Jump to content

Σπηλιά Νταβέλη στην Πεντέλη : Τι κρύβεται εκεί;


eccentric
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω πόσο fun είναι το θέμα ή πόσο προβληματισμό μπορεί να προκαλέσει...Όσοι δε φοβάστε περισσότερο από το κανονικό, καλύτερα να πηδήξετε το θέμα αυτό, μιας και δεν φαίνεται να σας κάνει καλό!

 

Η αλήθεια είναι ότι όσο σκέφτομαι αυτά τα πράγματα που καταγράφτηκαν στην ψηφιακή μηχανή, ανατριχιάζω...Πάλι σκέφτομαι πόσα πράγματα δεν γνωρίζουμε και κατά πόσο η ενέργεια μπορεί ή όχι να θεωρηθεί αυτόνομη μορφή ζωής, εφόσον καταγράφεται και φαίνεται να μετακινείται, υποδηλώνοντας υπόσταση....

 

Είχα χρόνια τώρα, ακούσει για τα περίφημα μυστήρια της Πεντέλης και δη του σπηλαίου του Νταβέλη, ποτέ όμως μέχρι τώρα δεν έτυχε να εχω μια πιό εμπεριστατωμένη και προσωπική επαφή με το χώρο και τα γεγονότα...Έτυχε πρόσφατα να συνδυαστούν με ευνοϊκό τρόπο καταστάσεις και γεγονότα και έτσι καταλήξαμε μικρή παρέα να επισκεφτούμε το προηγούμενο Σ/Κ το περίφημο αυτό σημείο, που ενώνονται μυστήρια και θρύλοι.....

 

Αφου παιδευτήκαμε αρκετά να το βρούμε, τελικά ο επιμένων νικά, το βρήκαμε μετά από τουλάχιστον τρείς ώρες ψαξίματος πάνω στα κακοτράχηλα μονοπάτια του βουνού των μυστηρίων....Το γεγονός δε, πως με το βουνό αυτό έχουν ασχοληθεί και ο Αμερικάνικός στρατός ή το πόσο κοντά σε αυτό βρίσκονταν οι Βάσεις τους, καταδεικνύει με τον καλύτερο τρόπο πως τίποτα δεν είναι τυχαίο....

 

Εδώ δεν θα ασχοληθω με τις γενικότερες θεωρίες και μαρτυρίες σχετικά με το βουνό, αλλά μόνο με όσα διαπίστωσα από την προσωπική μου επίσκεψη και κατόπιν επεξεργασίας των στοιχείων.....

 

Λίγο πριν την κύρια σπηλιά, όπου βρίσκεται και το γραφικό εκκλησάκι του Α. Νικολάου, υπάρχει μια τεχνητή σπηλιά, με υποστήριξη τολ, που για περίεργο λόγο εγκαταλήφθηκε από τους Αμερικάνους εφόσον μάλλον έκαναν την δουλειά τους. Τα μυστήρια όμως φαίνεται πως υπάρχουν στην κατεξοχή σπηλιά, ένα άνοιγμα κάτω από τα βουνα με ένα δρόμο ο οποίος φαίνεται πως έγινε από όσους επεξεργάζονταν κάποια δεδομένα ή κάλυπταν, εφόσον φαίνεται πως έχει πεσει εκεί αρκετό μπάζωμα....

 

Το εκκλησάκι όμορφο, όσο και απόκοσμο, στην δεξιά πλευρά της εισόδου κάτω από τους βράχους....Έχει μέσα αγιογραφημένες μορφές αγίων, που φαίνονται όλοι να έχουν ανεξήγητα σβησμένα περίεργα, λες από γόμα, τις μορφές τους, μεσα από το φωτοστέφανο....Έβγαλά περίπου 58 φωτογραφίες με την νέα μου sony cyber-shot P200, με ανάλυση 7,2 ΜΡ.....Κάνοντας ζουμ με τον υπολογιστή διέκρινα σε μια από αυτές εμφανώς χαραγμένα στο πλάγιο εσωτερικό του βράχου μια μορφή σαν χιμπατζή, φρώντας μια μάσκα οξυγόνου στην μύτη.....Σε κάποια άλλη φαίνονται περίεργοι φωτεινοί ομόκεντροι κύκλοι (διαφορετικοί από αυτούς των αντανακλάσεων), θα έλεγα σαν μάτια που σε κοιτάζουν μέσα από το χάος και πολλά φωτεινά στίγματα, σαν λευκή σκόνη στη φωτό....Και το πιό φοβερό (πραγματικά απόκοσμα ανατριχιαστικό) που το είδα πριν μερικές ώρες και με έχει συνταράξει....Από την εσωτερική πλευρά του σπηλαίου έβγαλα το εκκλησάκι, που φαντάζει πάρα πολύ όμορφο κάτω από το βράχο....Στην πλευρά της καμερας βρίσκεται και η παράπλευρη πόρτα του, ανοιχτή και σε απόσταση πάνω απο 500 μέτρα από την μηχανή λήψης....Συνομιλώντας στο τηλέφωνο και λέγοντας τα καθέκαστα σε μιά φίλη, κάνω ζουμ στην πόρτα, εκμεταλευόμενος την υψηλή ανάλυση των 7,2 ΜΡ....Από το ίδιο σημείο είχα βγάλει δύο φωτό, μιά με φλας, που φαίνονται κάπως πιό θερμά τα χρώματα της φωτό και μιά χωρίς φλας, πιό μπλέ θα έλεγα....Κάνω τυχαία ζουμ στην πρωτη, χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα των windows και φέρνοντας συνεχώς πιό κοντά την πόρτα, που ήταν ανοιχτή και μαύρη από μακρυά....Είναι πλέον σαφές, πέρα από καθε αμφισβήτηση, πως στην φωτό και μεσα από την πόρτα διακρίνεται εμφανώς όρθια μορφή με χαρακτηρηστικά προσώπου και πεπιεμένο κεφάλι.....Στη δε δεύτερη φωτό το πρόσωπο φαίνεται μεγαλύτερο, με πλέον χαρακτηριστηκά κοινότυπα, όπως έχουν καταγραφεί και υπάρχουν ακόμα και σε γκραβούρες....Δηλ. πεπιεσμένο τριγωνικό κεφάλι, με σχιστά ωοειδή ματια, στο κέντρο τους δε, υπάρχουν σαφώς κόκκινα σημεία....., ενώ η γενικότερη όψη έχει να κάνει με οστέϊνη νεκροκεφαλή.....!!!!

 

Θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να επισυνάψω κάποιες φωτό, με δυστυχώς τυπική ανάλυση, που θα κανει να χαθούν κάποιες λεπτομέρειες ή να μην φανούν καθόλου....Θα κάνω πάντως ότι μπορώ για να σας δέιξω τα σημεία αυτά, θα τα αποκόψω με κάποιο πρόγραμμα, για να μπορέσουν να φανούν....

 

Hθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου αυτη και δέχομαι οποιαδηποτε ερώτηση θα μπορούσα να απαντήσω....

 

Κλείνοντας αυτό το σημείωμα- αναφορά μου, θα ήθελα να πω πως οι γνώσεις μας για το άγνωστο είναι ελάχιστες και φάινεται πως αυτό είναι πλέον έξω από την πόρτα μας ή μην πω πως ήδη έχει εισχωρήσει διαπερνόντας τα όρια μας....Μας κοιτάζουν συνεχώς σε ανύποπτο χρόνο μετακινούμενοι από το ένα σημείο στο άλλο και μόνο με την περιφερειακή μας όραση μπορεί να γίνουν κάποιες στιγμές αντιληπτοί, σε στιγμές ηρεμίας σαν σκιές που εξαφανίζονται όταν το βλέμα προσηλωθεί....φιγούρες που διακόπτουν την ηρεμία του ύπνου μας, πιό μαύρες από το σκοτάδι της νύχτας!

 

....Το σίγουρο πάντως είναι πως πάνω στην Πεντέλη κάτι υπάρχει ή συμβαίνει....ή απλώς μας υπενθυμιζει το πόσο αρνητιστές της ανθρώπινης ματαιοδοξίας γινόμαστε....Το παρόν κέιμενο δεν γράφτηκε με σκοπό να σας φοβίσει, αλλά για να σας αναφέρει κάτι και να σας προβληματίσει....Φωτογραφίες θα επισηναφθούν σύντομα....Αναμένω και δικές σας μαρτυρίες ή απόψεις επί του θέματος....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

welcome again φιλε μου,λοιπον δηλωνω αρκετα περιεργος και θα ηθελα πολυ να ανεβασεις φωτος να δουμε κι εμεις τι μυστηριο υπαρχει με αυτη τη σπηλια επιτελους

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας τις φωτο σου σε καποιοι εργαστηριο(πανεπιστημιου κλπ)για να τις εξετασουν ειδικοι,ετσι ωστε να σου πουν αν αυτο που κατεγραψαν ειναι υπαρκτο ή τυχαιες παρεμβολες στην ψηφιακη(μου εχει τυχει & μενα στη δικια μου να βγαζω ωρες-ωρες φωτο με περιεργες γραμμες,σχηματα,αλλα συνηθως ειναι ο ηλιος,"περιεργος" φωτισμος ή κατι τετοιο).Νομιζω εχουν γινει & εκπομπες στην tv σχετικα μ'αυτο το θεμα(Χαρδαβελλας) & διαφοροι επιστημονες εξηγουσαν αναλυτικα τι εχει συμβει.

 

Προσοχη,δε λεω οτι απορριπτω ασυζητητι ο,τι γραφεις(μιας & μενα μ'ενδιαφερουν αρκετα τετοια " φαινομενα"),αλλα καλο θα ηταν να ειμαστε σιγουροι,οπως επισης & να ποσταρεις τις φωτο σου ωστε να μπορεσουμε να πουμε τη γνωμη μας... ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το εξής;

 

"Λήψη φωτογραφιών με υπέρυθρο φιλμ.

 

Εδώ σταθήκαμε λίγο άτυχοι διότι η κάμερα εμφάνισε κάποια βλάβη στο διάφραγμα και στο μηχανισμό προώθησης του φίλμ. Παρ' όλα αυτά όμως οι λίγες φωτογραφίες που εμφανίστηκαν αποδίδουν γοητευτικούς χρωματισμούς των πετρωμάτων της σπηλιάς που το γυμνό μάτι ή το απλό φιλμ δεν μπορούν να τους αντιληφθούν. Οι χρωματισμοί αυτοί αποδίδονται στις διάφορες προσμίξεις οξειδίων και αλάτων που βρίσκονται μέσα στους βράχους της σπηλιάς. Μάλιστα δε με την χρήση συμβατικού φωτογραφικού φλας, αποτυπώσαμε και το φαινόμενο των υδρατμίδων, οι οποίες φαίνονται σαν άυλες φιγούρες (Πολλοί που έχουν φωτογραφήσει παρόμοιες φιγούρες, τους αποδίδουν παραφυσική ερμηνεία)"

 

Δεν αμφισβητώ το οτιδήποτε, αντιθέτως είμαι υπέρ της άποψης οτι "κάτι δεν πάει καλά" στη σπηλιά, απλά καλό θα είναι να αποφεύγεται η σύγχιση :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

και γω ειχα παει περιπου περυσι αν θυμαμαι καλα και εψαξα παρα πολυ και δεν βρηκα τιποτα..μεχρι που εφτασα στο μοναστηρι τερμα πανω και εκεινη την στιγμη περναγε ενα αυτοκινητο με 2 γερους μεσα..τους ρωτησαμε πως να παμε και μας ειπαν να τους ακολουθησουμε..καποια στιγμη οπως πηγαιναμε απο τον κεντρικο εστριψαν σ εναν χωματοδρομο, για να πω την αληθεια χεστηκαμε καναμε οπισθεν και εξαφανιστηκαμε. ευχαριστω τον θεο που μου εκοψε να την κανω με ελαφρα γιατι πριν κανα 3μηνο που πηγαμε ξανα να βρουμε την σπηλια του Νταβελη στριψαμε απο κεινο τον δρομο παλι που μας οδηγησαν οι γεροι απο περιεργεια να δουμε αν οντος μας πηγαιναν σωστα..ο δρομος αυτος λοιπον μετα απο πολυ χωμα και πετρες που δεν παει καποια στιγμη και το αυτοκινητο αλλο καταληγει σε αδιεξοδο με γκρεμο(!!!) ουτε να φανταστω θελω τι σκοπο ειχαν αυτοι οι γεροι που μας οδηγησαν στην ερημια..

τελικα η πραγματικη σπηλια βρισκεται λιγακι παραπανω και μαλιστα την μερα που ειχαμε παει εμεις ειχε αρκετο κοσμο και μερικοι μαλιστα καθοντουσαν μεσα πισω απο το εκκλησακι και καναν ενα ειδος πικ νικ!!

να σας πω την αληθεια πιο πολυ με τρομαξε η τεχνιτη σπηλια που βρισκεται λιγο πιο διπλα παρα η φυσικη..που την εχουν σφραγισει κιολας λογικα οχι πριν πολλα χρονια γιατι ενα βιβλιο που ειχα διαβασει προσφατα του Παντελη Γιαννουλακη "κουφια γη" ανεφερε πως απο την σπηλια αυτη μπορεις να βρεθεις σε οποιαδηποτε περιοχη της αθηνας υπογειος!!

παντος οποιος εχει παει δεν εχει και πολλα να δει την εχουν σφραγισει ουτε στα 50 μετρα περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει και εγω 2-3 φορες πριν 5 περιπου χρονια. Βεβαια την πρωτη φορα νιωθαμε καπως περιεργα (ειχαμε παει 7 ατομα) με τοσα που ειχαμε ακουσει και διαβασει (πηγαμε και βραδυ). Προχωρησαμε μεχρι μεσα, ειδαμε κατι σαν τουνελ, πολυ μικρα ομως, κατσαμε λιγακι και φυγαμε.

 

Εχουν ακουστει πολλα και διαφορα για την σπηλια.

Οτι εχει μαγνητικα πεδια και δεν λειτουργει τιποτα μεσα, οτι πολυ παλια ειχαν παει καταδρομεις δεμενοι με σχοινια να κατεβουν στα τουνελ και χαθηκαν ολοι και χιλια δυο αλλα. Δεν ξερω τι ειναι αληθεια αλλα ακουγονται ενδιαφεροντα. Οποιος θελει, μπορει να διαβασει την "Κουφια γη" οπως ειπε και η PowerZ, να μαθει γενικα την ιστορια της σπηλιας και τα διαφορα που εχουν συμβει.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπλέκετε με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες

Σοφές παροιμίες ........ που μεγαλώσαν γενιές και γενιές :)

 

Οτι και να είναι αν όντως είναι σίγουρα δεν είναι κάτι καλό και ευλογημένο

Οπότε γιατί να μπείτε σε τέτοια μονοπάτια.

Ξέρετε τι εύκολο είναι για το σατανά να παίξει λίγο με όσους πάνε γυρεύοντας ?

That's my opinion

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπλέκετε με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες

Σοφές παροιμίες ........ που μεγαλώσαν γενιές και γενιές :)

 

Οτι και να είναι αν όντως είναι σίγουρα δεν είναι κάτι καλό και ευλογημένο

Οπότε γιατί να μπείτε σε τέτοια μονοπάτια.

Ξέρετε τι εύκολο είναι για το σατανά να παίξει λίγο με όσους πάνε γυρεύοντας ?

That's my opinion

 

Σωστα αυτα που λες, αλλα οσοι πανε, πανε για περιεργια και μετα δεν ξαναπανε. Δεν ειναι εκδρομη και φυσικα καλο ειναι να αποφευγονται τετοιες "βολτες". Απλα (για μενα μιλαω) μενω σχετικα κοντα και απο περιεργια και μονο (εχωντας ακουσει τοσα και τοσα) πηγα να δω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

για όσους δεν ξέρουν αυτό το link έχει κάποιες φωτογραφίες από την σπηλιά

 

http://www.dpgr.gr/usergalleries/thumbnails.php?album=2213

It’s nice to be important but it’s more important to be nice.
Link to comment
Share on other sites

oriste merika endiaferonta link pou brhka

o ka8enas afou ta diabasei mporei na ta aporipsei h na ta dextei os logikes apopseis... :X

 

http://www.v-j-enterprises.com/ntavelis.html

 

http://www.surfingtheapocalypse.com/unexplained.html

 

 

http://gogreece.about.com/od/weirdgreece/

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ημέρες διαβάζω το βιβλίο "Μυστική Αθήνα" και αναφέρει μέσα για αυτή τη σπηλιά. Λέει ότι υπάρχει μέσα στο εκλησάκι κάτω από το ιερό αλλη μια στοα που οδηγεί κάπου μέσα στη σπηλιά κι αν δεν κάνω λάθος είναι αυτή που οδηγεί στην στο Λυκαβητό και απο εκεί στην Ακρόπολη :confused: . . .

 

Για όσους δεν έχουν διαβάσει το βιβλίο και τους αρέσουν αυτου του είδους τα θέματα το συνιστώ...

 

Τώρα όσον αφορά τη σπηλιά μου έχει κινήσει την περιέργεια και θέλω να πάω για να δώ τι γίνεται.... Είναι αλήθεια ότι νιώθεις ένα ρήγος την ώρα που μπαίνεις μέσα? :scared:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

νιωθεις λιγακι περιεργα, ειναι λιγο παγωμενα εκει μεσα και οσο να ναι αν εχεις διαβασει/ακουσει ιστοριες "περιεργες" τα παιζεις λιγακι αλλα συνερχεσαι γρηγορα γιατι καπου εκει τελειωνει και η σπηλια.
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερώτηση μπορώ να κάνω...? :O

 

Επειδή θέλω να πάω όπως είπα και θα το κάνω σύντομα, υπάρχουν φύλακες που σε αφήνουν να πας μέχρι ένα ορισμένο σημείο ή μπορείς να κοιτάξεις με την ησυχία σου αυτά που θέλεις και να πας όπου θέλεις?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας τις φωτο σου σε καποιοι εργαστηριο(πανεπιστημιου κλπ)για να τις εξετασουν ειδικοι,ετσι ωστε να σου πουν αν αυτο που κατεγραψαν ειναι υπαρκτο ή τυχαιες παρεμβολες στην ψηφιακη(μου εχει τυχει & μενα στη δικια μου να βγαζω ωρες-ωρες φωτο με περιεργες γραμμες,σχηματα,αλλα συνηθως ειναι ο ηλιος,"περιεργος" φωτισμος ή κατι τετοιο).Νομιζω εχουν γινει & εκπομπες στην tv σχετικα μ'αυτο το θεμα(Χαρδαβελλας) & διαφοροι επιστημονες εξηγουσαν αναλυτικα τι εχει συμβει.

 

Προσοχη,δε λεω οτι απορριπτω ασυζητητι ο,τι γραφεις(μιας & μενα μ'ενδιαφερουν αρκετα τετοια " φαινομενα"),αλλα καλο θα ηταν να ειμαστε σιγουροι,οπως επισης & να ποσταρεις τις φωτο σου ωστε να μπορεσουμε να πουμε τη γνωμη μας... ;) :)

 

Συμφωνω με τον Dimitris79 να πας να τις κοιταξει καποιος ειδικος γιατι ειναι γνωστο οτι και μεσα και εξω απο τη σπηλια υπαρχουν ισχυροτατα μαγνητικα πεδια (μετρητες τρελαινονται και GPS "τυφλωνονται") και μπορει να οφειλονται και εκει οι μορφες που φαινονται στις φωτογραφιες σου. Μπορει και οχι...Ειχα παει και εγω στη σπηλια αλλα ημουν 5-6 χρονων και παρολο που δεν θυμαμαι καλα την ολη φαση, θυμαμαι οτι μου ειχε κανει εντυπωση. Θα ηθελα κι εγω παντως να δω τις φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω επισκεφτεί τη σπηλιά με φίλη, κάτοικο της περιοχής.

Μου είπε πως αυτό που είναι το αισχρό της υπόθεσης, είναι οι σατανιστές, που λόγω των διαφόρων θρύλων που επικρατούν, θεωρούν τη σπηλιά ό,τι καλύτερο και πηγαίνουν εκεί τα βράδια, για να κάνουν τις "τελετές" τους.

Απομεινάρια αυτών των ανόσιων πραγμάτων (όπως κρανία και άλλες αηδίες) βρίσκονται πολύ συχνά .

Προσωπικά δεν ένιωσα τίποτα ιδιαίτερο, εκτός από το δέος που αισθάνεσαι μόλις κατεβαίνεις το χωματόδρομο μέσα στη σπηλιά, αλλά πιστεύω πως αυτό δεν έχει τίποτα μεταφυσικό. Είναι το ίδιο δέος όπως όταν στέκεσαι μπροστά σ' έναν καταρράκτη κλπ

Επειδή είμαι και λίγο ψυχωτικός άνθρωπος, μ' έπιασε μια τρέλα ότι θα πέσουν τόνοι χώματος και πέτρας πάνω μου, κλειστοφοβήθηκα ( :) ), βούτηξα τη φίλη μου και φύγαμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα αν πάτε να έχετε μαζί σας κάνα μεγάλο σταυρό πάνω σας και κάνα φυλαχτό ......... με όλα αυτά που έχω ακούσει
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερώτηση μπορώ να κάνω...? :O

 

Επειδή θέλω να πάω όπως είπα και θα το κάνω σύντομα, υπάρχουν φύλακες που σε αφήνουν να πας μέχρι ένα ορισμένο σημείο ή μπορείς να κοιτάξεις με την ησυχία σου αυτά που θέλεις και να πας όπου θέλεις?

oταν πας κανονησε να παρεις και καναν αντρα μαζι μην πας με καμια φιλη και να ειναι μερα μην πας οταν αρχιζει να βραδιαζει γιατι κυκλοφουν περιεργα ατομα :worry:

δεν υπαρχει κανεις να φιλαει τιποτα οτι θες μπορεις να κανεις :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδί μου δεν καθόσαστε στ'αυγά σας που θα πάτε σε μέρη που κάνουν σατανιστικές τελετές και σφάζουν γάτες και κοκκόρια ? ( στη καλύτερη περίπτωση .......... )
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα αν πάτε να έχετε μαζί σας κάνα μεγάλο σταυρό πάνω σας και κάνα φυλαχτό ......... με όλα αυτά που έχω ακούσει

τι εχεις ακουσει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, οι επίμαχες φωτό είναι τέσσερις....Στη μιά φαίνεται μιά περίεργη φιγούρα στα βράχια, από τη μέση και πάνω, που μοιάζει με χιμπατζή, που φοράει κράνος και μάσκα, με μεγάλα σχιστά μάτια....

 

Στην άλλη φαίνονται περίεργα φωτεινά σημεία, που διαφέρουν από αντανακλάσεις, και πολλά φωτεινα στίγματα....(κάπου διάβασα πως τα λένε orbs)

 

Και οι άλλες δύο, οι πιό eccentric, δείχνουν καθαρά, όταν μεγενθύνεις και πλησιάσεις την ανοικτή πόρτα της εκκλησίας δύο (τουλάχιστον πεντακάθαρες - κάποιοι μπορούν να πουν ότι βλέπουν κι άλλες...) αέρινες φιγούρες, οι οποίες μοιάζουν με κλασικές φιγούρες εξωγήινων (ιδίως στη δέυτερη φωτό). Τριγωνικό όστέινο πρόσωπο, μεγάλα σχιστά μάτια πανω από τα οποία διακρίνεται μιά γραμμή σαν φρύδι, ανοικτό τριγωνικό στόμα με καθαρές οδοντοστοιχίες....Η παρουσίες είναι διάφανες και διακρίνονται σχετικά εύκολα μέσα από το μαύρο φόντο της πόρτας....Κοιτάζουν προς τα έξω....

 

Πείτε μου τώρα ένα site που μπορώ να τις δημοσιεύσω, με δεδομένο πως η κάθε μιά είναι περίπου 3 ΜΒ και το pathfinder briefcase χωρά κατά ανώτατο 12...Έτσι θα μπορείτε να τις κατεβάσετε στους υπολογιστες σας και να τις μεγενθυνετε αυτόνομα ώστε οι ίδιοι να τις ανακαλύψετε....

Link to comment
Share on other sites

oταν πας κανονησε να παρεις και καναν αντρα μαζι μην πας με καμια φιλη και να ειναι μερα μην πας οταν αρχιζει να βραδιαζει γιατι κυκλοφουν περιεργα ατομα :worry:

δεν υπαρχει κανεις να φιλαει τιποτα οτι θες μπορεις να κανεις :)

H πρόκληση είναι μιά....Διανυκτέρευση υπό σεληνόφωτος ή και μη, μεσα στην σπηλιά, δίπλα στο εκκλησάκι, με παρέα που ψοφά για μυστήρια....Πιστέυω ό,τι καλύτερο για τις καλοκαιρινές νύχτες.... :D

 

Woudouli εσένα θα σε κλείσουμε στο πορτμπαγκάζ για ασφάλεια.... :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω για διανυκτέρευση ουτε που θέλω να το σκέφτομαι και ειδικά δίπλα στο εκκλησάκι.... :shock: :scared: Είμαι πολυ φοβιτσιάρα και πιστεύω και στα φαντάσματα.... ξέρετε τι εννοώ έτσι? Οχι αυτά με τα ασπρα σεντόνια......ασε που ξέρουμε κι αυτα περι σατανιστών.... να πώ και κάτι (ελπίζω να μην κάνω λάθος) είναι τυχαίο ότι οι τελετές των σατανιστών που ακούμε κατα καιρούς γίνονται στην πεντέλη, στο λυκαβητό και στην ακρόπολη...? Λέω εγω τώρα...

 

Δεν ξερω αν το έχετε πάρει στην πλάκα, εγω πιστεύω όμως ότι κάτι κρύβεται και δεν είναι μόνο μαγνητικά πεδία που κάνουν τις ρόδες να ανεβαίνουν στην ανηφόρα αντι να κατρακυλάνε... Ισως να φταίει το βιβλίο που διαβάζω αλλά τόσες συμπτώσεις...? Επίσης στην Πεντέλη είναι και το σπίτι της Δουκίσης Πλακεντίας για όσους ξέρουν που δεν πρόλαβε να μείνει και είναι εκει κοντά. Παλιοί κάτοικοι λέγανε ότι μέτα το θάνατο της τη βλέπανε στη λίμνη κοντά στη σπηλιά .... κι αυτό μυθοπλασία??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/21960wood.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...