Jump to content

Village Cinemas Αίθουσες Gold Class - Εντυπώσεις, Εμπειρίες


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει παει κανεις στην "πρωτη θεση" των Βιλατζ(ξερετε,εκει που σου σερβιρουν κανονικο φαγητο & ποτο κατα τη διαρκεια της ταινιας :p )?Και αν ναι,πως του φανηκε?Εμενα μου φαινεται ενδιαφερον...αλλα το εισιτηριο ποσο να κανει??? :worry: :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Πού το βρίκες αυτό; Έκανα μια βόλτα στο site τους αλλά δεν βρήκα τίποτα σχετικό.
Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Στο Βιλατζ Παρκ Ρεντη ηδη εχουν διαμορφωσει σχετικα μια αιθουσα(την 1 νομιζω),ενω σου δινουν & διαφημιστικο φυλλαδιο οταν παιρνεις τα εισιτηρια...μαλιστα την Παρασκευη επαιζε και ταινια,την "Κακια Πεθερα" αν θυμαμαι καλα...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...μιας και έχω φίλο που δουλέυει εκεί , σας ενημερώνω.

 

Οι αίθουσες που ρυθμίστηκαν ειναι η 1 και η 2.

 

Τα εισητήρια κάνουν 20 Ευρώ το άτομο αλλα προσοχή. Κλείνονται ανα 2αδες. Κοινώς αν θέλετε να πάτε 3 άτομα πρέπει να πληρώσετε 80 ευρώ.

 

Το φαί και τα ποτά χρεώνονται εξτρά και είναι νομίζω γύρω στα 40 ευρώ. Τεσπα για 2 άτομα μέσος΄όρος είναι κάπου 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά... Κάποια στιγμή θα πάω έτσι απλά για την εμπειρία αλλά αυτό είναι μια φορά και τέρμα. Δε νομίζω να τους πάει και ΤΟΣΟ καλά όσο περίμεναν...

 

Αυτά...

:X
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...μιας και έχω φίλο που δουλέυει εκεί , σας ενημερώνω.

 

Οι αίθουσες που ρυθμίστηκαν ειναι η 1 και η 2.

 

Τα εισητήρια κάνουν 20 Ευρώ το άτομο αλλα προσοχή. Κλείνονται ανα 2αδες. Κοινώς αν θέλετε να πάτε 3 άτομα πρέπει να πληρώσετε 80 ευρώ.

 

Το φαί και τα ποτά χρεώνονται εξτρά και είναι νομίζω γύρω στα 40 ευρώ. Τεσπα για 2 άτομα μέσος΄όρος είναι κάπου 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά... Κάποια στιγμή θα πάω έτσι απλά για την εμπειρία αλλά αυτό είναι μια φορά και τέρμα. Δε νομίζω να τους πάει και ΤΟΣΟ καλά όσο περίμεναν...

 

Αυτά...

 

Εεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;; Πάνε καλά;;;; 50 ευρώ για να δω μια ταινία;;;;!!!! :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ειναι πολλα τα λεφτα... :cry: μεχρι 30 ευρω το ατομο ολα μεσα εδινα,αλλα οχι & 50... :mad: δεν παω να παρω ενα ποπ κορν καλυτερα αντι για φαγητο... :p :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...μιας και έχω φίλο που δουλέυει εκεί , σας ενημερώνω.

 

Οι αίθουσες που ρυθμίστηκαν ειναι η 1 και η 2.

 

Τα εισητήρια κάνουν 20 Ευρώ το άτομο αλλα προσοχή. Κλείνονται ανα 2αδες. Κοινώς αν θέλετε να πάτε 3 άτομα πρέπει να πληρώσετε 80 ευρώ.

 

Το φαί και τα ποτά χρεώνονται εξτρά και είναι νομίζω γύρω στα 40 ευρώ. Τεσπα για 2 άτομα μέσος΄όρος είναι κάπου 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά... Κάποια στιγμή θα πάω έτσι απλά για την εμπειρία αλλά αυτό είναι μια φορά και τέρμα. Δε νομίζω να τους πάει και ΤΟΣΟ καλά όσο περίμεναν...

 

Αυτά...

 

Να του πεις του φίλου σου να τα πληρώσει αυτός γιατί εμείς δεν πρόκειται να δώσουμε τόσα πολλά για μια ταινία. :lol:

Και όσον αφορά την προσφορά του φαγητού, προτιμώ χίλιες φορές να ακούω τον μπροστινό μου να μασουλάει ποπκορν παρά τον μπροστινό μου να χλαπακιάζει μακαρονάδα :lol:

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

20 ευρώ το εισιτήριο και 40 το φαγητό;

40 το φαγητό;;;;;;;; Πάμε καλά.... Έξω να πας να φας πιο λίγα θα πληρώσεις!

 

Να το χαίρονται....

Link to comment
Share on other sites

Τρελλαθηκαν μου φαινεται.

Με τοσα λεφτα τρωω σε μερικα απο τα πιο ακριβα ετσιατορια και οχι στο Village.

Θα σημαζευτουν απο μονοι τους . Δεν προκειται να κρατηση αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι δεν τρελλάθηκαν. Προφανώς πριν λανσάρουν την προσφορά αυτή έκαναν την έρευνα αγοράς τους και είδαν ότι υπάρχουν ψωνάρες που θα τα δώσουν/δίνουν.

 

Αλλά εμπάσει περιπτώσει, τι χαλιέστε; Αν τα βρίσκετε πολλά, απλά μην πηγαίνετε. Προφανώς η υπηρεσία αυτή δεν απευθύνεται σε σας(εμας).

 

Και στο Χίλτον η προεδρική σουίτα κάνει μερικές εκατοντάδες ευρώ. Ρε τους κλέφτες!

Link to comment
Share on other sites

και σήμερα το απόγευμα θα μαζευτούμε όλοι εκεί....

 

[να το κατακρίνουμε από κοντά...]

 

:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Και στο Χίλτον η προεδρική σουίτα κάνει μερικές εκατοντάδες ευρώ. Ρε τους κλέφτες!

 

Στο Χίλτον πληρώνεις μερικές εκατοντάδες ευρώ αλλά σου προσφέρεται υπηρεσία που δύσκολα θα βρεις αλλού.Στο village τι μπορούν να προσφέρουν;Δύο καρέκλες ένα τραπεζάκι και μια σερβιτόρα να φέρει τα φαγητά;Και να δούμε τι φαγητά θα έχουν κιόλας για να δικαιολογήσουν την τιμή τους.Άπατο το βλέπω να πηγαίνει το εγχείρημα,σινεμά πας να δεις όχι να φας ούτε να σου πιάσουν τον κ@λο..

Link to comment
Share on other sites

Και ομως το Σαββατοκύριακο που ήταν και οι πρώτες μέρες λειτουργίας τους , τους πήγε καλύτερα απο ότι περίμεναν ΟΛΟΙ!

 

20 εισητήρια το Σαββατο και 40 τη Κυριακή ήταν πέρα απο τις προβλέψεις και τους στόχους τους....

:X
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά φαντάζομαι περιμένεις στην ουρά για να βρείς να κάτσεις.. :w00t: ..μα τι λέμε τώρα,εγώ ποτέ δεν θα πάω να δώσω τα ευρώ μου για αυτή την "απάτη".. :p
http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει πάντως κάποιος,ας μας πει τι περιλαμβάνεται στον κατάλογο :p

 

mplip^ πήγαινε να μας πεις εντυπώσεις βρε :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.

 

Αν στην ταινία που θα παρακολουθήσεις υπάρχει ερωτική σκηνή μήπως θα ήταν καλό να μας φέρνανε και μια κοπέλα ,γιατι με τόσα λεφτά και αυτό θα έπρεπε να προσφέρουν !!!

 

Μήπως τελικά έχουν περάσει τα ευρώ για μαρούλια που έλεγε και ο ''φίλος'' μας ο Κουφοντίνας ;

Link to comment
Share on other sites

Και ομως το Σαββατοκύριακο που ήταν και οι πρώτες μέρες λειτουργίας τους , τους πήγε καλύτερα απο ότι περίμεναν ΟΛΟΙ!

 

20 εισητήρια το Σαββατο και 40 τη Κυριακή ήταν πέρα απο τις προβλέψεις και τους στόχους τους....

Δυστυχως υπαρχουν πολλα κοροιδα-ψωναρες που δινουν οσο-οσο για να κανουν το κομματι τους... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο Χίλτον πληρώνεις μερικές εκατοντάδες ευρώ αλλά σου προσφέρεται υπηρεσία που δύσκολα θα βρεις αλλού.Στο village τι μπορούν να προσφέρουν;Δύο καρέκλες ένα τραπεζάκι και μια σερβιτόρα να φέρει τα φαγητά;Και να δούμε τι φαγητά θα έχουν κιόλας για να δικαιολογήσουν την τιμή τους.Άπατο το βλέπω να πηγαίνει το εγχείρημα,σινεμά πας να δεις όχι να φας ούτε να σου πιάσουν τον κ@λο..

 

Κατ' αρχήν επαναλαμβάνω: Το βρίσκεις ακριβό; Το βρίσκεις ασύμφορο; Απλά μην πας. Ούτε εγώ θα πάω, δεν γκρινιάζω όμως για αυτό. Θα γκρίνιαζα αν πήγαινα, πλήρωνα και δεν έμενα ικανοποιημένος. Και σχετικά με το παράδειγμα του Χίλτον, είσαι λάθος. Αυτό που θα πληρώσεις στο Village, δεν θα το βρεις δύσκολα αλλού, απλά ΔΕΝ θα το βρεις πουθενά αλλού.

 

Έπειτα ακόμα δεν ξέρουμε καλά-καλά τι παρέχεται και πώς. Ας μην προτρέχουμε.

 

Όπως και να το κάνουμε πάντως είναι κάτι εντελώς καινούριο για τα ελληνικά δεδομένα. Με ό,τι αυτό συνεπάγεται. ;)

 

@ μπλιπ: Εμένα δεν μου κάνει εντύπωση η επιτυχία της υπηρεσίας αυτής στις πρώτες μέρες. Αν θα έχει διάρκεια η επιτυχία αυτή είμαι περίεργος να δω. Και αυτό είναι που έχει και σημασία άλλωστε, η επιτυχία σε βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η γκρίνια. Όπως λέει και ο Trobocop® αν θες πας. Δε σε αναγκάζει κανείς. Άλλωστε έχει άλλες 18 αίθουσες με 7,5 ευρώ το άτομο. Πάντως εγώ μια φορά θα πήγαινα απλά και μόνο από περιέργεια.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

H γκρίνια είναι γιατί θέλω να πάω αλλά μου φαίνονται πολλά τα λεφτά. Δεν τα αντέχει το πορτοφόλι μου. Γι αυτό είναι η γκρίνια.

Τόσο παράξενο σας φαίνετε ή θέλετε να κάνετε τους ξυπνητζήδες;

Link to comment
Share on other sites

100 e gia duo atoma....faghto kai tainia...

an servirounfaghta tou styl astakomakaronada,soufle,galliko krasi ktl ktl sumferei...an serviroun tpt konserves h makaronada me kima tote de 8a paro :p

 

ma kala re paidia...esas sas fainetai normal na paei kapoios sinema gia faghto?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

:lol: Δηλαδή θα ακούς στη μέση της ταινίας τον άλλο να φωνάζει «Γκαρσόν, τα σπαγκέτι μου δεν είναι όσο σκληρά τα παρήγγειλα» και οι σερβιτόροι/ες θα κόβουν βόλτες στη διάρκεια της ταινίας; :rotfl: Και εμένα πάντως μου φαίνονται υπερβολικές οι τιμές αν είναι 100€ το ζευγάρι.:wacko:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ταραρχας εγω δεν μπορω να παρακολουθησω ταινια κοβοντας ταυτοχρονα το μπριζολινι μου... :p Δευτερον ειναι πολυ τσιμπημενες οι τιμες... :X Κουλη υπηρεσια σαν τοσες και τοσες που βγηκαν και μετα απο λιγο καιρο σταματησαν λογω ελλειψης κοροιδων... :rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Καμια σχεση, δεν ειμαι φιλος της πολυκοσμιας οποτε το gold class αποτελει μονοδρομο για μενα.

Οταν παμε 2 ατομα το ποσο που πληρωνουμε με ποτο και τα εισιτηρια αντιστοιχει σε 55 ευρω.

μια χαρα δηλαδη για τις υπηρεσιες που σου προσφερουν αλλα κ για τα καθισματα. Δοκιμαστε το κ θα με θυμηθειτε

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω την οικονομική σου κατάσταση ,αλλά το να γράφεις ότι σε μια έξοδο σου για κινηματογράφο και τα παρελκόμενα του έδωσες 55 ευρώ , είναι λίγο ''προκλητικό'' στους χαλεπούς καιρούς που βιώνουμε

 

και επίσης δεν είναι μια επιλογή που μπορεί να την έχει οποιοσδήποτε και ειδικά νέολαία που δεν έχει δικο της εισόδημα ,αλλά βασίζεται στο χαρτζιλίκι των γονιών του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...