Jump to content

Cosmote: Μεταφορά του δωρεάν χρόνου ομιλίας


minovg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Cosmote εισάγει τη δυνατότητα μεταφοράς στον επόμενο μήνα του δωρεάν χρόνου ομιλίας που δεν καταναλώθηκε, όπως και οκτώ νέα προγράμματα προπληρωμένου χρόνου από 60 έως 1.000 λεπτά δωρεάν, με πάγια από 14,5 έως 106 ευρώ το μήνα, για τον πρώτο χρόνο αντίστοιχα, ενώ καθιερώνει και ενιαία χρέωση για όλες τις εθνικές κλήσεις.

 

Πηγή: Ναυτεμπορική

 

Μετά την ΤΙΜ και η Cosmote εφαρμόζει αυτό το μέτρο. Δεν διευκρινίζει βέβαια αν πρόκειται μόνο για τις νέες συνδέσεις ή αφορά και τους παλιούς συνδρομητές.

 

Νομίζω θέμα χρόνου να το εφαρμόσει και η Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Η κοσμοτε μεχρι τωρα ηταν ανταγωνιστικη γιατι ειχε χαμηλωτερη χρεωση προς κινητα κοσμοτε και σταθερα τηλεφωνα τωρα το καταργει και αυτο. Κριμα. Αυτο γινεται ισως γιατι μπορει να ακολουθησουν προγραμματα με δωρεαν λεπτα ομιλιας προς συγκεκριμενα κινητα κοσμοτε και σταθερα τηλεφωνα. Αν ισχυει κατι τετοιο δεν ξερω μπορει να ειναι καλο. Το θετικο στην ανακοινωση ειναι οτι δεν κανει διακριση ως προς την Q.
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote εισάγει τη δυνατότητα μεταφοράς στον επόμενο μήνα του δωρεάν χρόνου ομιλίας που δεν καταναλώθηκε, όπως και οκτώ νέα προγράμματα προπληρωμένου χρόνου από 60 έως 1.000 λεπτά δωρεάν, με πάγια από 14,5 έως 106 ευρώ το μήνα, για τον πρώτο χρόνο αντίστοιχα, ενώ καθιερώνει και ενιαία χρέωση για όλες τις εθνικές κλήσεις.

 

Πηγή: Ναυτεμπορική

 

Μετά την ΤΙΜ και η Cosmote εφαρμόζει αυτό το μέτρο. Δεν διευκρινίζει βέβαια αν πρόκειται μόνο για τις νέες συνδέσεις ή αφορά και τους παλιούς συνδρομητές.

 

Νομίζω θέμα χρόνου να το εφαρμόσει και η Vodafone...

για τους παλιους συνδρομητες θα ισχυσει αυτο το δωρο..η θα το χαρουν μονο οι νεοι συνδρομητες.δεν ειδα πουθενα να το διευκρινιζουν αυτο τι ζητημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πω πω το μεγαθήριο έκανε πάλι το θαύμα του ΑΥΞΗΣΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ COSMOTE που γι`αυτήν είναι τσάμπα.. Καληνύχτα.... παιδιά μας δουλεύουν όλους κανονικά ειδικά αυτή η άθλια cote.. (άλλη μια κακή αντιγραφή της Tim, όχι πως και αυτή το έκανε καλύτερα)
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει (σύμφωνα με την διαφήμιση) μόνο για νέους συνδρομητές και άρα μόνο στα νέα οικονομικά προγράμματα.

Και οι παλιοί δεν μεταφέρονται αυτόματα αφού κάποιοι ανέφεραν πως ανέβασε τις χρεώσεις προς CosmOTE και σταθερά.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει (σύμφωνα με την διαφήμιση) μόνο για νέους συνδρομητές και άρα μόνο στα νέα οικονομικά προγράμματα.

Και οι παλιοί δεν μεταφέρονται αυτόματα αφού κάποιοι ανέφεραν πως ανέβασε τις χρεώσεις προς CosmOTE και σταθερά.

Αυτόματα δεν θα γίνει τίποτα. Απλά πηγαίνετε σε κάποιο κατάστημα και αλλάζετε οικονομικό πρόγραμμα εφόσον δεν είστε δεσμευμένοι από κάποια επιδότηση (δηλαδή είστε στον 1ο χρόνο).

 

Ισχύει επομένως και για παλιούς συνδρομητές εφόσον το ζητήσουν οι ίδιοι με αίτησή τους.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι παλιοί συνεχίζουμε να πληρώνουμε τις μειωμένες τιμές για ΟΤΕ/Cosmote;

Σωστή η παρατήρησή σου φίλε. Αν δεν αλλάξατε πρόγραμμα, τότε ναι θα ισχύει το τότε τιμολόγιο αλλά χωρίς την δυνατότητα μεταφοράς του δωρεάν χρόνου ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά είναι μόνο για νέες συνδέσεις ? Άκουσα ότι πήγε σε κάποιο κατάστημα COSMOTE κάποιος που έχει περίπου 2 μήνες νέα σύνδεση και με μία αίτηση που έκανε θα του το ενεργοποιήσουνε μετά από κανένα μήνα όπου θα του στείλουνε ένα SMS.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έπαθα πλάκα ! μου ήρθε ο λογαριασμός ! είμαι στο Cosmote 2004 και είχα ξεπεράσει τον αεροχρόνο μου ! μίλησα 4 :43 λεπτά προς κινητό Cosmote και χρεώθηκα 0,22 ε ενώ για 1:14 προς Vodafone χρεώθηκα 0,25 ε .ελπίζω όταν θα ζητήσω επιδότηση για την ανανέωση του συμβολαίου να μη μου ζητήσουν να αλλάξω πρόγραμμα !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

:X Ωχ! Μέσα στον Ιούνιο έκανα αίτηση αλλαγής προγράμματος, από το 2004 στο 240, η οποία είχαν πει θα ενεργοποιηθεί από τον επόμενο λογαριασμό -- δηλαδή κάπου τώρα, άρα και εγώ έχω δικαίωμα στην μεταφορά υπολοίπου;..

 

Πάντως παιδιά, για να καταλάβω.

Αν είσαι παλιός συνδρομητής, πληρώνεις λιγότερο αλλά δεν μεταφέρεται ο χρόνος σου και αν είσαι νέος συνδρομητής πληρώνεις περισσότερο και μπορείς να μεταφέρεις το χρόνο σου;; Δεν είναι λίγο γκάου κίνηση αυτή;.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου Mouki το ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ των νέο προγραμμάτων είναι ότι δεν έχουν τις πραγματικά προνομιακές και πολύ χαμηλές χρεώσεις των παλιών προγραμμάτων για κλήσεις προς Cosmote και ΟΤΕ μετά την κατανάλωση του δωρεάν χρόνου...

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα δεν θα γίνει τίποτα. Απλά πηγαίνετε σε κάποιο κατάστημα και αλλάζετε οικονομικό πρόγραμμα εφόσον δεν είστε δεσμευμένοι από κάποια επιδότηση (δηλαδή είστε στον 1ο χρόνο).

Ισχύει επομένως και για παλιούς συνδρομητές εφόσον το ζητήσουν οι ίδιοι με αίτησή τους.

Diladi paidia egw pou eimai sto 90 kai eimai ston prwto xrono den mporw na anevw sto 120?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Diladi paidia egw pou eimai sto 90 kai eimai ston prwto xrono den mporw na anevw sto 120?

Σε μεγαλύτερο πρόγραμμα ναι μπορείς να ανέβεις χωρίς επιβαρύνσεις. Βλέπεις όταν είναι να πάρουν δεν υπάρχει πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι όταν θες να δώσεις λιγότερα (δηλαδή να πέσεις σε χαμηλότερο πάγιο). :O

Link to comment
Share on other sites

....Καλησπέρα σας, πλέον η αλλαγή Οικονομικών προγραμμάτων γίνεται τηλεφωνικώς, με επιβεβαίωση στοιχείων, εννοείται ότι πρέπει να καλέσει ο ίδιος ο συνδρομητής.....άλλο ένα Fax καταργήθηκε, όχι τίποτα άλλο κρίμα τα δεντράκια με τόση χαρτούρα.... :rolleyes:
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

....Καλησπέρα σας, πλέον η αλλαγή Οικονομικών προγραμμάτων γίνεται τηλεφωνικώς, με επιβεβαίωση στοιχείων, εννοείται ότι πρέπει να καλέσει ο ίδιος ο συνδρομητής.....άλλο ένα Fax καταργήθηκε, όχι τίποτα άλλο κρίμα τα δεντράκια με τόση χαρτούρα.... :rolleyes:

Η μεταφορά από συμβόλαιο σε κάρτα γίνεται τηλεφωνικώς; :confused: Και μετά αποστολή της νέας κάρτας SIM στο σπίτι; Ή πολλά ζητάω; :O

Link to comment
Share on other sites

....Καλησπέρα σας, πλέον η αλλαγή Οικονομικών προγραμμάτων γίνεται τηλεφωνικώς, με επιβεβαίωση στοιχείων, εννοείται ότι πρέπει να καλέσει ο ίδιος ο συνδρομητής.....άλλο ένα Fax καταργήθηκε, όχι τίποτα άλλο κρίμα τα δεντράκια με τόση χαρτούρα.... :rolleyes:

 

Απο τα Χριστουγεννα εχω κανει αλλαγη προγραμματος τηλεφωνικως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έπαθα πλάκα ! μου ήρθε ο λογαριασμός ! είμαι στο Cosmote 2004 και είχα ξεπεράσει τον αεροχρόνο μου ! μίλησα 4 :43 λεπτά προς κινητό Cosmote και χρεώθηκα 0,22 ε ενώ για 1:14 προς Vodafone χρεώθηκα 0,25 ε .ελπίζω όταν θα ζητήσω επιδότηση για την ανανέωση του συμβολαίου να μη μου ζητήσουν να αλλάξω πρόγραμμα !

Προφανώς από τα 4:43 που μίλησες πλήρωσες μόνο για 104 δευτερόλεπτα ( 1 λεπτό και 44 δευτερόλεπτα )

 

Η cosmote χρεώνει στο 2004 € 0,0021 /δευτ.το δευτερόλεπτο μετά τον δωρεάν χρόνο στις κλήσεις προς cosmote και 0,0034 προς vodafone

 

Δες εδώ http://www.cosmote.gr/cosmote/portlets/ForYou/pricelist.jsp?locale=el_GR&pricelistType=contractplan&breadcrumbTitle=COSMOTE%20240#jump9

Προφανώς ο δωρεάν χρόνος ομιλίας τέλειωσε κατά την διάρκεια της συγκεκριμένης κλήσης στα 2 και 59 και πλήρωσες τα υπόλοιπα!!!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς από τα 4:43 που μίλησες πλήρωσες μόνο για 104 δευτερόλεπτα ( 1 λεπτό και 44 δευτερόλεπτα )

 

Η cosmote χρεώνει στο 2004 € 0,0021 /δευτ.το δευτερόλεπτο μετά τον δωρεάν χρόνο στις κλήσεις προς cosmote και 0,0034 προς vodafone

 

Δες εδώ http://www.cosmote.gr/cosmote/portlets/ForYou/pricelist.jsp?locale=el_GR&pricelistType=contractplan&breadcrumbTitle=COSMOTE%20240#jump9

Προφανώς ο δωρεάν χρόνος ομιλίας τέλειωσε κατά την διάρκεια της συγκεκριμένης κλήσης στα 2 και 59 και πλήρωσες τα υπόλοιπα!!!

Δηλαδή έκανες κάτι πρόχειρους υπολογισμούς και το βρήκες αυτό? χεχε

Τέλος πάντων ένα έχω να πω, ναι η Cosmote κάνει βλακεία και δεν ενεργοποιεί την μεταφορά υπολοίπου και στους παλιούς συνδρομητές μάλλον θα αναγκαστεί να το κάνει όταν δεί να χάνει παλιά συμβόλαια. Κανείς δεν ενδιαφέρεται πια για τους πελάτες, μόνο πώς θα βγάλουν καλούς ισολογισμούς :mad:

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έκανες κάτι πρόχειρους υπολογισμούς και το βρήκες αυτό? χεχε

Τέλος πάντων ένα έχω να πω, ναι η Cosmote κάνει βλακεία και δεν ενεργοποιεί την μεταφορά υπολοίπου και στους παλιούς συνδρομητές μάλλον θα αναγκαστεί να το κάνει όταν δεί να χάνει παλιά συμβόλαια. Κανείς δεν ενδιαφέρεται πια για τους πελάτες, μόνο πώς θα βγάλουν καλούς ισολογισμούς :mad:

Δεν μπορεί να το Ενεργοποιήσει αυτόματα γιατί στα νέα προγράμματα υπάρχουν χειρώτερες χρεώσεις για μετά τα δωρεάν λεπτά.

Έτσι θα πρέπει να το ζητήσει ο πελάτης για να μεταβεί σε ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ πρόγραμμα !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο νούμερο στην Cosmote που παίρνεις και σου λένε πόσο υπόλοιπο έχεις δωρεάν χρόνου ομιλίας που μεταφέρεται στον νέο μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...