Jump to content

P800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι λέει το θέμα! :) Το προηγούμενο θέμα κλειδώθηκε λόγω των πολλών απαντήσεων και της δυσκολίας εύρεσης πληροφοριών.

 

Για οποιαδήποτε απορία και αναζήτηση το παλιό thread θα το βρείτε εδώ. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 250
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσικά,αλλά όσο υπάρχουν τηλέφωνα με ανοιχτό λειτουργικό τόσο θα υπάρχουν κι απορίες! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Eίπα κι εγώ, έγραψε κάποιος κάποια απορία για το Ρ800;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αnyway, πάγαινε εδώ βρε μόρτη. ;)

 

Y.Γ. Πάτα πάνω στην λέξη... ''εδώ'' στην επάνω πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να διαγράψω τις επαφές στο P800 (όλες μαζί) , αλλά δεν βρίσκω τέτοια επιλογή κάπου στα menu του.

Μία-μία γίνεται αλλά είναι πολλές.

 

Μήπως θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος;

 

Δεν θέλω να κάνω επαναφορά (έχω εγκαταστήσει αρκετές εφαρμογές).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα σε απογοητεύσω...εκτός κι αν χρησιμοποιήσεις κάποιο 3rd party prog όπως το VITO Quick Contact αλλά και πάλι δε θυμάμαι αν σου δίνει αυτή τη δυνατότητα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τελικά αυτή τη δυνατότητα το P800.

Το έλυσα ως ακολούθως :

-Έσβησα όλες τις επαφές από το Outlook (πρώτα τις έσωσα σε αρχείο).

-Στις ρυθμίσεις έβαλα πλήρη συγχρονισμό-υποχρεωτικά και να υπερισχύει ο υπολογιστής.

-Εκανα συγχρονισμό.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia epese sta xeria moy ena p800 daniko

den exw asxolithei katholoy me to tilefwno kai den to xerw

 

thelw ellhnika sta sms,oxi sto menu.ti prepei na kanw?

sto site ths sonyerocson exei tis glwsses gia tis versions mexri 162001r2d , emena leei oti exei 162002r2d poy th brw glwssa gia ayth thn ver?kai kati allo mporw na balw mp3 gia hxo kliseis kai pws

sorry an eimai koyrastikos alla den xerw katholoy to thl,apo nokia oti thelete;)

.................................................!
Link to comment
Share on other sites

re paidia exw ena problhma..exw antalaksei to k700 pou eixa me to p800 alla o typos pou mou to edwse eixe balei enan kodiko asfaleias sthn plaka me apotelesma twra na mhn ton 8ymate kai egw na mhn mporw na kanw epanafora systhmatos dld kai format thn internal memory...kamia idea na to kseklidwsw?yparxei kana programa h prepei na paw sto service?epeiseis me th bash sygxronismou opoio programa kai na dokimasa de bazei mesa arxeio > apo 2 mb?ti paizei?kamia lysh?eyxaristw prokatabolika pantws:p
Link to comment
Share on other sites

re paidia exw ena problhma..exw antalaksei to k700 pou eixa me to p800 alla o typos pou mou to edwse eixe balei enan kodiko asfaleias sthn plaka me apotelesma twra na mhn ton 8ymate kai egw na mhn mporw na kanw epanafora systhmatos dld kai format thn internal memory...kamia idea na to kseklidwsw?yparxei kana programa h prepei na paw sto service?epeiseis me th bash sygxronismou opoio programa kai na dokimasa de bazei mesa arxeio > apo 2 mb?ti paizei?kamia lysh?eyxaristw prokatabolika pantws:p

 

 

Δυστηχώς για τον κωδικό ασφαλείας, η μόνη λύση είναι το service.

Όσον αφορά τα αρχεία που θές να περάσεις, μήπως δεν έχεις τον απαραίτητο χώρο;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Hello guys... :)

 

Δυστυχως εχω προβλημα...μου επεσε το κινητο πριν μια βδομαδα και η οθονη χαλασε...τα χρωματα φαινονται θολα σε 2 κομματια της οθονης (2 καθετες γραμμες αριστερα-δεξια) και κατω κατω στην οθονη στην αρχη ειχε σχηματιστει ενα ημικυκλιο σε κιτρινωπο χρωμα που τωρα ειναι μαυρο ακομα και οταν κλεινω το κινητο (η απολυτη μαυριλα :cry: )

 

Μπορει καποιος που εχει κανει αντικατασταση της οθονης να μου πει ποσο πληρωσε..αν θυμαμαι καλα ειναι καπου 150€ ετσι; Εκτος κι αν κατεβηκε η ταριφα... :shifty:

 

Thanks... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Hello guys... :)

 

Δυστυχως εχω προβλημα...μου επεσε το κινητο πριν μια βδομαδα και η οθονη χαλασε...τα χρωματα φαινονται θολα σε 2 κομματια της οθονης (2 καθετες γραμμες αριστερα-δεξια) και κατω κατω στην οθονη στην αρχη ειχε σχηματιστει ενα ημικυκλιο σε κιτρινωπο χρωμα που τωρα ειναι μαυρο ακομα και οταν κλεινω το κινητο (η απολυτη μαυριλα :cry: )

 

Μπορει καποιος που εχει κανει αντικατασταση της οθονης να μου πει ποσο πληρωσε..αν θυμαμαι καλα ειναι καπου 150€ ετσι; Εκτος κι αν κατεβηκε η ταριφα... :shifty:

 

Thanks... :)

απο οτι ειχα ακουσει απο εναν φιλο γυρω στα 120 :O
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς για τον κωδικό ασφαλείας, η μόνη λύση είναι το service.

Όσον αφορά τα αρχεία που θές να περάσεις, μήπως δεν έχεις τον απαραίτητο χώρο;

:worry: oxi exw 6mb xwro kai tpt..oti kai na steilw an einai panw apo 2mb sta 2 to stamataei kai mou leei oti aposynde8hke h syskeyh..de barieste..8a paw kai gw na parw ena bluetooth adaptor na vrw thn ygeia mou:P

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia epese sta xeria moy ena p800 daniko

den exw asxolithei katholoy me to tilefwno kai den to xerw

 

thelw ellhnika sta sms,oxi sto menu.ti prepei na kanw?

sto site ths sonyerocson exei tis glwsses gia tis versions mexri 162001r2d , emena leei oti exei 162002r2d poy th brw glwssa gia ayth thn ver?kai kati allo mporw na balw mp3 gia hxo kliseis kai pws

sorry an eimai koyrastikos alla den xerw katholoy to thl,apo nokia oti thelete;)

 

Κάνε μετονομασία το 162001r2d σε 162002r2d και δοκίμασε να το κάνεις εγκατάσταση. Επίσης βάλε αυτό το πληκτρολόγιο (με τον pc file manager), μεταφέροντας το αρχείο στο κινητό, μέσω του υπολογιστή (να έχεις το κινητό στην βάση του).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw to frontview 1.00 kai den mporw na brw ena tropo ka8e fora pou kleinw to portaki na arxizei mono tou..mexri twra prepei na anoigw prota to frontview kai oso einai se prwto plano na kleinw to portaki!kamia idea?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα

Εχω το εξης προβλημα. Χωρισα τις επαφες μου σε κατηγοριες και ενω ολα λειτουργουν αψογα οταν παω να γραψω νεο SMS οι κατηγοριες εμφανιζονται ολες αδειες. Καμμια ιδεα? Ευχαριστω

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω το εξης προβλημα. Χωρισα τις επαφες μου σε κατηγοριες και ενω ολα λειτουργουν αψογα οταν παω να γραψω νεο SMS οι κατηγοριες εμφανιζονται ολες αδειες. Καμμια ιδεα? Ευχαριστω

 

Πηγαίνεις στα sms, "μήνυμα νέο" και μετά "Προς" και δεν σου εμφανίζει τίποτα; Βάλε 1 επαφή στο "Όλα" ή στο "Μη καταχ." από την λίστα επαφών και δες αν φαίνεται στην αποστολή νέου sms. Δεν ξέρω ακριβώς τι μπορεί να φταίει, όμως ίσως να έχεις πολλές κατηγορίες στις επαφές. (?)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Τελευταία έχω χάσει την Ελληνική γλώσσα απο το p800 μου, λόγω ανεπιθύμητου format.. Μήπως γνωρίζει κανείς που θα βρω το language pack?

Έψαξα σε παλιότερα topics αλλά δε μπόρεσα να βρω κάποιο link.

Επίσης έψαξα και στη SE αλλά δεν υπήρχε συμβατό pack. :O

 

System information: CXC162002 R2F

 

Το είχα ζητήσει ξανά στο παρελθόν και μου είχαν δώσει download link.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Καλές απόκριες... :D

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ κατέβασε για την R1F και κάντην μετονομασία σε R2F. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ κατέβασε για την R1F και κάντην μετονομασία σε R2F. ;)

 

 

Ευχαριστώ πολύ..

Ο Θεός βοηθός :p

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αυτό που μου είπες, έκανα τη μετονομασία και το μετέφερα στο κινητό με file manager. Όταν τρέχω το αρχείο στο κινητό για να κάνει installation, κόβεται λέγοντας οτι χρειάζεται το software "Language compatibility version 1.0".

 

Επίσης, όταν προσπάθησα να εγκαταστήσω τη γλώσσα από τον υπολογιστή μέσω του λογισμικού της SE "download language" που εγκαθίσταται μαζί με τη σουίτα της SE, ενώ επιλέγω το σωστό φάκελο για να εντοπίσει το αρχείο γλώσσας, δεν το βρίσκει.

 

:cry: :mad:

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...