Μετατροπη .pdf σε Κειμενο Word. Πως ;

Απάντηση

mcde

mcde's Avatar: LG E960 Nexus 4
Super Moderator
Περιοχή: 410 Gone
Ναι εγώ το κλείδωσα γιατί εδώ υπάρχουν τουλάχιστον δύο απαντήσεις σχετικές με το θέμα. Ο acrobat reader ή το foxit θα έπρεπε να σε καλύπτει. Δεν μας εξηγείς καλύτερα ποιό πρόβλημα έχεις με τον reader ή τι προσπαθείς να κάνεις και δεν μπορείς, μήπως και μπορέσουμε να βοηθήσουμε;

gkr41

gkr41's Avatar: Apple iPhone 3G
Honored Member
Περιοχή: Southern Sun
Παράθεση από mcde
To Αcrobat δεν μετατρέπει pdf σε doc. Αυτό που κάνει είναι να μετατρέπει οποιοδήποτε έγγραφο σε pdf (μέσω του εκτυπωτή που εγκαθίσταται). Για να μετατρέψεις ένα pdf σε doc, υπάρχουν διάφορες λύσεις όπως το Abbyy PDF Transformer το οποίο αναφέρω μερικά posts πιο πάνω.
O Αcrobat Pro 7 έχει επιλογή στο save as για word document. Μπροστά μου το έχω τώρα ανοιχτό. Το ίδιο ισχύει και για την 6 αν θυμάμαι καλά.
Ποιο παλιές εκδόσεις δεν έχω δοκιμάσει

nikosxeng3

nikosxeng3's Avatar: Nokia Lumia 630
HSUPA Member
Περιοχή: ..Δράμα/^Καβάλα^\Ξάνθη..
Παράθεση από mcde
Ναι εγώ το κλείδωσα γιατί εδώ υπάρχουν τουλάχιστον δύο απαντήσεις σχετικές με το θέμα. Ο acrobat reader ή το foxit θα έπρεπε να σε καλύπτει. Δεν μας εξηγείς καλύτερα ποιό πρόβλημα έχεις με τον reader ή τι προσπαθείς να κάνεις και δεν μπορείς, μήπως και μπορέσουμε να βοηθήσουμε;
πρόβλημα με τις εκτυπώσεις,
λύθηκε τελικά με αυτό: Free PDF Reader - Version 1.2.7 http://www.visagesoft.com/...ader/index.php όλα ΟΚ και πιο γρήγορο..
515 | AC-60E | CS-122 hybrid | D-102 mk3 hybrid | FE130n | Lumia 630 | MC -13S | PC 10.11 | WH-510 Είπαμε: Εδώ είμαστε εμείς, εννοούσαμε: Δεν αλλάξαμε διεύθυνση. Η αγάπη είναι ένα ζωάκι, όπως ένα σκιουράκι που τρέφεται με συναισθήματα, εκτός από βελανίδια.

slide13

slide13's Avatar: Apple iPhone 4
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Υμηττός
Καλημερα παιδακια..
Απορια: Εχω ενα .pdf που θελω να το επεξεργαστω στο word, αλλα αφου κατεβασα 2-3 προγραμματα μετατροπης, μου τα βγαζει κινεζικα.. Κατι με encoding στα ελληνικα δεν παιζει;; Ξερει κανεις πως θα το μεταφερω στο word, αλλα να μου βγει στα ελληνικα;..
Ευχαριστω πολυ..

Tzitzikos the cat.!.

l3ft3r1s

l3ft3r1s's Avatar: HTC One S
3G Member
Περιοχή: Near Death Star
Παράθεση από slide13 >
Καλημερα παιδακια..
Απορια: Εχω ενα .pdf που θελω να το επεξεργαστω στο word, αλλα αφου κατεβασα 2-3 προγραμματα μετατροπης, μου τα βγαζει κινεζικα.. Κατι με encoding στα ελληνικα δεν παιζει;; Ξερει κανεις πως θα το μεταφερω στο word, αλλα να μου βγει στα ελληνικα;..
Ευχαριστω πολυ..
και μενα μου χει τύχει αυτό, και η μόνη λύση που βρήκα είναι τα "διαβάσω" με το ABBYY Finereader.
εναλλακτικά, δοκίμασε πρώτα ενώ έχεις στο word τα "κινέζικα" να τους αλλάξεις το font σε "times new roman greek"...

ProgramA

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη

Μερικές ακόμα εναλλακτικές

Εκτός απο το εξαιρετικό Abbyy PDF transformer που αντιπροσωπεύουμε, είναι και το Nuance (ϊδιο πράγμα). Μια πιο ενδιαφέρουσα εναλλακτική είναι το Word Perfect Office της Corel το οποίο εκτός από φτηνό για Office κάνει και άνοιγμα/αποθήκευση αρχείων pdf και μάλιστα πολύ γρήγορα!

Μάλιστα η Home Edition, με λιγότερο από 90 ευρώ περιλαμβάνει και πλήρες πακέτο Norton Internet Security 2007, Pinnacle Studio και άλλα καλούδια!

perdikos2000

perdikos2000's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
EDGE Member
Περιοχή: παντου & πουθενα
Τα ειδα αυτα και ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα τα pdf εχουν κειμενα και εικονες. Μετατρεποντας το σε word το αναγνωριζει σαν εικονα. εγω θελω αν γινεται να επεξεργαζομαι κειμενο και εικονες(λεζαντες κλπ) πανω στο pdf.
γινεται αυτο?
αν ναι με ποιο προγραμμα?
ευχαριστω.

mcde

mcde's Avatar: LG E960 Nexus 4
Super Moderator
Περιοχή: 410 Gone
Έχε υπόψη σου ότι το PDF είναι ένα είδος τελικού αρχείου. Δηλαδή δεν έιναι πάντα δυνατή η επεξεργασία του. Μερικές φορές μπορείς να πειράξεις το κείμενο και με το Acrobat Standard ή Professional (όχι το reader). Γι'αυτό είναι καλύτερα να προτιμήσεις μια λύση όπως το PDF Transformer.

Alexkass

Alexkass's Avatar: Siemens S25
4G Member
Περιοχή: Nokia.com @ Milano.z
Παράθεση από mcde >
Έχε υπόψη σου ότι το PDF είναι ένα είδος τελικού αρχείου. Δηλαδή δεν έιναι πάντα δυνατή η επεξεργασία του. Μερικές φορές μπορείς να πειράξεις το κείμενο και με το Acrobat Standard ή Professional (όχι το reader). Γι'αυτό είναι καλύτερα να προτιμήσεις μια λύση όπως το PDF Transformer.
αν το κείμενο έχει προστασία (δλδ δεν μπορείς να αντιγράψεις από αυτό κλπ κλπ) δουλεύει ο PDF Transformer?
Alex = the best!
το blog μου
PIN: 20DDA1B0 (Storm)
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης