Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote

Απάντηση

UniqueGR

UniqueGR's Avatar: HTC Touch HD
EDGE Member
Περιοχή: Άγνωστη
Είναι για όλα τα sites.

jog

jog's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo V
HSUPA Member
Πάλι σέρνεται η υπηρεσία ανανέωσης.

Ελπίζω να φροντίσει η Κοσμοτέ να περαστεί η κάρτα πριν το νέο έτος να μπορέσουμε να πάρουμε κανα τηλέφωνο.

Ντροπή.

aGka8l

aGka8l's Avatar: Jiayu G3s
HSCSD Member
Περιοχή: Χανιά/Mεσολόγγι
Παράθεση από jog >
Πάλι σέρνεται η υπηρεσία ανανέωσης.

Ελπίζω να φροντίσει η Κοσμοτέ να περαστεί η κάρτα πριν το νέο έτος να μπορέσουμε να πάρουμε κανα τηλέφωνο.

Ντροπή.
ασε ταπα τα ιδια και σε εμενα προσπαθω εδω και 20 λεπτα να περάσω μια καρτα

snik

snik's Avatar: Xiaomi Mi2S
3G Member
Περιοχή: Αθήνα
Παιδια μολις ηρθα απο wind με φορητοτητα και θελω να ρωτησω μερικα πραγματα.
Σε cosmoκαρτα ποιο ειναι το τηλεφωνο για να μαθω το υπολοιπο μου και ποιο για ανανεωση;
Επισης απο cosmoκαρτα σε what's up μου ειπαν οτι πρεπει να στειλω ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετα W στο 1314, το προβλημα ειναι οτι στελνω αλλα δεν λαμβανω απαντηση.

stefidis

stefidis's Avatar: LG P880 Optimus 4X HD
3G Member
Περιοχή: Thessaloniki - Litohoro - Kassandra, GR
Παράθεση από snik >
Παιδια μολις ηρθα απο wind με φορητοτητα και θελω να ρωτησω μερικα πραγματα.
Σε cosmoκαρτα ποιο ειναι το τηλεφωνο για να μαθω το υπολοιπο μου και ποιο για ανανεωση;
Επισης απο cosmoκαρτα σε what's up μου ειπαν οτι πρεπει να στειλω ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετα W στο 1314, το προβλημα ειναι οτι στελνω αλλα δεν λαμβανω απαντηση.
Ενημέρωση υπολοίπου και ανανέωση στο 1314.

Για αλλαγή πακέτου, έχω την εντύπωση ότι πρέπει να είναι μικρό το w κι όχι κεφαλαίο (W). Γιατί δεν ήρθες κατευθείαν στο What's Up και κάνεις αλλαγή πακέτου εκ των υστέρων αν επιτρέπεται;
Make music, not war...
http://www.myspace.com/boycotter

snik

3G Member
Στο 1314 καλουσα αλλα μου εχει ενα ηχογραφημενο μυνημα (στον κοσμο του what's up μπλα μπλα μπλα) και μετα μου το κλεινει αμεσως. Οσο για την αλλαγη πακετου εγω τους ειπα οτι θελω what's up, τωρα γιατι το εκαναν ετσι δεν εχω ιδεα... μπορει να πρεπει να γινει κοσμοκαρτα πρωτα και να πρεπει να κανω εγω την μετατροπη.
Βασικα απο οσο καταλαβα μπορει να μην εχει ολοκληρωθει η μεταφορα της γραμης και μου εχει ακομα προβληματα γιατι δεν εχει πανω απο 1 ωρα που μου ενεργοποιηθηκε η cosmote.

aGka8l

HSCSD Member
Παράθεση από stefidis >
Ενημέρωση υπολοίπου και ανανέωση στο 1314.

Για αλλαγή πακέτου, έχω την εντύπωση ότι πρέπει να είναι μικρό το w κι όχι κεφαλαίο (W). Γιατί δεν ήρθες κατευθείαν στο What's Up και κάνεις αλλαγή πακέτου εκ των υστέρων αν επιτρέπεται;
δεν μπορεις να κανεις φορητότητα σε whats up παρα μόνο σε κοσμοκάρτα.Μετα κάνεις αλαγή πακέτου σε whats up δωρεάν

johnthegreek

johnthegreek's Avatar: Samsung SGH-U600
Banned
Παράθεση από snik >
Στο 1314 καλουσα αλλα μου εχει ενα ηχογραφημενο μυνημα (στον κοσμο του what's up μπλα μπλα μπλα) και μετα μου το κλεινει αμεσως. Οσο για την αλλαγη πακετου εγω τους ειπα οτι θελω what's up, τωρα γιατι το εκαναν ετσι δεν εχω ιδεα... μπορει να πρεπει να γινει κοσμοκαρτα πρωτα και να πρεπει να κανω εγω την μετατροπη.
Βασικα απο οσο καταλαβα μπορει να μην εχει ολοκληρωθει η μεταφορα της γραμης και μου εχει ακομα προβληματα γιατι δεν εχει πανω απο 1 ωρα που μου ενεργοποιηθηκε η cosmote.
Για να ακούς κατ'ευθείαν τις επιλογές του 1314 (Υπόλοιπο, λήξη υπολοίπου και ανανέωση χρόνου ομιλίας) θα καλείς το 6971314. Από τη στιγμή που στην οθόνη του κινητού σου εμφανίζει "GR Cosmote" η γραμμή σου είναι μια χαρά. Η Cosmote έχει προβλήματα και όχι η γραμμή σου.

aGka8l

HSCSD Member
εδω και 2 ωρες προσπαθώ να περάσω μια κάρτα και τζίφος!Τι να κάνω?παιρνω στην εξυπηρέτησηη περιμένω να συνδεθώ και μετα πεφτει η γραμμή

eatmydust

no avatar
HSDPA Member
σε ποιο σημειο της διαδικασιας κολλαει; μολις πηρα 2 φορες στο 1314 και λειτουργησε μια χαρα! ακομα κι οταν πατησα το 3 για ανανεωση -δεν την εκανα- ακουστηκε απευθειας η φωνη της κοπελας να λεει "παρακαλουμε πληκτρολογηστε τον αριθμο που βρισκεται στην καρτα ανανεωσης χρονου"

Siemens C10 | Nokia 3210 | Sony Ericsson T68i | Nokia 6600 Original Black | Nokia N70 Music Edition | Nokia 6300 Original White | Apple iPhone 3GS White | Nokia 6700 Slide Petrol Blue | Apple iPhone 4S

aGka8l

HSCSD Member
μετα π βάζω τον αριθμο της καρτας δεν υπάρχει ανταποκριση έστειλα και σμς αλλα τπτ

Παράθεση από eatmydust >
σε ποιο σημειο της διαδικασιας κολλαει; μολις πηρα 2 φορες στο 1314 και λειτουργησε μια χαρα! ακομα κι οταν πατησα το 3 για ανανεωση -δεν την εκανα- ακουστηκε απευθειας η φωνη της κοπελας να λεει "παρακαλουμε πληκτρολογηστε τον αριθμο που βρισκεται στην καρτα ανανεωσης χρονου"
μετa που πλητρολογω τον κωδικό , δεν κανει τπτ απλα περιμενω περιμένω και τζιφος
εστειλα και σμς αλλα τπτ
Τελευταία τροποποίηση από moment_v: 31 Δεκ. 2009, 21:23. Αιτιολογία: Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση η την Πολλαπλή παράθεση όταν θες να συμπληρώσεις κάτι

platonas

platonas's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Νικαια
Σε 3 καρτες που περασα χθες (οχι ολες σε εμενα ) δεν επαιρνε το τελευταιο νουμερο κ εμενε εκει....πατα αλλη μια φορα το τελευταιο νουμερο απο την καρτα ανανεωσης.

snik

3G Member
Τελικα το δυκτιο ακομα σερνετε απο οτι καταλαβα, θελω να περασω μια καρτα απο χθες και ακομα τιποτα μου λεει οτι δεν ειναι δυνατον αυτην την στιγμη. Το ιδιο και η αλλαγη για what's up, στελνω μυνημα αλλα δεν ερχετε απαντηση....
Να ρωτησω κατι αλλο τωρα, τι πρεπει να κανω για να μου ερχεται ειδοποιηση για το ποιος με πηρε οταν εχω κλειστο το κινητο; Τωρα οταν με παιρνουν λεει καλεστε αργοτερα και δεν μου ερχετε κατι...

eatmydust

no avatar
HSDPA Member
Παράθεση από snik >
Να ρωτησω κατι αλλο τωρα, τι πρεπει να κανω για να μου ερχεται ειδοποιηση για το ποιος με πηρε οταν εχω κλειστο το κινητο; Τωρα οταν με παιρνουν λεει καλεστε αργοτερα και δεν μου ερχετε κατι...
επικοινωνεις με το 1313 και το ζητας. δυστυχως δεν υπαρχει καποιο μηνυμα για να στειλεις. παρολα αυτα ομως, υπαρχει το εξης προβλημα. αν αλλαξεις συσκευη και βαλεις την καρτα sim σε αλλο κινητο τοτε η υπηρεσια απενεργοποιειται/ακυρωνεται για αγνωστο λογο και πρεπει εκ νεου να τηλεφωνσησεις στο 1313 για να το ενεργοποιησεις ξανα.

Siemens C10 | Nokia 3210 | Sony Ericsson T68i | Nokia 6600 Original Black | Nokia N70 Music Edition | Nokia 6300 Original White | Apple iPhone 3GS White | Nokia 6700 Slide Petrol Blue | Apple iPhone 4S

JOHNMEGARYTHMOS

JOHNMEGARYTHMOS's Avatar: Nokia E52
HSDPA Member
Περιοχή: Κερατέα-Κηφισία (Αθήνα)
Παράθεση από eatmydust >
επικοινωνεις με το 1313 και το ζητας. δυστυχως δεν υπαρχει καποιο μηνυμα για να στειλεις. παρολα αυτα ομως, υπαρχει το εξης προβλημα. αν αλλαξεις συσκευη και βαλεις την καρτα sim σε αλλο κινητο τοτε η υπηρεσια απενεργοποιειται/ακυρωνεται για αγνωστο λογο και πρεπει εκ νεου να τηλεφωνσησεις στο 1313 για να το ενεργοποιησεις ξανα.
δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες διοτι εχω αλλαξει παρα πολλες φορες συσκευη λογω οτι δεν ειχα μπαταρια και η ειδοποιηση κλήσεων δουλέυει μια χαρα. για να την ενεργοποιησεις θα πληκτρολογησεις ##002# και μετα το πληκτρο κλησης για να ακυρωθούν οι πρωωθήσεις και μετα υπαρχουνε δυο επιλογές για την ειδοποιήση κλήσεων η μια ειναι με ειδοποιήση καλούντα δηλαδη να ενημερώνεται ο συνδρομητής που σε παίρνει οτι εσυ θα ειδοποιηθείς για την κλήση του και για να το ενεργοποιήσεις πατας **62*+30697547 και μετα ο αριθμος του κινητου σου χωρις το 697. και μετα # και το πληκτρο κλήσης. εαν δεν επιθυμείς να ενημερώνεται ο συνδρομητης που σου καλει οτι θα ειδοποιηθείς τοτε θα πατησεις παλι ##002# για να ακυρώσεις τις πρωωθήσεις και μετα θα πληκτρολογήσεις **62*697και μετα ο αριθμος του κινητου σου χωρις το 697 και μετα #. εαν δεν θελεις καθολου την ειδοποιηση κλήσεων τοτε ακυρωσε μονο τις πρωωθησεις με ##002# και μετα το πληκτρο κλήσης. εαν ο αριθμός σου προέρχεται απο φορητότητα τοτε δεν ισχυει το παραπάνω επικοινώνησε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελάτων για σου πει τι αλλαζουν απο τα παραπάνω . στο 1313. ελπίζω να σε βοήθησα.

[QUOTE=JOHNMEGARYTHMOS;3031791]δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες διοτι εχω αλλαξει παρα πολλες φορες συσκευη λογω οτι δεν ειχα μπαταρια και η ειδοποιηση κλήσεων δουλέυει μια χαρα. για να την ενεργοποιησεις θα πληκτρολογησεις ##002# και μετα το πληκτρο κλησης για να ακυρωθούν οι πρωωθήσεις και μετα υπαρχουνε δυο επιλογές για την ειδοποιήση κλήσεων η μια ειναι με ειδοποιήση καλούντα δηλαδη να ενημερώνεται ο συνδρομητής που σε παίρνει οτι εσυ θα ειδοποιηθείς για την κλήση του και για να το ενεργοποιήσεις πατας **62*+30697547 και μετα ο αριθμος του κινητου σου χωρις το 697. και μετα # και το πληκτρο κλήσης. εαν δεν επιθυμείς να ενημερώνεται ο συνδρομητης που σου καλει οτι θα ειδοποιηθείς τοτε θα πατησεις παλι ##002# για να ακυρώσεις τις πρωωθήσεις και μετα θα πληκτρολογήσεις **62*697και μετα ο αριθμος του κινητου σου χωρις το 697 και μετα #. εαν δεν θελεις καθολου την ειδοποιηση κλήσεων τοτε ακυρωσε μονο τις πρωωθησεις με ##002# και μετα το πληκτρο κλήσης. εαν ο αριθμός σου προέρχεται απο φορητότητα τοτε δεν ισχυει το παραπάνω επικοινώνησε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελάτων για σου πει τι αλλαζουν απο τα παραπάνω . στο 1313. ελπίζω να σε βοήθησα. για να περισσότερες πληροφορίες μπες εδω http://www.cosmote.gr/cosm...iceCategory=#0 .
Εαν εχετε παλιο νοκια τηλεφωνο μην κανετε ποτε αναβαθμιση διοτι η microsoft κατηργησε την υποστηριξη εφαρμογων και οτι πας να την εγκαταστησεις βγαζει μυνημα δεν υπάρχει το πιστοποιητικό σε σήμ ή τηλέφωνο.
Τελευταία τροποποίηση από Petros the Great: 1 Ιαν. 2010, 17:37. Αιτιολογία: Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης