Jump to content

Φοιτητές: Adsl 512kbps με 20 ευρώ το μήνα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 473
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδη μονο φοιτητες υπαρχουν στην ελλαδα?τι βλακειες ειναι αυτες.αυτο ειναι για να κερδισουν τις εντυπωσεις.Η τισ μειωνεις για ολους η οχι.αυτες οι μ...ς μονο εδω γινονται.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μονο φοιτητες υπαρχουν στην ελλαδα?τι βλακειες ειναι αυτες.αυτο ειναι για να κερδισουν τις εντυπωσεις.Η τισ μειωνεις για ολους η οχι.αυτες οι μ...ς μονο εδω γινονται.

 

 

giati re file... oi perissoteroi foitites spoudazoun se alli poli kai idi exoun tosa eksoda oi oikogeneies tous... :(

Link to comment
Share on other sites

προφανως θα περνουν λεφτα απο καμια ευρωπαικη ενωση μεσω κανενος προγραμματος του υπουργειου παιδειας, ή απλα το λενε ετσι για να ξεσηκωθουν οι υπολοιποι να γινει αυτο που κανεις εσυ τωρα για να διαφημιστει και ξαφνικα να πουν οτι ισχυει για ολους. που το ειδατε αυτο ρε παιδια?μηπως εχει και τιποτε αλλο που πρεπει να κανεις εκτως απο την συνδεση και θελουν να προοθησουν αυτο το αλλο? στην ελλαδα ειμασται. μπορει να σου πουνε οτι ισχυει για 99μηνες συνδεσεις μονο με εξοφληση σε 999 δοσεις με επιτοκιο....
Link to comment
Share on other sites

giati re file... oi perissoteroi foitites spoudazoun se alli poli kai idi exoun tosa eksoda oi oikogeneies tous... :(

 

Egw den eipa na mhn baloun se foithtes alla na baloun fthno internet gia olon ton kosmo mpas kai ksefygoume apo thn mizeria toy ouragou stis thlepoikinonies se olh thn eyrwph

Link to comment
Share on other sites

Koita an pesoun kiallo oi times 8a einai kalo gia olous mas.Egw proswpika den xaliemai giati spoudazw kai den me xalaei. :D :D Alla ti na leme twra, edw sthn galia etoimazontai na dwsou grammh 18Mbps gia proswpikh xrhsh mesw thlefwnikhs grammhs (ADSL2+ sta 45 eurw +FPA) kai edw mono ta panephsthmia exoun 32 Mbps to ka8ena. :(
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ λαϊκίστικο μου ακούγεται μέχρι να πραγματοποιηθεί... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

O OTE, που εκλήθη να προχωρήσει σε αντίστοιχη μείωση του μηνιαίου παγίου που χρεώνεται ο χρήστης που διαθέτει ADSL γραμμή, προχώρησε ακόμα πιο πέρα και δήλωσε προ εβδομάδας στην κυβέρνηση ότι ειδικά για τους φοιτητές θα παρέχει συνδέσεις ADSL (στα 512 Mbps) έναντι πέντε ευρώ από 35 ευρώ που πληρώνουν οι υπόλοιποι συνδρομητές

 

 

:lol: :lol: :lol:

 

512Μbps ε?? Οαου!! Απο και κλειεται ο οτε να κανει το παγιο 5 Ευρω για τους φοιτητες.

Link to comment
Share on other sites

paidia prin apo ligo opos mou eipe enas filos mou o agapimenos mou prothipourgos (nai gia ton karamanli milao :D ) anakoinose oti apo septemvrio oloi oi foitites tha dslaroune sta 512 kbps me 20 euro to mina :D :D :D

exei na pesei sfagi sta dslam :rolleyes: :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

paidia prin apo ligo opos mou eipe enas filos mou o agapimenos mou prothipourgos (nai gia ton karamanli milao :D ) anakoinose oti apo septemvrio oloi oi foitites tha dslaroune sta 512 kbps me 20 euro to mina :D :D :D

exei na pesei sfagi sta dslam :rolleyes: :w00t: :w00t:

 

Ο φίλος σου από που το άκουσε?

Πολλά ακούγονται, να δούμε τι θα γίνει στο τέλος..

Nick
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος σου από που το άκουσε?

Πολλά ακούγονται, να δούμε τι θα γίνει στο τέλος..

 

 

to anakoinose o karamanlis stis diloseis tou stin thessaloniki. to eida stis eidiseis sti net. tha isxiei apo ti nea xronia.

Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει αυτό, αλλά δεν ξέρουμε ακόμα ποιοι θα το δικαιούνται κάτω από ποιες προϋποθέσεις κλπ. Αν δηλαδή απαιτείται να είναι γραμμένος ο ΟΤΕ στο όνομα του φοιτητή κλπ...

 

Το άρθρο είναι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει αυτό, αλλά δεν ξέρουμε ακόμα ποιοι θα το δικαιούνται κάτω από ποιες προϋποθέσεις κλπ. Αν δηλαδή απαιτείται να είναι γραμμένος ο ΟΤΕ στο όνομα του φοιτητή κλπ...

 

Το άρθρο είναι εδώ

 

Λογικο μου ακουγεται να ζητανε σαν προυποθεση να ειναι ο ΟΤΕ στο ονομα του φοιτητη, αλλιως ολοι φοιτητες θα δηλωναν, μακαρι να ειναι μονο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είπαν οτι εκτός απο τον ΟΤΕ συμφώνησαν και οι υπόλοιποι πάροχοι για την παροχή καλύτερων τιμών.

Ακόμα κάτι άκουσα και για -50% στο κόστος εγκατάστασης.

 

Αν όντως ισχύσει κάτι τέτοιο τους αξίζουν πολλά μπράβο (εστω κι αν απευθύνεται μόνο σε φοιτητές). :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ λέω το άλλο τώρα. Ο Έλληνας ως πολυμήχανος και πονηρός :p , θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί την όλη κατάσταση και να γίνουν όλοι φοιτητές. :w00t:

 

Πώς; Όλο και σε κάποιο σόι θα υπάρχει κάποιος φοιτητής, θα το γράφουν στο όνομά του και θα έχουν φτηνό DSL. Σας ακούγεται δύσκολο; Απαραίτητη προϋπόθεση φαντάζομαι θα είναι η πόλη των σπουδών να συμπίπτει με την κατοικία του DSL. ;)

 

Ορμήστε να βρείτε φίλους φοιτητές και να γράψετε τη σύνδεση στο όνομά τους. :lol: :lol:

 

Ακόμα βέβαια κρατάμε μια πισινή γιατί δεν ξέρουμε ακριβώς τις επίσημες προϋποθέσεις. :!:

Link to comment
Share on other sites

Πηγή ert.gr:

 

Δωρεάν πρόσβαση ADSL για τον πρώτο σε επίδοση φοιτητή κάθε έτους σε κάθε σχολή και στους φοιτητές, που εισήχθησαν πρώτοι σε κάθε σχολή από το επόμενο ακαδημαϊκό έτος εξήγγειλε από τη Θεσσαλονίκη ο πρωθυπουργός, ο οποίος μίλησε το βράδυ της Παρασκευής σε εκδήλωση για τα 50 χρόνια της Πολυτεχνικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου. Ο πρωθυπουργός επεσήμανε την ανάγκη την κάλυψης, το συντομότερο δυνατό, του "ψηφιακού χάσματος" που χωρίζει την Ελλάδας από τις πιο αναπτυγμένες χώρες του κόσμου και ανακοίνωσε σειρά πρωτοβουλιών σε συνεργασία με τον ΟΤΕ για σημαντική μείωση στις τιμές πρόσβασης ADSL και το τέλος ενεργοποίησης. Συγκεκριμένα, όπως είπε, θα παρέχεται ειδική μειωμένη τιμή 5 ευρώ το μήνα από περίπου 36 ευρώ, που είναι σήμερα, σε όλους τους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές των ΑΕΙ και ΤΕΙ. Επίσης, όπως είπε ο πρωθυπουργός, οι παρέχοντες υπηρεσίες internet και ο ΣΕΠΕ (Σύνδεσμος Επιχειρήσεων Πληροφορικής & Επικοινωνιών Ελλάδας) συμφώνησαν με τον ΟΤΕ και θα προσφέρουν και αυτοί στους φοιτητές ειδικό προϊόν για την υπηρεσία του γρήγορου Internet σε σημαντικά μειωμένη τιμή. Έτσι η ολοκληρωμένη υπηρεσία θα προσφέρεται στην τιμή των 15 ευρώ το μήνα έναντι της ισχύουσας σήμερα τιμής των 85 ευρώ.

 

Νομίζω οτι πλέον ξεφύγαμε απο τις υποσχέσεις και πλέον έχουμε ενα roadmap! Και εφόσον σύμφωνα με τον ίδιο τον προθυπουργό τόσο ο πΟΤΕ όσο και οι ISPs το έχουν δεχθεί, μένουν πια μόνο οι (σημαντικές) λεπτομέριες!

I'm HAPPY! :D

 

Και για όσους δεν έχουν ακούσει τίποτα, μιλάμε μάλλον για 512k γραμμή με όριο όμως σε traffic τα 5GB/μήνα!

 

Α, και ελπίζω τουλάχιστον να δέχονται το τηλέφωνο να είναι στο όνομα ενός απο τους γονείς... :X

Link to comment
Share on other sites

Πηγή ert.gr:

 

 

 

Νομίζω οτι πλέον ξεφύγαμε απο τις υποσχέσεις και πλέον έχουμε ενα roadmap! Και εφόσον σύμφωνα με τον ίδιο τον προθυπουργό τόσο ο πΟΤΕ όσο και οι ISPs το έχουν δεχθεί, μένουν πια μόνο οι (σημαντικές) λεπτομέριες!

I'm HAPPY! :D

 

Και για όσους δεν έχουν ακούσει τίποτα, μιλάμε μάλλον για 512k γραμμή με όριο όμως σε traffic τα 5GB/μήνα!

 

Α, και ελπίζω τουλάχιστον να δέχονται το τηλέφωνο να είναι στο όνομα ενός απο τους γονείς... :X

5GB όριο; :eek:

Τζάμπα χάρηκα μου φαίνεται, δεν αφορά εμένα... :cry:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

5GB όριο; :eek:

Τζάμπα χάρηκα μου φαίνεται, δεν αφορά εμένα... :cry:

 

Εσυ πολυ απλα θα παρεις μονο τη γραμμη με 5 Ευρω και θα διαλεξεις μια συνδεση χωρις οριο.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ πολυ απλα θα παρεις μονο τη γραμμη με 5 Ευρω και θα διαλεξεις μια συνδεση χωρις οριο.

Έτσι όπως το καταλαβαίνω, το όριο αφορά τη γραμμή και όχι τη σύνδεση.

Και πάλι βέβαια δε θα είναι και πολύ άσχημο, καθώς δε νομίζω να τσεκουρώνουν στην ογκοχρέωση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...