Jump to content

Κάτι "βρωμάει" στο δίκτυο της Φαντασίας - Teledome


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γείτσες!!!!

Τώρα μιλήστε αστικά και υπεραστικά με 0.099ε/κλήση υποστηρίζει η Teledome.

 

Καλωσήρθατε στο νέο κόσμο επικοινωνίας της Teledome. Βάλτε Φαντασία & Καλέστε στο 13850 ... συνδεθείτε τώρα με Τeledome.... και έτσι και απαντήσει κανείς (αν τηλεφωνείτε από επαρχία) CALL ME!!!! :p

 

Λοιπόν, τώρα... ξέρουμε, αν θέλουμε φαντασία... Πάμε στο Allou Fun Park @ Fantasia Park Show, :lol: κάνουμε μια βόλτα στο Fantasia Strip Show, "φαντασιώνομαι" τη Στέλλα Bezantakou και μιλάω με Teledome!

 

Συνδεθείτε με απλά βήματα:

Εαν είστε στην επαρχία (π.χ. Καρδίτσα), βλέπετε τη διαφήμιση στην τηλεόραση, τηλεφωνείτε στο 13850 (με ποια χρέωση? Ποτέ δεν το μάθαμε, ούτε πρόκειται...) και ακούτε σήμα κατηλειμένου... προβληματίζεστε... ξανακαλείτε μετά από μέρες καμία απάντηση. Αποφασίζετε να ταξιδέψετε στην Αθήνα, πάτε σε καρτοτηλέφωνο, χρεώσεστε τηλεκάρτα, μιλάτε επιτέλους με 13850.... Τώρα είναι όλα εύκολα (Σκέφτεστε) ή μήπως όχι? Ζητάτε να εγγραφείτε στο προνομιακό πρόγραμμα της Τeledome και σας ενημερώνουν σχετικά! WOW! Σκέφτεσαι....!!! ΦΟΒΕΡΟ! Μήπως όμως είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό??? Ακούς την κοπελιά στο 13850 να σου μιλάει, να σου λέει μπλα μπλα μπλα..... και αρχίζεις και γίνεσαι καχύποπτος με αυτά που σου λέει! Τι λέει, ε?

 

Ζητάνε λοιπόν τα προσωπικά στοιχεία σου, τηλεφωνικώς... τα καταχωρούν και πολύ απλά χρησιμοποιώντας τον κωδικό επιλογής Φορέα μιλάς με Teledome... ενώ μετά από 10 μέρες έχεις και την προεπιλογή στη γραμμή σου... την οποία θα χρεωθείς στον πρώτο λογαριασμό σου, όπως (θα χρεώνεσαι κάθε μήνα) έξοδα αποστολής λογαριασμού. Πού είναι το περίεργο τώρα? Όλα αυτά γίνονται άμεσα ΧΩΡΙΣ να υπογράψει ο πελάτης συμβόλαιο... χωρίς να ξέρω τους όρους χρήσης του δικτύου της Teledome, χωρίς να ξέρω ακριβώς τι ισχύει στο λεγόμενο Πρόγραμμα 1 της Teledome. Πρόκεται για μια προσφορά που ισχύει έως π.χ. και το Μάη? Η απάντηση του 13850 είναι κατηγορηματική... ότι δλδ πρόκειται για ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ισχύει για ΠΑΝΤΑ! Αυτό εγώ, πάλι... ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ??? ΥΠΕΓΡΑΨΑ κάποιο συμβόλαιο το οποίο αναφέρει ρητά κάτι τέτοιο? Ή ως δια μαγείας μετά από 1-2 μήνες το Πρόγραμμα 1 σταματήσει εν αγνοία του προεπιλεγμένου πελάτη (στους όρους του συμβολαίου που βρήκα στο internet αναφέρει ότι μπορούν ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ να αναπροσαρμόσουν την τιμολογιακή τους πολιτική... ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΕΓΡΡΑΦΗ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ (!!!!), ό,τι απλά ορίζει ο νόμος... θα το δημοσιεύσουν π.χ. στο myPhone - 1 εφημερίδα).

 

Επομένως, μήπως στην Teledome αποφάσισαν να μαζέψουν κάποιους συνδρομητές και όταν δουν ότι το Πρόγραμμα 1 δεν τους συμφέρει το καταργήσουν & κρατήσουν προεπιλεγμένους συνδρομητές? Μήπως το Πρόγραμμα 1 δεν αφορά όλη την Ελλάδα? ... Όταν το 13850 δεν είναι πανελλαδικά προσβάσιμο? ... Και ποια η χρέωση του 13850?

 

Σίγουρα έχουν ΥΨΗΛΟΤΕΡΕΣ (σε σχέση με τον ανταγωνισμό) ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΔΙΚΤΥΑ Διεθνή + ελληνικά Κινητά.

 

Ποιος ο ρυθμός χρέωσης για τα κινητά τηλέφωνα? Γιατί ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ καθαρά στο δημοσιευμένο τιμοκατάλογο τους? (Με *)

 

ΣΙΓΟΥΡΑ (υποθετικά πάντα) φιλτράρουν τις κλήσεις και χρεώνουν τους Γεωγραφικούς αριθμούς internet προς 0.035 (αστικά) και 0.050 (υπεραστικά), δηλαδή η προσφορά ισχύει για voice calls ΠΡΟΣ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟΥ ΟΤΕ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΛΕΙΤΕ ΔΩΡΕΑΝ π.χ. τα 210-... των ISPs & να σερφάρετε δωρεάν... αυτό πάλι πως θα το ελέγχουν κάνεις δεν ξέρει... εκτός και αν έχουν μία "βάση" με όλους αυτούς τους αριθμούς... δύσκολο αλλά όχι απίθανο... περισσότερο "ψαρωτικό" θεωρώ ότι είναι.

 

Τέλος... αν έχετε συνδεθεί στην Teledome με προεπιλογή και Πρόγραμμα 1, ακυρώστε την προεπιλογή σας με αίτηση στον ΟΤΕ & απλά πληκτρολογήστε τον κωδικό επιλογής Φορέα... θα συνεχίσετε να μιλάτε "προνομιακά" σύμφωνα ΠΑΝΤΑ με posts συνδρομητών της Teledome σε άλλα forums.

 

Eύχομαι το μήνυμά μου να προβληματίσει τους συνδρομητές αυτής της εταιρίας ή τους υποψήφιους πελάτες της... σχετικά με το πόσο "ξεκάθαρη"/νόμιμη πολιτική εφαρμόζει το "δίκτυο της Φαντασίας".

...μάλλον, κάποιοι έχουν πολύ Φαντασία σε αυτή την εταιρία (+στη διαφημιστική τους).

 

Να μην το ξεχάσω.... ΓΕΙΤΣΕΣ!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σίγουρα η TeleDome δεν είναι η καλύτερη επιλογή.

Υπάρχουν όμως χρήστες οι οποίοι έχουν ωφεληθεί πολύ απο το 0,099.

Στον αναλυτικό λογαριασμό φαίνεται καθαρά πως η χρέωση προς κινητά είναι ανα λεπτό. Με λίγα λόγια ο χρήστης TeleDome οταν καλέσει κινητό, σε καμία περίπτωση δεν θα χρεωθεί λιγότερα απο τον ΟΤΕ αφού π.χ σε cosmote, vodafone εχει την ίδια τιμή με ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσωπικά σκεφτόμουν να ψάξω λίγο αυτό το θέμα για ISP, όπως αναφέρει ο φίλος. Ωστόσο αν τα νούμερα 210- κτλ που αντιστοιχούν σε ISP ΔΕΝ θα έχουν και αυτά την χρέωση 0,099...τι να το κάνω??? Τελικά μακρυά και αγαπημένοι και από αυτήν!!! ;)

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

O Surfer έβαλε το ζήτημα σε καλή βάση.

 

Ψάχνοντας και εγώ τον τιμοκατάλογο του συγκεκριμένου προγράμματος ανακάλυψα αυτά για τις χρεώσεις προς κινητά ανά λεπτό!

 

Όπως και τα άλλα για τους isp που τα πόσταρα σε άλλο σημείο.

 

Είναι καλό που ανοίγει συγκεκριμένο topic για αυτό το θέμα.

 

Τeleps αυτό με τη χρέωση προς κινητά δεν είναι και τόσο καθαρό στον τιμοκατάλογο.....

Link to comment
Share on other sites

oso gia tis xrewseis tou 13850 na tes.... http://www.teledome.gr/%28BCFE1AA3CD94C50350D88EEA32FF750418FB3A3BF7ED599E%29/ecportal.asp?id=47&nt=103&lang=1

 

 

an theleis to simvolaio sto stelnoun sto spiti me courier (xrewsi epipleon 5evro)

Link to comment
Share on other sites

Ώστε η teledome 'εγκαινίασε' μια νέα κατηγορία αριθμών (13850) που η χρέωση είναι ακριβότερη από υπεραστικές κλήσεις (και άρα η εταιρία έχει κέρδος από αυτήν) και φτηνότερη από τις κλήσεις προς κινητά.. Τέλεια!!

 

Μπράβο!

 

Αντί για να είναι δωρεάν η πρόσβαση στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών μας χρεώνουν τόσο υπερβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

@surfer

k egw pou kalesa toso kala mou ta eipan pou gia epipleon xrewseis den ikseran na mou poun tipota.

h eett pou brisketai omos?

mas pernane gia koutofragous.

xrewnwi 1 euro thn apostolh logariasmou,leei opos kanoun oloi,afto meta apo poli piesh giati iksera ti paizei,kai rwthsa

Link to comment
Share on other sites

Τα 138ΧΧ ειναι αριθμοι εξυπηρετησης πελατων/πωλησεων και *νομιζω* υποχρεουνται απο ΕΕΤΤ να εχουν χρεωσεις απο δωρεαν εως το πολυ οσο κοστιζει απο τον ΟΤΕ προς το πραγματικο αριθμο στον οποιο γινεται η προωθηση καθε φορα. Δεν τους επιτρεπει να κερδιζουν.

 

Οπως τα λεει στο site της τελεντομ, στο συγκεκριμενο λινκ που εδωσε καποιος πιο πανω, εχει αστικη χρεωση (απο οπου μπορει να γινει η κληση φυσικα).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη, αν παρατηρήσεις πιο προσεκτικά το λινκ, θα δεις ότι αστική χρέωση είναι μόνο για όσους συνδρομητές της teledome εχουν προεπιλογή. Για συνδρομητές ΟΤΕ είναι ακριβότερη από την υπεραστική.....Εκτός και αν έχεις αναλογική γραμμή (λίγο δύσκολο βέβαια).
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο τελικά! Απο ταχυτητα δεν προσεξα πιο κατω που λεει για οτε.

Θα το ψαξω λιγο το θεμα γιατι δεν νομιζω πως καλωντας 138ΧΧ αριθμους ειμαστε υποχρεωμενοι να ειμαστε στο ελεος της καθε εταιρειας...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί δε στέλνουν το συμβόλαιο στον πελάτη και ενεργοποιούν την προεπιλογή Φορέα στη γραμμή του συνδρομητή, χωρίς ο τελευταίος να έχει υπογράψει (ξανά) την σχετική σύμβαση! Αυτό... το καταλάβατε? "Μαζεύουν" πελάτες, όσο το δυνατό συντομότερα και τους ενεργοποιούν χωρίς τα τηρούν ΟΥΤΕ τα τυπικά. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί δε στέλνουν το συμβόλαιο στον πελάτη και ενεργοποιούν την προεπιλογή Φορέα στη γραμμή του συνδρομητή, χωρίς ο τελευταίος να έχει υπογράψει (ξανά) την σχετική σύμβαση! Αυτό... το καταλάβατε? "Μαζεύουν" πελάτες, όσο το δυνατό συντομότερα και τους ενεργοποιούν χωρίς τα τηρούν ΟΥΤΕ τα τυπικά. :confused:

 

se erwtisi pws ginetai i energopoiisi mou eipan mesw tilefwnou kai se pernoun meta kapoia stigmi autoi gia epalithefsi stoixeiwn oso gia to sivmovaio mou eipan oti an eisai 'mistirios' kai to thes sto steiloume me courier alla alliws den to kanoun giati thelei xrono...

Link to comment
Share on other sites

se erwtisi pws ginetai i energopoiisi mou eipan mesw tilefwnou kai se pernoun meta kapoia stigmi autoi gia epalithefsi stoixeiwn oso gia to sivmovaio mou eipan oti an eisai 'mistirios' kai to thes sto steiloume me courier alla alliws den to kanoun giati thelei xrono...

Ναι, όντως τηλεφωνούν και διασταυρώνουν τα προσωπικά στοιχεία! :rolleyes:

Συγνώμη???

Δε στέλνουν την αίτηση Προεπιλογής και το συμβόλαιο... γιατί θέλει χρόνο???

Αυτό δεν το κατάλαβα! Δεν είμαι δικηγόρος... αλλά όταν ο Χ πελάτης χρησιμοποιεί τις υπηρεσίες της Υ εταιρίας, δεν υποχρεούνται και τα δύο μέρη να "συμβληθούν" με κάποιους όρους (Διακαιώματα & Υποχρεώσεις)... πόσο μάλλον όταν μεσολαβεί και "τρίτος" στην προκειμένη ο ΟΤΕ! Έστω ότι ο αριθμός 210-815ΧΧΧΧ ανήκει σε μένα ... τηλεφωνεί στο 13850 ο γιος μου, ενεργοποιεί την Teledome ... η Teledome τηλ/νει ξανά στον ίδιο αριθμό και "διασταυρώνει" τα προσωπικά στοιχεία του "κατόχου" της γραμμής ... οπότε και προχωρά στην αίτηση Προεπιλογής Φορέα εν αγνοία μου! Σε κανονικές συνθήκες... θα 'πρεπε να λάβω συστημένη επιστολή ή με courier στο όνομά μου τα έντυπα της σύμβασης με την Teledome & το έντυπο Προεπιλογής Φορέα! ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΚΥΡΑ-TELEDOME σε ενεργοποίηση Προεπιλογής Φορέα, χωρίς να έχεις στα χέρια σου τη σχετική σύμβαση ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΗ ????

Επιπλέον, πώς στέκει η σύμβαση σου με τον Πελάτη σου όταν δεν έχεις την υπογραφή του? ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ από τη στιγμή που ο συνδρομητής πληρώσει τον πρώτο λογαριασμό σημαίνει αυτόματα πως ο πελάτης αποδέχεται την χρήση των Υπηρεσιών της Teledome γιατί θα γελάσω! :p

ΠΟΙΟΙ ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ? ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ & ΠΟΤΕ ΔΕ ΕΛΑΒΕ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥΣ & ΠΟΤΕ ΔΕΝ "ΥΠΕΓΡΑΨΕ" ???

 

ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΤELEDOME. ΤΟ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΝΑ ΠΡΟ-ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ (ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΦΟΡΕΑ) ΜΕΡΙΚΩΣ (ΑΣΤΙΚΑ-ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ) 'Η ΟΛΙΚΑ (7-10 ΗΜΕΡΕΣ MAXIMUM ΧΡΗΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ) & ΕΠΑΝΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ SERVICE ΟΤΑΝ ΛΑΒΟΥΝ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ (ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ).

 

Αν κάνω κάποιο λάθος, παρακαλώ διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο από την απαράδεκτη χρέωση του 13850 ( 0,1002587 ευρώ/λεπτό με Φ.Π.Α. !!!!!!!! ) καταλαβαίνω τι εταιρία είναι... Το χειρότερο είναι βέβαια τα 0,99 ευρώ χωρίς ΦΠΑ για την αποστολή λογαριασμού. Ευχαριστώ, να μου λείπει, δεν θα πάρω...
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο από την απαράδεκτη χρέωση του 13850 ( 0,1002587 ευρώ/λεπτό με Φ.Π.Α. !!!!!!!! ) ...

Απλά για ενημέρωση τα τέλη κλήσεων σύμφωνα με τον κατάλογο του ΟΤΕ που βρίσκεται στην σελίδα

http://www.oteshop.gr/alladiktya.pdf είναι

13800 TELLAS Ατελώς

13813 ACN Ατελώς

13833 INFOQUEST Ατελώς

13880 VIVODI Ατελώς

13899 TELEPASSPORT HELLAS A.E. Ατελώς

13888 ΟΤΕ Α.Ε. Ατελώς

 

---------------------------------

13850 TELEDOME 0,0470€/λεπτό

13830 VODAFONE 0,10 €/λεπτό

13838 COSMOTE 0,10 €/λεπτό

13890 VOICENET 0,0455€/λεπτό

13803 COSMOTELCO (COSMOLINE) 0,0455€/λεπτό

Άρα δεν είναι η μόνη! 3 είναι οι εταιρείες σταθερής που επιβάλουν χρέωση στην εξυπηρέτηση πελατών συν τις δύο εταιρείες κινητής τηλεφωνίας !

 

Στον ίδιο τιμοκατάλογο ανακάλυψα και αυτό

 

Ολιγοψήφια-πελάτες άλλων δικτύων

1110 TELLAS (κέντρο τηλεφ. εξυπ. ΟΣΕ) 0,03816€/λεπτό πρόκειται για την εξυπηρέτηση πελατών ΟΣΕ από την οποία καμμιά φορά έπαιρνα δρομολόγια τραίνων χωρίς να ξέρω ότι χρεώνωμαι 46 % πάνω από την αστική κλίση ..... Και να περιμένω και 10 λεπτά για να μου απαντήσουν .Απαράδεκτοι!!!

Link to comment
Share on other sites

 

ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΤELEDOME.

Αν κάνω κάποιο λάθος, παρακαλώ διορθώστε με.

 

 

Μην ορκίζεσαι...Η Τελλάς, είχε κάνει τα εξής: (αντιγραφή από το post μου #693554)

Αν και συνεχίζω να έχω tellas, και μάλιστα σύντομα και με πλήρη προεπιλογή καθώς η Vivodi για δικούς μου λόγους παίρνει πόδι από τη γραμμή μου, ορίστε το χρονικό της Τελλάς σε μένα:

 

*Ενεργοποίηση αρχικής αίτησης, με 1738 χωρίς προεπιλογή: Τηλεφωνική προ-έγκριση, αποστολή σε μένα της αίτησης με τα στοιχεία ήδη συμπληρωμένα (ΟΚ, αυτό γίνεται και αλλού), αποστολή πίσω στην Τελλάς της αίτησης.

 

*Συμπλήρωση πλήρους προεπιλογής (όλες οι κλήσεις) λίγο αργότερα. Ενεργοποίηση αυτής όταν προβλεπόταν.

 

*Καλοκαίρι 2004, και αποφασίζω να αλλάξω από πλήρη (δυνατότητα 3) σε μερική προεπιλογή της Τελλάς (δυνατότητα 1, μόνο κλήσεις εξωτερικού) και να βάλω Vivodi ως δυνατότητα 2 (κινητά, υπεραστικά).

 

Η Vivodi ενεργοποίησε κανονικά την δυνατότητα 2, ενώ η Τελλάς, αφού ενημερώθηκε από τον ΟΤΕ ότι κατάργησα την δυνατότητα 3, ισχυρίζεται ότι "δεν παρέλαβε ποτέ αίτηση για δυνατότητα 1 από μενα, και έτσι λειτουργώ χωρίς προεπιλογή από αυτούς από το καλοκαίρι"

 

Σημειώνεται εδώ ότι μου είχαν πει οι ΙΔΙΟΙ ότι για να αλλάξω δυνατότητα έστελνα νέα αίτηση, κάτι που έκανα.

 

*Πριν λίγες μέρες: Μιας και είπαμε η Vivodi φεύγει από μένα, τηλεφώνημα στην Τελλάς για επανενεργοποίηση πλήρους προεπιλογής (από εκεί έμαθα ότι...δεν είχα ποτέ την δυνατότητα 1 από αυτούς!). Προσφορά της τηλεφωνήτριας να δώσω τα στοιχεία του ΟΤΕ (προεπιλογής) από το τηλέφωνο για να "επιταχυνθεί η αίτησή μου" και μετά "θα παραλάβω και την έντυπη".

 

Προφανώς, όχι μόνο για την Τελλάς το "προεπιλογή" σημαίνει αναγκαστικά "αυτόματη προεπιλογή ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ" αλλά και με κάποιο miraculous τρόπο μπορούν να "επιταγχύνουν" τις προεπιλογές με τηλεφωνικές αιτήσεις (!)

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι θα φύγω από αυτούς, δεν σκοπεύω καθώς είναι ό,τι καλύτερο σε ποιότητα και τιμή για αυτό που την θέλω κυρίως (κινητά εντός Ε.Ε.), αλλά υποθέτω ότι άλλοι συνδρομητές μπορεί να έχουν πέσει θύμα του "αυτοματισμού" και των "επιταχύνσεων" που διετελούνται από εκεί...Προς γνώση και συμμόρφωση λοιπόν.

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

re paidia telika leei afti i ipiresia tis teledome(0.099)...? lew na tin energopoiisw...

 

Αμα μιλάς ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και με μεγαλη διάρκεια σε αστικά κ υπεραστικά οκ.

Ομως λάβε υπ'όψιν σου οτι κάθε μήνα θα χρεώνεσαι 1 ευρώ αποστολή λογαρισμού και θα πληρώσεις 10 ευρώ για προεπιλογή.

Επισης αν κάνεις π.χ μία αστική διάρκειας 1 λεπτού θα την πληρώσεις περίου 4 φορές ακριβότερα.

 

Αν πιστεύεις οτι θα κάνεις "απόσβεση" ολων των ανωτέρω, τότε βάλε την

Link to comment
Share on other sites

Oταν παιρνεις μικρες σε χρονο κλησεις μπορεις να καλεις μεσω αλλης εταιρειας.

Να πατας το προθεμα της αλλης εταιριας, και να καλεις.

Νομιζω ισχυει αυτο ακομα και αν εχεις προεπιλογη με την Teledome.

H Teledome δεν μπορει να εχει online αναλυτικα τους λογαριασμους και τις κλησεις μας στο internet οπως η ACN και να ξερουμε τι πληρωνουμε εκεινη την στιγμη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν και ξαναγραφτηκε ειναι απλο...Αν οπως στο σπιτι μου κανετε αστικα και υπεραστικα μεγαλης διαρκειας η απαντηση ειναι ανεπιφυλακτα ΝΑΙ !!!! Πληρωσα 9,5 ευρω ενω με τιμολογια ΟΤΕ θα πληρωνα ...73 ευρω.Και μιλαμε για λογαριασμο των 13 πρωτων ημερων ...

38 ωρες αστικα και 35 λεπτα υπεραστικα..

Οταν ξερω οτι θα μιλησω λιγο απλα παιρνω με το 1777 (ΟΤΕ) μπροστα και καθαρισα. :D :D :D

 

Σκασιλα μου για το 1 ευρω για τον λογαριασμο καθε μηνα και για τα 8,5 για την courier για την αιτηση....Μια φορα τα εδωσα... :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η teledome δε σου δίνει τέτοια επιλογή..

O spartak λεει οτι με την Teledome δεν εχεις επιλογη να καλεσεις μεσω αλλης εταιρειας.

Ο Γιαννης απο κατω λεει οτι καλει με 1777 μεσω ΟΤΕ.

Τελικα μπορεις ή δεν μπορεις να καλεσεις κ μεσω αλλου δικτιου οταν εχεις Teledome?

Μου φαινεται απιθανο να μην μπορεις, γιατι πχ αν κολησει το δικτυο της Teledome εσυ δεν θα μπορεις να παρεις?

Link to comment
Share on other sites

O spartak λεει οτι με την Teledome δεν εχεις επιλογη να καλεσεις μεσω αλλης εταιρειας.

Ο Γιαννης απο κατω λεει οτι καλει με 1777 μεσω ΟΤΕ.

Τελικα μπορεις ή δεν μπορεις να καλεσεις κ μεσω αλλου δικτιου οταν εχεις Teledome?

Μου φαινεται απιθανο να μην μπορεις, γιατι πχ αν κολησει το δικτυο της Teledome εσυ δεν θα μπορεις να παρεις?

 

O spartak απαντα στην ερωτηση σου για το αν εχει online παρακολουθηση λογαριασμου η teledome.

Link to comment
Share on other sites

Οποιον εναλλακτικο και αν εχεις μπορεις να καλεσεις με ΟΤΕ (1777) :D :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...