Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote

Απάντηση

mol

mol's Avatar: ZTE V967
4G Member
Περιοχή: ......
με κάλεσαν πριν λίγο από 2310598800. το ψαξα και είναι τηλέφωνο της κοσμοτέ.
δε πρόλαβα να το σηκώσω. ξέρει κανείς τί μπορεί να με ήθελαν; πήραν και κάποιον άλλον;
never turn back
Οδηγος rooting για HTC Desire Z- thanks to nikosk31
ΖΤΕ v967s: ROM Max Flavour v5, Clockworkmod Recovery v. 6.0.4.0
www.littlestories.gr

cloudboy

no avatar
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
Μπορώ απο προγραμμα της wind να κανω μεταφορά σε what`s up;

seranata

seranata's Avatar: Sony Ericsson C510
3G Member
Περιοχή: Άρτα
Ναι, μπορείς.

cloudboy

no avatar
Mobile Member
Παράθεση από seranata >
Ναι, μπορείς.
ευχαριστω, και...ειναι μεγαλη η χρεωση όταν παίρνω τριτους?(1- ωρα το μηνα)

mythos_bt

mythos_bt's Avatar: Motorola Moto X
EDGE Member
Περιοχή: Ελλάδα
Παράθεση από cloudboy >
ευχαριστω, και...ειναι μεγαλη η χρεωση όταν παίρνω τριτους?(1- ωρα το μηνα)
Αν υπολογίσουμε και τον φόρο καρτοκινητής, 1 ώρα το μήνα στοιχίζει 25,2€.

fragment

fragment's Avatar: Apple iPhone 5
Mobile Member
καλησπέρα παιδιά, προσφατα η cosmote μου φαγε 1 ευρω χωρις να με ρωτησει. το θεμα δεν ειναι το ευρω, το προβλημα ειναι οτι μας δουλευει. συγκεκριμενα τον ιουνιο εβαλα την υπηρεσια με 3 ευρω για ενα μηνα ιντερνετ 60μβ. υστερα τον ιουλη εβαλα αυτη με τα 120 με 3 ευρω προσφορα. κ ακουστε τι εγινε. προχθες αφου εληξε δηλαδη αυτη η υπηρεσια μου ηρθε ξεμπαρκο μηνυμα απο το watchup και μου λεει σας πιστωσαμε 1 ευρω για την υπηρεσια ιντερνετ για μια μερα ελευθερο ιντερνετ, λες και τους το ζητησε κανεις. οτι εκανα το εκανα το καλοκαιρι για να εχω ιντερνετ παντου, δε ξαναζητησα τπτ μετα. προσοχη παιδια εκτως αυτου οποιοσ παλαιοτερα την ειχε ενεργοποιηση εστω και μια φορα στη συνεχεια περα απο αυτο που εκανε σε μενα οταν μπαινεται χωρις ασυρματο ιντερνετ στο κινητο ακι ενεργοποιητε το 3g σας χρεωνει τα μβ απο την καρτα σας. απενεργοποιηστε το data 3g/edge ολοι μετα απο την ληξη της υπηρεσιας!

alany

alany's Avatar: Samsung GT-I9250 Galaxy Nexus
3G Member
Η προσφορά του whats up για το call them all 600 και τα 300 δωρεάν sms προς whats up πήρε παράταση μέχρι 17/10/2011 http://goo.gl/7wMRv

seranata

3G Member
Παράθεση από fragment >
καλησπέρα παιδιά, προσφατα η cosmote μου φαγε 1 ευρω χωρις να με ρωτησει. το θεμα δεν ειναι το ευρω, το προβλημα ειναι οτι μας δουλευει. συγκεκριμενα τον ιουνιο εβαλα την υπηρεσια με 3 ευρω για ενα μηνα ιντερνετ 60μβ. υστερα τον ιουλη εβαλα αυτη με τα 120 με 3 ευρω προσφορα. κ ακουστε τι εγινε. προχθες αφου εληξε δηλαδη αυτη η υπηρεσια μου ηρθε ξεμπαρκο μηνυμα απο το watchup και μου λεει σας πιστωσαμε 1 ευρω για την υπηρεσια ιντερνετ για μια μερα ελευθερο ιντερνετ, λες και τους το ζητησε κανεις. οτι εκανα το εκανα το καλοκαιρι για να εχω ιντερνετ παντου, δε ξαναζητησα τπτ μετα. προσοχη παιδια εκτως αυτου οποιοσ παλαιοτερα την ειχε ενεργοποιηση εστω και μια φορα στη συνεχεια περα απο αυτο που εκανε σε μενα οταν μπαινεται χωρις ασυρματο ιντερνετ στο κινητο ακι ενεργοποιητε το 3g σας χρεωνει τα μβ απο την καρτα σας. απενεργοποιηστε το data 3g/edge ολοι μετα απο την ληξη της υπηρεσιας!
Σύμφωνα με αυτά που γράφεις δε σου "έφαγε" τίποτα η cosmote. Εσύ χρεώθηκες.

sv2evs

sv2evs's Avatar: Samsung GT-B5510 Galaxy Y Pro
Moderator
Περιοχή: Evosmos
Παράθεση από alany >
Η προσφορά του whats up για το call them all 600 και τα 300 δωρεάν sms προς whats up πήρε παράταση μέχρι 17/10/2011 http://goo.gl/7wMRv
Βρε κάτι μου λέει ότι θα πηγαίνει ανα μήνα πάλι...

cpt

cpt's Avatar: Nokia 6270
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από fragment >
Στα περι ιντερνετ σου λεει οτι αυταματα σου ενεργοποιει το συγκεκριμενο 1ευρω/μερα αν δε εχεις καποιο αλλο πακετο ιντερνετ εκτος αν απενεργοποιησεις την αυτοματη ενεργοποιηση. Τωρα γιατι το ενεργοποιει αυτοματα μαλλον για να σου φαει το ευρω αν και δε στο τρωει με την εννοια της κλεψιας.
Τελευταία τροποποίηση από cpt: 16 Σεπ. 2011, 14:23.

seranata

3G Member
Όταν τελειώνει πακέτο sms που έχουμε ενεργοποιήσει, έρχεται ενημερωτικό μήνυμα;

psyched

psyched's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
GSM Phase 2 Member
Παράθεση από mythos_bt >
Αν υπολογίσουμε και τον φόρο καρτοκινητής, 1 ώρα το μήνα στοιχίζει 25,2€.
Μολις με πηραν απο την εταιρεια σταθερης τηλεφωνιας που εχω σπιτι, αν θελω να παρω ενα πακετο 60 λεπτα το μηνα προς κινητα με 7 ευρω.
Συγκρινετε και βγαλτε συμπερασματα...

fragment

fragment's Avatar: Apple iPhone 5
Mobile Member
Παράθεση από cpt >
Στα περι ιντερνετ σου λεει οτι αυταματα σου ενεργοποιει το συγκεκριμενο 1ευρω/μερα αν δε εχεις καποιο αλλο πακετο ιντερνετ εκτος αν απενεργοποιησεις την αυτοματη ενεργοποιηση. Τωρα γιατι το ενεργοποιει αυτοματα μαλλον για να σου φαει το ευρω αν και δε στο τρωει με την εννοια της κλεψιας.
Παράθεση από seranata >
Σύμφωνα με αυτά που γράφεις δε σου "έφαγε" τίποτα η cosmote. Εσύ χρεώθηκες.
Παράθεση από psyched >
Μολις με πηραν απο την εταιρεια σταθερης τηλεφωνιας που εχω σπιτι, αν θελω να παρω ενα πακετο 60 λεπτα το μηνα προς κινητα με 7 ευρω.
Συγκρινετε και βγαλτε συμπερασματα...
η παρεξηγηση εγινε, η δε ξερετε να διαβαζετε ... τιποτα δεν εκανα εγω μου ηρθε ξαφνικα αυτο το μηνυμα χωρις να τους ζητησω τπτ. το πακετο δεν ανανεωνεται αυτοματα και δεν εχουν κανενα δικαιωμα να σου τρωνε λευτα για υπηρεσιες που δε δε ζητησες ... ευχαριστώ

psyched

psyched's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
GSM Phase 2 Member
@fragment
Το δικο μου ποστ δεν εχει σχεση με το δικο σου...
Παντως μην το αφηνεις, παρε τους τηλεφωνο να στο πιστωσουν, αυτοματες ενεργοποιησεις υπηρεσιων ειναι προφανεστατα ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ.
Τελευταία τροποποίηση από psyched: 16 Σεπ. 2011, 20:45.

Picard

no avatar
EDGE Member
ο δωρεαν χρονος ομιλιας προς Whats Up με καθε ανανεωση καρτων ομιλιας εχει καταργηθει???? δεν αναφερει τιποτα μεσα στη σελιδα τους....

Ειναι λιγο ψηλομπαχαλο η σελιδα τους ετσι οπως λειτουργει η cosmote δε βγαζεις ακρη,δυσκολευεται ο αναγνωστης να βρει αυτο που θελει,οργανωση μηδεν,παρτε παραδειγμα λιγο vodafone.....ελεος δηλαδη
Τελευταία τροποποίηση από Picard: 17 Σεπ. 2011, 01:47.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης