Jump to content

CD's αυθεντικά η "κατεβασμένα" ;


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

CD, Αυθεντικο η "κατεβασμενο" ;  

111 members have voted

  1. 1. CD, Αυθεντικο η "κατεβασμενο" ;

    • Αυθεντικα μονο
      7
    • "Κατεβασμενα" μονο
      94
    • Πρωτα κατεβαζω και μετα αγοραζω το Αυθεντικο
      10


Recommended Posts

Τι σας αρεσει περισσοτερο;

 

Ενα CD αυθεντικο η προτιματε να το "κατεβασετε"-"Μετατρεψετε σε Mp3 απο καποιον γνωστο" πρωτα και ισως καποια μερα το αγορασετε;

 

Για να δουμε τον σφυγμο των καταναλωτων !

 

Εγω προσωπικα, τα κατεβαζω πρωτα και αν πραγματικα το αξιζει μονο τοτε το αγοραζω σε αυθεντικο... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 164
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

An to katebaseis poios o logos na to agoraseis?????

Egw prosopika agorazw mono ta sigrotimata me ta opoia eimai kollimenos (liga pleon) kai sta opoioa ola ta CD tous ta xw authentika!

 

PS :Problepw na min prolabeis na kaneis "swsti" dimoskopisi!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα κατεβαζω και μετα αγοραζω το αυθεντικο μόνο αν είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ και μου περισσεύουν και λεφτά εκείνες τις μέρες. ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι αυθεντικα CD εχω μονο 6 .

Το ενα αγορασα , τα τεσσερα ηταν δωρα απο φιλους και το ενα δωρο απο περιοδικο . :lol:

 

Πλησιαζω σιγα σιγα τα 5000 κομματια σε mp3 και αν θελω να τα ακουσω σε στερεοφωνικο ή αυτοκινητο απλα γραφω ενα δισκακι και ειμαι ΟΚ . :rolleyes:

 

20 Ευρω για ενα CD πρεπει να μου κανουν πλυση εγκεφαλου για να τα δωσω .

Σε ενα νετ καφε με kazaa τα ιδια λεφτα μαζευουν πολυυυυ περισσοτερα τραγουδια .

 

Αν θελουν να εκμεταλευτουν καποιους δεν μπορω να τους εμποδισω .

Αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα ειμαι και εγω ενας απο αυτους . :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αρκετές χιλιάδες mp3! Όπως καταλαβαίνεται δεν αγοράζω CD, ούτε καν πειρατικά!

Όμως αν είναι κάτι που αξίζει πολύ, το αγοράζω, όπως κάποια CD του Sasha, Oakenfold... :music: :music: :music:

Link to comment
Share on other sites

opos eipe kai o filos R.I.P tha prepei na eisai ligo peirafmenos gia na doseis 20€-30€ gia ena cd asxeta an mporeis na to katevaseis,na to agoraseis peiratiko klp..emena mou aresoun poli ta afthedika alla den tha doso mia periousia gia na agoraso ena mono cd me 7 kommatia.oi diskografikes etairies einai kleftes kai auto pistevo oti oloi to gnorizoume.as itan se logika plaisia kai tha vlepame meta..vevaia oi diskografikes epikaloude oti piso apo ena cd krivodai poloi anthropoi plin tou tragoudisti/sintheti..oraia den diafono..alla auto simainei oti prepei na mas klevoun?internet kai pali inernet!n pathoun zimia na mathoun!se auto to simio na po(xoris na thelo na kano diafimisi)oti to 2plo cd tis consipacy-uplifting trance-me 18 kommatia to agorasa 17 euro;).poli kali kinisi tis unicorn.gi'auto kai tha einai i moni etairia pou tha dino ta lefta mou(na simioso oti to peira 17 apo to site tis unicorn.sta diskopolia ekane 20€.kai pali omos pio ftina apo to mono cd tis vandi:p

 

pada filika kai elpizo na min prosevala kapoion.zito signomi se aditheti periptosi:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον R.I.P.

Εγω παλι αυθεντικα CD εχω μονο 6. Το ενα αγορασα

Σινγκλάκι ήταν? :p

 

Εξυπακούεται πως και γω έχω ν'αγοράσω ορίτζιναλ χρόνια. Ίντερνετ και σιντί μπέρνερ είναι 2 λόγοι που φτάνουν και περισσεύουν επί τούτου :cool:

Link to comment
Share on other sites

to xeno einai panta to kalitero. an kai nomizw oti uparxoun kalitexnes pou axizei na plirwseis gia na tous exeis stin diskothiki sou protimw me auta ta lefta na kanw kati allo

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

εχω πανω απο 100 audio cds και ειναι ολα αυθεντικα, φυσικα εχω και 'κατεβασμενα' αλλα οταν προκειται για cd που μ'αρεσει και το θελω μονο γνησια
http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόνο κατεβασμένα! ή τα παίρνω απο κανένα φίλο μου σε mp3 !

Σπάνια να αγοράσω το αυθεντικό! Μόνο όταν μου αρέσει πραγματικά όλο το cd! :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης δεν εχω αγορασει κανενα αυθεντικο cd και ουτε απο blackman, ολα τα mp3s που εχω ειναι απο ripping αυθεντικων απο φιλους και απο το napster μεχρι τα σημερινα p2p προγραμματα :)
Rules are made to be broken...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασμένα

Γιατί πολύ απλά δε με ενδιαφέρει να παίξω cd

 

Ολη μου η δισκοθήκη σχεδόν είναι σε mp3 και μουσική ακούω μόνο απο τον υπολογιστή οπότε ακομα και όταν αγοράζω cd (ναι το κάνω και αυτό) , το κάνω αμέσως mp3 και το cd το παρατάω στη γωνία ( για σχεδόν πάντα !!!)

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον alexbo1

 

Η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική

... αλλά τα αυθεντικά σκοτώνουν την τσέπη μας

 

 

Εγώ διαφωνώ! Και μετά πως θα ζήσει η Βανδή, η Βίσση, ο Ρουβάς και ο Φοίβος;;; Κλέφτες θα γίνουν; Πως θα γίνουν τρισεκατομμυριούχοι αν δεν αγοράζεις τα CDs τους; :D :p Τί σου είναι εσένα δηλαδή 200-300 ευρώπουλα για να αγοράσεις καμμιά 10αριά CDs μπροστά στην ηθική ικανοποίηση ότι σώζεις τους καλλιτέχνες και - κυρίως - τις δισκογραφικές από την ανεργία; :p :lol:

 

Σοβαρά τώρα, νομίζω ότι το αποτέλεσμα της δημοσκόπησης πιο πάνω τα λέει όλα... Ειδικά όμως αν είστε ανήλικοι, ΠΡΟΣΕΞΤΕ! Η RIAA παραμονεύει για να σας πάρει το χαρτζηλίκι :mad: (για όσους δεν γνωρίζουν, μια βόλτα στο φόρουμ για το kazaa σε παλιά posts θα τους είναι ιδιαίτερα διαφωτιστική).

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζω μόνο CDs των αγαπημένων μου συγκροτημάτων ΠΛΕΟΝ!

Και ότι άλλο νομίζω ότι αξίζει να υπάρχει στην υπερπλούσια και εκλεκτή δισκοθήκη μου.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασμενα μονο και πολλες φορες μου δινουν και φιλοι μου αρκετα Original cds αγοραζα-εγω τα αγωραζα, οι αλλοι μου τα γωραζαν :p - μονο οταν ημουν μικρος και δεν ηξερα πως κυκλοφορουν και με τετοιο τροπο Τωρα εχω γυρω στις 2,5 χιλιαδες mp3s αποθηκευμενα στον δισκο μου :cool:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπα που να πάρεις original με τέτοιες τιμές άστα όταν θα βγάζουν και οι ίδιοι οι τραγουδιστές τα αντιγραφεις τότε θα τα πέρνουμε από αυτούς.Αν σκεφτούνε λίγο οι καλιτέχνες και βγάζουνε με δικιά τους πρωτοβουλία κόπιες τότε θα βγάζουν τρελλά λεφτά.Αν και μέσω PC είναι σχεδόν τζάμπα!!!
Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελαθήκαμε να δώσουμε 20 ευρώ :wacko:

Τα μόνα cd που ανέκαθεν αγοράζω είναι των Πυξ-Λαξ.

Από κει και πέρα sorry guys.. :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

kamia 3 xiliades ston skliro (giati den xoraei alla :'( ) kai kamia 10 cd me mp3

 

ola katevasmena i apo antallages skliron :whistle:

 

original mono kati silloges apo palia pou den mporo na vro.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ υπερβολικά υψηλές τις τιμές των DVD CDA αλλά και γενικά των αυθεντικών προγραμμάτων όπως στατικά αρχιτεκτωνικά και άλλα ( πχ το autocad1600 ευρώ!!! \)

 

έτσι τα έχω όλα αντιγραμμένα !!! και κάνω μια χαρά τη δουλεία μου - προσωπικά προτιμώ να πληρώνω τους hackers και να συνεχίσου ν να τα σπάνε παρά τις εταιρίες για να συνεχίσουν να ανεβάζουν τις τιμές !! όπως επίσης έχω μια τεράστια λίστα από video cd όλα με ελληνικούς υπότιτλούς !!

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην παω να αγορασω το cd 20+ ευρω για να παει η καθε βανδη και η καθε βισση να αγοραζει τουαλετες απο την γαλλια,που η καθε μια κανει οσο βγαζω σε 2 χρονια...μην τρελαθουμε και τελειως.

και να μου κυκλοφορουν και με μερσεντες τζιπ των 120000 ευρω και ανω.....οξω απο δω....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...