσαι ο πιο αδύναμος κρίκος, λυπάμαι πολύ" μου είπε μια βροχερή μέρα η Ελενα Ακρίτα και μ'έστειλε σπιτάκι... Καλό τηλεπαιχνίδι πάντως και καλή εμπειρία!!!
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια, πως υπάρχουν πολλοί που το έχουν κάνει επάγγελμα? Να γυρίζουν δηλαδή από τηλεπαιχνίδι σε τηλεπαιχνίδι... :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...