Jump to content

Οι xειρότερες ταινίες


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ταινία που σας έκανε να μετανίωσετε τα λεφτά του εισιτηρίου ή της ενοικίασης..Που σας έκανε να φύγετε από την αίθουσα ή να τη σταματήσετε αγνοώντας τα παραπάνω.

H που ήταν απλά .. χάλια !

 

Θυμάμαι χαρακτηριστικά το "Meet Joe Black" -

Γύρω στις 3 ώρες ταινία με αποτέλεσμα οι τίτλοι τέλους να είναι το καλύτερο σημείο της - και τι ταινία ..

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυο θα πω καθως εχουν πιασει και οι δυο τον ΠΑΤΟ. η μια ειναι το Solaris και η αλλη ειναι το τελευταιο του Μελ Γκιμπσον με τους εξωγηινους (δεν θυμαμαι τιτλο). Ειναι οι μοναδικες ταινιες που κοιμηθηκα στο σινεμα.

Host

Link to comment
Share on other sites

το scoobedoo και μην με δουλεψετε που πηγα και ειδα τετοια ταινια.και οι αγγελοι του charlie no2.φοβερη μουφα

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Jeepers Creepers

Freddy Got Fingered

Speed 2

Blair Witch Project

 

Ευτυχώς τα 2 πρώτα τα είδα 1η φορά στο ντιβιντί, δε θ'αντεχα με τίποτα για πάρτη τους ένα κωλοπιάσιμο αξίας 7€... Επίσης με κούρασε απίστευτα και το Artificial Intelligence...

Link to comment
Share on other sites

Kαι το "Charlie's Angels" το πρώτο, φοβερή αηδία.

Oπως και το "E-mail" και το "Ενας+ένας" από ελληνικά.

 

Sallax αν δε σ'αρεσε το Blair witch το πρώτο (εμένα μου άρεσε :o )

μη δεις ποτέ το δεύτερο..αισχρό..

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Το Μπλερ το 1ο δεν ήταν κακό... αλλά συγκριτικά μ'ολα αυτά που'χαμε ακούσει και περιμέναμε, ήταν η απάτη του αιώνα... Το έβαλα σαν ένα απ'τα έργα που με τσάτισε γιατί το περίμενα πολύ καλύτερο. Θυμάμαι ακόμα το βράδυ που το'χα δει, ήταν μάλιστα και στο φεστιβάλ τότε και βγαίναμε απ'την αίθουσα κι ακόμα δεν το πίστευα πως είχε τελειώσει και δε θα υπήρχε ποτέ η τρομαχτική σκηνή που περίμενα επί 90 λεπτά...

 

Πάντως ρε παιδιά, ειδικά το 1ο Charlie's Angels - αλλά και το 2ο, για μένα ήταν καταπληκτικά, για το είδος τους πάντα ε?!

Link to comment
Share on other sites

Το Blair Witch 1 το είχα δει στο Village Park - ολόκληρη να μη χάνετε το feeling ;) με την κολλητή μου η οποία είχε πεταχτεί 10 φορές από φόβο :p Εμένα με ικανοποίησε η τελευταία σκηνή,ενώ το 2 ..ευτυχώς μόνο που δεν το χα πληρώσει!!

 

Τώρα για τους "Αγγέλους" περί ορέξεως .. :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nelly

Το Blair Witch 1 το είχα δει στο Village Park - ολόκληρη να μη χάνετε το feeling ;) με την κολλητή μου η οποία είχε πεταχτεί 10 φορές από φόβο :p Εμένα με ικανοποίησε η τελευταία σκηνή,ενώ το 2 ..ευτυχώς μόνο που δεν το χα πληρώσει!!

Τώρα για τους "Αγγέλους" περί ορέξεως .. :p

Καλά το Μπλερ 2 το'χα γράψει κάποτε απ'το φίλμνετ αλλά ακόμα δεν τολμάω να το δω :happy:

Όσο για το περί ορέξεως, παρακαλώ τους επόμενους ποστερς μαζί με τις μπαρουφοπροτιμήσεις τους να μας λένε και τη γνώμη τους για τους Άγγελους να δούμε κατά πόσο κολοκυθόπιτα είναι :p

 

ΥΓ. Αν η κολλητή πετάχτηκε 10 φορές στο Μπλερ, στο Χελρέηζερ τι θα έκανε? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χμμ..Ποιά να πώ τώρα εγώ...

-Blair Witch Project

-Event Horizon

Και άν θυμηθώ κάποια άλλη..Εδώ είμαστε... :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]Die you human....
Link to comment
Share on other sites

Αστο καλύτερα το 2 .. :whistle:

Δες το Arizona dream και το Dune :wacko:

 

Το Hellraiser είναι για γερά στομάχια - δεν το ξέρει καν :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε, το Arisona δεν ήταν τόοοοοοσο χάλια :p Προσωπικά θα πρότεινα όλη τη γκάμα της Σάντρα Μπούλοκ εκτός απ'το 1ο Speed :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι ιδιαίτερα cinefil θα έλεγα

Blair Witch Project 2 (το ένα δεν ήταν και τόσο μάπα)

Insomnia (πάει το πρώτο 7εύρο)

Men In Black 2 (πάει και το δεύτερο)

Speed 2 (δεν μπήκα καν στον κόπο να το δω. το trailer αρκούσε)

Independence Day

Ένα θρίλερ και καλά που είχε εξώφυλλο ένα σταυρό να πέφτει κολλημένος σε έναν τοίχο παιδικού δωματίου. Δε θυμάμαι τίτλο γμτ.

Και σχεδόν όλες οι κλισέ ταινίες με αεροπειρατίες και καταστροφές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν που μου έρχετε τώρα είναι το:

Rose Red (κάπου 4-4,5 ωρες ταινία)την είχα βάλει 12 το βράδυ με μία φίλη μου και καλά να τρομάξουμε αλλά μετά μόνο που δεν με έσπασε στο ξύλο :p Σίγουρα είναι και άλλες πολλές,αν θυμηθώ θα ξανα επανέλθω!

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Πολλές είναι οι μούφες ταινίες που έχω δει...

Απλά θα αναφέρω την μία γύρω από την οποία είχε γίνει συζήτηση και τελικά ήταν μέγιστη πατάτα... το blair witch project...

Link to comment
Share on other sites

To Jerry Maguire

 

ειχα αηδιασει υπερβολικά και είχα τσαντιστει που είχα πληρώσει για μια ταινία που αφορά μόνο αμερικάνους...

 

 

Απο εκει και πέρα έχω και εγώ να πώ τα άπειρα... Απο θρίλλερ ασε μην αρχίσω καλύτερα που το μισό video club εχει ταινίες φόλες

 

....

:X
Link to comment
Share on other sites

Deep Horizon: Η μεγαλύτερη πατάτα

 

Τα χρόνια της αθωότητας: Η μόνη ταινία στη ζωή μου που κοιμήθηκα στο σινεμά, και μάλιστα στο πρώτο 20λεπτο! Από τότε έχω δοκιμάσει 3 φορές να την δω (από περιέργεια και μόνο) και ποτέ δεν έχω φτάσει μέχρι το τέλος από τη βαρεμάρα

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι ρε παιδιά και το Blair Witch χειρότερη ταινία!

Ένταξει το ότι δεν αρέσει σε μερικούς δεν την κάνει ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ!

Προσωπικά μου άρεσε αρκετά και τρόμαξα κιόλας.Το 2 μέρος θα συμφωνήσω ότι ήτανε μεγάλη πατάτα.

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

παντως εαν δω ταινια χειροτερη απο το blair witch θα σας ειδοποιησω... :D

πραγματικα δεν πιστευω οτι μπορει ανθρωπινο ον να δημιουργησει τιποτε χειροτερο και δεν καταλαβαινω πως μπορει να τρομαξει καποιον ??? :worry:

επισης πολυ χαλια ταινιες:

freddy got fingered (ο βατομουροκυνηγος :))

dude where's my car

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χειρότερη ταινία από το Eyes Wide Shut (Μάτια ερμητικά κλειστά) έχετε δει; Πολύ μούφα ταινία... Το Meet Joe Black εμένα μου άρεσε πάντως...

Όσον αφορά το Blair witch project η απάτη του αιώνα... Σιγά το θρίλερ... Άσε που τα βλαμένα μάλλον σκοτωθήκανε μόνα τους και όχι από τη μάγισσα... Τι ήλιθια ταινία...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nelly

Το "Eyes wide shut" μου άρεσε πολύ :confused:

 

Θεε και Κύριε!!! Εγώ δεν άντεξα να δω το δεύτερο μισό...

Έφυγα από τον κινηματογράφο στο διάλλειμα...

Ειλικρυνά, πες μου τι σου άρεσε από την ταινία;

Ειδικά η σκηνή που πίνανε χόρτο, την είχανε ακούσει και μιλούσαν βασανιστικά αργά μου έχει μείνει ως σημείο αναφοράς για τον ψυχολογικό βασανισμό του θεατή...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Είναι αναγκαστικό να συμφωνήσουμε; :p

 

Οταν βλέπω μια ταινία ξέρω από τα πρώτα λεπτά αν θα μου αρέσει ή όχι..Η συγκεκριμένη την πρώτη φορά που την είδα να σου πω την αλήθεια ούτε και μένα μου άρεσε,τη βρήκα ανούσια,αλλά την έχω δει άλλες 2 φορές από τότε και άλλαξα τελείως άποψη.

 

Πάντως έχεις κάθε δικαίωμα να τη βρίσκεις χάλια,δε θα παρεξηγηθώ :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Reginald

 

Ε όχι ρε παιδιά και το Blair Witch χειρότερη ταινία!

Ένταξει το ότι δεν αρέσει σε μερικούς δεν την κάνει ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ!

Προσωπικά μου άρεσε αρκετά και τρόμαξα κιόλας.Το 2 μέρος θα συμφωνήσω ότι ήτανε μεγάλη πατάτα.

 

 

Μπορεί να έχεις δίκιο αδερφέ! Δεν είναι και η χειρότερη ταινία!

Ο λόγος που έκανε τους περισσότερους απο εμάς να την αναφέρουμε ως τέτοια ήταν ο εξής: ήταν μια ταινία πολυδιαφημισμένη και πολλοί περιμέναμε πως και πως να πάμε και να την δούμε, έχοντας στο μυαλό μας όλο αυτό το story που ακολουθούσε την ταινία. Και τελικά δεν ικανοποίησε τις προσδοκίες μας!

Ίσως θα της ταίριαζε καλύτερα ο χαρακτηρισμός υπερεκτιμημένη και κατώτερη τως προσδοκιών μας... :o

Link to comment
Share on other sites

μια φορα την επαθα που πηγα με κατι φιλους να δουμε cinema Μπηκαν σε μια αιθουσα ε τι να κανω πηγα πισω τους Το εργο σκετη μαμακια(καπου στην γαλλια, στο στυλ των 3 σωματοφιλακων) δεν ξερω καν το ονομα της ταινιας Τελικα βγηκα απο την αιθουσα και μπηκα στη αλλη με το ιδιο εισητηριο οπου παιζοταν το Rat Race οπου γελασα με την ψυχη μου :p

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...