Jump to content

Χάρης Ρώμας


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η αγαπημένη σας κωμική σειρά του Χάρη Ρώμα;  

461 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η αγαπημένη σας κωμική σειρά του Χάρη Ρώμα;

    • Οι μεν και οι δεν
      122
    • Ο κακός βεζύρης
      43
    • Κωνσταντίνου και Ελένης
      221
    • Λιφτινγκ
      20
    • Το καφέ της χαράς
      55


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αληθευει αυτο που ειπανε στις ειδησεις οτι τον συλλαβανε για τρακαρισμα μεθυσμενος?..

στο θεμα τωρα.. τρελαινομαι για Ρωμα, ειναι ο καλυτερος μου

κορυφαιος ηταν στο "Κωσταντινου και Ελενης"

δεν το συγκρινω με τιποτα<!

Link to comment
Share on other sites

"Ο Κακός Βεζύρης". Απίθανη σειρά.

Από εκεί και μετά έγινε κουραστικός. Τα ίδια και τα ίδια... :down:

Link to comment
Share on other sites

To KONSTANTINOY kai ELENHS koyrastiko;;;;;;;; :wacko: :blink: :alien: Prosopika thn theoro os thn kalyterh ellhnikh komikh seira.

Epishs ta noymera ths thletheashs poy eftanan oi epanalhpseis ths seiras,apodeiknyoyn oti mono koyrastikh den mporei na xarakthristei.Ta epeisodia ths seiras diaferoyn panta to ena me to allo.

Link to comment
Share on other sites

Τι με νοιάζουν τα νούμερα που έκανε; Και το Fame κάνει νούμερα. Τι πάει να πει αυτό;

Εμένα δε μ' άρεσε. Πολύ κρύο χιούμορ, χαζές ατάκες και γενικά πολύ δήθεν σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στους «Μεν και δεν» ήταν καλός, μετά άρχισε να κουράζει και να γίνεται όλο και πιο ηλίθιο και επαναλαμβανόμενο το χιούμορ του.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά, γούστα είναι αυτά.. Εμένα πάντως μου άρεσε πολύ στο Κων/νος & Ελένη!Αλλά και στο καφέ της Χαράς. Είναι από τις λίγες σειρές που μπορεί να παρακολουθήσει όλη η οικογένεια,χωρίς βωμολοχίες.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Με σειρά προτεραιότητας

 

Μεν + Δεν (με διαφορά)

Λίφτινγκ

Κωνσταντίνου + Ελένης

Ο κακός Βεζύρης

Καφέ της χαράς (που ακόμη απορώ γιατί κανει τόσα νουμερα....)

:X
Link to comment
Share on other sites

Ayto poy exo parathrhsei einai oti o Romas exei pleon egkataleipsei tis seires me memonomena epeisodia xoris synexeia kai pleon senariografei seires stis opoies ta epeisodia syndeontai metaksy toys...

 

 

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

"Ο Κακός Βεζύρης". Απίθανη σειρά.

Από εκεί και μετά έγινε κουραστικός. Τα ίδια και τα ίδια... :down:

ειναι η μοναδικη σειρα του Ρωμα που οταν την εβλεπα αλλαζα καναλι.. δεν το χω ξαναπαθει αυτο με το συγκεκριμενο ηθοποιο :O

Link to comment
Share on other sites

men kai den

kafe ths xaras

kon/nou kai elenhs(polu kryada)

o kakos bezyrhs

 

to lifting to agnoo....pote to edeixne?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

men kai den

kafe ths xaras

kon/nou kai elenhs(polu kryada)

o kakos bezyrhs

 

to lifting to agnoo....pote to edeixne?

Arxise na provalletai ston ANT1 efta mhnes meta to telos toy Konstantinoy kai Elenhs(Ianoyarios 2001).To Liftingk dihrkhse peripoy ena xrono.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω γι αυτον τον καταξιωμενο κατα τη γνωμη μου ηθοποιο απλα τελειος οπου κι αν παιξει επιτυχια θα κανει εχει το ολο στυλ και ειδικα οταν το παιζει και καλα κακος δινει ρεστα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν μου αρέσει ο Χάρης Ρώμας. Δεν καταλαβαίνω τι του βρίσκετε, είναι πολύ κρύος αυτός και οι γκριμάτσες του. Απαίσιος!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη στιγμή του ήταν το «Κωνσταντίνου & Ελένης» καθώς έδεσε απόλυτα με την Ράντου ως τηλεοπτικό δίδυμο (αυτό φάνηκε και στο προτελευταίο επεισόδιο των Σαββατογεννημένων). Από εκεί και πέρα βρίσκω τις ερμηνείες του υπερβολικές (αν και σε κάποια συνέντευξη του δήλωσε ότι αυτή είναι περίπου η έννοια της κωμωδίας κατά Μολιέρο-πλευρά –ήρωες καρικατούρες *μπορεί να έχει δίκιο απλά προτιμώ κάτι λιγότερο κραυγαλέο – για παράδειγμα δες Γιάννη στους Απαράδεκτους) και συνεπώς δεν τον παρακολουθώ..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Το Κωνσταντινου και Ελενης ητανε παραπολυ καλο. Κατα τα αλλα δεν μου πολυ αρεσει. Ιδικα το Λιφτινγ και ο κακος βεζιρης
Link to comment
Share on other sites

isxuei to oti o romas grafei kai tragoudia?stixous enoo

eixa akousei kapote sthn tv pos exei grapsei to "9/8" tou terzh...

kapoios na to epalh8eusei h na to diapseysei?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Για 9/8 δεν ξέρω αλλά βρήκα το παρακάτω

 

 

Γλυκερία - Σε μια σχεδία

 

Μουσική/Στίχοι: Φωτιάδης Στέλιος/Ρώμας Χάρης

 

Σε μια σχεδία, δίχως σχέδια και πυξίδα

σκίζω στα δύο τη βαθιά, γαλάζια λίμνη

Μόλις προσπέρασα την ύστατη νησίδα

και ακουμπώ, βαριά κατάκοπη, στην πρύμνη

 

Ίσα που κράτησα νερό σ' ένα δοχείο

Τ' άλλα φορτία τα κρατάω στην ψυχή μου

Και τα αυτιά μου βασανίζει σαν ηχείο

μια βοή, που μου μιλάει για τη ζωή μου

 

Έτσι πορεύομαι στη λίμνη Αχερουσία

σε μια σχεδία, μια ζωή, σε ένα σώμα

Κι αυτό που θα 'θελα μονάχα, στην ουσία

ένα φιλί από της μάνας μου το στόμα

 

Γνώρισα πόλεις, μονοπάτια και ανθρώπους

Πρώτα αλλιώς, μετά αλλιώς, μέχρι που είδα

όλα τα λάφυρα βρωμίζουνε τους κόπους

και ο χρυσός, στα χέρια πέτρωσε του Μίδα

Link to comment
Share on other sites

Το Κωνσταντίνου και Ελένης μακράν το καλύτερο. Αλλά επιτέλους για να είσαι επιτυχημένος άντρας, θα πρέπει να τηρείς και τους δυο προσδιορισμούς... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Ontos kapote prepei na pantreytei o Romas.Isos na thelei na afosiothei oloklhrotika sthn kariera toy.Poios kserei...

A epishs na mhn ksexname kai mia kinhmatografikh tainia sthn opoia eixe protagonisthsei.Den thymamai to onoma ths.Eixe sxesh me toys omofylofiloys,thn politikh kai th dhmosiografia pantos.

Link to comment
Share on other sites

Το Κωνσταντίνου και Ελένης μακράν το καλύτερο. Αλλά επιτέλους για να είσαι επιτυχημένος άντρας, θα πρέπει να τηρείς και τους δυο προσδιορισμούς... :whistle:

Αυτό τι σχέση έχει; Ελπίζω να κάνεις πλάκα. Το αν ένας καλλιτέχνης είναι gay δεν έχει να κάνει με το αν είναι καλός στη δουλειά του το οποίο πρέπει να είναι το μόνο κριτήριο για να τον κρίνουμε.

Link to comment
Share on other sites

sumfono me to mati..:p

ostoso kamia fora ta "skandala" mikra eite megala skoteiniazoun to ergo tou ka8enos..

as mh ksexname ton ksulodarmo tou x.roma apo allodapo tourista sthn mukono prin peripou 2 xronia

an kai koukoulo8hke to gegonos,oso nanai emeine mia mikrhhhhhhh khlidoula..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μεν και Δεν , Κωνσταντινου και Ελενης , Καφε της Χαρας(εχω δει πολυ λιγο) , ειναι τα καλλιτερα του και απο τα καλλιτερα μου(Μετα της Ελλαδος τα παιδια! :p )

Ειναι ο μονος (για μενα ) συγχρονος ηθοποιος που μπορει να παιξει με τοσο χιουμοριστικο τροπο τον "ξινο". ;) (Παντως σε ολα του τα σηριαλ ειχε και πετυχημενους συμπρωταγωνιστες.(Εδεναν σαν συνολο!)

Link to comment
Share on other sites

Ontos kapote prepei na pantreytei o Romas.Isos na thelei na afosiothei oloklhrotika sthn kariera toy.Poios kserei...

A epishs na mhn ksexname kai mia kinhmatografikh tainia sthn opoia eixe protagonisthsei.Den thymamai to onoma ths.Eixe sxesh me toys omofylofiloys,thn politikh kai th dhmosiografia pantos.

 

Ροζ νομιζω την λεγανε την ταινια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...