Jump to content

Πατεράδες Vs Γιοί


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έφηβοι όλου στου κόσμου ενωθείτε!!!

 

Για εμάς τους γιούς είναι λίγο δύσκολο να συνενοηθούμε με τους πατεράδες μας.. είναι αλήθεια; συμβαίνει στους περισσότερους;

 

Το οτι ζήσανε σε άλλη εποχή με άλλεσ αρχές αυτό δεν σημαίνει οτι η εποχή μας συμβαδίζει με τη δική τους, με αποτέλεσμα οι αρχές που προσπαθούν να περάσουν να είναι λίγο απαρχαιομένες..

 

Θα σας περιγράψω με λίγα λόγια το περιστατικό που με έφερε στο αμήν και θα σας πω και μερικά παραδείγματα..

 

Προχτές πριν φύγω ειπα στους γονείς μου οτι ή θα αργήσω ή οτι θα κοιμηθώ στο αμόρε. Τελικά αποφάσισα να κοιμηθώ στο αμόρε.το πρωι ανοίγω το κινητό και παίρνουν τηλέφωνο κατα τις 12. Αφού πήγα σπίτι μου με πιάνει ο πατέρας μου για συζήτηση. "Εμένα δεν μου αρεσουν αυτά τα πράγματα γιατί είναι ανήθικα, και αν είχα εγώ κόρη δεν θα ήθελα να μου τα κάνει αυτά..".. "Δηλαδή ρε πατέρα, ήθελες να γυρίσω να πω στην Β. οτι ξέρεις κάτι, απόψε δεν θα κοιμηθώ στο σπίτι σου γιατί είναι ανήθικο και.. πωπω άργησα, πήγε 4 το πρωι και θα με περιμένει ο πατέρας μου στο σπίτι επειδή ανησυχει.."

 

Ρε παιδιά, ήμαρτον!! Δηλαδή, ας συνέλθουν λίγο!!

 

Πόσοι απο τα παιδιά που πέρασαν φέτος, πήγαιναν καθε μέρα πριν τις 1 στα σπίτια τους το καλοκαίρι; Εγώ τουλάχιστον ποτέ! Τα σαβ/κα δούλευα και καθημειρνές έκανα βόλτες, κλάμπ και τέτοια, σύν του οτι ειχαμε αμαξι και κάναμε βόλτες μέχρι το πρωι. Ο πατέρας μου αυτό το κατέκρινε όχι τόσο επειδή δεν μου είπε ευθέως οτι ανησυχώ γιατί μου έρχεσαι το πρωι αλλά μου ειπε οτι ειναι ανθιυγειινό γιατί αλλάζω το "ρολόι" του σώματος και οτι στο κάτω κάτω η ημέρα είναι για να είσαι ξύπνιος και να ζείς τη ζωή σου και οτι το βράδυ είναι για να ξεκουράζεσαι...........

 

Το ξέρω οτι κάποια στιγμή αυτά τα στραβά θα τα βλεπω όπως ο πατέρας μου, αλλά μέχρι τότε ο προσπαθεί ντε και καλά να μου τα επιβάλλει. Τώρα τελευταία έχω αρχίσει να τον "συνδέω" κανονικότατα..

 

Μήπως έχετε κάτι να προτείνετε για να τον βοηθήσω; Κανένα βιβλίο;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 73
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον MiKe-Dee

 

Έφηβοι όλου στου κόσμου ενωθείτε!!!

 

Για εμάς τους γιούς είναι λίγο δύσκολο να συνενοηθούμε με τους πατεράδες μας.. είναι αλήθεια; συμβαίνει στους περισσότερους;

 

Το οτι ζήσανε σε άλλη εποχή με άλλεσ αρχές αυτό δεν σημαίνει οτι η εποχή μας συμβαδίζει με τη δική τους, με αποτέλεσμα οι αρχές που προσπαθούν να περάσουν να είναι λίγο απαρχαιομένες..

 

Θα σας περιγράψω με λίγα λόγια το περιστατικό που με έφερε στο αμήν και θα σας πω και μερικά παραδείγματα..

 

Προχτές πριν φύγω ειπα στους γονείς μου οτι ή θα αργήσω ή οτι θα κοιμηθώ στο αμόρε. Τελικά αποφάσισα να κοιμηθώ στο αμόρε.το πρωι ανοίγω το κινητό και παίρνουν τηλέφωνο κατα τις 12. Αφού πήγα σπίτι μου με πιάνει ο πατέρας μου για συζήτηση. "Εμένα δεν μου αρεσουν αυτά τα πράγματα γιατί είναι ανήθικα, και αν είχα εγώ κόρη δεν θα ήθελα να μου τα κάνει αυτά..".. "Δηλαδή ρε πατέρα, ήθελες να γυρίσω να πω στην Β. οτι ξέρεις κάτι, απόψε δεν θα κοιμηθώ στο σπίτι σου γιατί είναι ανήθικο και.. πωπω άργησα, πήγε 4 το πρωι και θα με περιμένει ο πατέρας μου στο σπίτι επειδή ανησυχει.."

 

Ρε παιδιά, ήμαρτον!! Δηλαδή, ας συνέλθουν λίγο!!

 

Πόσοι απο τα παιδιά που πέρασαν φέτος, πήγαιναν καθε μέρα πριν τις 1 στα σπίτια τους το καλοκαίρι; Εγώ τουλάχιστον ποτέ! Τα σαβ/κα δούλευα και καθημειρνές έκανα βόλτες, κλάμπ και τέτοια, σύν του οτι ειχαμε αμαξι και κάναμε βόλτες μέχρι το πρωι. Ο πατέρας μου αυτό το κατέκρινε όχι τόσο επειδή δεν μου είπε ευθέως οτι ανησυχώ γιατί μου έρχεσαι το πρωι αλλά μου ειπε οτι ειναι ανθιυγειινό γιατί αλλάζω το "ρολόι" του σώματος και οτι στο κάτω κάτω η ημέρα είναι για να είσαι ξύπνιος και να ζείς τη ζωή σου και οτι το βράδυ είναι για να ξεκουράζεσαι...........

 

Το ξέρω οτι κάποια στιγμή αυτά τα στραβά θα τα βλεπω όπως ο πατέρας μου, αλλά μέχρι τότε ο προσπαθεί ντε και καλά να μου τα επιβάλλει. Τώρα τελευταία έχω αρχίσει να τον "συνδέω" κανονικότατα..

 

Μήπως έχετε κάτι να προτείνετε για να τον βοηθήσω; Κανένα βιβλίο;

 

 

αγαπητε φιλε , και εγω στην ηλικια σου ειχα παρομοια περιστατικα και ειπα στον εαυτο μου " αμα κανω παιδια θα τους αφηνω να κανουν οτι θελουνε" να που ομως μετα απο μερικα χρονια απεκτησα και εγω παιδια και λεω τωρα με αυτα που βλεπω και ακουω καθεημερινα " που πας ρε φιλε , ενα σκ@το εισαι και μου θες γκομενα και κινητο και παπι και αμαξι και εκτο ευρω για να πας για "ΚΑΦΕ" " , πιστευω οτι μια ημερα θα καταλαβεις οτι δεν χρειαζεται βιβλιο για τον πατερα σου ( που προφανως κανει τον αγωνα της ζωης του για να μπορεσες να περασεις φετος , και για να περασεις καλα στα φοιτητικα σου χρονια - που στο ευχομαι ειλικρηνα ) αλλα μαλλον εσυ ο χρειαζεσαι το βιβλιο για να καταλαβεις οτι η ζωη ειναι ενα απεραντο συμπαν που ΔΕΝ ειναι μονο τα αμορε , παρτυ , ξενυχτια κτλ

 

Υ.Γ. Σας παρακαλω μην θεωρειστε το ποστ μου προσωπικη επιθεση στον φιλο , πιστευω οτι ΟΛΛΟΙ οι νεοι του σημερα λειτουργουν και σκεφτονται κατα τις ιδιες γραμμες

 

 

Αυτα

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

File mou,

 

Mhn to koitas pote san Paterades Vs Pedia!

Sxetika mikros eimai kai egw (27) kai den eimai mpampas alla merikes fores prepei na tous katalavenoume, na prospathoume na tous katalavenoume kai an den mporoume na prospioumaste oti tous katalavenoume! :wacko:

 

Na ksereis kai na skeftese panta oti... oti lene sigoura einai gia to kalo mas! Kanenas gonios den thelei to kako tou pediou tou :)

 

Filika

 

Giwrgos

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Hunter, λέξη προς λέξη. :) Δεν έχω να προσθέσω κάτι δικό μου. Μ'εχει καλύψει απόλυτα. Και έχουν μεγάλη σημασία αυτά που σου γραψε.

 

ΟΜΩΣ, θα σου κάνω paste, ένα κείμενο που είχε πέσει παλαιότερα στα χέρια μου. Διάβασε. Τα γράφει με χιούμορ.......το πραγματικό όμως νόημα, κρύβεται κάπου μέσα εκεί στο "χιούμορ" ;)

 

Οι έφηβοι... οι γλυκύτατοί μας έφηβοι, που τόσο μας προβληματίζουν και τόσο τους αγαπούμε...

 

-AΓΑΠΟΥΝ...

 

τους φίλους τους

να κοιμούνται μετά το μεσημέρι

να φαίνονται όπως οι υπόλοιποι

να κάνουν διάφορες δοκιμές, όταν λείπουν οι γονείς τους

ν’ ακούν δυνατή μουσική

να κάνουν ατελείωτα ντους

να ψωνίζουν με τους φίλους τους

να έχουν όμορφα μαλλιά

να μιλούν πολύ δυνατά

 

 

-ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ...

 

χαρτζιλίκι

τους φίλους τους

το τηλέφωνο

την τηλεόραση, τον υπολογιστή, τον κινηματογράφο

εκείνο... το γούρικο τζην τους

εκείνο... το μαλακό πουκάμισο

την αγάπη τους

 

 

-ΕΙΝΑΙ...

 

αναιδείς, αλαζόνες και βροντόφωνοι στις παρέες τους

ευπρόσβλητοι, ανασφαλείς και ευαίσθητοι με τους εαυτούς τους

ζηλιάρηδες μεταξύ τους

πρόθυμοι να κάνουν τα πάντα για έναν φίλο

βάναυσα φιλαλήθεις

 

 

-ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ...

 

την ταυτότητά τους

την σωστή ημερομηνία

το νόημα της ζωής

κάποιο cd, που άφησαν κάπου

 

 

Φιλικά :)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Ολα ωραία και καλά. Σίγουρα το παιδί τουλάχιστον στις πιο νεαρές ηλικίες 14-18 θέλει να ανεξαρτοποιηθεί και να "κάνει το δικό του".

 

Ομως μια συμβουλή φίλοι συν-φορουμίτες στην ηλικιακή ζώνη του Mike-Dee.

 

Θυμηθείτε ότι αυτός ο κωλόγερος που σας ζαλίγει τα @@ , δάκρυσε όταν γεννηθήκατε και έκανε σαν μικρό παιδί όταν του είπε η μητέρα σας , "Είμαι έγκυος".

 

Να ξέρετε επίσης ότι καμμιά φορά αντιμετωπίσετε τον πατέρα σας στα ίσια (και όχι στο στυλ , "Ελα μωρέ τι να ξέρει αυτός. Την εποχή του ήταν με τις φουστανέλες ακόμα") και καθήσετε να κάνετε διάλογο υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να δείτε δραματικές αλλαγές.

 

Στο φινάλε οι γονείς (και οι δύο) στο 99,99% των περιπτώσεων μόνο το κακό σας δεν θέλουν. Ισως και αυτοί πολλές φορές να υπερβάλλουν και να είναι υπερ-προστατευτικοί όμως δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα για έναν γονιό από το να παθαίνει κάτι το παιδί του. Είναι στο dna όλων μας η προστασία των παιδιών μας.

 

Και κάτι τελευταίο. Προσπαθείστε να έχετε καλές σχέσεις με τους γονείς σας για να μην σας βασανίζουν τύψεις ή απωθημένα σε όλη σας τη ζωή. Ξαφνικά μια μέρα δεν θα είναι πια εκεί και πιστέψτε με δεν είναι ότι καλύτερο να μείνετε με την πίκρα του "Δεν πρόλαβα". "Δεν πρόλαβα να τα βρω μαζί τους" ή "Δεν πρόλαβα να μιλήσω όσο θα ήθελα. Τώρα που μεγάλωσα και ωρίμασα λίγο και θα μπορούσα να κάνω τις σοβαρές συζητήσεις που θα ήθελα, τώρα δεν είναι εδώ."

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω και εγώ μία παράγραφο από ένα περιοδικό που εδώ και χρόνια έχω στο πορτοφόλι μου. Ζητώ συγνώμη που δε γνωρίζω αυτόν που το έγραψε για να δώσω τα credits.

"Έχοντας περάσει όλη μου τη νιότη προσπαθώντας να διαμορφώσω την δική μου προσωπικότητα, βρίσκω ότι όλο και περισσότερο μοιάζω στον ίδιο γονιό, εναντίον του οποίου προσπαθούσα τόσο σκληρά να επαναστατήσω' έχω την κοινωνική του άνεση και την ίδια αίσθηση του χιούμορ - και τώρα που έχω μπει στα σαράντα έχω και την αρχή της φαλάκρας του και την ίδια με εκείνον κοιλίτσα.

 

Και πράγματι, καθώς μεγαλώνω, νιώθω πως, αντί να πρσθέτω στρώσεις, αφαιρώ "πουκάμισα", όπως το φίδι. Και καθώς γίνομαι όλο και πιο πολύ σαν τους γονείς μου, γίνομαι περισσότερο ο εαυτός μου.

 

Ξαφνιάζομαι, αλλά και αγαλλιάζω που νιώθω τόσο άνετα' δε πρόκειται για μια φυλακή, αλλά για ένα νοστό"

 

Όχι δεν έχω πατήσει τα 40 (ούτε καν τα 30!), αλλά μπορώ να καταλάβω.

 

Όπως και να το κάνουμε οι γονείς μας νιώθουνε μια ευθύνη απέναντι μας και αυτό τους κάνει ίσως πολλές φορές καταπιεστικούς. Η κάθε πλευρά έχει και τους δικούς της προβληματισμούς.

 

Βλέπω την αδερφή μου τώρα που είναι 12 και τον ξάδερφό μου που είναι στα 15 και τις περισσότερες ώρες της ημέρας κάτι τους φταίει. Για κάτι θα είναι στραβωμένοι και αναρωτιέμαι.Ήμουνα και εγώ έτσι? Γιατί?

 

Σαν έφηβοι (η και λίγο ακόμα μεγαλύτεροι) μας απασχολούν άλλα πράγματα. Κάνουμε τις επαναστάσεις μας και τις προσωπικές μας εκρήξεις. Αμφισβητούμε τους πάντες και τα πάντα.

 

Οι γονείς μας (ας μη το συγκεκριμενοποιήσουμε στους πατεράδες μας) έχουν κάνει αυτές τους τις επαναστάσεις και έχουν φτάσει σε ένα άλλο σημείο που πλέον έχουν καταλάβει πως υπάρχουν άλλα πράγματα πιο σημαντικά με το να ασχοληθούν, ή και ακόμα δεν έχουνε το χρόνο να τα σκεφτούν!

 

Και εμείς κάποια στιγμή θα φτάσουμε στη θέση τους και τα ίδια θα κάνουμε. Είναι αναπόφεκτο.

 

Όλα κάνουν τον κύκλο τους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

Που εισαι πατέρα; Και αs μου φωνάζειs. :(

 

 

Κάπως έτσι φορτισμένο είναι και το δικό μου ποστ αν το διαβάσεις. :-/

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vampyre

 

Κάπως έτσι φορτισμένο είναι και το δικό μου ποστ αν το διαβάσεις. :-/

 

Σταμάτα βαμπίρ γιατι θα στενοχωρηθώ πρωί πρωί. Δυστηχώs όταν χάσουμε κάτι το εκτιμάμε. :!:

(το διάβασα μόλιs τώρα) :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vampyre

 

Και κάτι τελευταίο. Προσπαθείστε να έχετε καλές σχέσεις με τους γονείς σας για να μην σας βασανίζουν τύψεις ή απωθημένα σε όλη σας τη ζωή. Ξαφνικά μια μέρα δεν θα είναι πια εκεί και πιστέψτε με δεν είναι ότι καλύτερο να μείνετε με την πίκρα του "Δεν πρόλαβα". "Δεν πρόλαβα να τα βρω μαζί τους" ή "Δεν πρόλαβα να μιλήσω όσο θα ήθελα. Τώρα που μεγάλωσα και ωρίμασα λίγο και θα μπορούσα να κάνω τις σοβαρές συζητήσεις που θα ήθελα, τώρα δεν είναι εδώ."

 

 

πιο καλά δεν θα μπορούσες να τα πεις, αλλά αυτό το τελευταίο μου μαύρισε την ψυχή φίλε :worry: :( :'(

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

vasika oloi dikio exete...

eimai 27 kai vlepo kai tis dio plevres pleon apo "konta"...

apla... oi mikroteroi skeftontai alios... kai oi megaliteroi niothoun oti oi mikroteroi prepei na skeftontai opos oi megaliteroi...

afto de ginete pote... opote panta "provlimatakia" tha iparxoun...

ta perissotera psegadia linontai me sizitisi kai alilokatanoisi... i kataxrisi kai apo tis dio meries einai mi apodekti.

Link to comment
Share on other sites

eNeRgY, αυτά ειναι εμπειρικά πράγματα. Τώρα περνώνταs στο σημείο που καθόταν ο πατέραs μου, υπάρχει μια φωτογραφία του. Παιρνώνταs την φιλώ συνέχεια. Πριν έμπαινα σπίτι και τον προσπαιρνούσα βιαστικά για να πάω στο δωμάτιο μου. Τώρα λέω γιατι πριν ήμουν "έτσι";.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανατρίχιασα, χωρίς υπερβολές! :(
Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κάποια απο τα λεγόμενα σας με άγγιξαν. Ίσως καταλάβω πόσο τον αγαπώ όταν φύγω για να παώ στο Τ.Ε.Ι. έως τότε όμως, νιώθω οτι είναι αμοιβαίο να επαναστατώ εναντίον του..

 

Η μανάδες μας γιατί μας καταλαβαίνουν περισσότερο;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MiKe-Dee

 

Πραγματικά κάποια απο τα λεγόμενα σας με άγγιξαν. Ίσως καταλάβω πόσο τον αγαπώ όταν φύγω για να παώ στο Τ.Ε.Ι. έως τότε όμως, νιώθω οτι είναι αμοιβαίο να επαναστατώ εναντίον του..

 

Η μανάδες μας γιατί μας καταλαβαίνουν περισσότερο;

 

 

oups?? :confused:

 

re file se mena giati simvenei to antitheto?? :worry:

 

me ton father eimaste meli-gala alla me tin mother den vgazo akri :wacko: kai na fantasteis eimai foititis pou meno mazi me goneis kai metakinoume me autokinito oli mera :!:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον papathvas

 

re file se mena giati simvenei to antitheto?? :worry:

 

Δεν νομίζετε, ότι είναι θέμα "χημείας" ακόμα και οι σχέσεις γονέων-παιδιών? :o

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με αρκετούς φίλους μου, πρώτη φορά ακούω οτι οι γίοι τα πάνε καλά με τους πατεράδες.. εγώ τουλάχιστον οτι θέλω να κάνω και να πω πάω πρώτα στη μάνα μου ;)
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάθε άνθρωποs έχει τον χαρακτήρα του. Δεν σημαίνει πωs εαν κάποιοs απο τουs γονείs μαs δεν μαs κάνει τα χατήρια, δεν μαs αγαπάει. Κάντε τιs επαναστάσειs σαs, διοτι η εφηβεία χρειάζεται αγώνα για ελευθερίεs. Οχι όμωs σε λάθοs δρόμουs. Oχι σε μιμιτισμό τύπου τσιγάρο η και χειρωτερων. Οποιοs έχει δυνατό χαρακτήρα, θα τον παραδεχτούν και οι φίλοι που προσπαθουν να σαs πείσουν για τέτοιου είδουs συνήθειεs. Θα καταλάβουν πωs έχετε βούληση και θα σαs σέβωνται για την σταθερότητα σαs. Για να επανέλθουμε στo θέμα γονείs, πιστεύω πωs μαs αγαπάνε πολύ και το μόνο πρόβλημα ειναι ο τρόποs έκφρασηs αυτήs τηs αγάπηs. ΦΙΛΙΚΟΤΗΤΑ ειναι το καλύτερο όπλο προσέγγυσηs μαζί τουs.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Δεν νομίζετε, ότι είναι θέμα "χημείας" ακόμα και οι σχέσεις γονέων-παιδιών? :o

 

 

 

Αυτό πιστεύω και γω :o

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Χασμα γενεών.. αυτό τα εξηγεί όλα πιστεύω.. Αλλα αν έχεις μια καλή σχέση με τους γονείς σου απο την αρχή..τότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις πολλά προβλήματα..
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον `trapped

 

Χασμα γενεών.. αυτό τα εξηγεί όλα πιστεύω..

efivia :devil: :shifty: :innocent:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Pantos an kapote h korh moy tolmhseina ferei to gkomeno spiti gia na koimhthoyn parea... tha me diabasete stis efhmerides....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

βασικα το προβλημα ειναι η διαφορα ηλικιας ,το χασμα γενεων που πε και ο `trapped αλλα και το οτι αυτοι εζησαν σε πολυ διαφορετικες καταστασεις απ'οτι εμεις σημερα.... :blink:

αυτοι δεν ειχαν κινητα στον καιρο τους και ετσι δεν θελουν, ή μαλον νομιζουν, πως ουτε εμεις τα θελουμε "ποιος εισαι δηλαδη και θα παρεις κινητο, κανενας γιος του "κοτσαπα"? ετσι μου λεγαν εμενα πριν να αγορασω, αφου τοτε δεν μπορουσα να παρω μονος μου και επρεπε να μου παρουν αυτοι, μεχρι που δουλεψα και το αγωρασα μονος μου....

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...