Jump to content

φτηνές κλησεις προς comsote ?


plusblueberry
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω για την καλυτερη λυση για να μιλαω αρκετες ωρες προς

 

καρτοκινητο cosmote.Κάτι αναλογο με το F2G της tim θα με βόλευε..

 

 

.

'In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.'
Link to comment
Share on other sites

Σε είδα να επιμένεις πάρα πολύ σε κάτι off-topic στο ΤΙΜ F2G, γι'αυτό σου απάντησα τόσο σκληρά. Η μόνη ίσως λύση που βλέπω εγώ αφορά συμβόλαιο COSMOTE BAΣΙΚΟ http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L90_contract_plan_fullstory&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fcontractplan%2Fcontractplan_basiko2.xml&breadcrumbTitle=COSMOTE+BA%CE%A3%CE%99%CE%9A%CE%9F&tabClicked=information με μηνιαίο πάγιο €7,30 και φθηνότερες χρεώσεις http://www.cosmote.gr/cosmote/portlets/ForYou/pricelist.jsp?locale=el_GR&pricelistType=contractplan&breadcrumbTitle=COSMOTE%20BAΣΙΚΟ για κλήσεις προς σταθερά και COSMOTE. Στην καρτοκινητή COSMOTE δεν υπάρχει κάποια επιλογή σαν το non-stop ή το CU a lot και δεν φαίνεται πως θα υπάρξει στο μέλλον.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω 10-15 ωρες το μηνα προς συγκικρημενο καρτοκινητό cosmote.

Σκεφτηκα οτι κατι θα υπαρχει και οτι δεν θα το εχω δει..

Αλλα οχι,απλα η cosmote κοιματε τελικα..

 

Σκεφτομουν για το 480+240 (συνδεση) αλλα με αυτα που ακουω εδω για την ποιοτητα υπηρεσιων-δικτυου εχω τρομαξει λιγο (προς το παρων εχω vodafone)

 

 

Καμμιά inside πληροφορηση για σχεδια της cosmote επι του θεματος (αν υπαρχουν) εχουμε ?

 

 

ξερω ζηταω πολλα..

'In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.'
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το συγκεκριμένο καρτοκινητό CosmOTE και πήγαινέ το με φορητότητα είτε στην ΤΙΜ και πάρε ένα F2G για να το καλλείς, είτε στο Vodafone CU και πάρε και 'σύ ένα CU και θα έχεις 8ώρες και 20 λεπτά στη διάθεσή σου με μια κάρτα CU a lot (ΠΡΟΣΟΧΗ: για την ακρίβεια θα έχεις 100 5-λεπτες κλήσεις).

Άκουσα (χωρίς να έχω πληροφόρηση εκ των έσω) πως κάτι ετοιμάζει η Vodafone που θα μοιάζει στο Crazy Weekends. Για την CosmOTE είναι τόσο μπροστά που δεν μπορεί ν'ασχοληθεί μ'αυτά...

Πάντως οι πελάτες της CosmOTE δεν φεύγουν διότι τους αρέσει η ποιότητα του δικτύου!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Αν το non-stop του F2G ισχυει και σε αριθμους απο φορητοτητα τοτε ειναι σίγουρα καλη λύση.

 

 

λογικά δεν πρέπει να υπάρχει κάποιο κόλλημα.

 

 

 

 

( τελικά η cosmote εχει χάλια υπηρεσίες αλλά καλό δίκτυο ? )

'In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.'
Link to comment
Share on other sites

SeCtoR thanks για τα coverage maps..

 

θεωρητικα η cosmote εχει περισσοτερο αναπτυγμενο δικτυο σε απομακρυσμενες μη-αστικες περιοχες.

 

πρακτικα ομως χανει το σημα της,ενω η Vodafone ειναι μια χαρα.

 

(για Tim δεν ξερω δεν εχω συγκρινει)

 

 

 

.

'In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.'
Link to comment
Share on other sites

ti ennoeis praktika xanei to sima tis?!!

 

einai gnosro pos i cote exei poli kalo diktio kai sxedon aristi kalipsi.

 

oxi thewritika kai praktika.

 

apo tin voda oso anafora afto to thema einai kaliteri (kai gw voda exw!)

Link to comment
Share on other sites

Απλα εχω παρατηρησει οτι σε καποιες δυσκολες-δυσβατες περιοχες (π.χ δρυμος βικου στην ηπειρο)

η cosmote δεν εχει σήμα ενω η voda εχει και μαλιστα σε ολα τα σημεία.

 

επίσης και σε αλλα ορεινά μέρη ήπειρο-θεσσαλία.

 

οχι πως ειναι και κατι τραγικο..

 

 

 

.

'In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.'
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φίλε plusblueberry,

Μην στεναχωριέσαι και μην απελπίζεσαι... η Α.Μ.Α.Ν. Teleshoping... :oops: λάθος :p :lol:

Η CosmOTE σου δίνει τη λύση... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=74805

Αγοράζεις λοιπόν ένα καινούριο νουμεράκι What's Up και κάνεις τη δουλειά σου! :rolleyes:

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα.επιτέλους..

 

 

.

 

 

μόνο που είναι για 2 μήνες η προσφορά της kote...

αν μπορείς να κάνεις φορητότητα και στα δύο πήγαινε στην τιμ...

θα μιλάς πολλές πολλές ωρες....

 

συμβουλή...πάρε και ένα hands free ή κατα προτίμηση bleutooth hands free(αν έχει bleutooth το κινητό)

δεν θέλεις να δεις το κεφάλι να καιγεται όπως έκανα εγώ οταν πρωτοβγήκε το non stop :cool:

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...