Jump to content

Επικές/Ιστορικές ταινίες


ahill2
 Κοινοποίηση

Αγαπημένη ταινία  

46 members have voted

  1. 1. Αγαπημένη ταινία

    • Χορεύοντας με τους λύκους
      0
    • Ο τελευταίος τον Μοικανών
      3
    • Braveheart
      9
    • Ο μονομάχος
      8
    • Ο τελευταίος Σαμουράι
      4
    • Καμία απο τις αναφερόμενες-Άλλη (ποιά?)
      22


Recommended Posts

Είναι κάποιες ταινίες που μένουν χαραγμένες στο μυαλό και την καρδιά πολλών ανθρώπων,ταινίες που μας δημιουργούν συναισθηματική φόρτιση, λύπη κυρίως και όμως όταν αυτή η ταινία τελειώνει νιώθουμε "όμορφα" μέσα μας μια αγαλίαση θα μπορούσα να την χαρακτηρίσω και για ώρες τουλάχιστον ταξιδεύουμε στο μέρος και την εποχή που αυτή η ταινία αναφερόταν(τουλάχιστον με μένα αυτό συμβαίνει).

Ενα απο αυτά τα είδη είναι οι ιστορικές-επικές ταινίες,ενα απο τα αγαπημένα μου είδη,αν όχι το πιο αγαπημένο και μέσα απο αυτο εγώ ξεχώρισα και παραθέτω μερικές που πραγματικά αγαπάω.

Αυτό που θα ήθελα απο εσάς και ζητάω είναι να ψηφίσετε πια είναι η αγαπημένη σας και να πείτε δύο λόγια. :)

Link to comment
Share on other sites

agaphmenh taineia....axm... den einai mono mia kai duskoleuomai na dialekso..

giauto kai 8a po thn proth pou mou hr8e sto mualo skeptomenh tis agaphmenes taineies mou...

o dikhgoros tou diabolou...

de ksero giati alla h sygekrimenh taineia me eixe syneparei..

kati oi ermhneies,kati o kianou rivs,kati o al patsino hr8e kai edese!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

η αγαπημένη μου ταινία είναι ο τίγρης και δράκος...ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

τα πάντα η σκηνοθεσία , η φωτογραφία , οι ηθοποιοί , η πλοκή , πολύ κλάμα :cry:

 

τρομερή! :) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν ανάφερα πιο πάνω ποια και γιατί είναι η αγαπημένη μου ας το κάνω τώρα :O .

Μετα απο σκέψη θα πώ τον τελευταίο Σαμουράι αν και "έπαιζα" μεταξύ αυτού και του braveheart νομίζω οτι ο Τομ Κρουζ για πρώτη φορά στην καρριέρα του έπαιξε πραγματικά και με έκανε όντως να ξεχάσω ποιος είναι, δλδ υπήρχε ηθοποιία κάτι που απο μόνο του είναι τρομερό :lol: συν τις πολυ καλές ερμηνείες τον (να μην πω καλύτερες)Ιαπώνων ηθοποιών.Επίσης να πώ οτι σκεφτόμουνα να βάλω και άλλες δυο ταινίες " Τίγρης και δράκος"και "Ηρωας" αλλά δεν νομίζω οτι πληρούσαν τις προυποθέσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Η ταινία που μου άρεσε και μου άφησε πρωτόγνωρα συναισθήματα λέγεται ΕΝΤΡΟΠΙΑ και πρωταγωνιστεί ο steven dorf (blade 1).

Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να την βρώ σε κανένα Video club ούτε και στο Ίντερνετ..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

To θέμα μου φαίνεται θα καταλήξει σαν το thread με το προσωπικό τοπ7 ταινιών.

Δεν μπορώ να ξεχωρίσω μόνο μία. Οπότε δεν λέω καμία. Η να πω τις 7 καλύτερες μου; :p

Link to comment
Share on other sites

αρωμα γυναικας al pacino κορυφη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Oλες αυτες που αναφερονται στη δημοσκοπηση ειναι απ'τις αγαπημενες μου,αλλα αν προκειται να ψηφισω,θα το κανω για μια ταινια που ειδα περυσι και μαλλον θα θυμαμαι για ολη μου τη ζωη:Τα Παθη του Χριστου. :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Oλες αυτες που αναφερονται στη δημοσκοπηση ειναι απ'τις αγαπημενες μου,αλλα αν προκειται να ψηφισω,θα το κανω για μια ταινια που ειδα περυσι και μαλλον θα θυμαμαι για ολη μου τη ζωη:Τα Παθη του Χριστου. :!:

 

Έχεις απόλυτο δίκιο σ'αυτό. Δεν είναι η αγαπημένη μου ταινία, αλλά με φόρτισε υπερβολικά, χειρότερα και από θρίλερ. Και μου άρεσε. Αλλά δεν πιστεύω ότι αντέχω άνετα να την ξαναδώ.

Ψήφισα τον Τελευταίο των Μοϊκανών γιατί πολύ απλά τη λατρεύω. Η πλοκή, ο Ντάνιελ, η καταπληκτική μουσική (πρώτα αγόρασα το CD και μετά την ταινία!!), όλα μαζί. Βέβαια στην ίδια θέση, δηλαδή επίσης αγαπημένη μου(αγαπημένες μάλλον) είναι ο άρχοντας. Με έκανε να αναθεωρήσω ακόμα και τρόπο ζωής!

If you think there is good in everybody, you haven't met everybody!! :devil:
Link to comment
Share on other sites

taxi driver ταινια σταθμος

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

you look at me???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ είναι για ιστορικές επικές ταινίες και όχι για άλλα είδη :O αλλιώς θα είχα βάλει καμιά 150 ταινίες για δημοψήφισμα :) τουλάχιστον...
Link to comment
Share on other sites

r u talking to me, ειναι το σωστο :p

σωστος το ειχα ξεχασει :p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Κι έψαχνα ένα τέτοιο topic :D

Λοιπόν, στις επικές ταινίες κατατασσω το Lotr οπως και την Τροια (η οποία στην ουσία είναι το ίδιο ιστορική όσο και το Lotr :D )

 

Μου αρεσαν επισης πολυ και τα Χρονικα της Ναρνια (αν και πιο παιδικο) και περιμενω το 2ο μερος.

 

Επισης καλουτσικος μου φανηκε κι ο Αλεξανδρος (μην βαρατε) αλλα θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερος. Γενικα δεν θα μπορουσα να την ξαναδω ομως οπως αυτες που προανεφερα.

 

Για την ωρα περιμενω τους 300.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Me tilepatheia douleueis esi telika...

 

Se kanena mina pou tha apofasiseis na kaneis kanena horror-marathon se dvd tha anoixei ws dia mageias thread gia top7 horror movies

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτες που αναφερεις το Braveheart αλλα μηπως θα επρεπε να προστεθουν ο Τιτανικος και τα Lord Of The Rings?:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ο «Μονομάχος» θα μου μείνει σίγουρα αξέχαστος.

Ο συνδυασμός της εκπληκτικής σκηνοθεσίας,της άριστης μουσικής υπόκρουσης και των επικών μονομαχών της ταινίας είναι ανεπανάληπτος.

Link to comment
Share on other sites

Επισης επικη και ιστορικη ηταν το Kingdom of Heaven αλλα δεν μου αρεσε τοσο.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...