ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα

Απάντηση

Luciferia

Luciferia's Avatar: HTC One M8
EDGE Member
Περιοχή: Athens/Underground
Παράθεση από gerstavros2 >
Το βάζεις στο tracking του ταχυδρομείου της αγγλίας (http://www.royalmail.com/track-trace)
δεν βγάζει τίποτα με το tracking που βάζω...μου λέει "please come back later, Information on your Royal Mail Signed For™ item is not yet available."
λογικά πρέπει να έχει φτάσει...το έστειλα Δευτέρα πρωί!
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder

gerstavros2

gerstavros2's Avatar: ThL W8
Moderator
Περιοχή: /dev/zero
Παράθεση από Luciferia >
δεν βγάζει τίποτα με το tracking που βάζω...μου λέει "please come back later, Information on your Royal Mail Signed For™ item is not yet available."
λογικά πρέπει να έχει φτάσει...το έστειλα Δευτέρα πρωί!
Θα χει φτάσει αλλά δεν έχει ανοιχθεί ακόμη ο σάκος. Επό βδομάδα θα φανεί στο τρακινγκ της αγγλίας

Luciferia

EDGE Member
Θα χει φτάσει αλλά δεν έχει ανοιχθεί ακόμη ο σάκος. Επό βδομάδα θα φανεί στο τρακινγκ της αγγλίας
οπότε ο Αγγλος θα το παραλάβει από βδομάδα??
άντε να δούμε..γιατί είναι επιστροφή προιόντος και με το που παραλάβει,πρέπει να μου επιστρέψει χρήματα...γι'αυτό και αγχωνομαι κάπως!!

navi55

navi55's Avatar: Nokia Lumia 620
Moderator
Περιοχή: Ξάνθη
ειναι συστημένο και θα πρεπε να το παραλάβεις υπογράφοντας. ΑΛλά στην ελλάδα ..
Πήρα τηλέφωνο να το ελέγξουν, ξεκινάω να πω τον αριθμό με το που ακούει LK μου λέει αυτό δεν είναι συστημένο/registered και ότι έρχεται ως απλό!
Θα βάλω και τους πωλητές να ψαχτούν. Δεν είναι δυνατόν να δίνουμε τόσα χρήματα και να μας έρχονται ως απλά!
Το σύνολο της ευφυίας στον κόσμο παραμένει σταθερό, ο πληθυσμός αυξάνει..

pektis7

pektis7's Avatar: LG D802 G2
HSDPA Member
Περιοχή: Ηλιούπολη
Παιδιά έχω παραγγείλει ένα κινητό από Κίνα και πιθανότατα να μου έρθει στα μέσα Αυγούστου που θα λείπω διακοπές.
Πόσες μέρες θα μείνει στο ταχυδρομείο το δέμα;

gerstavros2

Moderator
Παράθεση από pektis7 >
Παιδιά έχω παραγγείλει ένα κινητό από Κίνα και πιθανότατα να μου έρθει στα μέσα Αυγούστου που θα λείπω διακοπές.
Πόσες μέρες θα μείνει στο ταχυδρομείο το δέμα;
Τυπικά κάθονται 15 μέρες. Αλλά μπορεις να πας να τους ζητήσεις να το κρατήσουν μέχρι να γυρίσεις, ή να τους πάρεις τηλέφωνο όταν φτάσει, να το χουν υπόψιν

pektis7

pektis7's Avatar: LG D802 G2
HSDPA Member
Περιοχή: Ηλιούπολη
Τυπικά κάθονται 15 μέρες. Αλλά μπορεις να πας να τους ζητήσεις να το κρατήσουν μέχρι να γυρίσεις, ή να τους πάρεις τηλέφωνο όταν φτάσει, να το χουν υπόψιν
Αν κάτσει 15 μέρες με καλύπτει. Ευχαριστώ.

Luciferia

EDGE Member
από τις 22 το δικό μου συστημένο που έφυγε για Αγγλία..ακόμα δεν φαίνεται τίποτα στο Royal Mail για να δω που βρίσκεται...λέτε να έχει χαθεί???

dimitris15

dimitris15's Avatar: LG G3
3G Member
Περιοχή: Καστορια
για γραμμα εσωτερικου καστορια-αθηνα ποια η διαφορα του συστημενου με το συστημενο express σε χρονο παραδοσης
υπογραφή εκτός ορίων

agiorgitis

no avatar
HSDPA Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από agiorgitis >
Παιδιά έχω παραγγείλει από Αγγλία και μου το έστειλαν με interlink express, που μετά το δίνει στην dpd group.
Εδώ στην Ελλάδα ποια εταιρία συνεργάζεται για να μου φέρουν το δέμα?

Πρώτη φορά που τυχαίνει και μου στέλνουν με αυτές τις εταιρίες και δεν ξέρω τι γίνεται..
Να απαντήσω στην ερώτησή μου!
Τελικά ήρθε το DPD ήρθε με ACS!

jopilot

no avatar
GPRS Member
Περιοχή: Αθήνα

TNT PostNL

Καλησπέρα,

Έχω παραγγείλει ένα δέμα απο Αγγλία έδω και 12 μέρες. Ο πωλητής το έστειλε με ΤΝΤ Post ταχυδρομείο ( όχι την κούριερ tnt) Παρακολουθώ την αποστολή απο tntpost.com όπου το δέμα αναφέρεται στις 9 Αυγούστου είναι στην Ελλάδα. Την ΤΝΤ post την εξυπηρετούν τα ΕΛΤΑ (απλό ταχυδρομείο) πληροφορήθηκα. Το θέμα είναι ότι στο tracking system των ΕΛΤΑ δεν βγάζει αποτελέσματα! Επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι δεν βλέπουν στο σύστημα τους το δέμα! Ο πωλητής απο την άλλη με διαβεβαιώνει ότι είναι στην Ελλάδα το δέμα και θα παραλάβω απο μέρα σε μέρα. Γνωρίζει κανείς τι παίζει σε αυτές τις περιπτώσεις? όπως πχ να έχει έρθει το δέμα και να μην έχουν πάρει χαμπάρι οι δίκοι μας...Κάνεις άλλο με παρόμοια περίπτωση με ΤΝΤ απλό ταχυδρομείο?
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3

mol

mol's Avatar: ZTE V967
4G Member
Περιοχή: ......
Ριξε μια ματια στα ελτα κουριερ, μπας και....
www.littlestories.gr Παιδικά ρούχα - Βαπτιστικά ρούχα - Υποδήματα Like us!
Tommy Hilfiger, Catimini, Levi's, Monnalisa, Converse, Paul Frank, MEΚ, MEXX, Girandola, Gang, E-BOUND, Emoi, Jean Bourget, Berlingot, Scotch Shrunk, Kenzo, Guess, Naf Naf, Chevignon

jopilot

no avatar
GPRS Member
Παράθεση από mol >
Ριξε μια ματια στα ελτα κουριερ, μπας και....
Μπααα ..τίποτα.Δυστυχώς.. Λέω να περιμένω κανά 2 μέρες και μετά να το πάθω το εγκεφαλικό. Ελπίζω να έχουν καθυστερήσει απλά οι δικοι μας εδώ.. Είναι πάντως πολύ ενδιαφέρον το tracking της TNT Post να δέιχνει ότι είναι στην Ελλάδα και έδω να ορκίζονται δεν έχει έρθει....
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3

gerstavros2

Moderator
Παράθεση από jopilot >
Καλησπέρα,

Έχω παραγγείλει ένα δέμα απο Αγγλία έδω και 12 μέρες. Ο πωλητής το έστειλε με ΤΝΤ Post ταχυδρομείο ( όχι την κούριερ tnt) Παρακολουθώ την αποστολή απο tntpost.com όπου το δέμα αναφέρεται στις 9 Αυγούστου είναι στην Ελλάδα. Την ΤΝΤ post την εξυπηρετούν τα ΕΛΤΑ (απλό ταχυδρομείο) πληροφορήθηκα. Το θέμα είναι ότι στο tracking system των ΕΛΤΑ δεν βγάζει αποτελέσματα! Επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι δεν βλέπουν στο σύστημα τους το δέμα! Ο πωλητής απο την άλλη με διαβεβαιώνει ότι είναι στην Ελλάδα το δέμα και θα παραλάβω απο μέρα σε μέρα. Γνωρίζει κανείς τι παίζει σε αυτές τις περιπτώσεις? όπως πχ να έχει έρθει το δέμα και να μην έχουν πάρει χαμπάρι οι δίκοι μας...Κάνεις άλλο με παρόμοια περίπτωση με ΤΝΤ απλό ταχυδρομείο?
Κάνε υπομονή, μέσα στη βδομάδα θα ανοιχθεί ο σάκος και θα φανεί στο τράκινγκ των ελτα. Άλλωστε απ τις 9 μέχρι σήμερα, ήταν μη εργάσιμες ημέρες

jopilot

no avatar
GPRS Member
Κάνε υπομονή, μέσα στη βδομάδα θα ανοιχθεί ο σάκος και θα φανεί στο τράκινγκ των ελτα. Άλλωστε απ τις 9 μέχρι σήμερα, ήταν μη εργάσιμες ημέρες
Ευχαριστώ...Αναμένω...σε αναμμένα κάρβουνα...
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης