Cosmote: Τα πάντα για τα συμβόλαια: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Απάντηση

charlie_pace4

charlie_pace4's Avatar: Motorola Moto G 2nd Generation
Senior Editor
Περιοχή: Αθήνα
ναι, ευχαριστώ πολύ!!

mylw_4

mylw_4's Avatar: Huawei Honor 3C
HSCSD Member
Περιοχή: Άγνωστη
η ενημέρωση στο 80% του ελεύθερου χρόνου που ενεργοποιήτε στέλντοντας 80 στο 1256 χρεώνεται? (είτε η ενεργοποίηση είτε η ενημέρωση)

johner

johner's Avatar: Nokia 8600 Luna
HSUPA Member
Περιοχή: Looking for satellites
Καλημέρα, ξέρει κάποιος πως αφαιρούμε έναν αριθμό από τον κατάλογο ώστε να μην εμφανίζεται εδώ;

greeksalad

no avatar
EDGE Member
Παράθεση από johner >
Καλημέρα, ξέρει κάποιος πως αφαιρούμε έναν αριθμό από τον κατάλογο ώστε να μην εμφανίζεται εδώ;
Πάρε τηλ στον ΟΤΕ στο 13888 και ζήτα να γίνει απόρρητος.
Απλά να ξέρεις ότι διαρκεί μάξιμουμ κανενα μηνα μέχρι να εξαφανιστεί το νούμερο από τον κατάλογο, γιατί ανανεώνεται η βάση δεδομένων κάθε μήνα νομίζω!
Αν είναι κινητό το νούμερό σου, ισως να χρειαστεί να πας στην Κοσμοτέ να συμπλήρωσεις αίτησης απορρήτου.

oregon

oregon's Avatar: LG E975 Optimus G
3G Member
Περιοχή: Πατρα
Εφοσον ειναι cosmote πας σε καταστημα (cosmote, oteshop, γερμανος) και συμπληρωνεις τη σχετικη αιτηση. Οχι στο 13888
Γυναικα στο τιμονι, ο χαρος σε ζυγωνει

UniqueGR

UniqueGR's Avatar: HTC Touch HD
EDGE Member
Παράθεση από greeksalad >
Πάρε τηλ στον ΟΤΕ στο 13888 και ζήτα να γίνει απόρρητος.
Απλά να ξέρεις ότι διαρκεί μάξιμουμ κανενα μηνα μέχρι να εξαφανιστεί το νούμερο από τον κατάλογο, γιατί ανανεώνεται η βάση δεδομένων κάθε μήνα νομίζω!
Αν είναι κινητό το νούμερό σου, ισως να χρειαστεί να πας στην Κοσμοτέ να συμπλήρωσεις αίτησης απορρήτου.
Aπο τη στιγμή που δηλώνεται ως απόρρητος, παραμένει έτσι μέχρι να σημειωθεί κάποια μεταβολή. π.χ. μεταβίβαση. Χρειάζεται γύρω στις 20 ημέρες συνολικά για να ολοκληρωθεί το αίτημα.

vitriolis

vitriolis's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
EDGE Member
Περιοχή: ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ
Παράθεση από UniqueGR >
Aπο τη στιγμή που δηλώνεται ως απόρρητος, παραμένει έτσι μέχρι να σημειωθεί κάποια μεταβολή. π.χ. μεταβίβαση. Χρειάζεται γύρω στις 20 ημέρες συνολικά για να ολοκληρωθεί το αίτημα.
Εμένα που είναι απόρρητο γιατί το βγάζει παιδιά στην αναζήτηση;

kostakiss

kostakiss's Avatar: Apple iPhone 5s
HSUPA Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
παιδια θελει η μητερα μου να κανει καρτοσυμβολαιο για να μιλαμε μεταξυ μας..(απλη χρηση.κλησεις ,αντε και κανα μηνυμα)
παιζει καμια προσφορα τωρα?
δεν θελει συσκευη κτλ..
σε περιπτωση που δεν βολευει η διακοπη του καρτοσυμβολαιου ειναι χωρις επιβαρυνσεις?

manosn2

manosn2's Avatar: Nokia 3410
3G Member
Περιοχή: ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!
Παράθεση από kostakiss >
παιδια θελει η μητερα μου να κανει καρτοσυμβολαιο για να μιλαμε μεταξυ μας..(απλη χρηση.κλησεις ,αντε και κανα μηνυμα)
παιζει καμια προσφορα τωρα?
δεν θελει συσκευη κτλ..
σε περιπτωση που δεν βολευει η διακοπη του καρτοσυμβολαιου ειναι χωρις επιβαρυνσεις?
Αν εχει ηδη whatsup θα συνεχησει να την καλουν δωρεαν οι whatsup χρηστες κατα τα αλλα θα εχει 1500' προς cosmote προορισμους και υπαρχει ενα δωρο 180' προς ολους για τρεις μηνες, μετα οτι ισχυει στα καρτοσυμβολαια.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!

kostakiss

kostakiss's Avatar: Apple iPhone 5s
HSUPA Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
δλδ οποιος κανει τωρα καρτοσυμβολαιο απο πχ. κοσμοτε σε καρτοσυμβολαιο κοσμοτε με τα 22ευρω που ειναι το μηνιαιο παγιο παιρνει οτι αναγραφεται στο προγραμμα +180' για 3 μηνες?

bjj_p

bjj_p's Avatar: Panasonic GD75
GSM Phase 2 Member
Παράθεση από kostakiss >
δλδ οποιος κανει τωρα καρτοσυμβολαιο απο πχ. κοσμοτε σε καρτοσυμβολαιο κοσμοτε με τα 22ευρω που ειναι το μηνιαιο παγιο παιρνει οτι αναγραφεται στο προγραμμα +180' για 3 μηνες?
Φιλος που το εκανε ιουλιο,αλλα απο wind σε cosmote δεν το εχει αυτο.

babis200sx

babis200sx's Avatar: Nokia Lumia 920
3G Member
Καλησπέρα παιδιά, τελείωσε το συμβόλαιό μου με την Cosmote (Απερ.25) και μίλησα με τις 3 "εταιρείες" μας για νέο συμβόλαιο αυτήν την φορά μεγαλύτερο γιατί θα είμαι στρατό, να έχω να μιλάω και να σερφάρω..
Έλεγα να δώσω μέχρι 35 ευρώ, δεν με ενδιέφερε κάποια συσκευή μιας και το Arc με υπερκαλύπτει αυτήν την στιγμή και είναι και μερικών μηνών μόνο.
Οι προσφορές που πήρε λοιπόν είναι:
-> Η Cosmote εδειξε τον "σεβασμό" στον πελάτη (για χρόνια..) που θέλει να παραμείνει στην εταιρείαως εξής: Επιδότηση για ανανέωση συμβολαίου 1 έτους με έκπτωση στο πάγιο 1.5 ευρώ/μήνα και ένα έξτρα 5%, δηλαδή το (Απερ.45) τελική τιμή 46 ευρώ.. Απαράδεκτη κατά την γνώμη μου.
-> Η Wind έχει online προσφορά το Wind to All 45 στα 31.5 ευρώ, δηλαδή κάπου στα 35 τελική.
-> Από την Vodafone μου είπαν για το Απεριόριστα 45 ή έκπτωση στο πάγιο και τελική τιμή 37 ευρώ με φόρους (9 ευρώ διαφορά από την Cosmote) ή 180 ευρώ επιδότηση για συσκευή. Συσκευή δεν με ενδιαφέρει οπότε το 37αρι δεν ακούγεται άσχημα.

Το θέμα είναι δεν ξέρω τι να κάνω. Οι περισσότεροι φίλοι μου έχουν Cosmote, οι γονείς μου έχουν Wind και αρκετοί φίλοι Vodafone.. Με το Wind to All ίσως καλύπτομαι, αλλά δεν θα με χαλούσε να έχω να χρησιμοποιώ και τα 1500΄της Voda/Cosmote.
Από την άλλη την μια χρονιά που είχα Wind (λόγω Milestone) δεν είχα μείνει καθόλου ικανοποιημένος από το 3G δίκτυό της, δίνει όμως 500ΜΒ έναντι των 300 της Voda.. Ξέρουμε αν έχει βελτιωθεί το δίκτυό της?
Πιστεύω ότι θα με ξαναπάρουν από την Cosmote όταν γίνει η αίτηση φορητότητας, αλλά δεν νομίζω να προσφέρουν κάτι περισσότερο..
Καμιά συμβουλή?
- Nokia Lumia 920 White
- Apple MacBook Pro 13.3" Intel i5 2.3GHz (Early 2011)
- Apple iPad 4th Gen 16GB WiFi

bjj_p

bjj_p's Avatar: Panasonic GD75
GSM Phase 2 Member
Παράθεση από babis200sx >
Καλησπέρα παιδιά, τελείωσε το συμβόλαιό μου με την Cosmote (Απερ.25) και μίλησα με τις 3 "εταιρείες" μας για νέο συμβόλαιο αυτήν την φορά μεγαλύτερο γιατί θα είμαι στρατό, να έχω να μιλάω και να σερφάρω..
Έλεγα να δώσω μέχρι 35 ευρώ, δεν με ενδιέφερε κάποια συσκευή μιας και το Arc με υπερκαλύπτει αυτήν την στιγμή και είναι και μερικών μηνών μόνο.
Οι προσφορές που πήρε λοιπόν είναι:
-> Η Cosmote εδειξε τον "σεβασμό" στον πελάτη (για χρόνια..) που θέλει να παραμείνει στην εταιρείαως εξής: Επιδότηση για ανανέωση συμβολαίου 1 έτους με έκπτωση στο πάγιο 1.5 ευρώ/μήνα και ένα έξτρα 5%, δηλαδή το (Απερ.45) τελική τιμή 46 ευρώ.. Απαράδεκτη κατά την γνώμη μου.
-> Η Wind έχει online προσφορά το Wind to All 45 στα 31.5 ευρώ, δηλαδή κάπου στα 35 τελική.
-> Από την Vodafone μου είπαν για το Απεριόριστα 45 ή έκπτωση στο πάγιο και τελική τιμή 37 ευρώ με φόρους (9 ευρώ διαφορά από την Cosmote) ή 180 ευρώ επιδότηση για συσκευή. Συσκευή δεν με ενδιαφέρει οπότε το 37αρι δεν ακούγεται άσχημα.

Το θέμα είναι δεν ξέρω τι να κάνω. Οι περισσότεροι φίλοι μου έχουν Cosmote, οι γονείς μου έχουν Wind και αρκετοί φίλοι Vodafone.. Με το Wind to All ίσως καλύπτομαι, αλλά δεν θα με χαλούσε να έχω να χρησιμοποιώ και τα 1500΄της Voda/Cosmote.
Από την άλλη την μια χρονιά που είχα Wind (λόγω Milestone) δεν είχα μείνει καθόλου ικανοποιημένος από το 3G δίκτυό της, δίνει όμως 500ΜΒ έναντι των 300 της Voda.. Ξέρουμε αν έχει βελτιωθεί το δίκτυό της?
Πιστεύω ότι θα με ξαναπάρουν από την Cosmote όταν γίνει η αίτηση φορητότητας, αλλά δεν νομίζω να προσφέρουν κάτι περισσότερο..
Καμιά συμβουλή?
Δυστυχως για να μιλας φτηνα πρεπει να επιλεξεις την εταιρεια που εχουν οι πιο πολλες σου επαφες...αυτο εκμεταλευεται κ.η cosmote γιαυτο ειναι κ η πιο γεναιοδωρη!!!!..ακομη κ αιτηση φορητοτητας να κανεις αν δουν οτι οι περισσοτερες κλησεις σου ειναι προς cosmote δυσκολα να σου κοψουν τοσα για να φτασεις τα επιπεδα των αλλων προσφορων.παρ'ολα αυτα δεν χανεις κατι..
Αν θελεις να δεις σε wind με χρονο προς ολους,δες τα καρτοσυμβολαια που σε καινουριες συνδεσεις δινει 200' προς ολους δωρεαν.

alexgiak

no avatar
EDGE Member
Περιοχή: Αθήνα-κέντρο
Εγώ θα σου προτείνω κάτι άλλο. Επειδή θα πας στρατό, πάρε ένα φτηνό τηλέφωνο δίκαρτο και είτε έχε 2 νούμερα καρτοκινητά για να μιλας φτήνα με 2 από τα 3 δίκτυα και για το 3ο θα εκμεταλλευτείς τυχόν προσφορές για χρόνο ομιλίας προς όλους είτε κάνε 2 φτηνές συνδέσεις στο πιο μικρό πάγιο με χρόνο 1500 λεπτά προς το ίδιο δίκτυο, οπότε πάλι θα καλύπτεις τα 2 δίκτυα και για το 3ο θα χρησιμοποιείς τον δωρεάν τυχόν χρόνο προς τρίτους. Αν δεν θες να κάνεις κάτι τέτοιο τότε κάνεις σύνδεση εκεί που έχεις τις πιο πολλές επαφές και μιλάς το περισσότερο.

achillesgk

achillesgk's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
HSDPA Member
Περιοχή: Καστοριά
Μόλις ήρθε το παρακάτω μύνημα:ΠPOΣΦOPA:H COSMOTE ΣAΣ KANEI ΔΩPO 1500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA NA MIΛHΣETE AYTO TO ΣAB/KO!ΣTEIΛTE 3 ΣTO 1256 EΩΣ TO TEΛOΣ THΣ HMEPAΣ KAI TO ΔΩPO ΘA ΓINEI ΔIKO ΣAΣ!
Συγνώμη για τα κεφαλαία, είναι copy paste από το sms της cosmote.
Τελευταία τροποποίηση από achillesgk: 9 Οκτ. 2012, 19:38.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης