Όνειρα! Ονειροκρίτες!

Απάντηση

JuNiOr

JuNiOr's Avatar: Samsung GT-I7500
3G Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από Agent M
Μου έχει τύχει μερικές φορές. Εγώ βέβαια δεν χρειάστηκα ουρανοξύστες και τέτοια. Είναι όμως πολύ όμορφο συναίσθημα!
Σου εύχομαι να καταφέρεις να πετάξεις κι εσύ.
μακαρι καλά δεν είναι πάντα ουρανοξύστες είναι και ταράτσες 2όροφου σπιτιού καμία φορα

ioanna_io

ioanna_io's Avatar: ETEN X800
EDGE Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Το βράδυ πριν γίνει το ναυάγιο με το Σάμινα είχα ονειρευτεί ένα νεκροταφείο μέσα στη θάλασσα. Το πρωί έμαθα ότι έγινε ναυάγιο και είχαν πνιγεί πολλοί. Το κακό ήταν ότι σε αυτούς που πνίγηκαν ήταν και η κολλητή μου Και μια ακόμα φίλη μας που ευτυχώς έζησε!
Θέλω διακοπές!

21century

21century's Avatar: Nokia 6233
Banned
Περιοχή: Αθήνα-Νεα Σμυρνη
Πολλοι ανθρωποι εχουν διαισθηση και ξερουμε οτι εχουμε και το τριτο ματι της οξυδερκειας και της διαισθησης. Βεβαια δεν ξερω αν σας εχει τυχει να εχετε συναισθηματα μεσα στο ονειρο σας και να αγγιζεται ανθρωπους οπως στην πραγματικοτητα? Η αν σας εχει τυχει να γνωριζετε οτι ειστε σε ονειρο?

charmed_powers

charmed_powers's Avatar: Sony Ericsson K810i
EDGE Member
Περιοχή: Bon Temps
Παράθεση από 21century
Η αν σας εχει τυχει να γνωριζετε οτι ειστε σε ονειρο?
ε!ναι πιστευω οτι σε πολλους εχει συμβει να συνειδητοποιησουν μεσα στο ονειρο οτι βλεπουν ονειρο...
το εχω παθει και εγω αλλα πολυ λιγες φορες..
THE POWER OF FOUR

Stalitsa

Stalitsa's Avatar: Motorola RAZR V3
Banned
Περιοχή: Πειραιάς
Παράθεση από ioanna_io
Το βράδυ πριν γίνει το ναυάγιο με το Σάμινα είχα ονειρευτεί ένα νεκροταφείο μέσα στη θάλασσα. Το πρωί έμαθα ότι έγινε ναυάγιο και είχαν πνιγεί πολλοί. Το κακό ήταν ότι σε αυτούς που πνίγηκαν ήταν και η κολλητή μου Και μια ακόμα φίλη μας που ευτυχώς έζησε!
Σοβαρολογείς????

kostakiss

kostakiss's Avatar: Apple iPhone 5s
HSUPA Member
εαν βλεπουμε στο ονειρο μας μια κοπελα τι σημαινει??

ειναι αναλογα την περισταση??(δλδ αναλογα τι θα γινετε στο ονειρο?)

ifrit

ifrit's Avatar: Apple iPhone 4
EDGE Member
Οι ονειροκρλιτες δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.
Αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με τα όνειρα, το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να κρατάει ονειρικό ημερολόγιο. Δηλαδή, δίπλα στο κρεββάτι του να έχει ένα τετράδιο και να σημειώνει όταν ξυπνάει το όνειρο που είδε. Υπάρχει πολύ μεγαλύτερη πιθανότητα να καταλήξει κάπου από το να χαζεύει τον ονειροκρίτη.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.

bettytsa

bettytsa's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
3G Member
Περιοχή: athens
paidia kalimera

ego eida ton papou mou eno exei pethanei kai pigame mia volta kai mou eipe kati gia ton sizigo mou kai mera girise sto spiti tis giagias mou i opoia zei akoma. ti lete na simenei afto?

FREAK_OF_NATURE

FREAK_OF_NATURE's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
4G Member
Περιοχή: Among other fairies
an oneireyteis kapoion apo tous progonous sou ,ektos goneon, to oneiro einai kalos oionos gia tis koinonikes kai ais8hmatikes sou sxeseis
h giagia sou pou zei shmainei af8onia sto spiti
o pe8amenos pappous einai proeidopoihsh
ayta leei o oneirokriths...

pantos an 8es thn gnomh mou,pane anapse ena keraki gia ton pappou sou

stalitsa:brhka ti shmeinei mpougatsa->fulaxteite apo antizhlous leei
Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*

bettytsa

bettytsa's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
3G Member
Περιοχή: athens
paidia kalimera

eida simera sto oneiro mou oti imoun me ton antra mou kai koitazomoun sto kathrefti kai vlepo ta dontia mou ta opoia itan kitrina kai prospathisa na ta kathariso kai koitao ta xeria mou kai vlepo na kratao dontia aspra alla den eixan figei apo to stoma mou san na itan kapoioou allou. ti na simenei? na anisixo?

21century

21century's Avatar: Nokia 6233
Banned
Περιοχή: Αθήνα-Νεα Σμυρνη
Στο Χαρδαβελα το Σαββατο ειδα για εικονες που μας αφορουν. Σας εχει τυχει να πατε για πρωτη φορα σε ενα μερος και να το γνωριζετε εκ των προτερων? Αυτο μου εχει τυχει χωρις ποτε μου να εχω ξαναπαει. Λεγεται οτι κλειδι στην υποθεση ειναι τα ονειρα και οι πληροφοριες του εγκεφαλου...

FREAK_OF_NATURE

FREAK_OF_NATURE's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
4G Member
Περιοχή: Among other fairies
Παράθεση από bettytsa
paidia kalimera

eida simera sto oneiro mou oti imoun me ton antra mou kai koitazomoun sto kathrefti kai vlepo ta dontia mou ta opoia itan kitrina kai prospathisa na ta kathariso kai koitao ta xeria mou kai vlepo na kratao dontia aspra alla den eixan figei apo to stoma mou san na itan kapoioou allou. ti na simenei? na anisixo?
an deite oti san bgazoun donti kai ponate 8a ma8ete to 8anato agaphmenou sas prosopou.an deite allon na tou bgazoun donti kai ponaei,to idio isxuei kai gia ekeinon..
an bgazete donti kai de nio8ete pono,8a ma8ete to 8anato an8ropou pou den exei amesh sxesh mazi sas
an omos bgazete h sas peftei donti koufio h xalasmeno ,8 appalageite apo kati pou sas tyranaei kairo..
an ponaei to donti sas 8a sunxistit apo suggenh sas h apo ton erotiko sas ssuntrofo.
an deite kapoion na exei petaxta pros ta ekso dontia,8a niosete megalh luph.an deite pos exete oraia,astraftera dontia na perimenete allgh sth zph sas

ayta leei o oneirokriths oy...na sou po ostoso pos emen aoneira me dontia pote de mou bgainoun...
Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*

ioanna_io

ioanna_io's Avatar: ETEN X800
EDGE Member
Εγώ σήμερα ονειρεύτηκα ότι ήμουν έγκυος και χάιδευα συνέχεια τη κοιλιά μου Άσε που έψαχνα και για μαγιό και δεν μπορούσα να βρω τίποτα
Και μετά ξεκίνησα και έκλαιγα γιατί δεν ήθελα να παντρευτώ επειδή είμαι μικρή
Περίεργα ε? Τι να σημαίνει άραγε?
Θέλω διακοπές!

CarpeNoctum

CarpeNoctum's Avatar: Apple iPhone 4
HSDPA Member
Περιοχή: Βρυξέλλες
Παράθεση από ioanna_io
Εγώ σήμερα ονειρεύτηκα ότι ήμουν έγκυος και χάιδευα συνέχεια τη κοιλιά μου Άσε που έψαχνα και για μαγιό και δεν μπορούσα να βρω τίποτα
Και μετά ξεκίνησα και έκλαιγα γιατί δεν ήθελα να παντρευτώ επειδή είμαι μικρή
Περίεργα ε? Τι να σημαίνει άραγε?
Κάτι θα έφαγες το βράδυ και φούσκωσες μάλλον Οπότε μάλλον σημαίνει ότι πρέπει να τρως πιο ελαφριά!

trifilli

no avatar
GPRS Member
Θυμήθηκα ένα που είχα δει το καλοκαίρι. Παντρευόμουν, λέει, και με πήγαινε ο ξάδερφός μου στην εκκλησία, καβάλα στη...γουρούνα του (το όχημα, όχι το ζώο). Δε χρειάζεται ερμηνεία (και δεν πιστεύω, άλλωστε, σε όσα λένε οι ονειροκρίτες):Κατά βάθος είμαι κορίτσι για σπίτι!
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης