Jump to content

The L word (Showtime)


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε δει την σειρά The L word;

Ξεκίνησε στις ΗΠΑ πέρυσι τον Ιανουάριο και ήδη διανύει το δεύτερο κύκλο της με αρκετά μεγάλη επιτυχία.

 

Η σειρά έχει σαν θεματικό άξονα τη γυναικεία ομοφυλοφιλία, και αν παρακολουθήσετε το επεισόδιο-πιλότος (2 ώρες παρακαλώ, ολόκληρη ταινία) θα μπείτε στο νόημα της πλοκής των υπολοίπων επεισοδίων: Η Jenny μετακομίζει με το φίλο της Tim στο Λος Άντζελες και γνωρίζει τις γειτόνισσές τους, Bette και Tina που είναι ζευγάρι. Κατά τη διάρκεια ενός πάρτυ τους, γνωρίζει την επίσης ομοφυλόφιλη Marina με την οποία έρχονται πολύ κοντά...

 

Η σειρά έχει πολύ καλούς διαλόγους, άψογη ηθοποιία και (από ότι διαβάζω) αγγίζει τα προβλήματα της lesbian κοινότητας. Αξίζει να δείτε τουλάχιστον τον πιλότο.

 

Η σειρά υπάρχει σε DVD (μόνο ο πρώτος κύκλος), αλλά μόνο έξω. Εγώ την κατέβασα από το emule (τα έχει όλα). Επίσης τα τελευταία επεισόδια βγαίνουν κάθε Δευτέρα στο btefnet.net.

 

Links:

imdb

cast poster

episode list (παρατηρήστε ότι όλοι οι τίτλοι αρχίζουν από L :) )

 

Υ.Γ.: Ναι, περιέχει και σεξουαλικού περιεχομένου σκηνές, και ναι, μου αρέσουν :rolleyes: :p .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πονηρούλη! Είδα όλη τη 1η σεζόν.. ενδιαφέρον είναι για να είμαι ειλικρινής.

Τη 2η σεζόν κατέβασα 2-3 επεισόδια αλλά δεν τα είδα και τα έσβησα :/ τι παίζει; Καλη είναι;

 

Παντως το φινάλε της 1ης μ'άρεσε.. και γενικά η Τζένη μ'αρέσει. χιχ

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Ναι, περιέχει και σεξουαλικού περιεχομένου σκηνές, και ναι, μου αρέσουν :rolleyes: :p .

 

Με την φωτογραφια που ειδα που για season premiere που τις ειχε ολες μαζεμενες πως να μην σου αρεσει.... :p

 

Αντε παω να κατεβασω κανενα επεισοδιο να δω τι παιζει.Ελπιζω να βρω τιποτα και στο dc Ομως... :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ασυμβίβαστε DC σε ελληνικό χάμπ; επειδή φαίνεται πως όλοι 56Κάράδες είναι όλοι και η ταχύτητες είναι πολύ χαμηλες
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Μπα σε κανενα αμερικανικο θα κοιταξω μιας και δεν το κοβω να βρισκω σε Ελληνικο αφου η σειρα δεν ειναι και τοσο διαδεδομενη. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το έψαξα, σε torrents υπάρχουν τα καινούρια επεισόδια μόνο (δηλαδή αυτά είναι ακόμα ενεργά). Στο DC++ στον angelos0 δεν έχει σχεδόν τίποτα (καλά, ΟΚ, εγώ τα έχω όλα αλλά τι να σου δώσει μια DSL), επομένως η μόνη λύση είναι το emule και αφήστε το καμιά βδομάδα ανοικτό...

 

Εμένα μου αρέσει η Alice (αυτή είναι όντως gay) και η Sarah. Όχι πως οι άλλες πάνε πίσω δηλαδή ;)

 

 

Υ.Γ.: Δεν έχω τελειώσει την πρώτη season όποιος γράψει spoilers χωρίς spoiler tag τον έφαγα :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω καλα νεα και κακα νεα... :!:

Τα καλα νεα οτι τα επεισοδια (ακομα και το pilot) υπαρχουν στο DC++,στο hub :tvseries.no-ip.org

Τα κακα νεα ειναι οτι το hub θελει να εχεις shared τουλαχιστον 70 Gb και οτι αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει χρηστης με open slots... :(

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι στη δουλειά μπορώ να αφήνω ανοικτό το DC++ και να τα παίρνετε (έχει αρκετό bandwidth), απλά ενεργοποιήστε την επιλογή Automatically search for alternative download locations. Δεν θα είμαι κάθε μέρα online, αλλά όποτε είμαι εκμεταλλευτείτε το :)
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι στη δουλειά μπορώ να αφήνω ανοικτό το DC++ και να τα παίρνετε (έχει αρκετό bandwidth), απλά ενεργοποιήστε την επιλογή Automatically search for alternative download locations. Δεν θα είμαι κάθε μέρα online, αλλά όποτε είμαι εκμεταλλευτείτε το :)

 

Λες και εχεις και ποτε ανοιχτο κανενα slot.... :p

Οποτε σε βλεπω ολα πιασμενα ειναι.

Παντως κατεβαζω τωρα την πρωτη season που βρηκα σε torrent.Το μονο κακο ειναι οτι και τα 14 επεισοδια ειναι ολα μαζι σε ενα αρχειο 5,5Gb.... :wacko:

 

Λιγο ομως που ειδα το πρωτο επεισοδια της 2ης season που κατεβασα γινεται ενας ψιλοχαμος στην σειρα.Και εχει και ωραιο cast... :whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Λες και εχεις και ποτε ανοιχτο κανενα slot.... :p

Οποτε σε βλεπω ολα πιασμενα ειναι.

Παντως κατεβαζω τωρα την πρωτη season που βρηκα σε torrent.Το μονο κακο ειναι οτι και τα 14 επεισοδια ειναι ολα μαζι σε ενα αρχειο 5,5Gb.... :wacko:

 

Λιγο ομως που ειδα το πρωτο επεισοδια της 2ης season που κατεβασα γινεται ενας ψιλοχαμος στην σειρα.Και εχει και ωραιο cast... :whistle:

Από το σπίτι με 128 up 2 slots δίνω... Από τη δουλειά δίνω 50 :)

 

Το torrent από που το βρήκες; Έχει seeds/peers;

Link to comment
Share on other sites

Παντως κατεβαζω τωρα την πρωτη season που βρηκα σε torrent.Το μονο κακο ειναι οτι και τα 14 επεισοδια ειναι ολα μαζι σε ενα αρχειο 5,5Gb.... :wacko:

 

Μηπως μπορεις να μου στειλεις και μενα σε pm το link για το torrent; :O

Οταν λες οτι ειναι σε ενα αρχειο,υποθετω εννοεις ολα τα επεισοδια σε ενα torrent ετσι; Δεν μπορεις με το Azureus απλα να βαλεις να μην κατεβουν αυτα που δεν θες; :confused:

 

Από το σπίτι με 128 up 2 slots δίνω... Από τη δουλειά δίνω 50 :)

 

Τσιιιιιγκουνη!!! :p :lol: Εγω με 128 up δινω 5 slots! (Μαλλον για αυτο βεβαια κατεβαζουν ολοι απο εμενα με αθλιες ταχυτητες! :stupid: )

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα εδω : h**p://www.mininova.org/tor/2937.Εχει αρκετους 44/225.

 

PMNEDM ναι μπορω να βαλω να κατεβουν ορισμενα επεισοδια αλλα ετσι κι αλλιως δεν εχω κανενα οποτε κανω λιγο υπομονη.... :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και εγω χθες τον πιλοτο και ομολογω πως εντυπωσιαστικα. Ηδη κανονιζω και δευτερη προβολη ενω τα υπολοιπα επεισοδια αργα αλλα σταθερα κατεβαινουν με το "μουλαρι".

 

Ειναι πραγματικα εντυπωσιακο οτι σε μια σχετικα συντηριτικη κοινωνια οπως η Aμερικανικη, βγαινουν τετοιες σειρες. Δεν πιστευα στα ματια μου, οταν ειδα την εκτενη χρηση γυμνου (ακομα και full frontal) που γινεται στην σειρα, καθως και τις πραγματικα γεματες ενταση (αλλα κινηματογραφημενες με χαρη και τρυφεροτητα) ομοερωτικες σκηνες.

 

Το θεμα απο μονο του ειναι προκλητικο, αλλα σκηνοθετες, σεναριογραφοι και ηθοποιοι πιστευω οτι εφτασαν πραγματικα στα ορια. Σιγουρα η σειρα δεν προβαλεται σε εθνικο δικτυο αλλα σε cable που τα πραγματα ειναι πιο χαλαρα, αλλα και παλι τα ονοματα που συμμετεχουν ειναι γνωστα οποτε ηταν ενα ρισκο.

 

Στην αρχη σε ξαφνιαζει, αλλα ειναι ολα τοσο καλοδουλεμενα που αφηνεις να σε παρασειρει ακομα και ενα τοσο "δυσκολο" θεμα, και απλα απολαμβανεις τη συνεχεια. Εκεινο που με εντυπωσιασε δε περισσοτερο (οσον αφορα τον πιλοτο παντα) ειναι οι σκηνες της Karina Lombard (Marina) με την Mia Kirshner (Jenny). Eκτος του οτι η Κarina ειναι μια απιστευτη κουκλαρα (ο τροπος που μιλαει - αργοσυρτος, ραθυμος με ενα ηχοχρωμα που αφηνει υποσχεσεις και κλινει πονηρα το ματι - με τρελαινει κυριολεκτικα) στις σκηνες με τη Μia υπαρχει ενας πρωτοφανης ερωτισμος, και φανταστητε οτι πλην μιας σκηνης απλα μιλανε.

 

Αξιζει πραγματικα τον κοπο να το δει κανεις, εστω και σαν σπουδη για το πως ενα ακραιο θεμα μπορει να δωθει με ομορφο τροπο που δεν προσβαλει.

 

Παρεπιπτοντως στο http://www.the-realworld.de υπαρχουν ολα τα επεισοδια της πρωτης σεζον (DVD-Rip) και τα 12 της δευτερης, για emule. Κατεβαινουν σχετικα γρηγορα μιας και υπαρχουν πολλα sources, σε 2 μερες ειχα τον πιλοτο και 3 ακομα επεισοδια.

 

A... μιας που ειδα οτι ο παλιοφιλος PMNEDM δραστηριοποιειτε στο thread, ενα μινι-quiz. Χωρις να κοιταξεις την φιλμογραφια της, σε ποια ταινια εμφανιζεται (και χαριεντιζεται) με τον Tom Cruise η Karina Lombard ???

FNK Creative Workshop

http://fb.com/fnk.creative

Link to comment
Share on other sites

A... μιας που ειδα οτι ο παλιοφιλος PMNEDM δραστηριοποιειτε στο thread, ενα μινι-quiz. Χωρις να κοιταξεις την φιλμογραφια της, σε ποια ταινια εμφανιζεται (και χαριεντιζεται) με τον Tom Cruise η Karina Lombard ???

 

[off topic]

(ομολογω οτι "εκλεψα" λιγο!Δεν κοιταξα τη φιλμογραφια ,αλλα επειδη δεν μπορουσα να συνδεσω ονομα με προσωπο, εψαξα για φωτο της! :O )

...Μετα απο αυτο,μπορω να πω με σιγουρια : The Firm! (E; ) :cool:

[/off topic]

 

Αντε να κατεβει το δικο μου πρωτο επεισοδιο να κανω και εγω μια μινι κριτικη...(Ε αμα κατεβαζεις και τη μιση σαιζον Lost και το season finale Joey τι περιμενεις; :( :wacko: ) Αν κρινω παντως απο τη κριτικη σου - ειναι γνωστο οτι συμφωνουμε - προβλεπεται να πεσει πολυ downloading!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

faithless, έχοντας δει μερικά επεισόδια ακόμα, έχω να πω πως θα λατρέψεις την Marina ;)

Η γνώμη σου για την ερωτική σκηνή της Bette και της Tina στο τέλος του επεισοδίου-πιλότου; (και να σκεφτείς ότι δεν είναι ομοφυλόφιλες καν) :rolleyes:

 

Α, αν και με δυσκολία, έχω μαζέψει σχεδόν όλους τους υπότιτλους (στα αγγλικά). Όταν τους συγχρονίσω όλους, θα τους βάλω σε ένα zip για να τους πάρετε, σαφώς διευκολύνουν την παρακολούθηση :)

Link to comment
Share on other sites

@ PMNEDM : Τσακαλε το βρηκες παλι, εστω και με μικρη κλεψια... Ετοιμασου για μεγαλης διαρκειας προβολες!

 

@ eLeKtriK EyE : Την εχω ηδη λατρεψει, η φωνη της και μονο μου προκαλει ριγος. Axxx....

H ερωτικη σκηνη της Bette και της Tina ηταν πραγματικα κορυφαια. Τοσο ομορφα και τρυφερα δωσμενη, χωρις διαθεση ηδονοβλεψιας και προκλησης, αλλα συναμα ακρως αισθαντικη. Ειναι δυσκολο να φανταστεις οτι δεν ειναι ομοφυλοφιλες... πιστευω ακραδαντα παντως οτι δεν ηταν 100% ηθοποιεια, δεν μπορει να ηταν... απλα 2 ομορφες και ερωτικες γυναικες αφεθηκαν. Χαρηκα επισης που ειδα ξανα υστερα απο πολλα χρονια μια γνωριμη απο τη νιοτη μου φατσουλα (Jennifer Beals - ποιος δεν θυμαται αραγε το FlashDance?) που με την αγαλματενια ομορφια της εντυπωσιαζει ακομα και στα 42 της.

FNK Creative Workshop

http://fb.com/fnk.creative

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο επεισόδιο της 2ης σαιζόν παίχτηκε προχθές, και υπάρχει στο unrealtorrents.com. Πάμε για την τρίτη :up:

 

Υ.Γ.: Σήμερα το απόγευμα τα 16 Mbps πάλι στη διάθεσή σας :)

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Σήμερα το απόγευμα τα 16 Mbps πάλι στη διάθεσή σας :)

 

Ο φακελος με τα επεισοδια ομως ηταν κενος... :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ο φακελος με τα επεισοδια ομως ηταν κενος... :(

[off topic]

Οχι μετα τις 7-8... ;)

Το ειδα και εγω ,ενημερωσα τον eLeKtriK EyE και τα εβαλε εκεινη την ωρα περιπου... :happy:

[/off topic]

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...