Cosmote: Τα πάντα για τα συμβόλαια: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Απάντηση

mariel19

mariel19's Avatar: Apple iPhone 4
Honored Member
Περιοχή: 1 Infinite Loop, CA
Έχει κάποιος από σας κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία; Ξέρετε αν σας ρωτάνε τους λόγους για τους οποίους θέλετε να μεταφερθείτε; ή σας πήρε η Cosmote όταν είδε το σχετικό αίτημα και σας ρώτησε; Και αν μπεις στη διαδικασία φορητότητας, μπορείς να την ακυρώσεις;
Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 3Gs, iPhone 4, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen
iPhone 5, MacBook Air(2012) MacMini(2012), iPad 2nd gen Wi-Fi 16GB .

johnthegreek

johnthegreek's Avatar: Samsung SGH-U600
Banned
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από mariel19 >
Έχει κάποιος από σας κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία; Ξέρετε αν σας ρωτάνε τους λόγους για τους οποίους θέλετε να μεταφερθείτε; ή σας πήρε η Cosmote όταν είδε το σχετικό αίτημα και σας ρώτησε; Και αν μπεις στη διαδικασία φορητότητας, μπορείς να την ακυρώσεις;
Ναι,σε παίρνει τηλέφωνο η Cosmote και σε ρωτάει τους λόγους για τους οποίους φεύγεις από το δίκτυο της.Αν τους πεις ότι είναι θέμα επιδότησης μπορεί να στην ανεβάσουν αλλά αν είναι κάτι άλλο δεν ξέρω τι κάνουν.Για παράδειγμα,όταν έφυγα από την Cosmote και πήγα στη Wind με ρώτησαν γιατί έκανα αίτηση φορητότητας και όταν τους είπα ότι δεν έχω καλή ποιότητα ήχου μου είπαν:"Α,εντάξει".Μπορείς να ακυρώσεις την αίτηση φορητότητας όποτε θες.

mariel19

Honored Member
Παράθεση από johnthegreek >
Ναι,σε παίρνει τηλέφωνο η Cosmote και σε ρωτάει τους λόγους για τους οποίους φεύγεις από το δίκτυο της.Αν τους πεις ότι είναι θέμα επιδότησης μπορεί να στην ανεβάσουν αλλά αν είναι κάτι άλλο δεν ξέρω τι κάνουν.Για παράδειγμα,όταν έφυγα από την Cosmote και πήγα στη Wind με ρώτησαν γιατί έκανα αίτηση φορητότητας και όταν τους είπα ότι δεν έχω καλή ποιότητα ήχου μου είπαν:"Α,εντάξει".Μπορείς να ακυρώσεις την αίτηση φορητότητας όποτε θες.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Δυστυχώς η cote αυτή τη φορά με απογοήτευσε όσο δεν πάει άλλο.
Με αίτημα επανεξέτασης της επιδότησης μου κάνανε αύξηση 30€. δλδ το 10% από τα χρήματα που έχω δώσει τους τελευταίους 12 μήνες.
Θα σας ενημερώσω - ελπίζω σύντομα - για τις εξελίξεις επί του θέματος.
Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 3Gs, iPhone 4, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

inactiveaccount76533

inactiveaccount76533's Avatar: Nokia 6021
Banned
Παράθεση από doganos >
Εχω το ι-60 με 750mb (απ'οσο λεει και στο site τους) αλλά απο το 1256 λεει οτι εχω 1064mb μεχρι 13/08 (εχθες ενεργοποιηθηκε το συμβολαιο)...

Τι ισχυει;

-Λαθος λεει το 1256;
-Υπαρχει καποιο μπονους στα mb;
Και σε μένα τα έχει μπουρδουκλώσει. Πού και πού το Ey/1256 βραχυκυκλώνει και βγάζει ό,τι να'ναι, σε μια-δυό μέρες θα βάλει ξανά το πραγματικό νούμερο.

doganos

doganos's Avatar: Apple iPhone 6 Plus
Honored Member
Περιοχή: 69.20.16.199
Εμενα κανονικα κατεβενουν τα mb απο τα 1064mb...

Δεν εχει αλλαξει κατι..

Τουλαχιστον τα mb αναλογικα που πρεπει να χω ειναι τα 750/2 ...
We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails

zerokill

zerokill's Avatar: Apple iPhone 5s
3G Member
Περιοχή: Χανιά-Κρήτη
Εχω ακομα 15 μερες συνδεση στην βονταφον διεκοψα μετα απο 7 χρονια λογω οτι δεν ειχα σημα και εχανα υπερβολικα πολλες κλησεις ουτε 3g καλυψη ειχα στην περιοχη μου ουτε τιποτα.προς το παρων με ειδοποιησανε οτι θα γινει καρτοκινητο στις 20 του μηνος και ψαχνομαι να δω τι θα κανω! αυτο που ηθελα να ρωτησω για την κοσμοτε .. τα ιντερνετ πακετα που εχει ειναι και για καρτοκινητα και για συμβολαια??
2ον) Λειτουργουν ολες οι εφαρμογες κανονικα οπως στην vodafone px ebuddy frings google maps etc η οχι?

UniqueGR

UniqueGR's Avatar: HTC Touch HD
EDGE Member
Παράθεση από mariel19 >
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Δυστυχώς η cote αυτή τη φορά με απογοήτευσε όσο δεν πάει άλλο.
Με αίτημα επανεξέτασης της επιδότησης μου κάνανε αύξηση 30€. δλδ το 10% από τα χρήματα που έχω δώσει τους τελευταίους 12 μήνες.
Θα σας ενημερώσω - ελπίζω σύντομα - για τις εξελίξεις επί του θέματος.
Τα οποία χρήματα τα έδωσες για να χρησιμοποιείς τη σύνδεσή σου, όχι για να αγοράσεις συσκευή, σωστά...?

mariel19

Honored Member
Παράθεση από UniqueGR >
Τα οποία χρήματα τα έδωσες για να χρησιμοποιείς τη σύνδεσή σου, όχι για να αγοράσεις συσκευή, σωστά...?
Φυσικά.. για 3 συνδέσεις που βρίσκονται στο όνομα μου .. 2 φωνής και 1 δεδομένων .. και καλά άντε .. των δεδομένων δεν σου δίνει επιδότηση .. ούτως η άλλως .. τα άλλα 2 αθροιστικά δώσανε έσοδα στην κοτέ 3.000€ από πέρυσι τον απρίλιο ... αν είναι δυνατόν ... !

doganos

Honored Member
Στον λογαριασμο μου βλεπω αυτο:

Τέλος Συνδρομητών Κινητής Τηλεφωνίας ---- 16,577 Ευρώ

Ειναι σωστο;
2-5-10 ευρω δεν ειναι τα τελη;

Petros the Great

Petros the Great's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo V
Honored Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από doganos >

Ειναι σωστο;
Για μία γραμμή; Μήπως έχεις κάποιο οικογενειακό πακέτο και είναι για περισσότερες γραμμές το τέλος;

doganos

Honored Member
ναι μια γραμμη. Απλως ειναι ο εκκαθαριστικος λογαριασμος (εκοψα την (1) συνδεση που ειχα)

shadowman1480

shadowman1480's Avatar: Apple iPhone 5
HSCSD Member
τι κατάσταση είναι αυτή με το κατάστημα της Σάμου-Βαθύ ρε γμτ?? πήγα στο κατάστημα για μια επιδοτηση κ μου είπαν ότι δεν είχαν τη συσκευή που ζήτησα κ μου είπε θα κοιταξει κ σε άλλο υποκατάστημα κ θα με πάρει στο κιν να μου πει. φυσικά ακόμα περιμένω κ επειδή δε μπορώ να παώ απ το κατάστημα έχει όλη μέρα σήμερα που τους τηλ για να δω΄τι έγινε στην αποθήκη τους, αλλα δεν απαντά κανένας, απ την "πολύ δουλειά" που έχουν στη Σάμο..... όχι πως περίμενα φυσικα να μου τηλ, αλλά ας σηκώνουν που κ που κάνα τηλ όταν καλείς....

υπάρχει κανα τηλ ή κάνας άλλο τρόπος να δω μήπως ήρθε η συσκευη να ξεμπερδέυω?? γιατί μα το θεό αν πάω απο δευτέρα θα γίνει χαμός εκεί.... ως κ στα κεντρικα κ πιάνεις γραμμή αμέσως σχεδόν.... ελεος
Τελευταία τροποποίηση από shadowman1480: 5 Αύγ. 2009, 12:55.

TakeOverNet

TakeOverNet's Avatar: BlackBerry Bold 9000
HSDPA Member
Περιοχή: RHAPA
Παράθεση από doganos >

Ειναι σωστο;
Για εκδοσεις μετα απο την 1/8 ισχυουν τα νεα τελη που ειναι ποσοστο επι του λογαριασμου.

doganos

Honored Member
Δηλαδή πόσο είναι το ποσοστό; Ελεος! Αυτά είναι τα νέα φορολογικά μέτρα;

nickppfts

no avatar
Mobile Newbie

Επιδοτηση

Καλησπερα,
υπαρχει καιποιο τηλεφωνο στο οποιο μπορω να ενηερωθω για το ποτε ακριβως "βγαινει" η ετισια επιδοτηση του συμβολαιου μου?
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης