Η καλύτερη σκηνή σε ταινία;

Απάντηση

dimisakis

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
Ποιά είναι , καλύτερη σκηνή σε ταινία που έχετε δεί ;
Ποιά κινηματογραφική σκηνή σας έχει μείνει περισσότερο στην μνήμη σας ;

billyavl

billyavl's Avatar: Sony Ericsson W705
3G Member
Περιοχή: Nowhere/Everywhere
Ανάλογα...
καλύτερη σκηνή τρόμου ? Splatter ? Γέλιου ? Τι ?
Μια σκηνή (σκηνές μάλλον...) που σίγουρα δεν θα ξεχάσω ποτέ είναι απο το Final Destination 2 είναι με το παιδί που βγαίνει απο τον οδοντίατρο και τον πλακώνει το τζάμι... αλλα και ο πρώτος θάνατος με τη σκάλα, αλλα και ο άλλος με τα σύρματα που κόβουν σαν ξυράφι... βάλε και το ανσασερ μη μείνει παραπονεμένο με την αλλη που της κόβεται το κεφάλι. Γενικα αυτή η ταινία και οι σκηνές της θα μου μέινουν αξέχαστες...

Demis_CY

Demis_CY's Avatar: Apple iPhone 5s
HSUPA Member
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
what billy said Twra na doume sto Final Destination 3 ti skines tha doumeeee

alexasso

alexasso's Avatar: BlackBerry Bold Touch 9900
3G Member
Περιοχή: Αθηνα
Παράθεση από dimisakis
Ποιά είναι , καλύτερη σκηνή σε ταινία που έχετε δεί ;
Ποιά κινηματογραφική σκηνή σας έχει μείνει περισσότερο στην μνήμη σας ;
Καλυτερη σκηνη σε τετοια ??? τι να σου πω μας βαζεις δυσκολα, παρα πολλες , μερικες απο αυτες που εχουν μεινει στην μνημη μου.

Ταινια: ο δικηγορος του διαβολου , η σκηνη που που ανοιγει το ασανσερ και ειναι μεσα ο Πατσινο με τα 2 κοριτσια και λεει στον Ριβς να μπει.

Ταινια: Σημαδεμενος . μια απο τις αγαπημενες μου ταινιες, η σκηνη που ειναι αραχτος στην πολυθροναρα του με το μονογραμμα του και μετα ντουμπαρει την θηκη απο τα πουρα και μεσα ειναι γεματο κοκα , σχηματιζοντας ενα βουνο απο κοκα πανω στο γραφειο.

Ταινια:οταν ενας αντρας αγαπαει μια γυναικα (νομιζω ) η σκηνη που ο Γκαρσια αποχαιρετα την μικρη κορη στο παρκο που αυτη κανει ισοροπια .
και δευτερη σκηνη που μου εχει μεινει απο την ταινια ειναι το σκηνικο που ειναι στην πισινα το ζευγαρι , η σκηνη αυτη μου εχει μεινει για το ξενοδοχειο ειναι τελειο.

ειναι πολλες ακομη σκηνες αλλα δεν θελω να κουρασω.

billyavl

billyavl's Avatar: Sony Ericsson W705
3G Member
Περιοχή: Nowhere/Everywhere
Πολλές σκηνές που μου έχουν απο μια ταινία και πραγματικά με έχουν συγκινήσει είναι απο την ταινία I am Sam... απλά τρομερή

stred

stred's Avatar: LG D802 G2
GPRS Member
Περιοχή: athens
αρωμα γυναικας:η τελικη σεκανς το δικαστηριο,αλλα και οταν ο Πατσινο χορευει τανγκο.
dum spiro spero

alexasso

3G Member
Παράθεση από stred
αρωμα γυναικας:η τελικη σεκανς το δικαστηριο,αλλα και οταν ο Πατσινο χορευει τανγκο.
τελεια τελεια τελεια.......

amorphis

amorphis's Avatar: Apple iPhone 4S
HSCSD Member
Περιοχή: Άγνωστη
Τέλειο το ταγκό...ατμοσφαιρικό και δυνατό...

Πάμε σε κάτι άλλο τώρα πιο βάρβαρο... μου 'χει μείνει η πρώτη σκηνή της ταινίας "το στοιχειωμένο πλοίο" που σπάει ένα συρματόσχοινο ενώ όλοι οι επιβαίνοντες στο κρουαζιερόπλοιο φοράνε τα καλά τους και χορεύουνε στο κατάστρωμα και...τους κόβει όλους στη μέση...και αρχίζουν και πέφτουν/γλυστρούν ανθρώπινα κομμάτια στο πάτωμα...όποιος έχει δει την ταινία θα με καταλάβει απόλυτα...είχα μείνει κάγκελο!

garfield

garfield's Avatar: Siemens ME45
Banned
Περιοχή: Αθήνα
Robert De Niro , taxi driver "you talking to me?"

Aσχολίαστο....
Τελευταία τροποποίηση από garfield: 5 Αύγ. 2005, 18:41.

alexasso

3G Member
Παράθεση από garfield
Al Pacino, taxi driver "you talking to me?"

Aσχολίαστο....

Πως το ξεχασα αυτο

καταπληκτικη σκηνη

vampyre

vampyre's Avatar: Sony Ericsson Z610i
Honored Member
Περιοχή: Αθήνα
Casablanka : Final scene "I think this is the beggining of a beautiful friendship"

O καλός ο κακός και ο άσχημος : Στις τελευταίες σκηνές στο νεκροταφείο που κάθονται και οι 3 γύρω γύρω και περιμένουν ποιός θα τραβήξει πρώτος όπλο.

Silver Dream Racer : Τελική σκηνή που σκοτώνεται ο David Essex με τη μηχανή. Cheesy ταινία αλλά τότε είχαμε κόλλημα με τις μηχανές και μας άρεσε.

Bladerunner : Προτελευταία σκηνή : Rutget Hauer : "........all those moments will be lost in time like tears in rain. Time to die."

Lord of the rings 1 : Gandalf : "You shall not pass" στη γέφυρα.

Matrix 1 : Η σκηνή στο bar όπου πάει η Trinity και μιλάει στο αυτί του Neo.

Θα επανέλθω.
HowTo: Πως βάζω εικόνα στην υπογραφή μου?

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?

doctorkostis

doctorkostis's Avatar: Siemens S65
GSM Phase 2 Member
Godafather I : Η σκηνη στο τελος που ο Pacino γινεται νονος και αποτασσεται το σατανα(νομιζω) και ταυτοχρονα εκτελουνται οι εντολες του.....

Usual Suspects : Οταν ο agent Kujan βλεπει στον πινακα απεναντι του ολα τα ονοματα που του ειχε αναφερει ο Verbal Kint

Se7en : H σκηνη με τον ....σχεδον πεθαμενο πανω στο κρεβατι,με τα αποσμητικα αυτοκινητου σε ολο το σπιτι.

Blade I : Bloodbath...............

Bad Boys II : Οταν ο Will Smith λιωνει τη Ferrari Maranello..........

Life of Brian : Η σκηνη που ο Ρωμαιος εκαντονταρχος μαθαινει στον "αναρχικο" ιουδαιο ορθογραφια...
Screw you guys,I'm going home.........
Τελευταία τροποποίηση από doctorkostis: 3 Αύγ. 2005, 16:38.

doctorkostis

doctorkostis's Avatar: Siemens S65
GSM Phase 2 Member
Παράθεση από garfield
Al Pacino, taxi driver "you talking to me?"

Aσχολίαστο....

Robert De Niro ισως......................?????
Screw you guys,I'm going home.........

Βασίλης

Βασίλης's Avatar: Nokia E66
Honored Member
Περιοχή: Πειραιάς
Εχμ..
Wild Things.. Neve Campbell+Denise Richards στην απίστευτη σκηνή με τον Dillon
Ξεχνιούνται αυτά;

sofi-k

sofi-k's Avatar: Sony Ericsson T715
HSDPA Member
Περιοχή: Καλαμάκι κοτόπουλο
Παράθεση:
Se7en : H σκηνη με τον ....σχεδον πεθαμενο πανω στο κρεβατι,με τα αποσμητικα αυτοκινητου σε ολο το σπιτι.
Παράθεση:
Bad Boys II : Οταν ο Will Smith λιωνει τη Ferrari Maranello..........
Παράθεση:
Σημαδεμενος . μια απο τις αγαπημενες μου ταινιες, η σκηνη που ειναι αραχτος στην πολυθροναρα του με το μονογραμμα του και μετα ντουμπαρει την θηκη απο τα πουρα και μεσα ειναι γεματο κοκα , σχηματιζοντας ενα βουνο απο κοκα πανω στο γραφειο.
Μερικες που μου θυμισατε...

Επισης απο τον Αρχοντα μια απο τις αγαπημενες μου ειναι στο 3 που το Γκολουμ πεταξε το ψωμι για να παγιδεψει τον Σαμ...Εκει που ο Φροντο διωχνει τον Σαμ ειναι το αγαπημενο μου
Α παλι απο Αρχοντα ειναι στο 3 νομιζω παλι λιγο πριν μπουν τα ορκς στην πολη καθεται ο Γκανταλφ και το ενα χομπιτ και μιλανε για τον θανατο...Πολυ καλη σκηνη
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης