Jump to content

Desperate Housewives (ABC)


nelly
 Κοινοποίηση

Αγαπημένη Desperate Housewife;  

96 members have voted

  1. 1. Αγαπημένη Desperate Housewife;

    • Bree Van De Kamp
      30
    • Gabrielle Solis
      35
    • Lynette Scavo
      14
    • Susan Mayer
      17


Recommended Posts

Ξεκίνησε να προβάλλεται στην Αμερική (Channel Seven,ABC) τον Οκτώβριο και θεωρείται πολύ πετυχημένη!

 

Πρωταγωνίστριες είναι 4 γυναίκες,που ζουν στην ίδια γειτονιά και η καθεμία κρύβει τα δικά της μυστικά :

 

Susan Mayer (Teri Hatcher),διαζευγμένη μητέρα με μια κόρη,

Bree Van de Kamp (Marcia Cross),βαρετά τέλεια μητέρα και σύζυγος,

Gabrielle Solis (Eva Longoria),πρώην μοντέλο,παντρεμένη-για τα χρήματα του συζύγου-και όχι πιστή,

Lynette Scavo (Felicity Huffman),πρώην career woman και νυν αφοσιωμένη στα 4 παιδιά της μητέρα και σύζυγος.

 

Στην αρχή κιόλας της σειράς,η 5η της παρέας αυτοκτονεί.Έτσι,η Mary Alice διηγείται,και οι υπόλοιπες 4 ψάχνουν την αιτία για την οποία έβαλε τέλος στη φαινομενικά ευτυχισμένη ζωή της και ταυτόχρονα,ψάχνουν τη δική τους ευτυχία.

Φυσικά εμπλέκονται και άλλα πρόσωπα στην ιστορία-γείτονες και γειτόνισσες που τους αλλάζουν τα σχέδια κλπ.

 

Σύμφωνα με το σεναριογράφο της σειράς,Marc Cherry,ήθελε να κάνει κάτι ενδιάμεσο των Sex and the City και Six Feet Under σε μια πιο soap opera μορφή και νομίζω το κατάφερε.

 

Να σημειώσουμε ότι η Teri Hatcher είναι η Lois,από το "Lois & Clark" και η Marcia Cross,η Kimberly Shaw από το "Melrose Place"

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 557
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μερικά link-άκια για τους φανατικούς της σειράς:

 

Desperate Housewives Forum

Get Desperate

και άλλα εδώ

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

H σειρά είναι super. Μεθαύριο στο C4 θα δείξει τα 2 τελευταία επεισόδια τα οποία περιμένουμε με αγωνία.

 

Αν και υπήρξαν και αρκετές προβλέψιμες σκηνές τώρα τελευταία. γενικώς το στόρυ ήταν αρκετά συναρπαστικό. Αναρωτιέμαι αν θα υπάρξει 2ος κύκλος;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει τα πρώτα δυο επεισοδια (κατεβαζω πλεον και τα υπολοιπα)

Μεχρι τωρα μου αρεσε πολυ, οι πρωταγωνιστριες καταπληκτικές (Teri Hatcher :rolleyes: ), η σκηνοθεσια αψογη, γενικα πολυ προσεγμενη σειρα.

Μπραβο στο abc...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια θα υπάρξει 2ος κύκλος..

 

:D

 

Έχω κολλήσει τελικά με αυτή τη σειρά!

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Well... θα κατεβάσω το πρώτο επεισόδειο να δω περί τίνος πρόκεται

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Teliwsa kai tin prwti season... mas afisan na kremmomaste... wraia!

 

greekcharmed tha sou steilw oli tin season se dvd na tin deis telika oxi mono tin misi!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και γώ ολα τα επειδόδια απο το Bearshare. Είδα και 3 επεισόδια.. άψογη σειρά. M'αρέσει περισσότερο η Suzan αλλά και η άλλη η καυτή Mrs Solis. AX
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το τέλος; :w00t:

 

Τα πιο πολλά έγιναν όπως τα ήθελα,όμως

Κριμα να πεθάνει ο Mike,και χωρίς να φταίει; Εχω μια ελπίδα μήπως τη γλιτώσει :p

 

 

 

"Season Finale episode of Desperate Housewives was the most-watched episode of an ABC series in more than five years" :up:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιλάμε.. ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΛΛΗΜΑ! Είμαι στο 17ό και δεν θέλω να δω άλλα, μπας και ξεμείνω απο επεισόδια :cry: :cry:

 

Είναι σαν ναρκωτικό πραγματικά. Η σειρά σκίζει και πρέπει να σαρώσει όλα τα βραβεία! Πραγματικά έχω καιρό να δω τέτοιο καλό casting. :*

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Από τη νέα σαιζόν η σειρά θα παίζεται από τη ΝΕΤ !!! :D :D

 

Επίσης η ΝΕΤ έχει αγοράσει και θα προβάλλει και την πρώτη σαιζόν του LOST :up: :up:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

E OXI!! H NET???Μπραααααβο...αφου δεν μπορει να τα "παράγει" τουλάχιστον" ας τα προβάλλει :up:

ελπιζω

α) να μην τα χαντακωσει σαν τον αντ1

β) να κανει καμια σωστη διαφημιση με ωραιο trailer να μπορεσει να το δει κι ο κοσμος που δεν τα ξερει.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Season Finale απόψε στο FILMNET2.

 

Εγώ δεν θα το δώ επειδή είμαι στο 19 ακόμα. :X

 

Δεν θέλω να ξεμείνω απο επεισόδια. :cry:

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Από τη νέα σαιζόν η σειρά θα παίζεται από τη ΝΕΤ !!! :D :D

 

Επίσης η ΝΕΤ έχει αγοράσει και θα προβάλλει και την πρώτη σαιζόν του LOST :up: :up:

 

Αλήθεια λες τώρα???????

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Season Finale απόψε στο FILMNET2.

 

Εγώ δεν θα το δώ επειδή είμαι στο 19 ακόμα. :X

 

Δεν θέλω να ξεμείνω απο επεισόδια. :cry:

 

Καλά κάνεις,και γω το έκανα όσο άντεξα αλλά υπέκυψα γρήγορα :O

 

Οσο πλησιάζει το τέλος,τόσο κορυφώνεται η δράση = αποκαλύψεις και περιπλεκόμενες ιστορίες :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

καλή είναι σαν σειρά (την έχω τελειώσει πριν 2-3 βδομάδες) αλλά ΠΩΠΩ ο κόσμος των γυναικών απο μέσα φαίνεται πιο τρομακτικός απο οτι απέξω
Link to comment
Share on other sites

Pou mporw na vrw ellinika subtitles gia ta xvid pou katevasa apo to internet?

 

By the way to kanalli pou provalli tin seira stin Ameriki (ABC) kata lathos ekane post mia eikona sto site tous pou dixnei skini apo to season 1 finale opou i nea geitonas sto Wisteria Lane mazi me ton gio tis

metaferoun kati katw sto ypogeio

deixnontas mas etsi oti kati ypopto simvenei me autin tin nea oikogeneia. H pio panw skini kopike apo to season 1 finale kai tha tin doume sto season 2 premiere ton septemvrio.

 

Distixws i eikona exei aferethei apo to episimo site. Eixa tin tyxi na tin dw alla tote den eixa dei to teleutaio episodeio kai etsi den ixera...

Link to comment
Share on other sites

 

Παλι ομως στο τελος απο την συμπεριφορα τους καταλαβαινουμε οτι.."κατι τρεχει με τους διπλα"

:p

 

Οσο για subtitles, δεν ξερω αν εχουν βγει για ελληνικα ομως μπορεις να ψαξεις στο www.greeksubs.com dvd.stuff.gr www.forom.com :)

α και στο dc++

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά υπάρχουν μόνο για το πρώτο επεισόδιο μέχρι στιγμής. Οποιος φίλος ή φίλη θέλει μπορεί να βοηθήσει να φτιαχτούν ελληνικοί υπότιτλοι και για τα υπόλοιπα επεισόδια. Ας μπεί στο ωωω.greektvsubs.gr και από κει θα μπει στο φόρουμ και θα συνεννοηθεί :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...