Jump to content

Sad Songs


HellasLover
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

poia einai ta tragoudia pou akoute kai...klaite? (ellhnika mono) :)

 

rouvas- s'exw erwteutei

iwannidhs-o proskinitis

kalomoira-pethainw yia sena

kotsiras-tufles elpides

paisley-whiskey lullaby(kseno alla kalo!) http://search.launch.yahoo.com/launch/search/?m=all&p=whiskey+lullaby&x=18&y=11

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χμ...αν κλαις με Καλομοιρα:rolleyes: τοτε με Μαρινελλα, Τζενη Βανου, Λιτσα Διαμαντη θα πρεπει να εχεις πλουτισει πολλες χαρτοβιομηχανιες!:cry: :p

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, ειναι ωραιο τραγουδακι. Και μου αρεσει και η φωνη της:secret:

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

DESPOINA VANDH:1.O,ti oneireyomoyn sth zoh moy,2.Sta syntrimia ths zohs moy

NOTHS SFAKIANAKHS:Soma moy

MARIANTA PIERIDH:Aplose ta xeria soy

ORFEAS PERIDHS:Mia fotovolida

 

An thymhtho kai alla kommatia,tha ta prostheso :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Eγώ δεν μπορώ να σκεφτώ κανένα ελληνικό κομμάτι που να με επηρεάζει ιδιαίτερα... :worry: :O Αντίθετα από ξένα μπορώ να σκεφτώ πάρα πολλά....Το νούμερο 1 που με κάνει να ανατριχιάζω είναι από Barclay James Harvest το 'Suicide'....Αμέσως μετά μπορώ να σκεφτώ από Supertramp το 'Don't Leave Me Now' :cry: επίσης όποτε ακούω από Alan Parson το 'Old Αnd Wise' κάτι με πιάνει....Ακόμη με επηρεάζουν πολύ οι Radiohead(Exit Music,Knives Out κ.α.)Από καινούρια συγκροτήματα μπορώ να πω ότι oι Εvanescence έχουν καταφέρει να με συγκινήσουν με το 'Hello' και το 'Fields Of Innoscence'....Αν θυμηθώ κι άλλα θα ποστάρω! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

xmmm basika polu spania klaio apla kai mono akougontas ena tragoudi...einai h olh fash mallon pou se kanei na klais me ena sygekrimeno tragoudi..

pantos ta ellhnika kommatia pou me syginoun einai

o aggelos mou-protopsalth

kleise ta matia sou -peta

party-xatzhgiannhs(edo mallon exo klapsei alla mh to peite pou8ena :P)

ki an tora de 8umasai-merkourh

pes pos magapas-rakel(polu softex feygei edo)

8a perimeno-creal

ayta mou hr8an tora...an 8umh8o kati 8a to akouso,8a plantakso kai pali edo eimaste :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Eγώ δεν μπορώ να σκεφτώ κανένα ελληνικό κομμάτι που να με επηρεάζει ιδιαίτερα... :worry: :O Αντίθετα από ξένα μπορώ να σκεφτώ πάρα πολλά....Το νούμερο 1 που με κάνει να ανατριχιάζω είναι από Barclay James Harvest το 'Suicide'....Αμέσως μετά μπορώ να σκεφτώ από Supertramp το 'Don't Leave Me Now' :cry: επίσης όποτε ακούω από Alan Parson το 'Old Αnd Wise' κάτι με πιάνει....Ακόμη με επηρεάζουν πολύ οι Radiohead(Exit Music,Knives Out κ.α.)Από καινούρια συγκροτήματα μπορώ να πω ότι oι Εvanescence έχουν καταφέρει να με συγκινήσουν με το 'Hello' και το 'Fields Of Innoscence'....Αν θυμηθώ κι άλλα θα ποστάρω! :rolleyes:

 

 

poia einai ta tragoudia pou akoute kai...klaite? (ellhnika mono)

 

ellinika mono..ellinika mono lalalala :whistle:

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Καλομοίρα - Πεθαίνω για σένα

Τρελό κλάμα

 

 

 

 

...................... από τα γέλια φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Στα συντρήμια-Δέσποινα Βανδή

Φύσα αγέρι-Δέσποινα Βανδή

Ακαταμάχητη έλξη-Δέσποινα Βανδή

Δε θέλω να ξέρεις-Ιωάννα Κουταλίδου

Κάποιες νύχτες με φεγγάρι-Νίκος Κουρκούλης

Δίδυμη ψυχή μου-Άντζυ Σαμίου

Κομμάτια ξανά η καρδιά μου-Δέσποινα Βανδή

Πόσο θα θελα να σουν απόψε μαζί μου-Αντρέας Σταμος

Τη μοναξιά φοβάμαι-Αγγελική Ιλιάδη

+

Without you-Mariah Carey (normal+live)

(sorry που αναφέρω και ξένο αλλα δε μπορούσα να μη το αναφέρω).

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

krima pou h kakia kai o ratsismos exei tuflwsei kapious (cc gkr41) kai de mporoun na doun to talento tis kalomoira..yiati yia talento prokeite apo ti stigmh pou hrthe apo ksenh xwra xwris na kserei kala ellhnika kai na kerdisei to fame story me tosous na ti poleman na na vgazei kai cd me sxetika kalh epituxia...alla oxi einai h xeiroterh epeidh einai amerikanida!(mlkes!)
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

krima pou h kakia kai o ratsismos exei tuflwsei kapious (cc gkr41) kai de mporoun na doun to talento tis kalomoira..yiati yia talento prokeite apo ti stigmh pou hrthe apo ksenh xwra xwris na kserei kala ellhnika kai na kerdisei to fame story me tosous na ti poleman na na vgazei kai cd me sxetika kalh epituxia...alla oxi einai h xeiroterh epeidh einai amerikanida!(mlkes!)

Καλά που είδες το ρατσιστικό σχόλιο?Δεν είπε τίποτα τέτοιο!

Δεν είναι κακία και ρατσισμός να θεωρείς κάποιον ατάλαντο.Γούστα είναι αυτά. ;)

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αμέσως μετά μπορώ να σκεφτώ από Supertramp το 'Don't Leave Me Now' :cry: επίσης όποτε ακούω από Alan Parson το 'Old Αnd Wise' κάτι με πιάνει....

Πώπω... Τί είπες... Now... :cry:

Το άκουγα το μεσημέρι κι ενώ ήμουν καλά, ξαφνικά όλα άλλαξαν χρώμα... :cry:

 

Αν και δεν ακούω Ελληνικά (όχι σύγχρονα τουλάχιστον), υπάρχουν πάρα πολλά που με συγκινούν πολύ...

 

Ένα από αυτά είναι ο «Διωγμός» των Charms. Σπαραγμός ρε γμτ...

Πώς να μην κλάψει κανείς με αυτό το τραγούδι;;; Πώς...; :cry:

Ήταν φίλε, όμορφη, όμορφη γλυκιά όπως πάντα,

μα χλωμή, χλωμή με την χλωμάδα της νεκρής!

Ας μου έβγαιναν καλλίτερα τα μάτια!

Τί να βλέπω, τί να βλέπω τώρα που έφυγε αυτή;

 

Και ακόμα ένα της Βίκυ Λέανδρος, «Πες μου πως μπορείς», διασκευή βέβαια (J. Brell - Ne me quite pas), αλλά η ερμηνεία είναι έξοχη και ο στίχος υπέροχος...

Πες μου πως μπορείς ‘φεύγω’ να μου πεις

Δίχως να πονάς, δίχως να μιλάς

Κάθε μας στιγμή, κάθε μας φιλί

Πες μου πως μπορείς έτσι να ξεχνάς

Ζήσαμε μαζί μια μικρή ζωή

Που χωρίς ψυχή την πετάς μακριά

Πες μου πως μπορείς να μην μ’ αγαπάς

Πες μου πως μπορείς, πες μου πως μπορείς…

 

Μμμ... Και ένα της Μαρινέλλας που μάλλον δεν είναι πολύ γνωστό λόγω του θέματός του... «Γράμμα από το μέτωπο»

Τί να σου γράψω αγαπημένη, εδώ συμβαίνουν πολλά...

Γύρω μου δέκα σκοτωμένοι αλλά είμαι καλά... Είμαι καλά...

Ό,τι να γράψω δεν μου φτάνει, τα λίγα εδώ είναι πολλά

κι αν μάθεις πως έχω πεθάνει, είμαι καλά... Είμαι καλά...

 

Περριτό, να αναφέρω καμιά 20ριά του Πουλόπουλου, ακόμα τόσα της Μαρινέλλας, του Βοσκόπουλου, του Νταλάρα, του Μπιθικώτση («Ένα όμορφο αμάξι»...)

 

Μερικά του Καζαντζίδη, του Καρρά (για τα παλιά του πάντα...) και γενικότερα, πολλά από '60, '70, '80.

Φυσικά υπάρχουν και νεότερα όπως το «Ολόκληρο φεγγάρι» του Μιχάλη Ρακιντζή.

 

Και της Άλκηστις Πρωτοψάλτη, «Ο άγγελός μου»...

Γύρω ο κόσμος περπατά σε ζευγάρια

κι εγώ μονάχη σ' ένα σπίτι κλειστό

να χω ένα ψίθυρο στο στόμα ζεστό

σ' αγαπάω...

 

 

Καλημέρα... :(


Link to comment
Share on other sites

kat'arxhn edw de krinoume ton kathe tragoudisth eipame na proteinoume poia slow tragoudia mas aresoun. ekeinos mphke kai eironeutike to tragoudi kai to ekrine epeidh to tragoudaei h kalomoira apo kei evgala to sumperasma pou einai to provlima tou
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... από αυτα που αναφέρθηκαν, το "Ολόκληρο Φεγγάρι" και το "Without you".

 

Επίσης:

Β. Παπακωνσταντίνου "Βραδυ Σαββάτου" και "Πριν το τέλος"

Ν. Σφακιανάκη "Να ξαναρθείς", "Δάνειο Ζωής"

Β. Καζούλης "Κάτι να γυαλίζει'

Μ. Λοΐζου (Γ. Καλατζης) "Το παλιό ρολόι"

 

Μ. Λοΐζου (Γ. Νταλάρας) "'Ηλιε μου σε παρακαλώ"

Γ. Μαρκόπουλου (Γ. Νταλάρας) "Παραπονεμένα Λόγια"

Ευ. Καραγιώργη (Σε κυπριακή διάλεκτο). Αποδιδω και παραθέτω το ρεφραίν:

Σαν το ποίημα του Λιπέρτη, ζωγραφιά του Κκάσιαλου

Πανω στο κύμα σαν τραογύδι, εφυσούσε τ' αερούδι

Αχ Κερύνεια μάνα μου

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Μονη ξανα δε θα σ'αφησω---->Ζιωγαλας,Μουτσατσου(Γεια σου ρε αεκαρα)

Γενεθλια-------->Σφακιανακης

Σ'εψαξα,σ'εχασα--------> Χατζηγιαννης

Μεσα στη βοη του δρομου--------> Ντομενικα

 

Δεν κλαιω αλλαειναι τοσο downαρικα που με ανεβαζουν.

Link to comment
Share on other sites

kat'arxhn edw de krinoume ton kathe tragoudisth eipame na proteinoume poia slow tragoudia mas aresoun. ekeinos mphke kai eironeutike to tragoudi kai to ekrine epeidh to tragoudaei h kalomoira apo kei evgala to sumperasma pou einai to provlima tou

Όχι. Το ειρωνεύτηκα επειδή ο στίχος του μου φάνηκε απίστευτα ηλιθιος και κοινότυπος. Όποιος και να το έλεγε, την ίδια άποψη θα είχα.

Τέτοια τραγούδια γράφω κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να ξέρεις-Ιωάννα Κουταλίδου

 

Γιατί προτιμάς τη διασκευή από το αυθεντικό; Τέσπα, εμένα δε με συγκινούν καν Ελληνικά κομμάτια, δεν ακούω καν Ελληνικά... Υπάρχουν βέβαια κάποια γαμάτα κομμάτια αλλά ακούω μόνο ξένα...

 

@HellasLover: Η Καλομοίρα δεν έχει καθόλου ταλέντο, μπορώ να πω πως εσύ είσαι πιο ταλαντούχος απ'αυτήν! Ταλέντο στη μουσική δεν έχει ΚΑΘΟΛΟΥ, θα έλεγα πως μάλλον έχει ταλέντο στον χαρακτήρα, γι'αυτό και νίκησε στο Fame Story. Όσο για το CD δε δείχνει το ταλέντο της καθώς δεν έγραψε η ίδια ούτε μία νότα ούτε ένα στίχο, είναι αποκλειστικά δουλειά άλλων, αυτή απλώς έμαθε τα λόγια και τα τραγούδησε... :p Και το CD κάνει επιτυχία γιατί τραγουδάει η Καλομοίρα την οποία και συμπάθησε όλος ο κόσμος από την τηλεόραση :wacko:

 

Επίσης, δε μπορώ να κλάψω με τίποτα με κάποιο κομμάτι που μιλάει για έρωτα... Ίσως γιατί δεν είμαι ερωτευμένος αλλά υπάρχουν πάρα πολλά κομμάτια που μπορούν να σε κάνουν να κλάψεις και δεν έχουνε καμία σχέση με έρωτα... Ε δεν είναι και το μόνο συναίσθημα στον κόσμο!

 

Όσο για το "Πεθαίνω για σένα" που λέει η Καλομοίρα είναι πράγματι γαμάτο κομμάτι και αν το έλεγε μια καλύτερη τραγουδίστρια θα ήταν καλύτερο... Όσο για το στίχο μπορεί να μην είναι τίποτα ιδιαίτερο αλλά σημασία έχει η μουσική...

 

Δεν έχω κλάψει ποτέ με κανένα κομμάτι αλλά παρολίγο με το Wind Of Change των Scorpions... Και έχω νιώσει μια "μελαγχολία" με πάρα πολλά κομμάτια... Σορρυ που τα γράφω ενώ το θέμα λέει για Ελληνικά... :O

 

Paradise Lost - Forever Failure, True Belief, I Am Nothing, Mouth, Pray Nightfall και πολλάαααα άλλα

Metallica - Fade To Black, Welcome Home (Sanitarium), One, To Live Is To Die, The Unforgiven, Nothing Else Matters, My Friend Of Misery, The Outlaw Torn, Mama Said, Low Man's Lyric, The Unforgiven II...

 

Και η λίστα είναι ατέλειωτη... Πάντως την περισσότερη μελαγχολία στη μουσική τη βρίσκεις σε Metal/Rock κομμάτια, μπαλάντες και σε παλιά Ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί προτιμάς τη διασκευή από το αυθεντικό; Τέσπα, εμένα δε με συγκινούν καν Ελληνικά κομμάτια, δεν ακούω καν Ελληνικά... Υπάρχουν βέβαια κάποια γαμάτα κομμάτια αλλά ακούω μόνο ξένα...

 

@HellasLover: Η Καλομοίρα δεν έχει καθόλου ταλέντο, μπορώ να πω πως εσύ είσαι πιο ταλαντούχος απ'αυτήν! Ταλέντο στη μουσική δεν έχει ΚΑΘΟΛΟΥ, θα έλεγα πως μάλλον έχει ταλέντο στον χαρακτήρα, γι'αυτό και νίκησε στο Fame Story. Όσο για το CD δε δείχνει το ταλέντο της καθώς δεν έγραψε η ίδια ούτε μία νότα ούτε ένα στίχο, είναι αποκλειστικά δουλειά άλλων, αυτή απλώς έμαθε τα λόγια και τα τραγούδησε... :p Και το CD κάνει επιτυχία γιατί τραγουδάει η Καλομοίρα την οποία και συμπάθησε όλος ο κόσμος από την τηλεόραση :wacko:

 

Επίσης, δε μπορώ να κλάψω με τίποτα με κάποιο κομμάτι που μιλάει για έρωτα... Ίσως γιατί δεν είμαι ερωτευμένος αλλά υπάρχουν πάρα πολλά κομμάτια που μπορούν να σε κάνουν να κλάψεις και δεν έχουνε καμία σχέση με έρωτα... Ε δεν είναι και το μόνο συναίσθημα στον κόσμο!

 

Όσο για το "Πεθαίνω για σένα" που λέει η Καλομοίρα είναι πράγματι γαμάτο κομμάτι και αν το έλεγε μια καλύτερη τραγουδίστρια θα ήταν καλύτερο... Όσο για το στίχο μπορεί να μην είναι τίποτα ιδιαίτερο αλλά σημασία έχει η μουσική...

 

Δεν έχω κλάψει ποτέ με κανένα κομμάτι αλλά παρολίγο με το Wind Of Change των Scorpions... Και έχω νιώσει μια "μελαγχολία" με πάρα πολλά κομμάτια... Σορρυ που τα γράφω ενώ το θέμα λέει για Ελληνικά... :O

 

Paradise Lost - Forever Failure, True Belief, I Am Nothing, Mouth, Pray Nightfall και πολλάαααα άλλα

Metallica - Fade To Black, Welcome Home (Sanitarium), One, To Live Is To Die, The Unforgiven, Nothing Else Matters, My Friend Of Misery, The Outlaw Torn, Mama Said, Low Man's Lyric, The Unforgiven II...

 

Και η λίστα είναι ατέλειωτη... Πάντως την περισσότερη μελαγχολία στη μουσική τη βρίσκεις σε Metal/Rock κομμάτια, μπαλάντες και σε παλιά Ελληνικά...

 

 

Άκου Διάφανα Κρίνα (rock πολύ καλό συγκρότημα και θα με θυμηθείς)

 

Ζωή σαν την δικιά μου,ρίξτε τις καρδιές σας στα σκυλιά,έγινε η απώλεια συνήθεια μας,γράψαμε τραγούδια που μιλούσαν για την θλίψη,η μπαλάντα της φωτιάς

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το ειρωνεύτηκα επειδή ο στίχος του μου φάνηκε απίστευτα ηλιθιος και κοινότυπος. Όποιος και να το έλεγε, την ίδια άποψη θα είχα.

Τέτοια τραγούδια γράφω κι εγώ...

 

uparxoun tragoudia me xeiroterou stixous..to s'exw erwteutei tou rouva exei poio poiotiko stixo? yiati den eipes tipota? telos pantwn peace

 

proteine kai kana tragoudi

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

@HellasLover: Η Καλομοίρα δεν έχει καθόλου ταλέντο, μπορώ να πω πως εσύ είσαι πιο ταλαντούχος απ'αυτήν! Ταλέντο στη μουσική δεν έχει ΚΑΘΟΛΟΥ, θα έλεγα πως μάλλον έχει ταλέντο στον χαρακτήρα, γι'αυτό και νίκησε στο Fame Story. Όσο για το CD δε δείχνει το ταλέντο της καθώς δεν έγραψε η ίδια ούτε μία νότα ούτε ένα στίχο, είναι αποκλειστικά δουλειά άλλων, αυτή απλώς έμαθε τα λόγια και τα τραγούδησε... :p Και το CD κάνει επιτυχία γιατί τραγουδάει η Καλομοίρα την οποία και συμπάθησε όλος ο κόσμος από την τηλεόραση :wacko:

 

 

h kalomoira exei talento yiati einai mikrh se hlikia kai prospathei na petuxei auto pou kanei, tha deis oti se liga xronia ta tragoudia tis tha ginontai epituxies(an de stamatisei)episis exei kalh skhnikh parousia kai mh ksexname oti exei provlima kai me ta ellhnika, thumasai poso spasta milage otan prwtomphke sto famestory kai poso kaluterepse twra? kai oso anafora ta tragoudia pou tis pasaroun exeis tin entupwsh oti grafei kaneis ta dika tou tragoudia sthn elliniki pop? ginate oloi fan tis vandi kai tis vissi pou h mia antigrafei thn allh kai ti kalomoira tin krinate me to kalhmera me to pou mphke sto paixnidi mono kai mono epeidh einai apo ameriki. de lew oti sugrinete me vissi kai vandi alla oxi oti einai kai yia gelia toulaxiston ena mpravo to aksizei.

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

h kalomoira exei talento yiati einai mikrh se hlikia kai prospathei na petuxei auto pou kanei, tha deis oti se liga xronia ta tragoudia tis tha ginontai epituxies(an de stamatisei)episis exei kalh skhnikh parousia kai mh ksexname oti exei provlima kai me ta ellhnika, thumasai poso spasta milage otan prwtomphke sto famestory kai poso kaluterepse twra? kai oso anafora ta tragoudia pou tis pasaroun exeis tin entupwsh oti grafei kaneis ta dika tou tragoudia sthn elliniki pop? ginate oloi fan tis vandi kai tis vissi pou h mia antigrafei thn allh kai ti kalomoira tin krinate me to kalhmera me to pou mphke sto paixnidi mono kai mono epeidh einai apo ameriki. de lew oti sugrinete me vissi kai vandi alla oxi oti einai kai yia gelia toulaxiston ena mpravo to aksizei.

 

Δε θα έλεγα πως έχει ταλέντο, απλά έχει φιλοδοξίες και στόχους όπως λες κι εσύ... Και οι Metallica όταν ήταν στην ηλικία της είχαν τις ίδιες φιλοδοξίες και στόχους αλλά είχαν και ταλέντο, έγραφαν μόνοι τους κομμάτια πολύ καλύτερα από της Καλομοίρας... Και έγιναν οι θρύλοι που έγιναν... Επίσης, δεν αμφιβάλλω στο ότι μπορεί να κάνει επιτυχίες και να ακούγεται και για χρόνια αλλά αυτό δε δείχνει ότι είναι ταλαντούχα... Για τη σκηνική παρουσία θα συμφωνήσω αλλά για τα Ελληνικά της όχι, πιστεύω πως τώρα μιλάει χειρότερα από πριν, ίσως το κάνει και επίτηδες! :p Στην Ελληνική Pop ξέρω πως κανείς δε γράφει τα κομμάτια του και γι'αυτό δεν αξίζει κανείς! Και Βανδή/Βίσση είναι άθλιες, η Καλομοίρα όχι μόνο δε συγκρίνεται μαζί τους αλλά είναι καλύτερη απ'αυτές γιατί τουλάχιστον η Καλο έχει και κάποιον χαρακτήρα και λέει Ποπ και όχι Σκυλάδικα... Και μ'αρέσουν και τα κομμάτια που λέει περισσότερο απ'αυτά των Βίσση/Βανδή :p ... Vandi/Vissi SUCK... Kalomoira doesn't suck but she doesn't rule... :)

 

PS: Όλα τα παραπάνω είναι MY opinion, δε σημαίνει πως είναι και αυτό που ισχύει, απλά εγώ πιστεύω αυτό :alien:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...