Jump to content

10η Εντολή (Alpha)


iasonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά είναι η γνώμη σας για την σειρα 10η εντολη(αυτοτελή επεισόδια) που προβάλετε καθε τετάρτη στις 23:00 στον αλφα; Πoιά επεισόδια είναι τα αγαπημένα σας; :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εχω δει μονο 1 επεισοδιο, εκεινο με μια μαθητρια λυκειου που την επεφτε στο καθηγητη της, ενω εκεινος ηταν παντρεμενος και η γυναικα του μετα απο πολλες προσπαθειες εμεινε εγκυος κτλ..

Ειναι το μονο που εχω παρακολουθησει γιατι τα γυρισματα ετυχε να γινονται στο δικο μου σχολειο :D :X

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Δεν την βλέπω πάντα γιατί πολλές φορές λείπω.Είχα δει (αν θυμάμαι καλά ήταν πριν τη Μ.Βδομάδα ακριβώς) το επεισόδιο με αυτή που απάτησε τον άντρα της και έμεινε έγκυος από τον εραστή ενώ ο άντρας της δεν μπορούσε να κάνει παιδιά και αυτή δεν το ήξερε και την "τσάκωσε"!Και για να πάρει εκδίκηση αντί να σκοτώσει την γυναίκα του σκότωσε μια πελάτισσα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ!Μόλις είδε την γυναίκα του ζωντανή τότε κατάλαβε τι είχε κάνει και.....καταλαβαίνετε!

 

Αυτή που έκανε την γυναίκα του είναι φίλη-γνωστή μου. :)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει κι εγώ ένα επεισόδιο (όχι δεν γυρίζόταν στο σχολείο μου, ούτε έπαιζε κανείς γνωστός μου :p) πριν καιρό. Αρκετά καλή σειρά μου φάνηκε, αλλά πάντα ξεχνάω να τη δω γμτ. Ας ελπίσουμε να τη βάλει κάποια στιγμή σε επανάληψη...
Link to comment
Share on other sites

Ο άλφα αποφάσισε να συνεχιστει και του χρονου γιατι κανει αρκετα καλα νουμερα για το καναλι! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Έχω παρακολουθήσει κάποια επεισόδια της σειράς.Οι ιστορίες είναι ενδιαφέρουσες.

 

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

δλδ το ειχε και περυσι και δεν το ηξερα!!!!

 

το χθεσινο επεισοδιο ηταν πολυ ωραιο! το ειδε κανεις;

 

* δεν ηξερα οτι υπηρχε θεμα. εκανα αναζητηση αλλα δεν μου το ειχε εμφανισει.. *

Link to comment
Share on other sites

Ego xthes eida gia proti fora tin 10i entoli k sugklonistika!To xthesino epeisodio mu arese para poli.Stin arxi to eida giati mu arese o ithopoios(omiros poulakis).Den iksera oti itan pragmatiki istoria.Dustuxos den exo dei kanena allo epeisodio opote den mporo na exo mia geniki apopsi gi'auti ti seira.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες αυτοτελείς σειρές...πολύ καλή σκηνοθεσία και το σενάριο του κάθε επεισοδίου αν και βασίζεται σε αληθινή ιστορία είναι πολύ προσεγμένο..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/roseface11.jpg

Κάτω απ' τον ήλιο σε μια απέραντη αγκαλιά

καράβι η αγάπη ταξιδεύει,

κι εμείς στη πλώρη του να δίνουμε φιλιά

κι η θάλασσα να μας ζηλεύει!!!

Link to comment
Share on other sites

eixa dei ki ego ena epeisodio...me ena fulakismeno pou afhgountan thn istoria tou..pos "extise" th gynaika tou mesa se ena domatio tou spitiou.meta to poulhse to spiti an 8umamai kala

de to ksanaeida apo tote alla marese polu sa skhno8esia..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

γεια σου συνάδελφε! πολύ ωραία η σειρά κι ειδικά το χθεσινό, αλλά το κακό είναι ότι όλα τα επεισόδια έχουν το ίδιο στυλ-δειχνει πρώτα τη σκηνή του εγκλήματος και μετά την αρχή της υπόθεσης και "πετάει" στο ενδιάμεσο διάφορες σκηνές που πρόκειται να δείξει στο τέλος. Αν δεν κάνω λάθος, ο Π.Κοκκινόπουλος ήταν που έγραφε και τον κοκκινο κύκλο, ε? βέβαια εκείνο ήταν πιο hard...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

eixa dei ki ego ena epeisodio...me ena fulakismeno pou afhgountan thn istoria tou..pos "extise" th gynaika tou mesa se ena domatio tou spitiou.meta to poulhse to spiti an 8umamai kala

de to ksanaeida apo tote alla marese polu sa skhno8esia..

To eixa parakoloythhsei to sygkekrimeno epeisodio.

Nomizo pos h gynaika toy den vrethhke pote,an thymamai kala...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γαμωτο..ξενερωσα που ειναι την ιδια ωρα με τους Κρητικους του ΑΝΤ1 (Σομμερ κτλ)

 

Παντως το βλεπω συχνα..Περισυ καλο ηταν ενα με κατι σατανιστες και φετος ωραιο ηταν αυτο της βδομαδας που μας περασε (οντως ωραιος ο Ομηρος!!)

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καταπληκτική σειρά!!!

 

Τέλεια μοντέρνα σκηνοθεσία (έχω σιχαθεί να βλέπω σειρές γυρισμένες αποκλειστικά σε ένα σαλόνι! :mad: :mad: :mad: ), εκπληκτική μουσική,

πολύ καλογραμμένο σενάριο...

 

Μοναδική ένσταση; Οι ίδιοι και οι ίδοι ηθοποιοί...Αυτή η Θέμις Μπαζάκα (αν δεν κάνω λάθος έτσι λέγεται) την έχω δει σε τρια επεισόδια μέσα σε 2 μήνες...Σε ένα που έπαιζε την πεθερά που βασάνιζε την νύφη της (Ε Κ Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο επεισόδιο by the way!), σε ένα που έπαιζε την μάνα που πλήρωσε μία ιερόδουλη για να βγάλει το γιο της από το καβούκι του και στο προχτεσινό που έπαιζε την αδερφή που προσπαθεί να χωρίσει τον αδερφό της από μια γυναίκα κατα πολύ μεγαλύτερή του...

 

Κατα τα άλλα great series!;) ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Οντως,τη θεωρω την καλυτερη με διαφορα ελληνικη σειρα για φετος & περυσι.Αυτοτελη ενδιαφεροντα επεισοδια (βασισμενα αραγε σε αληθινες ιστοριες?),εξαιρετικες ερμηνειες & σκηνοθεσια & προσεγμενη μουσικη παντα!Ελπιζω να συνεχιστει και του χρονου!;)
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να συνεχίσει...

 

Δεν ξέρω κατα πόσο μπορούν όλες αυτές οι ιστορίες να είναι αληθινές, πάντως μου αρέσουν πολύ...

 

Άραγε να μπορούμε να τις βρούμε πουθενά στο internet??

 

Μπα δεν νομίζω...:( :( :(

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η 10η Εντολή????:confused: :confused: :confused: :confused:

 

Λάθος εκπομπή θα βλέπεις!!!Ποτέ δεν έχει "happy end"...

 

Σχεδόν πάντα το τέλος είναι λυτρωτικό για το άτομο που βασανίζεται στο επεισόδιο, αλλά δεν είναι και πάντα έτσι!

 

Ο Πάνος Κοκκινόπουλος είναι ο σκηνοθέτης...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...